Jump to content

rambo54

Użytkownicy
 • Posts

  6319
 • oraz w archiwum

  2407
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

rambo54 last won the day on April 13 2017

rambo54 had the most liked content!

Reputation Całkowita

6792 Pięciotysięcznik

Audiostereo

816

Bocznica

5976

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.gps4adv.com

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Film, muzyka,
  Audio i video
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12685 profile views

rambo54's Achievements

 1. Aktualnie to siedzą tam CSA i rezystory Ohmite AG. W drugich kolumnach mam aktualnie Auricap XO które wlutowałem po dłuższym odsłuchu CMR by jeden do jednego, wyrobić sobie o nich zdanie własne ale jednak wolę CMR nad XO, chociaż CMR są jakby cichsze.
 2. Nie słyszę zalet XO ponad CC CMR, ale nie próbowałem dokładać tam TC, z MR + TC byłem rozczarowany, a same MR są mega organicznie w dźwięku, ale szukam trochę nowego miodu w D..pie. No dobra, ma to sens. Musiałoby najpierw wyjść z portfela 😉 Przy parze 6.8uF może być ciężko 😉 + kwartet 10uF do przesuwacza fazy.
 3. Panowie Ciepło grajacy kondensator do filtrowania tweetera, nie Mundorf Supreme. Co polecacie?
 4. to są dwie 17stki wystrojone na 25hz. To wciągą dużo prądu a z drugiej strony ma słabą wytrzymalość jak zapragniesz je w pełni wysterować w 30m. raczej poniżej 250W/4Ohm nie podchodź.
 5. dopisz może w jakim to ma gra metrażu bo albo starczy 100W/4Ohm albo bez 250W nie podchodź.
 6. DA42 to takie baby Dynaudio co najwyżej, ale załapać bakcyla dynkowego było można i to jak ! 🙂 Te drivery 15w75 i 17w75 miały dobre parametry pod linie transmisyjną (wysoki qts) stąd pewnie Twoje zadowolenie z dźwięku. Ja gram od lat na Dynaudio Gemini. Dwa 15w75, zwrotnica drugiego rzędu tuningowa, w 13 litrowej obudowie w układzie D'appolito i dźwięku, sceny i basu są hektary a kolumna niewielka.
 7. Zasymuluj sobie filtr 1 rzędu na tweeter z kondem 8.2uF i zobacz jakie drgania od średnicy i basu ma membrana jak dasz 2 waty sygnału liniowego. Znam trochę tych zwrotek w Dynkach. Już przy kondzie 6.8uF głośniki wysokotonowe krzyczą od zniekształceń przy głosniejszym graniu. Oczywiście 🙂 mogę sobie też wgrać soft inny do mapy w Passacie, i VAG też nie będzie pocieszony że zamiast tego nie kupiłem od nich czegoś z salonu i nie pomagam im w spłacie afery Diesel gate 🙂
 8. Oryginalna zwrotnica jest źle zaprojektowana. filtrowanie 6db/okt wysokotonówki kondem 8.2uF powoduje że na tweeter leci średnica i bas.
 9. Ja bym tego nie ruszal. Fabryczna zwrotka Dynaudio to dno i wiadro mułu.
 10. Kupiłeś kolumny z modem Studio 16Hz ?
 11. Napisze Wam co po 100h grania w filtrze tweetera, słyszę z Auricap XO 200V. Pierwsze wrazenie: muli troche, tak jak niewypalony Mundorf Supreme classic. Wcześniej grał tam Clarity cap MR ktorego zastąpił CMR. Po tych 100h te auricapy łączą zalety MR i CMR. Są rownie neutralne i przejrzyste co w/w ale MR dzwoni mi na wysokich tonach a znowu CMR byl trochę zbyt zmulony. Tu taka wypadkowa dobrych cech + 4x mniejszy rozmiar, zbliżony do zwykłych mkp na 630/800V no i cena/jakość bomba! PS: dalej nie kumam, po co robić kondy dedykowane do zwrotnic na 400/630/800 i więcej Voltów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.