Jump to content

Tomek 1685

Użytkownicy
 • Content Count

  778
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

142 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3631 profile views
 1. Mam na wydaniu PATHOS Classic One. Do AP bardzo pasuje. Jak coś to pisz PW. Pozdrawiam
 2. Gdybyś chciał to sprzedaję swojego PATHOS'a. Raczej wcześniej proponowane wzmaki mu nie "podskoczą". Jestem jego pierwszym i jedynym właścicielem. Reszta ewentualnie na PW. Pozdrawiam
 3. Tomek 1685

  Pre Vs DAC

  Nie musisz mi gratulować i bez tego wiem, że moje zacytowane przez Ciebie stwierdzenia trafiły w sedno. Uczepiłeś się wyświechtanego pojęcia wysokiej wierności - to dopiero jest mit. Wystarczy troszkę po bywać tu i tam, posłuchać trochę muzyki na żywo, aby wyzbyć się złudzeń co do tego, że można za pomocą systemu audio uzyskać wysoką wierność. Z pomocą systemów audio można w większym lub mniejszym stopniu zbliżyć się do tego co oferuje żywy kontakt z muzyką. Czasem nawet wychodzi tak, że w domu gra piękniej. To na pewno te "złe" harmoniczne w ilości nawet 40dB. Prawda jest taka, że bez harmonicznych i umiejętnego manipulowania nimi przy budowie urządzeń audio hi-endu nie będzie.
 4. Tomek 1685

  Pre Vs DAC

  planimetr, to co Ty wypisujesz to jest po prostu bełkot, nic nie znaczące pierdzenie na przeciw burzy. Jesteś typowym "betonem" i powinieneś zdać sobie z tego sprawę. Uważasz, że jeśli czegoś się w życiu nauczyłeś (jesteś inżynierem), to daje Ci prawo narzucać swoja narrację innym i to jeszcze w tak nachalnym i impertynenckim stylu. Prawda jest taka, że jesteś głuchy, sflustrowany, nie potrafisz wznieść się ponad poziom tego czego nauczyły Cię inne "betony" i audio nie jest dziedziną, w której powinieneś zabierać głos, a w szczególności podważać oczywistych kwestii. A może nie jesteś głuchy, ale nie posiadasz pewnego rodzaju wrażliwości, która jest potrzebna do tego aby odróżnić to, że urządzenie działa/nie działa, a urządzenie odtwarza dźwięki/gra muzykę. Tak jak napisałeś wszystko dzieje się w mózgu. Napisałeś to w takim kontekście jakby to było coś złego. Poza tym inne części ciała jakoś mi do percepcji wrażeń słuchowych nie pasują. Każdy z nas ma inny mózg (to nie system pomiarowy) i dla tego w audio nie ma prawd obiektywnych. Dla tego też systemy pozbawione zniekształceń będą reprezentować co najwyżej, średni poziom, a ich zwolennicy (tacy co na wstępnej selekcji wybierają tylko te urządzenia, które spełniają ich wymogi w kwestiach pomiarowych), będą bełkotać o małych różnicach jakościowych cyfrowych źródeł dźwięku, zbędności aktywnego preampu w torze i 80%-owym wpływie kolumn głośnikowych na uzyskany efekt grania systemu audio. Prawda jest taka, że na pewnym poziomie, bardzo dobrych kolumn nie napędzi się gównianym wzmacniaczem, nawet jeśli będzie miał dużą moc, A nawet jeśli się je napędzi, to taki zestaw uwydatni niską jakość źródła. W efekcie finalnym, nie da się tego słuchać. Tak więc najważniejsze jest źródło, stad biorą się informacje dla dalszej części toru, więc nie może gubić tych informacji (scena, dynamika, barwa). To samo tyczy się preampa i niestety sprostać temu mogą jedynie konstrukcje aktywne, które bez względu na poziom wzmocnienia nie wprowadzą chaosu, nie pozbawią dźwięku "pazura" i dynamiki. I tutaj można się mocno zdziwić jak będą potrafiły zagrać niedrogie kolumny napędzane przeciętną końcówką mocy. 100% poparcia z mojej strony dla McGyvera.
 5. CD Meridian 506.20 - do naprawy. Brak mechanizmu CDM12.5. Poza tym kompletny, rysy na górnej powierzchni plastikowego panela frontowego. Elektronika oraz mechanizm szuflady sprawne. 1kzł
 6. Sprzedam odtwarzacz CD Meridian 506.20 - do naprawy. Brak mechanizmu CDM12.5. Poza tym kompletny, rysy na górnej powierzchni plastikowego panela frontowego. Elektronika oraz mechanizm szuflady sprawne.
 7. Ponawiam ogłoszenie i dla zainteresowanych dodaję dzisiaj zrobione zdjęcie. Sprzedam hybrydowy wzmacniacz zintegrowany - jak w tytule ogłoszenia. Jestem jego pierwszym właścicielem. Ogólny stan wzmacniacza jest bardzo dobry. Nosi normalne ślady użytkowania. Wzmaka można obejrzeć i odsłuchać w Łodzi.
 8. Sprzedam hybrydowy wzmacniacz zintegrowany - jak w tytule ogłoszenia. Jestem jego pierwszym właścicielem. Ogólny stan wzmacniacza jest bardzo dobry. Nosi normalne ślady użytkowania. Wzmaka można obejrzeć i odsłuchać w Łodzi.
 9. Ja bym Marantz'a zostawił do kręcenia płytą i poszukał jakiegoś DAC'a z analogiem na lampach.
 10. Szkoda tych 700zł na jakąś lichotę. Te słuchawki zasługują na porządny napęd, ale musiałbyś dobierać do 2 - 3kzł. Jeśli chcesz aby grało przyzwoicie już na prawdę z byle czego to zmień BD na Grado
 11. Tomek 1685

  NAIM klon

  Ja mam klona na płytkach forumowych od pkrecz'a. Chińskich klonów nie próbowałem, ale pewnie gdybym chciał spróbować wybrałbym nap200, albo https://www.ebay.com/itm/ZEROZONE-NAIM-NAP250-Amplifier-After-two-channel-Finished-Board-NEW/282779535082?hash=item41d6f946ea:g:MSkAAOSwmudaOmTu + https://www.ebay.com/itm/One-pair-Assembeld-Regulator-Power-supply-board-for-NAP250-135-amplifier-board/322734745711?hash=item4b247d686f Co do klonów accu nie mam zdania.
 12. Nie życzę sobie takich insynuacji. A jeleń to całkiem niezły z ciebie jak dałeś się wkręcić w yamehę i projecta. Ja niczego nie chcę sprzedać, jedynie zwracam uwagę leśnemu na to, że zakup DAC 'a to początek zabawy w pcaudio. Osobiście walczę z tematem 10 lat i ciągle coś mnie zaskakuje. Dla mnie to koniec tematu, więc proszę już bez zaczepek.
 13. Tomek 1685

  NAIM klon

  To po prostu dobry i uniwersalny wzmak. Bardzo dobra relacja jakości do kosztów wykonania.
 14. Ponad 30lat techniki cyfrowej w audio i są jeszcze tacy co nie doświadczyli wpływu kabla cyfrowego na dźwięk. To dopiero ręce opadają. Najlepiej olać temat i dziwić się czemu nie gra. A najlepiej uważać że wszystkie dac'e grają tak samo. Zapnij sobie dac i PC zwykłym drukarkowcem, a potem np USB od furutecha. Jeśli nie usłyszysz różnicy to znaczy że to zabawa nie dla ciebie.
 15. Zmień te słuchawki na wersję 32ohm. Wersja 250ohm jest typowo pod mocne wzmaki słuchawkowe, np lampowe OTL Ale trzeba jeszcze czymś połączyć PC i dac. Kabelek ma równie duże znaczenie jak sam DAC. Co do PC to lepiej coś specjalnie pod audio niż Okna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.