Jump to content

grzegorz

Użytkownicy
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Faktycznie świetne urządzenia, ale niestety nie mają HDMI, dopiero Arcam SR250 je posiada.
 2. Połącz Chromecasta kablem Toslink z optycznym wejściem w amplitunerze. Po stronie Chromecasta przewód powinien dysponować końcówką mini, po stronie Onkyo - normalną.
 3. Czy o "niebo" - bym polemizował, nawet bez odsłuchu Elaców. Należy zwrócić uwagę, że Vela 407 jest cennikowo przeszło dwukrotnie droższa od QR3, a "materiałowo" tej różnicy już tak nie widać. Obecnie Audiovectory z drugiej ręki są do dostania w okolicach 5K zł i jak zawsze pojawia się dylemat, czy różnica w cenie jest warta dopłaty w stosunku do różnicy w dźwięku 😉. Ale żeby dokonać oceny autor wątku powinien to sprawdzić na własne ucho, a nie czyjeś i jak widzę systematycznie to robi i dzieli się z nami swoimi wrażeniami za co wielkie dzięki. Na marginesie, jest jeszcze jedna wyższa propozycja z serii QR czyli QR5, w dalszym ciągu znacznie tańsza od Elaców, ja bym też ją włączył do listy planowanych odsłuchów jako konkurenta lub substytut do Vela 407.
 4. A może wybrałbyś się na odsłuch kolumn Audiovector QR3. Konstrukcyjnie wyglądają na podobne do Elaców. Czytając Twoje wrażenia z odsłuchów dochodzę do wniosku, że Audiovectory mogą być bardzo blisko Elaców. Piszę tak ponieważ kupując je, poszukiwałem kolumn, w których bas był czytelny, nie narzucający się ale z dobrą dynamiką, natomiast średnie i wysokie możliwie szczegółowe, ale nie jazgotliwe i to znalazłem. Możliwe że to co piszę nie jest do końca obiektywne ponieważ sam jestem na sprzedaży QR3, ale zamieniłem je na kolumny wielokrotnie droższe i z inną nieco sygnaturą dźwiękową.
 5. C368 nie dysponuje obsługą systemu korekcji akustyki Dirac. W urządzeniach stereo NAD-a jest on dostępny w M10 oraz przedwzmacniaczu C658. C368 posiada możliwość regulacji tonów niskich oraz wysokich, niestety nie pamiętam na jakich częstotliwościach, ale w dokumentacji powinno to być opisane.
 6. Gratuluję drogi do uzyskania swojego optymalnego zestawu audio oraz wytrwałości w jego konfiguracji. Przyznam, że sam nie posiadam tyle cierpliwości, chcę szybko i czasami na siłę, co się różnie kończy. Ale do rzeczy, skoro w Twoim przypadku pozostał tylko ten niuans związany, jak zrozumiałem, z drobną ostrością w wysokich częstotliwościach, to jeśli tego nie przećwiczyłeś, spróbuj poeksperymentować z kątem dogięcia kolumn, niewielkie jego zamiany zawsze powodują zmiany przede wszystkim właśnie w ilości sopranów. Może ten najprostszy środek, związany z ustawieniem kolumn, w Twoim przypadku okaże się skuteczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.