Jump to content

lorecci

Użytkownicy
 • Content Count

  581
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

52 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

16463 profile views
 1. Wg mnie warto spróbować jeśli tylko masz na nie miejsce w pokoju tzn. że będziesz mógł pobawić się z ustawieniem bo jeśli kolumny muszą stać przy ścianie to szkoda sobie głowy zawracać. To duże kolumny ale też bez przesady - na basie 2 x 18cm i do 20m2 mozna już próbować. Na wzmacniaczu raczej nie oszczędzisz, powinien być wydajny i jak najwyższej jakości.
 2. Super, że udało Ci się to zorganizować. Gratuluję nowych kolumn.
 3. Jeśli ma to być alternatywa do Lyngdorfa 3400 to raczej model Primare I35 Prisma. Coś Ci nie pasuje w Lyngdorfie? Pytam, bo sam się jakiś czas temu interesowałem tańszym modelem 2170.
 4. Trudno się z Tobą nie zgodzić. Z jednej strony szkoda szpecić ładne kolumny z drugiej strony np. takiemu ATC to nie przeszkadza 😉
 5. Venere i Chameleon już nie są produkowane. Teraz najniższą linią kolumn stereo jest seria Sonetto.
 6. Tak, też o tym myślałem albo dorobić im taki garb ze wzmacniaczem 😉
 7. Ja również nie mam zamiaru niczego na siłę udowadniać - zastanowiła mnie tylko ta nieporównywalnie wyższa jakość komponentów w Kudosach, której ja po prostu nie widzę. Może mają trochę droższy tweeter, choć tutaj 100% pewności nie mam ale z kolei niskośredniotonowy jest lepszy w ProAc (głośnik firmy Volt). Nawet tańszy model Response D20R ma chyba lepszy niskośredniotonowy. Response to nie jest najwyższa seria ProAc, jest jeszcze seria K (kevlar) oraz najwyższa Carbon. Piszę o tym tylko dlatego bo właśnie trafnie wg mnie zostawiłeś te firmy jako tworzące podobne (bardzo fajne) konstrukcje na dość podobnym poziomie jakości komponentów.
 8. Czy możesz napisać na czym polega to stosowanie nieporownywalnie wyzszej jakosci komponentów w porównaniu do kolumn ProAc D30R. [Hidden Content]
 9. Yoshi A jest w teorii możliwy upgrade pasywnych Zephyr'ow do wersji aktywnej? Pytanie czysto teoretyczne bo jeszcze takie aktywne Zephyry nie powstały ale gdyby powstały to trzeba zamawiać nowe aktywne czy można przerobić stare?
 10. Przy tym budżecie i założeniach chyba najlepiej będzie pójść w klimaty aktywnych monitorów przeznaczonych do pracy na biurku niż szukać na siłę standardowych kolumn, które sobie w takich warunkach poradzą. Proponowałem Fram, ale jest przecież tego typu kolumn sporo: APS, Adam Audio, Dynaudio, Focal, Genelec - różne kolumny i różne brzmienia i każdy może znaleźć coś dla siebie.
 11. No właśnie uproszczenie całego systemu jest kuszące. Taki system mógłyby się np składać z aktywnych kolumn typu Zephyr lub Zonda i przedwzmacniaczo-streamera NAD C658. Mamy dobre głośniki z wydajną amplifikacją i do tego przedwzmacniacz z wejściami XLR, streamerem z dobrą apką (BlueOs) a na deser korekcje akustyki Dirac. Mniej kabli więc mogą być wyższej jakości itp. Bardzo ciekawi mnie jakby to razem zagrało i z drugiej strony ile trzeba by wydać kasy zeby uzyskać to samo w konwencjonalnym systemie.
 12. Czy aktywną zwrotnicą jesteś w stanie uzyskać lepszy efekt niż z pasywną? Spotkałem się z wieloma opiniami że aktywacja daje bardzo duże możliwości, zastanawia mnie jak to się przekłada na efekt końcowy. Dostępność panelowych wzmacniaczy hypex'a pewnie ułatwia zadanie i nasuwa kolejne pytanie o stosunek jakości do ceny - czy warto pójść w zestawy aktywne, bo wydana kasa przełoży się na lepszy dźwięk niż w zestawach konwencjonalnych?
 13. Świetnie wyszły te aktywne monitory na elipticor'ach i revelatorze. Czy po takim doświadczeniu myślicie o projektowaniu innych aktywnych kolumn? A może znane modele w wersji aktywnej jak np. ATC lub Adam Audio?
 14. Były proponowane kolumny Ancient Audio może też warto sprawdzić najnowsze kolumny p. Waszczyszyna. [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.