Jump to content

mkorek

Branża
 • Content Count

  164
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mkorek

  Wasze ustroje.

  doctor, 21 Sty 2007, 21:02 >Z chęcią skorzystam z rady i pomocy. Napisz do mnie na maila adres w "o mnie"
 2. mkorek

  Wasze ustroje.

  >doctor, 21 Sty 2007, 20:44 >Ale jest jeszcze duży fragment ściany z rogiem,który zamierzam zgospodarowac ustrojem,podobnie chcę >zrobic z rogiem za miejcem odsłuchu czyli kanapą. służę pomocą w zakresie akustyki...
 3. mkorek

  Akustyka wnętrz

  >>>Djeight, 26 Sie 2006, 11:59 >Czy żeby polepszyć powinienem wygłuszyć ścianę naprzeciw kolumn?? czy może coś innego ?? Tak ściana za słuchaczem powinna mieć największą chłonność. Proponuje Półwalce które zrobią porządek zarówno z góra jak i dołem pasma. Zmniejszy się pogłoś instrumenty będą bardziej poukładane i namacalne. Scena zyska na rozmiarach. Poniżej zdjęcie
 4. mkorek

  Akustyka wnętrz

  >>enzo, 19 Sie 2006, 21:41 >>>A wiesz moze jakiej firmy sa te ustroje na zdjeciu? No właśnie nie, sam jestem ciekaw... Jeżeli jestes zainteresowany napisz do mnie na priv'a Poniżej zdjęcie mojego projektu :)
 5. mkorek

  Akustyka wnętrz

  >>enzo, 18 Sie 2006, 12:58 >>Panowie, czy wiecie moze co to za ustroje? To dyfuzory Schroeder'a - ustroje charakteryzujace się dużym współczynikiem rozproszenia Sodząć po głębokości ich pasmo działania jest dosyć wąskie. Dla przykładu dyfuzor rozpraszający częstotliwości od 300 Hz powinien mieć głębokość około 28 cm.
 6. mkorek

  Akustyka wnętrz

  >>>jedryk, 13 Sie 2006, 13:42 >zamierzam zbudować pułapki rezonansowe >rezonanse pomieszczenia około 37 Hz 47 Hz 73 Hz wynikajace z wymiarów pomieszczenia >pozostałe charmoniczne narazie daruje sobie proponuję zabudowę narożnika jeżeli pomieszczenie ma nie mniej niż 2,3 z powodzeniem zmieścisz 6 komór przy czym kazda moze być strojona na inną częstotliwość >i pytanie do osób które juz robiły próby >czy trzeba koniecznie w kazdym rogu montować półapkę ( im wiecej pewnie lepiej ale wiadomo iz 100 >półapek nie moze byc w pokoju :) to zależy jam mocno ( o lie dB wzbudza się dana częstotliwość) pułapki już w 2 narożnikach przyniosą znaczną poprawę >jakiej wielkosci (litraż) powinny miec pólapki na powyższe czestotliwości (sensowny) to wynika z wzorów Helmholtz'a objętośc komory zależy też od długości i przekroju kanału rezonansowego jaki zastosujesz > >półwalce od jakiej czestotliwosci pochłaniają rezonanse(wiadomo czym wieksze od nizszych) ale trzeba >przyjąć logicznie od którejs czestotliwości np dla półwalca o ceinciwie ok 70 Hz najwiekszy wspólczynnnik pochłaniania wypada w okolicach 250 Hz
 7. mkorek

  Akustyka wnętrz

  estetyczna pułapka basowa?? ciekaw jestem Waszych opionii :)
 8. >>>prezes1, 24 Maj 2006, 22:43 widziałem się z nim o 22 i nic mi na ten temat nie mówił :) chyba że to Ty zarezerwowałeś miejsce dla niego :) jeżeli masz taką moc to ja też poproszę :)
 9. >>>prezes1 Niestety (bo nie z Mazur ) razem z Delta Studio będziemy jechać z Wrocławia. Mam nadzieje, że uda nam się dotrzeć przed północą :( W związku z tym czy można liczyć na pomoc w znalezieniu noclegu dla dwóch osób najlepiej w osobnych pokojach, kolega W. chrapie gorzej niż niedźwiedź tak mówią Ci co przeżyli :)))))))))
 10. >>>goldenlok 2x odbiło mi mail adlatego pozwoliłem sobie napisac na forum: Czy byłaby możliwośc zaprezentowania na planowanym w sobote spotkaniu ustroi akustycznych? Zaczynamy działać na rynku i uważam takie spotkanie za ciekawe doświadczenia zwłaszcza dla słuchaczy. Ustroje jakie chciałbym zaprezentować to dyfuzoru Schroedera 3d oraz "półwalce" - ustroje pochłaniająco rozpraszające, panele rezonansowe. Więcej na: www.4sound.pl
 11. mkorek

  Akustyka wnętrz

  >>Zakłada on budowę olbrzymich pułapek basowych z płyt gipsowych z wełną mineralną >>(długść ścianki przedniej 2,30 m) na jaką częstotliwość miałaby być strojona ta pułapka o sciance przedniej 2,3m :) ?? jaka miałaby być objętość tej pułapki ??
 12. mkorek

  Akustyka wnętrz

  od około 550 do 2500 kHz
 13. mkorek

  Akustyka wnętrz

  liczyłem szerokość i glębokość studzienek... reszta została już kiedyś powiedziana :)
 14. mkorek

  Akustyka wnętrz

  napisz do mnie wyślę Ci oferte :)
 15. mkorek

  Akustyka wnętrz

  wymiary są podyktowane zakresem jaki ma rozpraszać :) ten ma wymiary 1,15x1,15x0,2 m
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.