Jump to content

Tomek 1685

Użytkownicy
 • Content Count

  761
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

135 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3508 profile views
 1. Bez ingerencji w wejście dac/amp nie da się. Trzeba dorobić wejście s/pdif, ale nie jest to takie proste, bo w tym dac/amp'ie nie ma typowego odbiornika s/pdif jak np ak4118, czy WM8804. Nie ma też z zewnątrz dostępu do I2S, więc dołożenie zewnętrznego odbiornika też jest trudne do zrealizowania. Lepiej zainwestować w bardziej uniwersalne urządzenie, albo zrezygnować z transportu CD i odtwarzać płyty z PC.
 2. 100-150V for B+ 200-250V
 3. Szkoda marnować potencjał ICE tymi pre. Jeśli priorytetem jest mały rozmiar, to wstaw dobry potencjometr. Przedwzmacniacz, albo bardzo dobry, albo wcale.
 4. Tomek 1685

  Audio Research clone?

  Preampy od ARC rzeczywiście są niezłe. Zrobiłem kiedyś klona sp-10 i jakiś czas używałem. Był to projekt ze strony AHTaudio. Obecnie gram już z innym pre, które bardziej wpasowało się w mój system. Gdybyś był zainteresowany mam jeszcze te graty. Pisz ewentualnie na PW.
 5. Tomek 1685

  Audio Research clone?

  Ale o co Ci właściwie chodzi?
 6. może to te rezy. Wzmacniacz bez tego układu działała prawidłowo, ale istnieje ryzyko uszkodzenia lamp w sekcji przedwzmacniacza. Ten układ zmniejsza napięcie jakie występuje miedzy żarnikiem a katodą. Np dla ecc82 dopuszczalne jest 100v. Zbyt wysokie uszkodzi lampę.
 7. Oczekujesz niemożliwego. Na zdjęciu nie widać, z którymi elementami połączone są te rezystory. Może na początek sprawdź miernikiem czy te rezystory maja jakiś opór i do jakich elementów prowadzą ich końcówki. może to te rezy
 8. Dla mnie osobiście, to w jaki sposób prezentuje się oferowany do sprzedaży przedmiot, świadczy o szacunku właściciela do przedmiotu, jego producenta i potencjalnego nabywcy. Widząc taką ofertę .....ogarnia mnie żal.
 9. Trzeba było jeszcze gównem posmarować, to można by i 1500 zawołać.
 10. Tomek 1685

  HYBRYDA WG COPLANDA

  Pass FW M2, ALFET +LME49830, NAIM NAP140 sterowane z pre wg topologii Lamm'a lub Jadis jp-200
 11. Tomek 1685

  HYBRYDA WG COPLANDA

  PP mam na 6V6GT. Tego CSA złożyłem bo miałem sentyment do tego piecyka. W końcu lat 90-tych miałem coplanda csa-14 w zestawie z kolumnami Spendor. Później zastąpił go Pathos Clasic ONE mk 1, którego mam do dzisiaj. Jak gra ten klonik? Bardzo dobrze. Tylko, że ja mam jeszcze kilka innych wzmacniaczy, których używam i uważam za lepsze, ale to konstrukcje dzielone (końcówki solid state i lampowe pre). Porównać go z moją lampką jest dość ciężko, bo to zupełnie inne granie i inne wymagania co do sprzętu towarzyszącego. Copland jest bardziej energiczny w dole pasma i gra swobodniej, z większym rozmachem. Radzi sobie z trudnym obciążeniem. Mój PP potrafi zagrać pięknie, ale ma ograniczenia tam gdzie copland radzi sobie dobrze. W zasadzie nie mam odpowiednich kolumn żeby słuchać swojego lampiaka. Czeka na lepsze czasy, może kupię mu HERESY III.
 12. Tomek 1685

  HYBRYDA WG COPLANDA

  A ja mam zrobionego takiego
 13. Tomek 1685

  csa-8 schematic help

  hej, może to Ci pomoże CSA-14.pdf
 14. Tomek 1685

  Prosty WM_DAC Mk2

  U mnie wygląda to tak
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.