Jump to content

grzegorz

Użytkownicy
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

38 Neutralny

Audiostereo

37

Bocznica

1

Karta premium

Recent Profile Visitors

2778 profile views
 1. @Q21 Czy mieliście okazję porównać tego Buchardta do CA Evo 150? Wygląda na to, że obydwa mają bardzo podobnego (jeśli nie takiego samego) Hypexa w środku.
 2. NAD zagrał inaczej, z większym wypełnieniem na średnicy, nieco ciemniejszym dźwiękiem. Odbieram Devialet, jako wzmacniacz, który delikatnie za bardzo doświetlał górę w Bowersach, z NADem jest bardziej spokojnie. Co do basu, to większych różnic nie zanotowałem, poza tą że jednak DL w M33 bardziej go ujarzmił w moim pokoju, gdzie obserwuję bardzo poważny mod na 43 Hz. Co do stereofonii, też w wyniku włączenia DL w M33 np. wokale są bardziej wycofane niż w Devialecie. Mogę dodać, że Devialet rewelacyjnie zgrywa się z Sonus Faberami np. Olympica obecnej serii Nova lub poprzedniej, słuchałem właśn
 3. U mnie w systemie zmiany, dlatego gdyby ktoś rozglądał się za 702 Signature, to zapraszam na priv. Wyprzedzając pytania, to nie tak, że nie zagrały ?, trochę mi się koncepcja systemu zmieniła, może jeszcze zostaną, ale na ten moment liczę, że dadzą dużo przyjemności z odsłuchów komuś innemu.
 4. Napisałem - sprawa gusta, a z tym się nie dyskutuje. Jakby mojego M33 ktoś tak określił, też bym się oburzał ?
 5. W moim przypadku NAD zastąpił właśnie tego Devialeta ? i nie dlatego, że zagrał jakoś znacznie lepiej, ale przebił go funkcjonalnością, która mnie interesowała. Natomiast Lyngdorfa znam też bardzo dobrze, ponieważ w drugim systemie mam 1120, a też często słucham 3400 u kolegi, ale żałuję że jeszcze nie robiliśmy porównania bezpośredniego.
 6. Możliwe, ale 2 klocki, dochodzi konwersja cyfra=>analog, brak porządnego wyświetlacza, no i na koniec sprawa gustu - parszywy wygląd.
 7. Czy mógłbyś doradzić jakiś inny wzmacniacz w podobnej cenie, który miałby wzmocnienie klasy D o podobnej jakości jak Purify wykorzystywany w M33, streamer i korekcję akustyki w podobnej cenie? Do głowy przychodzi mi tylko Lyngdorf.
 8. To nie o to chodzi - wzmacniacz jest świetny (biorąc pod uwagę dotychczasowe, które miałem przyjemność posiadać), a ja szukam dalej, nie wiem czy się uda (bo jakiegoś wielkiego ciśnienia nie ma), ale będę chciał spróbować czegoś innego. W swoich poszukiwaniach nauczyłem się, że nawet kilkunastodniowe odsłuchy to zdecydowanie za mało, aby ocenić wyższość jednego rozwiązania nad innym. Już wiem jak ten NAD wpisuje się w mój system i pokój, dlatego pora na coś innego. Pogoń za króliczkiem w moim przypadku jest długa no i kosztowna. Gratuluję tym wszystkim, którzy raz podjęli decyzję i był to przy
 9. Pora na zmianę, gdyby ktoś był zainteresowany M33, zapraszam na priv.
 10. Pytałem, bo sam miałem przez jakiś czas monitory Marten Duke 2 z DIA-250S i świetnie to grało (zastąpiły właśnie FM-15, od których zagrały znacznie lepiej). Ostatecznie się ich jednak pozbyłem ze względu na rozmiar i pewne problemy akustyczne mojego salonu, ale gdybyś miał możliwość odsłuchu to szczerze polecam, zakładając że wiesz iż nic większego w Twoich warunkach się nie sprawdzi. Mi w FM-15 brakowało werwy na niskich poziomach głośności, ale czytając Twój opis, myślę że ten aspekt może zupełnie inaczej wyglądać z Twoim obecnym wzmocnieniem. Przy okazji - gdybyś miał możliwość odsłuc
 11. Czy przypadkiem FM-15 nie są w mezaliansie do reszty systemu? Aż prosiłoby się podłączyć do tej zacnej elektroniki podstawce od Martena lub wyższe Focale, czy Bowersy.
 12. Z FM-15 właśnie - a co, nie dochodzisz do 20 na swoim? Przypominam, że tam jest max 100 ?
 13. Na jakim poziomie masz ustawione wzmocnienie? Jak dla mnie te głośniki zaczynały grać dopiero od około 20, tyle że ja miałem 250S.
 14. A czego można się spodziewać porównując M33 do Devialeta 140 właśnie z 702? Które z tych połączeń Waszym zdaniem jest ciekawsze i w jakich aspektach słychać największą różnicę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.