Jump to content

Audio Academy

Branża
 • Content Count

  2619
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

573 Audioholik

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę, że nie można w taki sposób podchodzić do odsłuchów. Phoebe to Phoebe i trzeba zrobić odsłuch właśnie na tych kolumnach. Yamaha jak i Onkyo będą grały miękko i przyjemnie, ale pamiętajmy, że nie będą to pełnowartościowe wydajne wzmacniacze takie jak Atoll czy Vincent.
 2. Średni bas jest bardzo dobry i stopa perkusyjna jest dosyć mocno odczuwalna na klatce piersiowej. To nie jest kwestia głośnika, tylko zwrotnicy i litrażu w jakim ten głośnik pracuje. No i pamiętajmy, że rozciągnięcie basowe jest w obydwie strony. Recenzenci cały czas mylnie i nie logicznie odczytują to znaczenie. W ten sposób rozumiane rozciągnięcie basowe nie pozwala z automatu na pozytywne opisanie niskich częstotliwości w kolumnach podstawkowych a one także mogą mieć bas dobrze, lub źle rozciągnięty. Adam, Ty żyjesz :) To świetnie. Wyślij mi esemesem numer do siebie, bo w maju zeszłego roku rozwaliłem swój telefon i straciłem wszystkie kontakty.
 3. A gdyby ktoś chciał posłuchać jak chodzą Hyperiony ze wzmacniaczem za 50 000zł to zapraszam do nowego salonu w Kutnie AUDIOLAND
 4. No właśnie, i tu jest problem. Na dzień dzisiejszy nie ma dla mnie czegoś takiego, jak minimum mocy, która dobrze wysteruje jakieś kolumny. Tak jak napisałem wyżej, kolumny grają u mnie również z Nadem 320 i gdyby przyszedł do mnie ktoś z opaską na oczach, to jestem pewien, że byłby zachwycony, ale czy to nazwalibyśmy minimum? Pewnie tak, ale tylko w określonym czasie, do momentu kiedy zmienimy wzmacniacz na bardziej wydajny, ale też bez przesady. Poza tym moc nie jest ważna, ważniejsze są ampery i projekt wzmacniacza. Wiecie doskonale, że są na rynku wzmacniacze o bardzo dużej mocy, które nie "grają" Myślę, że dla początkujących Vincent 226 wystarczy. Dla bardziej zaawansowanych może być mój ulubiony Bladelius, bądź popularny, ale silny Krell. Lampy są również mile widziane. Wiem, wiem, pamiętam o Krakowie :)
 5. No bas to jest petarda. Miękko, głęboko i z bardzo dobrą kontrolą. Kolumny graja taką potęgą, jakbyśmy mieli przed sobą kolumny trzydrożne. Dzisiaj dopiero dostałem obudowy w fornirze, więc muszę teraz delikatnie podstroić to i owo, bo głośniki przedtem nie były we frezach, także gdyby ktoś chciał podjechać na odsłuch, to z jakiś tydzień. Gram na Nadzie 320, T+A, Vincencie 226. Jest jeszcze hybrydowa Jolida, która daje niesamowity impuls.
 6. Szpilka niestety szeleści, ale jak ktoś chce, to mogę zrobić na zamówienie coś takiego.
 7. Nowy model. Nazwy jeszcze nie ma. Cena lekko ponad dychę.
 8. No to zapraszam do mnie na odsłuch. Myślę jeszcze nad ceną (pewnie spadnie) i nad nazwą, bo ten księżyc to chyba zostawię sobie na coś innego. Jutro odbieram nowe wcielenie Phoebe, będą to prawdipodobnie Phoebe Classics i będą miały wnętrzności z modelu, który był "testowany" na łamach Audiostereo. Cena nowych Phoebe będzie znacznie niższa niż Phoebe III plus i będzie się kształtować na poziomie około 3800zł za parę. Jest jeszcze jeden nowy model. Jutro postaram się zrobić zdjęcia.
 9. Cieszy mnie, że Mimasy wylądowały u Ciebie po Spendorach :)
 10. Filtry w Hyperionach IV plus nie uległy zmianie i są takie same jak w Hyperionie IV.
 11. No muszę powiedzieć, że ten Cayin A55TP miło mnie zaskoczył a nawet więcej niż miło. Po przełączeniu z nowego Atolla in100 dźwięk zyskał niesamowite nasycenie i gęstość. Basu wcale nie było zbyt dużo, on miał po prostu dużo lepsze uderzenie i ciężar. Ogólnie zrobiło się o wiele bardziej przyjemne granie.
 12. Subwooferów nie robimy, bo się po prostu nie opłaca. Poza tym nie ma dla kogo robić kina domowego, nie ma na to zbytu. Na przełomie stuleci mieliśmy chyba 3 rodzaje subów, ale wtedy był na to popyt. Jeśli mielibyśmy robić coś takiego w przyszłości, to tylko za duże pieniądze.
 13. Ingerencja w litraż, czyli zwiększenie, bądź zmniejszenie objętości samej czynnej komory bez względu na to, czy kolumna gra całą skrzynką, czy też jej częścią.
 14. To są szczegółowe dane. Wymiana głośnika wysokotonowego, zwrotnicy i ingerencja w litraż. Głośnik wysokotonowy wymieniany jest na taki, który jest w Hyperionach IV plus.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.