Jump to content

ira

Użytkownicy
 • Content Count

  381
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tylko w kontekście niskiej sprawności , nie brzmienia. Mocny wzmacniacz wymaga większej ilości tranzystorów( bo o tranzystorowym rozmawiamy) czyli pojawiają się dodatkowe zniekształcenia i problemy. Często takie wzmacniacze brzmią mało wyrafinowanie ,Szczególnie jeśli są stosunkowo tanie np. Primare, Arcam NAD.itp. Z kolei wzmacniacze pracujące w klasie A w rozsądnych pieniądzach nie są jakieś szybkie, więc do takich C 5 nie za bardzo pasują... No chyba ,że ktoś posiadający te głośniki nie chce ich wykorzystać potencjału. Dynaudio wyprodukowali ,kiedyś swój wzmacniacz pod nazwą Arbiter i podłączali na wystawach np. do podstawkowych Contour 1.3 MK2 i podobno brzmiało to fenomenalnie jak na takie tanie głośniki. Czasy takich konstrukcji już chyba minęły. Firmy ,które mają w ofercie konstrukcje o niskiej efektywności same muszą produkować wzmacniacze do nich ( np. MBL).Po za tym takie brzmienie jest już chyba "niemodne" Podobna sytuacja jak z C 5. jest z monitorami Totem Mani 2. Ciągle się w ogłoszeniach pojawiają.
 2. W ,którym miejscu napisałem że C5 źle gra? Nie manipuluj.
 3. Żeby Ci coś polecić to trzeba wiedzieć jaką masz elektronikę ,pokój itd. Jest kilka firm jak Proac, dawny JmLab, Audio Physic Vandersteen, które miały w swoich ofertach wybitne modele. O to mi chodziło pisząc o Dynaudio. Miałem kilka modeli tej firmy jak np. Confidence 3, C2, 1.3 MK2 SE, 1.3 MK2, 1.8 Mk 2 , stare Contour 3.3. Wszystkie fajne ,ale na kolana nie rzucały. Poza tym zawsze musiał być mocny wzmacniacz. Mam dla Ciebie głośniki ale na priv, żeby nie śmiecić.
 4. Nie. Do Maka musisz mieć ,żywe stosunkowo dynamiczne głośniki. Ten wyjątkowy głośnik jest wyjątkowo trudny do napędzenia... 83 dB skuteczności ( a pewnie w rzeczywistości jeszcze mniej)
 5. Sprecyzuj, co to znaczy "lekka lampka" w przypadku McIntosha. Zważywszy na ilość głupot tu pisanych i przepychanek dziwię się, że jeszcze nie zamknęliście tego czysto reklamowego wątku. Poza tym autor za swój chamski wpis powinien być zbanowany na jakiś czas podobnie jak to robicie w przypadku innych userów. Dynaudio szanowana marka co by jednak nie powiedzieć, może tylko na tym stracić moim zdaniem. Przemycanie reklamy tego typu tekstami jak z pierwszego postu autora jest po prostu żenujące. Obliczone chyba ,tylko na niedoświadczonych audiofili. Doświadczenie wiedzą ,że produkty tej firmy prezentują równy ,dobry poziom. Ani wybitnych ,ani gniotów ta firma raczej nie produkuje.
 6. ira

  Jaki tranzystor 2-3k?

  Muda ,masz zdrowie chłopie ,żeby im tłumaczyć takie oczywiste rzeczy.
 7. Wyślij zapytanie do Dynaudio...
 8. ira

  Hi-endowe nowości

  Cena 10 tys. euro
 9. ira

  Hi-endowe nowości

  Nowa wersja SF Electy Amator: nr 3 A tu więcej fotek:ttps://www.on-mag.fr/index.php/topaudio/actualites-news/18496-sonus-faber-devoile-l-enceinte-electa-amator-iii-perle-d-acoustique-dans-la-pure-tradition-italienne-avec-piedestal-en-marbre
 10. Te Arty słuchałem na Audio Show kilka lat temu. Pięknie grały. Tylko brzydkie som dla mnie. Mini Utopie miałem ,może bardzo dobrze zagrać. Zależy czego szukasz w dźwięku. SF i JmLab zupełnie różne charaktery. Dynaudio C1 to raczej nie do tych wzmacniaczy.
 11. A co to ma za znaczenie jaki tam jest głośnik? Aplikację każdego głośnika można zepsuć. Jak dla ciebie te kolumny to mistrzostwo świata ( co można wyczytać między wierszami) to ok. Ja nie mam z tym problemu. Dlatego napisałem ,że to nie jest mój dźwięk. Pewnie jest twój i tych co to kupują. I daruj sobie proszenie o jakieś przykłady ,bo po prostu mi się nie chce szukać i pisać ,ponieważ ty tak chcesz. Jesteś w jakiś sposób powiązany z firmą Harpia czy jak ,że masz taki ból tylnej części ciała?Możesz nie odpowiadać , Nie przepadam za fanatyzmem.
 12. No ,tak rasowe kolumny ,ale byle czym tego nie napędzi.Jaki kolega ma wzmacniacz? Tu jest problem ,ponieważ do poważnych głośników do 45 m ten Krell jest za słaby. A można kupić porządne głośniki do takiego metrażu ,tylko przydałaby się końcówka mocy . Mocna integra też będzie ,ale to inny budżet. i tak w kółko. Oczywiście ,każdy może mieć swoje zdanie. Nie chodzi o ilość wysokich tylko JAKOŚĆ. Syczenie przypominające stare dobre altusy to nie dla mnie.
 13. No , niestety muszę się zgodzić. Harpie niemiłosiernie tną po uszach. Natomiast mogą sie podobać te nowe modele wizualnie. Sugerujesz ,że kolega Nikimaj jest "przedstawicielem" Top HiFi? Jeśli tak to nieładnie...
 14. Ładne. Ciekawe jak grają. Tyle tylko że to powyżej budżetu :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.