Jump to content

Tomek 1685

Użytkownicy+
 • Content Count

  861
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

171 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3931 profile views
 1. Jeśli wzmacniacz z dac, to po co xlr? Na pewno wiesz z czego ma się składać system?
 2. A co będzie źródłem muzyki w tym systemie? Jaki standard połączeń, RCA, czy XLR? Czy wzmak ma być z DAC'em czy samodzielny?
 3. Pewnie wszystko...., ale bądź cierpliwy.
 4. Mam TC na wyjściu lampowego pre już od paru lat. Rzeczywiście trzeba dać im dość dużo czasu aby w końcu docenić to co oferują. W międzyczasie bywa bardzo różnie. Co prawda nigdy nie było tak źle abym je odrzucił. Miflex też zły nie jest. Testowałem w tym samym układzie KFPM. Trochę mniej barwnie, ale raczej wybór będzie kwestią gustu.
 5. Wszystko fajnie, ale bierzemy pod uwagę budżet kilkuset złotych. Lepsze srebrne kable z reguły są dość drogie. Fiat One to pewien kompromis, ale to dobry kabel za to co kosztuje. Wchodząc na poziom 1,5 - 3 kzł można spodziewać się znacznie więcej. Chociażby taki KCAG od Kimber'a natychmiast pokazuje miejsce Flat'owi. Wiem bo również mam.
 6. SO nie znam, ale Flat One posiadam. Czy będzie nadawał się do twojego zestawu nikt Ci nie powie. Musisz sam sprawdzić. Flat gra równo. Nie rozjaśnia, jest raczej neutralny. Szczegółowość na wysokim poziomie. Jeśli oczekujesz, że kabel odchudzi i przyspieszy wybrzmienia to poszukaj czegoś ze starszych modeli Siltech'a np. SQ-28, ST-14.
 7. Wybaczcie chłopaki ironię, ale te kilkanaście sekund poświęcone w filmie naszemu pokojowi, bądź co bądź realizowanym przez redaktora niniejszego forum, świadczy o bardzo wysokim poziomie zainteresowania administracji forum tematem prezentacji. Może czas pomyśleć o własnym niezależnym pokoju wystawowym.
 8. Nie chcę bawić się w proroka, ale z takim podejściem do sprawy w przyszłym roku, a najdalej za dwa lata w forumowym pokoju sami sobie zatańczycie droga Administracjo. Niestety faktem jest, że temat DIY audio umiera, o czym świadczy tegoroczne zainteresowanie. Już mało kto chce coś pokazać. W tej edycji wystawy była tylko jedna nowinka, do tego z komercyjnymi aspiracjami. Konwencja imprezy forumowej też się już zużyła. W ubiegłym roku nie było żadnego zainteresowania nią forumowiczy, poza nami uczestnikami zamieszania pokoju 410. Poszliśmy bo wydawało się, że kto jak kto, ale my powinniśmy tam się pokazać. Wypiliśmy po sponsorowanym piwku i po godzince zmieniliśmy lokal. W tym roku Adminie stanąłeś na wysokości zadania i skuteczniej zaprosiłeś forumowiczy na spotkanie. Poza chłopakami z pokoju przyszły jeszcze cztery osoby. Sukces, nawet z rezerwacją stolików nie było problemu. Jedynie proszone piwo musieliśmy sobie sami kupić. Ale mieliście, macie i będziecie mieć to w głębokim poważaniu. Nic się nie stało, byliście, fajnie było, dziękujemy, zdamy relację. Uśmiechajmy się. Szkoda bo wydawałoby się, że AVS to dość prestiżowa impreza i forum powinno zależeć na utrzymaniu zaangażowania forumowiczów do czegoś więcej niż otwierania strony forumowej.
 9. Kto nie był, niech żałuje. Zakąski były na pewno bardzo dobre, a piwo mało chrzczone. Dziękujemy bardzo. Ja ze swojej strony również mogę zaprosić w rewanżu, na takich samych zasadach całą administrację forum, na imprezę do siebie, np na kawior i szampana, a co tam. Pozdrawiam
 10. Dyskutować o jakości zintegrowanej karty dźwiękowej w laptopie można do czasu podłączenia do systemu "prawdziwego" przetwornika. Słuchasz rocka i metalu. To wbrew pozorom muzyka bardzo dużo wymagająca od sprzętu. Wszelkie chudzielce i suchotniki brzmieniowe nie nadają się kompletnie. Dragonfly czy balck czy red czy cobalt może i dobrze poradzą sobie z niektórymi słuchawkami, podobnie zintegrowana karta muzyczna, ale w pełnowymiarowym systemie głośnikowym niedostatki barwy, masy dźwięku i selektywności mszczą się okrutnie i co byś nie podłączył będzie grało słabo, nerwowo i płasko. 15 m2 to nie jest trudne do napędzenia pomieszczenie i monitory lub nieduże podłogówki w zupełności powinny wystarczyć. Dobre źródło i wzmacniacz powinny uspokoić brzmienie Twoich kolumn, poprawić rozdzielczość , zejście basu i przestrzenność. Ogólnie słuchanie tego systemu powinno stać się przyjemniejsze. Wstawisz większe kolumny, problem pozostanie. Albo basu będziesz miał zbyt mało, albo po skorygowaniu EQ, będzie dudniło. Co zrobisz, Twoja sprawa. Sugerowałbym Ci jednak poświęcić trochę czasu przed wydaniem kasy na posłuchanie różnych zestawień sprzętowych z kolumnami jakie posiadasz.
 11. Troszkę bez sensu ta próba wzmacniacza. Ten NAD to straszna kicha i nie dziwię się, że nic konkretnego się nie zadziało. Za 4kzł można kupić naprawdę niezły wzmacniacz, który wyciśnie z Twoich kolumn "ostatnie soki". Z drugiej ręki za tą kwotę możesz kupić Copland'a, Electrocompaniet'a, Pathos'a, Naim'a i wiele innych. Możesz również spróbować wzmacniacza lampowego. Tutaj też jest spory wybór od nowych Chińczyków jak np. Yaquin, po używane Jolida, Synthesis, inne. Ale pewnie i tak nie będziesz w stanie docenić tego co wniesie zmiana wzmacniacz na lepszy, dopóki nie będziesz dysponował sensownym źródłem. Niestety integra w laptopie/dac z onkyo stanowi tutaj olbrzymie ograniczenie.
 12. Zanim zmienisz kolumny, spróbuj napędzić je jakimś lepszym wzmacniaczem. Myślę, że większy problem jest w Twoim amplitunerze Onkyo i może lepiej te 4kzł przeznaczyć na "prawdziwy" wzmacniacz.
 13. Ten przedłużacz był w komplecie z RS-1, ale oddzielne też jest do kupienia w Audiosystem'ie. Dla mnie nie jest ważne z jakiego kabla jest zrobiony, a to, że nie wprowadza zmian brzmienia słuchawek. To w końcu przedłużacz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.