Jump to content

Tomek 1685

Użytkownicy+
 • Content Count

  971
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

220 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4827 profile views
 1. Tomek 1685

  First Watt M2

  Aktywny/lampowy. U mnie gra z czymś na kształt lamm oraz arc sp-10. Sam nie wiem z czym lepiej, ale jest co najmniej bardzo dobrze. Z nie lampowych możesz spróbować z układem podobnym do mbl 6010. Będzie zdecydowanie taniej, a też bardzo fajnie
 2. Dzięki uprzejmości Q21 miałem w sobotę i niedzielę na testach SVS SB-1000. Tak mnie tknęło żeby spróbować suba z racji tego, że posiadane przeze mnie kolumny nie do końca pasują do pomieszczenia, w którym je użytkuje, ale nie chcę ich zmieniać. Trójdrożne Gradienty Evidence trochę się duszą w niewielkim pokoju, a mniejsze dwudrożne Gradienty Intro z kolei maja problem z "lekkością" dźwięku. Kocham je za szybkość i precyzję góry i środka, za to, że pięknie tworzą scenę i maja zdolność do "znikania" z pomieszczenia, prawie jak elektrostaty, czy magnetostaty. Co dało dodanie suba do
 3. Jeśli preampa działa, to zacznij od oczyszczenia styków w podstawce i pinów lamp. Jeśli to nie pomoże, wstaw na próbę inny komplet lampek.
 4. Ale już w sytuacji, kiedy przytrafi się utrata zdolności słyszenia i jedynym wyjściem jest aparat słuchowy, to jest opcja do przemyślenia. Szczególnie dla audiofila, nawet bez dofinansowania z NFZ🙂
 5. Co z tego, że to dość wysoki model i wg Ciebie przystaje klasowo, jak nie pasuje i nie daje sobie rady z tymi kolumnami.
 6. Nie pisałem nigdzie, że te kolumny to wyższa klasa i hi-end, a jedynie, że "te kolumny to kawał dobrego dźwięku hi-fi", wiec nie przeinaczaj moich wypowiedzi. Wielu posiadaczy starych kolumn średniej klasy robi podstawowy błąd w konfigurowaniu systemu. Wydawałoby się, że jak kupią za 1/10 pierwotnej ceny fajne paczki, to już będzie fajnie grało. Niestety podłączenie słabych wzmacniaczy i źródeł rujnuje całość. No ale jak się czyta bzdury, że kolumny są w 90% odpowiedzialne za jakości brzmienia, a reszta to psik, to tak właśnie jest. Życzę powodzenia z napędzeniem starszych infinity
 7. Tak jak opisujesz, grają nowsze edycje serii 600. Jeśli kolega ma dm640 z początku lat 90, to są to zupełnie inaczej grające kolumny. Osobiście przerobiłem zarówno serię DS/V jak 600 i CDM. Potem wiele innych, lepszych już nie B&W. O DM640 nie mogę napisać złego słowa. Ale żeby je docenić trzeba dobrze je zasilić, potrzebują prądu i dobrego źródła.
 8. "Wzmacniacz za 3-4 tys. do kolumn 2x tańszych mija się z celem. Lepszy efekt będzie przy wymianie kolumn. Ocieplić zbytnio nie da się tych kolumn, one są neutralne i szybkie. Łatwiej i taniej wyjdzie budując bazę na innych kolumnach." Bzdura (jeśli to stara seria DM600) , te kolumny to kawał dobrego dźwięku hi-fi, ale potrzebny im właśnie świadomy dobór wzmacniacza. Połącz je z wzmacniaczem średniej klasy z lat 90tych, np Copland CSA14/28, MF A220 lub Electrocompaniet ECI-2 lub 1 i zobaczysz na co je stać. Może rzeczywiście jakiś Vincent. Problemem może być też słabej ja
 9. Jeśli nie masz awersji do DIY to możesz kupić to: jeśli jeszcze aktualne. To niezły przetwornik i tych, o które pytasz nie ma nawet co porównywać.
 10. Tak, tylko że na dobry preamp 3kzł nie wystarczy. No i nadal pozostanie kwestia źródła. Dynaudio 52 potrafią zagrać bardzo dobrze, ale niestety nie zrobią tego z NAD'em. Jeśli musisz ograniczyć się do tych 3kzł, to szukałbym średniej klasy integry sprzed lat. Ja do tych Dynek celowałbym w Copland'a CSA-28, Pathosa Classic One lub Krell'a KAV300. Każdy zagra trochę inaczej, ale lepiej niż NAD372.
 11. Płytkie są tez wzmaki CREEK'a. Z Dynakmi spokojnie sobie poradzi nawet podstawowy klasyk 4330, [Hidden Content]
 12. Wielkie dzięki. Trochę zmyliło mnie to, że na oryginalnie montowanej głowicy (na jej plastikowym korpusie) jest wytłoczony inny symbol i jakieś duże "G". 101 jest, ale literki inne. No i zamknięcie głowicy od góry jest metalowe, a nie jak w Sanyo plastikowe.
 13. Jak w temacie, co to jest dokładnie?
 14. O, wchodzę na forum i widzę porządki. Brawo redakcja/moderacja!!! Usunięte zostały wpisy pokazujące z kim/czym mamy do czynienia. Piętnujecie w ten sposób nazywanie rzeczy po imieniu, a chamstwo, cwaniactwo i brak szacunku okazywane innym użytkownikom pozostawicie bez reakcji. To jest na tym forum już standard. OK, ja wy p IE r dalam z tego syfu. Proszę o usunięcie mojego konta.
 15. Tego nie wie nikt.., a nawet jako wie to się nie przyzna. Kryteria to też wielka niewiadoma i nie dotyczy to tylko tego wątku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.