Jump to content

ira

Użytkownicy
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

104 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ira

  UTOPIA ALTO elektronika

  Tidal? Nie widzę tego. Te głośniki zasługują na dobre źródło. Maca też nie widzę w przypadku tych głośników.
 2. Śliczne ,tylko czemu takie drogie.
 3. W moim normalnie urządzonym pokoju 18 m kw. ( bez ustrojów) oraz takim samym 20 metrowym wszystkie kolumny ,a miałem ich sporo grały lepiej w większej odległości od ściany. Podobnie w kilku innych znanych mi pomieszczeniach znajomych. Począwszy od Audio Physiców Avanti,Virgo ,Libra przez Focale Mini,Micro, Diva Utopia, 927 Be a skończywszy na Dynaudio C3, C2, Contour 3.3 Znajomi ,którzy mnie odwiedzali zawsze zwracali uwagę na bardzo dobrą przestrzeń w dźwięku oraz oderwanie dźwięku od skrzynek. Jeżeli ,ktoś nie słyszy różnic w dźwięku po odsunięciu o pół metra to jest raczej mało wymagający. Tylko zazdrościć. Mniej problemów... Wystaw kolumny na 1.30 m od tylnej ściany to usłyszysz różnicę. Na razie to nawet nie wiesz jak grają...
 4. Moje dokładnie mają oznaczenie HD 599 SE. A czy to jakaś różnica w stosunku do HD 599 to nawet nie wiem.
 5. W takim przypadku mostkowanie mija się z celem. Jeżeli kolumny kolegi w jakimś zakresie częstotliwości mają niższą impedancję to tak jak piszesz może być problem. Rzadko ,które kolumny mają więcej niż 6 ohm. Tak jak piszesz w ostatnim zdaniu te dane jak i skuteczność są zawyżane. Pic na wodę tzw... To już lepiej sprzedać te 2 wzmacniacze i kupić np. AW 250 R lub AW 180. Tylko ,nie z takimi Dynaudio ,ponieważ okropnie muli 😞 Kolumny nie mają stałej (podawanej przez producenta) impedancji. Ta zmienia się w funkcji częstotliwości.
 6. Możesz wyjaśnić dlaczego? Przecież w trybie mono takie wzmacniacze powinny być teoretycznie mocniejsze. Po to się stosuje taki zabieg.
 7. Kupiłem kiedyś te nowsze . Basu z nich za dużo nie było ,ale w zamian grały neutralnie. Zgadzam się ,że niedoceniana. Kolega gra na Fugach i jest zadowolony.
 8. Zgadza się. Ta firma robi coraz lepsze rzeczy. Aczkolwiek w okolicach 3500-4000 wolałbym kupić np. HGP Corde ST: [Hidden Content] Moim zdaniem lepsze głośniki niż bardzo popularne AP Virgo 2. A miałem oba te modele. Wracając do T+A to posiadałem kiedyś ich najwyższy model cd CD3000R. Fajna ,solidna maszyna.Bardzo dobry dźwięk. To stare zdjęcie .Nie nabijać się z wystroju :) Tu jest model 1500 R. Prawie to samo ,tylko nie ma XLR i wyjścia regulowanego. [Hidden Content]
 9. Miałem wtedy zestaw Coplanda CDA 266 ,CSA 28 .Dobrze się zgrywał ze Sparkami. Faktycznie można się zdziwić basem z tych kolumn. A jeszcze się wyraźnie poprawił ,kiedy podłączyłem sieciówkę niejakiego Veluma do cd :) Ich najwiekszą zaletą jest przestrzeń i oderwanie dźwięku od skrzynek. Niemniej głośno nie zagrają. . Ich następca Spark 3 już nie mają tego czegoś. W ogóle nowsze Audio Physiki to już nie to.
 10. Ja wiem czy ,misiowaty? Być może te Beyery mają bardziej punktowy. Dla mnie za te pieniądze ,grają ok. Koledzy z Q 21 mają różne słuchawki ,więc mogą porównać. Dla mnie najważniejsza jest barwa ,kultura dźwięku. Po prostu ,żeby mnie nie drażniły, co jest ważne zważywszy na źródło dźwięku. Kupiłem je na niemieckim Amazonie w grudniu zeszłego roku. Wtedy była oczywiście promocja. Teraz kosztują 130 euro. Wykonanie jak to zwykle u tej firmy jest w porządku. Nie jest to produkt luksusowy,ale ma się poczucie ,że ktoś się postarał. Zwłaszcza w odniesieniu do ceny jaką zapłaciłem za nie. Naprawdę bezpieczny zakup. Pozdrawiam [Hidden Content]
 11. Ostro i jak z telefonu. Po prostu żenujący dźwięk nie przystający do miana hifi. Kolumny to zdaje się Opera. W przechodnim pokoju. Pewnie dlatego ,żeby za długo nie słuchać :)
 12. Niezła cena: [Hidden Content] Na dwóch ostatnich AS rzuciłem uchem na Strussa i jak dla mnie to dramat ,a nie dźwięk. Coś jak Harpia.
 13. Mam HD 599 do komputera i całkiem dobrze sprawują się bez wzmacniacza słuchawkowego, Podobno zostały stworzone do takiego grania. Szwagier ma jakieś AKG za 1200 zł i moje grają lepiej .Z większą kulturą i lepszym basem, scena też jest lepsza.Te AKG miały ostrą górę. Nie dla mnie. Porównywaliśmy na wzmacniaczu Aune. Mnie Sennheisery kosztowały nowe, tylko 100 euro... Beyerów niestety nie słuchałem.
 14. Specyficzne ,ale na swój sposób genialne głośniki: [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.