Jump to content

gaballus

Użytkownicy
 • Content Count

  398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny
 1. gaballus

  R2R DAC + FPGA

  I tym to stwierdzeniem można podsumować dyskusje o MSL. Przy lutowaniu w piecu fakt, ma to znaczenie (miałem kiedyś taki przypadek, jakiś cudem poszła do lutowania zawilgocona pasta lutownicza, elementy można było zbierać po całym piecu, woda uwięziona w paście lutowniczej po podgrzaniu dosłownie eksplodowała rozrzucając elementy dookoła). Przy ręcznym lutowaniu gdzie możemy się pochylić nad każdym lutem i obejrzeć sobie każdą nóżkę scalaka, MSL nie ma większego znaczenia. Ja np. po polutowaniu całej płytki oglądam ją i jeśli gdzieś element nie leży równiutko na padach dokładam jeszcze trochę topnika na pady i podgrzewam gorącym powietrzem z niewielką siła nadmuchu, wszystkie małe elementy same pozycjonują się idealnie na padach. Co do topnika 'no clean" nie raz już się przekonałem że przy ręcznym lutowaniu zdecydowanie lepiej go "clean" należy tylko pamiętać o tym żeby zrobić to bardzo dokładnie, niektóre topniki po niedokładnym umyciu są bardziej reaktywne niż przed myciem.
 2. Niemożliwe, Kicad to program opensource, na licencji GPL, czyli żadnych triali, cudów, wianków, tylko normalna pełnosprawna wersja dostępna bez żadnych opłat.
 3. gaballus

  izolacja I2S

  A jak wygląda sytuacja z linią DATA? Pytam bo można sobie wyobrazić sytuację gdzie na tej linii będzie utrzymywał się stan 0 w obydwu kanałach przez wiele sampli (w sumie teoretycznie może wystąpić również 1 przez wiele sampli), a wtedy trafko w zasadzie widzi napięcie stałe lub "nic".
 4. gaballus

  izolacja I2S

  Gdyby to było takie proste to wszyscy by trafa stosowali. Trafa nie nadają się do separacji I2S! SPDIF korzysta z różnicowego kodu Manchester https://pl.wikipedia.org/wiki/Różnicowy_kod_Manchester . Nawet jeśli pozostałe sygnały trafa dały by radę przenieść (chociaż DATA może być sygnałem bardzo wolno zmiennym) to LRCK raczej nie pójdzie (częstotliwość powiedzmy 44,1 kHz do 192 kHz), nie mówiąc o tym że ze zboczy sygnału zostaną niezbyt strome górki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.