Jump to content

rambo54

Użytkownicy
 • Content Count

  4273
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

rambo54 last won the day on April 13 2017

rambo54 had the most liked content!

Community Reputation

6548 Audioholik^n

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.gps4adv.com

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Film, muzyka,
  Audio i video
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8789 profile views
 1. Stan kolekcjonerski. 100% oryginalny sprzęt
 2. Grzesiek z S16Hz pisał tu o tych głośnikach (Contour 1.1) wiele razy ale w natłoku komercji i marketingu pchanego Nam usilnie przez branże audio zanika niestety. Midwoofer w 1.1 jest bardzo dobrym głośnikiem, stosowanym od 20 lat jako najlepszy sredniotonowiec po md76 do dzis nawet w najdrozszych i najlepszych Dyniach. 1.1 mają oczywiscie dobrą obudowe, jak to przystało na serie Contour, świetne głośniki, podmienić troche plastikowych kondensatorów i rezystorów w zwrotnicy i mamy TOPOWY monitor do niedużych pomieszczeń. Myśle że można by je spokojnie, poza efektywnoscią i drivem jaki produkują S25 postawić tam gdzie S25 są za duże. Co nie znaczy ze np Najmiejsze Evoki nie bedą też dobre. Tego nie wiem bo ich nie znam ale konstrukcja ciekawa Grzesiek z S16Hz pisał tu o tych głośnikach (Contour 1.1) wiele razy ale w natłoku komercji i marketingu pchanego Nam usilnie przez branże audio zanika niestety. Midwoofer w 1.1 jest bardzo dobrym głośnikiem, stosowanym od 20 lat jako najlepszy sredniotonowiec po md76 do dzis nawet w najdrozszych i najlepszych Dyniach. 1.1 mają oczywiscie dobrą obudowe, jak to przystało na serie Contour, świetne głośniki, podmienić troche plastikowych kondensatorów i rezystorów w zwrotnicy i mamy TOPOWY monitor do niedużych pomieszczeń. Myśle że można by je spokojnie, poza efektywnoscią i drivem jaki produkują S25 postawić tam gdzie S25 są za duże. Co nie znaczy ze np Najmiejsze Evoki nie bedą też dobre. Tego nie wiem bo ich nie znam ale konstrukcja ciekawa Pamietam jak sie ta seria pojawiła na rynku w 1998 roku. Gdyby nie ograniczenia na dynamice, to cała reszta ich grania to wstęp do Hi-end. Ja osobiście nie, ale moj serdeczny przyjaciel miał tą przyjemność. Seria Focus to w zasadzie usprawniona poprzednia generecja Contourów w tamtym czasie. Focusy 160 to taka nowsza, lepsza wersja 1.3. 1.3 były dość długo produkowane i Focus 140 a potem 160 je jakby zastąpił. Potem zrobił to model C 1.4 itd itd itd.
 3. do 12m zawsze można kupić Contour 1.1 To bardzo udana konstrukcja, i za 600eu ofert od ręki
 4. Subiektywnie, C20 wydały mi się dźwiękowo ciekawsze od S25 i C1. Łączyły wszystkie ich zalety, nie przejawiając ich wad. Ale tak jak pisałem. To było tylko jedno miejsce (warszawski Audiopunkt) i jeden system (Dac Soul Note i jakaś integra Hegel)
 5. rambo54

  Klub XiangSheng

  Sterowniki z przed 5 lat kolego
 6. rambo54

  Klub XiangSheng

  Zrób zdjęcie swoich OPA, bedzie wiadomo czy potrzebujesz pojedynczych układów czy podwójnych. Tam też możesz je zamówić w kilku wersjach, by zmieścić je w DAC. U mnie w Soul Note tylko jedne podeszły, fizycznie i to na styk. Ktoś kolegów ma sterownik do XMOS U8 pod WIndows 10 ? Xiangsheng udostępnia je do swoich DAC ?
 7. S40 słuchałem raz. W tym samym systemie z C20 i Crafft. C20 zagrały pod każdym względem lepiej od S40. Pamiętam dużą kompresje na górze i realnie za dużo średniego basu. tyle ode mnie w temacie S40. Natomiast wizualnie, PETARDA !
 8. Nawet jak dołożymy 500zł czy 1000zł, stoimy w miejscu,
 9. Na rynku wtórnym, cena transakcyjna, nie ma za wiele wspólnego z ceną z półki. Tu liczy się co dany towar w swojej cenie wtórnej reprezentuje. Weryfikuje to rynek wtórny a nie cena katalogowa. Wiesz że 15 letnia Toyota Yaris jest droższa od 15 letniego Nissana Maxima ? Właśnie dlatego..! i tu C1 cenią się ok 10~12 tyś, zł za pierwsze wersje. S40 realnie pewnie zejdzie do 4 tys złoty. Teraz jeszcze więcej trzeba krzyczeć bo niemal nowe i nie miało 15 właścicieli. Mniej [póki co nie, bo za 3,5zł są używanie zadbane 1.3 MK2 a za 4~4.5 tyś. zł są 1.4. Dalej za równowartość 6 tyś zł kupujemy Dynaudio Crafft z Esotarem i cała tą gromadę można przegonić :) No może poza C1 :) A co dopiero po tunigu zwrotnicy, wewn, wytłumienia i usztywnieniu obudowy.. :)
 10. Babatular. Poszukaj w internecie, na czym polega modernizacja zwrotnic w Dynaudio, w seriach z dopiskiem Signature. Więcej czytaj, ucz się. Mniej oceniaj ludzi.
 11. Gość pisze w dużej mierze z sensem. Osobiście nie zgadzam się jedynie z tą częścią jego postu w której pisze że subiektywnie w.g Niego, podstawianie dobrych podzespołów w miejsce lichych ma mizerny sens. Co by się nie wdawać w polemikę, co kto słyszy a kto czego nie, te liche komponenty, tj kondensatory, cewki, rezystory mają najczęściej tolerancje swoich głównych parametrów na poziomie 5~10%. Porządne komponenty, mają od 1% do 5%. Rezystory Superes mają 1% M Resist Supreme 2% a cementowo plastikowe made in Dynaudio 5% Zasymulujmy teraz tłumienie rezystorem dla 4 omowego głośnika wysokotonowego jak to ma w zwyczaju mieć 90% kolumn dynaudio. Ściszamy rezystorem 1.75 Ohma i 5% czyli o 5dB. W skrajnie niekorzystnej sytuacji, (-5% i +5%) jeden głośnik od drugiego gra o decybel ciszej... Ktoś powie zaraz: Przecież taka duża i szanowana firma selekcjonuje na pewno komponenty przy montażu zwrotnic. Może i tak.. :) kto wie, ale wole mieć pewność. A subiektywnie i nie mierzalnie, to między tymi cementowymi a drutowymi jest taka sama różnica w brzmieniu jak w cenie.
 12. http://www.geschke.com/archiv/books/DynaudioBDWengl.pdf
 13. Od najtańszych po najdroższe kolumny Dynaudio, w zwrotnicach są te same, najtańsze elementy w szeregowym połączeniu do głośników. Czy to jest kolumna za 2000zł czy 500 000zł są np te same najtańsze rezystory do tłumienia efektywności Esotarów Cycotarów, Esoteców itd. Koledzy którzy tu tak zaciekle bronią się przed otwieraniem choćby obudowy swoich albo przyszłych Dynek, nie mają chyba za bardzo pojęcia, jak i czym sonicznie się różni choćby taki właśnie rezystor cementowy za 15gr od np metalizowanego rezystora np Superes za 3zł czy idąc dalej, od drutowego rezystora Mundord M-resist Supreme za 40zł. Węglowe rezystory w tym Duelund możemy sobie tutaj odpuścić. Od czasów powstania seri LE, i także ostatniej serii Contour, Dynaudio zaczeło stosować, trochę lepsze kondensatory w tych seriach. Akurat osobiście uważam że kondensatory Mundorf które możemy akurat w/w seriach spotkać, niezbyt nadają się do głośników Dynaudio , szczególnie wysokotonowych. Co ciekawe, by zniwelować spustoszenie jakie powoduje w sygnale taki gówniany cementowy rezystor (np bardzo duża jak na rezystor indukcyjność) Dynaudio przez wiele lat sugerowało swoje koncentryczne okablowanie OCOS. Ten typ kabla, jest jakby częściowo antidotum na działanie filtra dolnoprzepustowego jakim jest taki rezystor w torze sygnału. Inne, również niezbyt szlachetne i koszerne dźwiękowo układy, niwelujące opadającą efektywność wysokotonowców, w funkcji częstotliwości jakie stosuje Dynaudio, to sztuczne podbicie najwyższej oktawy, generowanej przez głośniki wysokotonowe. A wystarczyło by: dać porządny kondensator do filtrowania, porządny rezystor do tłumienia (bezindukcyzjny) i było by po sprawie. Dla wzmacniacza tranzystorowego o dużym dumping factor, takie układy poprawiacze charakterystyki, nie robią większego wrażenia, ale stąd podłączanie niedużej mocy lampowców, do kolumn Dynaudio jest mezaliansem, bo te wszystkie układy powodują skoki i piki na impedancji i na charakterystyce przenoszenia całego zespołu głośnikowego, a lampowce tego nie lubią. W wyzszych seriach kolumn Dynaudio, mamy kolejne układy, tym razem linearyzcji impedanci i fazy, by dobre, świetnie grające lampowce, współpracowały z kolumnami Dynaudio. Jako ciekawostka: Rezystory które z uporem używa Dynaudio, mają ponad 100 razy większą indukcyjność (filtr dolnoprzepustowy) niż rezystory drutowe, a rezystory metalizowane, mają 100 mniejszą niż rezystory drutowe. Dobranoc.
 14. Gram z Allo Sparky + USBridge na systemie Volumio. Pliki, Tidal i YouTube.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.