Jump to content

Sentinel44

Użytkownicy
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. zastanów się, odpowiedź masz podaną na patelni.
 2. "... dla sygnałów dużych, sytuacja wygląda w ten sposób, że marnujemy pewną część zakresu dynamiki przetwornika CA. Jeśli ściszymy w regulatorze głośności sygnał o 20dB, to górne 20dB zakresu pracy przetwornika pozostanie zupełnie niewykorzystane. Rolę przetwornika CA w torze audio z cyfrową regulacją głośności można więc rozumieć jako swego rodzaju wąskie gardło. Od dołu mamy ustawiony na stałym poziomie limit wynikający z szumów i rozdzielczości przetwornika. Górna granica zakresu pracy jest zmienna i obniża się tym bardziej im większe tłumienie wprowadza regulacja głośności." [Hidden Content]
 3. trzeba się zastanowić, bo regulacja głośności w domenie cyfrowej najczęściej = obcinanie bitów sygnału
 4. jak się ma po pół bara w oponach to też się na miejsce zajedzie :))))
 5. śniedzieją teź srebrne końcówki kabli, np. widełki. Ale tu chodzi bardziej o siarczek srebra(czarny nalot), niż o tlenek. O ile tlenek srebra jest chyba nawet lepszym przewodnikiem niż srebro, to siarczek jest izolatorem.
 6. [Hidden Content] Ten tu pisze, że nie ma wpływu na dźwięk, więc co dopiero tylko lekko wgnieciona nakładka przeciwpyłowa 🙂 Można mu wierzyć, prawda? :)))
 7. focale są bardzo wybredne i wredne w aplikacji, nie wybaczają błędów nie tylko co do doboru elektroniki, ale też kable są bardzo istotne. Pamiętam jak sam się męczyłem z nimi na Red Dawn. Jeśli poświęci się uwagę na dobór reszty systemu, efekt przeważnie jest conajmniej bardzo dobry.
 8. najlepiej jak wchodzą, patrzą na robotę poprzedników i "łoooo.... Panie, kto to tak Panu spie....ł?" 🙂
 9. Ja mam neoprenowe kawałki tworzywa o grubości 1 cm. Takie jak sprzedają w sklepach agd jako mata wytłumiająca pod pralkę. Coś jak średnio twarda guma. Robię akurat sufity podwieszane, tylko, że w drewnie, i daję kawałki tego tworzywa pomiędzy łatę a mur, w miejscu każdego dybla. Taki pływający sufit podwieszany 🙂 Wytrzymałościowo jest ok, wieszałem się całym ciężarem na tym 🙂
 10. ja takie kupiłem na całą ścianę, i wydaje mi się, że będzie to rozpraszać
 11. Sentinel44

  Audio

  czego to zdjęcie dowodzi? Bo oprócz gniazd, trafa i radiatorów cała reszta jest inna?
 12. może ma już osobny Dac, lepszy niż przetwornik w Bluray? Próbowałem Oppo jako napęd mojego Daca, i było dużo lepiej niż na analogowym wyjściu.
 13. Handlarze to jest osobna kategoria, skupują na jubaju z niemiec szrot po 35 i pół ojro, a tu wystawiają jako super hiper hi end vintydz po co najmniej tysiącu. Więc nie ma się co sugerować cenami.
 14. Sentinel44

  Focal aria 948.

  kolumny są super, i można je podłączyć na upartego nawet do Tosci 303. Ale wtedy należy oczekiwać, że będą grały wprost proporcjonalnie do tych 3 stów które trzeba za nią zapłacić. Rozwiną skrzydła dopiero przy używanej integrze klasy Krell itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.