Jump to content

Tomek 1685

Użytkownicy+
 • Posts

  969
 • oraz w archiwum

  258
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

407 Dobry

Audiostereo

407

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7356 profile views

Tomek 1685's Achievements

 1. No, w końcu zdałeś sobie sprawę, że to nie ma sensu. Jestem pełen szacunku, że tak długo próbowałeś.
 2. Podobno. Dobrze napędzane hd650 wcale nie są misiowate. Grają ciut ciemniej, bardziej pełnie od 600 i to je różni.
 3. I niby z tego wynika, że 580 to wyższy model od 600? Ja tam tego nie dostrzegam, za to mam 600 i wielokrotnie miałem możliwość słuchania na 580 i 580Jubile i twierdzę że 600 grają lepiej. W każdym razie zarówno dla mnie jaki i właścicieli 580. Wyniki pomiarów nie zawsze przekładają się na to, że coś nam lepiej, bądź gorzej gra. Tym bardziej na tej podstawie nie można pozycjonować tut. słuchawek. Następnym flagowcem Sennheisera były 650 i też można się zastanawiać, czy aby na pewno nim były. Tym bardziej, że 600 były cały czas równolegle produkowane. 600/650 grają minimalnie inaczej (dla mnie 650 wcale nie lepiej), ale były do pojawienia się hd800 najwyższym modelem kierowanym bardziej dla audiofili, niż dla profesjonalistów, w przeciwieństwie do 600.
 4. Znacznie poniżej minimalnej podanej przez Ciebie kwoty, a jaki nie napiszę bo zaraz ktoś mnie posadzi o reklamę. W każdym razie nie był to Bartok, czy Dave. To co dalej napisałeś to tylko pobożne życzenia. Ja nie mam problemu. Porównanie było robione w obcym systemie, wystarczająco dobrym, aby rozróżnienie DAC'ow nie stanowiło problemu. Uwierz, "ślepota” nie była potrzebna. Różnice były oczywiste.
 5. Pełna zgoda. też porównywałem z innym (wg mnie referencyjnym DAC'em), z przełączaniem "w locie" (oczywiście po wyrównaniu poziomów wyjściowych z obu DAC'ów😉) za pośrednictwem preampa. Różnice były do wychwycenia natychmiast i to bez specjalnego wsłuchiwania się. Do wymienionych przez Gerarda ułomności względem lepszych urządzeń dodałbym jeszcze zubożenie barwy. Nie jest tragicznie, ale jakoś tak bez wyrazu. W każdym razie biorąc pod uwagę, że to klocek za 4kzł+, narzekanie jest szukaniem dziury w całym. Z drugiej strony pisanie, że to konkurencja dla topowych DAC'ów, to nadużycie i wprowadzanie w błąd zainteresowanych. Żadne zaklinanie rzeczywistości nic tutaj nie da. Gdyby tak było sam chętnie wywaliłbym swoje kloce i postawił takie RME za 4 czy 7 kzł, ale niestety się nie da.
 6. 598 chyba zrobili tylko po to żeby pokazać, że też potrafią zrobić słabe słuchawki za całkiem spora sumkę.
 7. Autorowi coś się wydaje i wałkuje ten temat już w kolejnym wątku. HD580 były może i top modelem jak nie było jeszcze HD600 (pomijamy oczywiście Orpheusa). Protoplastą HD600 były HD580 Jubile, które od 600 różniły się w zasadzie tylko kolorem (były czarne). Co by nie mówić 600 to zarówno skok w jakości brzmienia, jak i wykonania w stosunku do 580.
 8. Nie napinaj się zbyt mocno bo Ci gumka w majtkach puści😉 Szanuję Twoją kosekwencję w rozwijaniu systemu audio opartego o DSP i ileś tam końcówek mocy i życzyłbym sobie abyś uszanował bardziej purystyczne podejście do tego tematu, a nie kpił sobie.
 9. Tylko po co tak sobie życie komplikować.
 10. A ja tam jestem tylko biernym obserwatorem i też nie ma to nic wspólnego z tym, czy jestem przyjazny, czy nie.
 11. Nie za bardzo kumam dla czego ten komentarz do mojego wpisu o innych forach, ani nie jestem bywalcem bocznicy. Narzekać też nie narzekam, a jedyny mój wcześniejszy wpis w tym temacie został usunięty (chyba ze względu na polityczną poprawność), choć uważam że nazywanie zachowań mających symptomy psychozy zaburzeniem, nie jest nadużyciem. Pisząc o konkurencyjnych forach nic nie pisałem o ich fajniejszości. Stwierdziłem jedynie, że panujące tam atmosfera jest przyjazna.
 12. Fakt, a w jego miejsce powstały inne niepubliczne fora jak "n a s z e a u d i o" i "p l a n e t a u d i o", gdzie wrażliwi na klimat panujący na audiostereo piszą sobie w przyjaznej atmosferze.
 13. Niekoniecznie. Po prostu nie ten target. Tutaj raczej nikt, kto miał Dave'a w swoim systemie nie pisze. Opinie typu, że słyszałem, ale nie w swoim systemie i nie w bezpośrednim porównaniu, też są g... warte. Tym bardziej w kontekście porównania z pamięci z jakimiś Topping'ami, czy SMSL'ami.
 14. "Musze przyznać, że @S0nic wykrakał. Nie stwierdziliśmy żadnych różnic dźwiękowcyh pomiędzy oboma DACami." No właśnie. Podwójne zaprzeczenie w powyższym zdaniu świadczy o tym, że różnice stwierdzono. Gdyby nie stwierdzili to było by: Nie stwierdziliśmy różnic dźwiękowych pomiędzy oboma DAC'ami. lub Różnice między DAC'ami były żadne. 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.