Jump to content

Tomek 1685

Użytkownicy+
 • Content Count

  1137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

353 Dobry

Audiostereo

353

Bocznica

0

About Tomek 1685

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6521 profile views
 1. Zrozumiałeś, ale odwrotnie🙂 Nie posiadam żadnego Onkyo, ani Yamahy. Ostatni sprzęt tego rodzaju miałem chyba w 90'tym roku. Mam za to kilka wzmacniaczy słuchawkowych, kilka preampów i końcówek mocy.
 2. Niestety, taka postawa jest bardzo powszechna i niestety w wielu przypadkach tak bardzo mocno zakorzeniona, że mimo doświadczenia "lepszości" bardziej specjalizowanych i niszowych produktów i tak nie dopuszczają tych faktów do świadomości i potrafią dalej p i e p r z y ć głupoty.
 3. Zapnij te 650'tki pod dobrze zrobionego OTL'a "Kamyk" i już nigdy nie wepniesz ich do dziurki w RME. Bardzo możliwe, że NightHawki i Sundary pójdą do szuflady.
 4. Chyba odwrotnie. Byle jakie produkty komercyjne są byle jak zrobione i są niebezpieczne dla urządzeń towarzyszących. W DIY raczej nikt nie robi oszczędności na "głupim" opóźniaczu uaktywniania wyjść. Osobiście mam kilka lampowych pre. Każdego bez obaw zepnę z dowolną końcówką mocy, bez względu na moc i klasę energetyczną i technologię budowy.
 5. I ja tego nie neguję!!! Neguję za to bajki o tym jakie to niebezpieczne są przedwzmacniacze lampowe i jakie to specjalne procedury trzeba stosować korzystając z nich.
 6. W uruchomionym i ustabilizowanym układzie już nie przepuszcza.
 7. Zawsze można dołożyć moduł. Są takie do kupienia np na all.. za kilkanaście zł. A gdzie tu sprzeczności? Prawidłowo zbudowany preamp lampowy na wyjściu nie ma napięcia. Odcina je kondensator. A jakieś stany pośrednie pracy układu, które mogą powodować niepożądane efekty eliminuje się czasowym zwarciem wyjścia do masy.
 8. No i po to stosuje się opóźnienie uaktywnienia wyjścia w pre. Pojawienie się impulsu przy włączeniu/wyłączeniu nie ma znaczenia w sensie prawidłowej współpracy pre i końcówki mocy.
 9. Ale przecież można to zrobić elegancko i bardzo przejrzyście.
 10. Przecież to totalna bzdura. Jakieś specjalne procedury uruchomieniowe. Dla kogo ma być taki sprzęt? Dobrze zaprojektowane i wykonane lampowe pre nadaje się do każdego rodzaju końcówek mocy, czy to lampowych, czy tranzystorowych, w klasie A, czy D. Konstrukcyjnie rzecz ujmując, typowy układ preampa lampowego ma na wyjściu zamontowany kondensator (szeregowo) i za nim rezystor do masy, który rozładowuje tenże kondensator. Taka konstrukcja uniemożliwia pojawienie się napięcia anodowego na wyjściu preampa, a tym samym nie wystąpi rozładowywanie w układach wejściowych końcówki mocy.
 11. Już bez przesady. Czy naprawdę do 2 kondensatorów i 2 diod i 1 rezystora jest potrzebne PCB? Ta płytka do l1 fajna jest, ale projekty AN jak dla mnie są nieco dziwne. Wcześniej zrealizowałem kit4 ANK również na 6v6gt. Piękne PCB i układ kompletny, ale nie gra tak fajnie jak to Dynaco. Mam wrażenie, że tam wszystko psuje taka sobie sekcja pre. A Dynacoklona steruję sobie z lamm'a i jest gites.
 12. Przy okazji świątecznego lenistwa popełniłem takiego "kujawiaka". Co prawda nie leben, ale równie prosty. PP na 6v6gt i 6sl7 na chińskiej płytce a'la Dynaco. Trafka wyjściowe od 4pietro4, zasilające od Edis. Gra zadziwiająco dobrze. Uruchomił się bez niespodzianek.
 13. Pewnie rezystor, który jest w układzie (SRPP) wpięty między siatką, na która wchodzi sygnał z DAC, a masą. Jeśli jest tam ze 100k-1M to nie ma się co dziwić, że jest bardzo głośno i zniekształca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.