Jump to content

Audio Academy

Branża
 • Content Count

  2569
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

523 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Audiofil kupił kolumny, które bardzo mu się spodobały na wstępnych odsłuchach. W domu też grało super. Audiofil cieszył się, że w końcu trafił dobry sprzęt i że jego oczekiwania zostały spełnione. Po kilku miesiącach postanowił zajrzeć do środka kolumn. Okazało się, że głośniki są z papieru a w środku obudowy jest siano. Zdziwiło to audiofila i strasznie zdenerwowało, że wydał znaczną ilość gotówki na coś, co właściwie jest nic nie warte. Podrapał się po głowie i ponownie wszystko poskręcał. Kolumny znów zaczęły pięknie grać. Po pewnym czasie audiofil się powiesił...
 2. Trudne pytanie, prawda? Obojętnie którą opcje się wybierze, wychodzi się na idiotę.
 3. W nowych Hyperionach nie ma nowej technologii. Klienci płacą tu za lepszy dźwięk, ale do tego trzeba dorosnąć.
 4. Gdyby wszystkie firmy na świecie wprowadzały niewielkie zmiany w swoich produktach, bez zmiany cen, to fala bankructw nie miała by końca. Moja manufaktura jest OK, bo daje wybór. Nadal można kupić starszą wersję Hyperiona za mniejsze pieniądze i udoskonalić ją w późniejszym czasie za jakąś dopłatą. Ja wiem, że to jest trudne do zrozumienia, ale jednak niektórzy dają sobie z tym radę.
 5. Hyperiony też można dać do 20m, ale trzeba pamiętać o szybkim tranzystorowym wzmacniaczu, chociaż i to nie będzie regułą, każdy podłącza to co lubi. A Rhea z racji lepszych głośników będzie po prostu lepiej kontrolować bas.
 6. Roksana ewentualnie można sprawdzić. Reszta odpada. Poszedłbym w Atolla in 200, Vincenta 227MK, T+A Power Plant, coś z Haiku.
 7. We Wrocławiu nie mamy przedstawiciela. Zapraszamy do Łodzi.
 8. Właśnie. Napisz coś o tym, bo ja też przymierzam się do zakupy tego wzmacniacza. Ze sklepu w Niepołomicach mówili, że model 16 wymiata z Hyperionami.
 9. Najlepiej by było postawić krótką ścinkę z prawej strony, żeby sztucznie stworzyć róg pokoju. Ścianka oczywiście od podłogi aż po sufit, na głębokość powiedzmy komody. Powinna być zbudowana z trzech lub czterech płyt kartonowo gipsowych sklejonych ze sobą. Zanim jednak zdecydujemy się na takie przedsięwzięcie, zróbmy doświadczenie i postawmy tam jakąś inną ciężką przeszkodę, która stworzy nam róg pokoju.
 10. Proszę wstawić jakieś zdjęcie, zobaczymy jak to wygląda w rzeczywistości.
 11. Koszt zmiany raczej nie jest opłacalny, gdyż wynosiłby około 3000zł. Żeby scena miała głębię to między kolumnami nie może być żadnej przeszkody typu: wysoka komoda, regał, szafa itp.
 12. Cieszę się, że mogłem pomóc :) Są możliwe i wpływają pozytywnie na dźwięk. Trzeba też zrobić małe zmiany w litrażu obudowy i wymienić rurę bas reflex.
 13. Piotr, Dziękujemy za rady. Faktycznie powinienem zaproponować, żeby postawić ścianę z cegieł na środku pokoju, to znacznie łatwiejsze niż przestawienie kolumn o 30cm w tą czy tamtą stronę. Gdyby ściana nie pomogła, to zawsze można ją zburzyć a kolumny trzeba znów przestawić na swoje miejsce. Pomysł z wystawianiem mebli na czas odsłuchu również jest genialny, nigdy bym na to nie wpadł. Dziękuję też za rady dotyczące projektowania kolumn. Od dziś będę robił kolumny tylko pod dane pomieszczenie, więc odpadnie nam problem dbania o akustykę. Już widzę ogłoszenia na wypadek zmiany kolumn - sprzedam kolumny wraz z pokojem odsłuchowym. Jeszcze raz dzięki i jak będziemy cię potrzebować, to na pewno cię powiadomimy.
 14. Po kilkunastu miesiącach spokoju, do klubu wpada Piotr :)
 15. Panele wywalić w ogóle do innego pokoju i sprawdzić jak gra. Na telewizor zarzucić jakiś indiański koc, żeby środek za bardzo się nie odbijał i pozostał między kolumnami. Rhea tak. Nowe Hyperiony nie, chociaż tam środek jest lepiej zarysowany. Proszę najpierw zrobić doświadczenia z akustyką i kablami. Potem zobaczymy. Jako głośnikowy może też być Chord Odyssey 2.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.