Jump to content

Audio Academy

Branża
 • Content Count

  2630
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

581 Bardzo dobry

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wersja v.2 brzmi prawie tak samo jak IV plus. Zmiany dotyczą głównie wyglądu. Płyta czołowa faktycznie jest łączona tak jak dotychczas, ale cena za Rhea II jest dzisiaj niższa niż ostatnia jej cena z 2014r.
 2. Kolumna dwudrożna. Brzmienie w porównaniu do pierwszej wersji jest bardziej uniwersalne, równiejsze, spokojniejsze. Lepiej są spasowane poszczególne podzakresy pasma. Rhea II jest też łatwiejsza w wysterowaniu, nie trzeba się zbytnio gimnastykować z elektroniką i pomieszczeniem, co nie znaczy, że kolumny nie są czułe na zmiany wzmacniacza, czy kabli. Jest też potęga i podmuch powietrza, ale musi być minimum Vincent 226MkII, którego mam u siebie na wyposażeniu.
 3. Pragnę poinformować, że pojawiła się Rhea II. Słynne głośniki w kolorze brunatnym pozostały bez zmian. Rhea II dostała za to nowy głośnik wysokotonowy SB Acoustics z najwyższej serii Satori. Cena kolumn pozostaje nadal atrakcyjna. Już dziś można umawiać się na odsłuchy.
 4. Z Atollem in 200 będzie szybko i przejrzyście, ale zgadzam się też z Łukaszem co do A55TP.
 5. Nic już nie zrobimy. Chciałem coś nowego i symetrycznego, cały czas przeszkadzał mi ten symbol, który nie był na środku. Asymetria logo powodowała trudności w jego kompozycji w różnych materiałach reklamowych. Nowa Rhea jeszcze się trochę stroi. Jak już będę pewny, to coś o tym napiszę. No to jak z Łodzi, to nie ma problemu. Proszę do mnie zadzwonić, to się umówimy. Rozumiem, że chodziło o korekty w ustawieniu itp.
 6. Do nowego logo trzeba się przyzwyczaić. Jest nowocześniejsze i dużo lepiej wykonane, wielu osobom się podoba. Poza tym będzie pasowało do zmian, które wprowadzam. Nie będzie też charakterystycznego schodka przy cokole. Cokół będzie prosty a logo będzie umieszczone zaraz nad nim na fornirze. Faktycznie z poziomu kontaktu widnieje w menu Phoebe III plus. Zaraz to zgłoszę.
 7. Jakie miasto? Być może będzie możliwość przyjazdu, ale Phoebe III do poziomu 9th Moon nie da się przerobić.
 8. Jak się wam podoba nowy layout? www.audioacademy.com.pl
 9. Atoll in 200. Ma wszystko czego potrzebujesz za rozsądne pieniądze.
 10. No właśnie takie. To na razie najwyższy model w AA.
 11. Myślę, że nie można w taki sposób podchodzić do odsłuchów. Phoebe to Phoebe i trzeba zrobić odsłuch właśnie na tych kolumnach. Yamaha jak i Onkyo będą grały miękko i przyjemnie, ale pamiętajmy, że nie będą to pełnowartościowe wydajne wzmacniacze takie jak Atoll czy Vincent.
 12. Średni bas jest bardzo dobry i stopa perkusyjna jest dosyć mocno odczuwalna na klatce piersiowej. To nie jest kwestia głośnika, tylko zwrotnicy i litrażu w jakim ten głośnik pracuje. No i pamiętajmy, że rozciągnięcie basowe jest w obydwie strony. Recenzenci cały czas mylnie i nie logicznie odczytują to znaczenie. W ten sposób rozumiane rozciągnięcie basowe nie pozwala z automatu na pozytywne opisanie niskich częstotliwości w kolumnach podstawkowych a one także mogą mieć bas dobrze, lub źle rozciągnięty. Adam, Ty żyjesz :) To świetnie. Wyślij mi esemesem numer do siebie, bo w maju
 13. A gdyby ktoś chciał posłuchać jak chodzą Hyperiony ze wzmacniaczem za 50 000zł to zapraszam do nowego salonu w Kutnie AUDIOLAND
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.