Jump to content

zibii

Użytkownicy
 • Content Count

  1117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

221 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 15cm to może nie bo wewnętrzna będzie 10cm a na głębokość się nie zmieści ale 20cm to spokojnie. Kupuj i działaj do tego jakiegoś hypexa z dsp i można się pobawić. Mój planuję zrobić 18cm głęboki więc mega na styk bo musi się schować w zabudowie w ściance😀. Jak zajdzie potrzeba to zbuduje drugi na tył.
 2. Ten głośnik można z powodzeniem połączyć z membraną bierną i mieć nisko strojony układ rezonansowy w małej pojemności ok.50l warte zastanowienia i sam też taki układ u siebie zastosuje 1szt lub 2 w zależności od zapotrzebowania.
 3. Jeśli posiada się kolumny o efektywności 94dB lub wiecej to 100W wystarczy z nawiązką tam wystarczyło by nawet 7W z lampki w klasie A😀. No dobra do rzeczy jeśli mamy kolumny ok 85dB to po co się bawić w (stare) krelle można zastosować klasę D i mieć 500W lub więcej za śmieszne pieniążki.
 4. A czy jest potrzeba stosowania subów w stereo no chyba że masz monitory a suby miały by uzupełniać dół.
 5. Jeśli duet magnezowo-grafenowy plus diament u góry gra lepiej to temat zamknięty na długi czas😉.
 6. Ja mam plan na zrobienie zasłon z lewej i prawej strony na długości 2.5m macie może jakieś sprawdzone materiały na te zasłony nue muszą być ciężkie kotary takie aby za bardzo światła nie przepuszczały. Przydało by się też coś ciekawego na sufit też rozciąganego razem z zasłonami😀.
 7. Kolumny fajne ciekawe jak brzmieniowo. Porównanie różnych tweterów to jedno strojenie to drugie więc ciężko się odnieść. Miałem kolumny na ss revelatorach szpilka na górze dalej 12m i 2x18w , accutony c30 i średni c173-6-090 plus na basie eton 12" , seasy millennium góra, 15 magnez i 20 magnez i wszystkie mają swoje mocne strony i ciężko by wybrać jeden docelowy zestaw.
 8. No co ty Windows to za bardzo skomplikowany system "android" teraz ja jebłem😂😂😂😂.
 9. Pokaż swój dopracowany system może każdy skorzysta na tym, ja jestem na początku zabudowy i coś bym może podpatrzył jak to robią fachowcy jak Ty.
 10. Jeśli nawet takie dlsy kosztują 15kzł za parę to masz taką samą marżę jak nie większą niż w ss. Żałosny jesteś jeśli myślisz, że dls robi prezenty wstawiając elementy z wyższej półki. Nie sprzedaje ich osobno bo by kosztowały po stówce za głośnik i to w detalu nie mówię o cenie producenta bo ta pewnie jest 3 krotnie niższa. Takie realia i trzeba się z tym pogodzić. O metraż się nie martw jest tyle ile potrzeba ważne że ty nagłaśniasz hektary 5" głośnikami i 10" subem. Udanych seansów.
 11. I to jest właśnie rozwiązanie, które miałem w planie. Jager można kupić gdzieś taki system?
 12. I dodatkowo otwarte na 10m2 aneks więc nie 3x3. I chcesz mi zaimponować plastikowymi dlsami śmieszny jesteś tam siedzą głośniki za kilka stówek w kpl max. Sub 10" jeden wystarczy ci na twój metraż ja bym dał 4 takie przynajmniej miałbyś równomiernie rozłożone niskie pasmo. No ale masz i się ciesz z tego, ja mam większe wymagania co do systemu. Suma poglądowa, że można za tyle złożyć przyzwoity zestaw za elementy z sklepu, możesz wydać też 500kzł jeśli masz, zależy co chcesz uzyskać i jakie masz oczekiwania.
 13. Kłamiesz to może Ty. Pokaż swoje wypasione kino a nie prawisz tylko farmazony. Ja nie muszę na nić zbierać mam wszystko co mi potrzebne a nawet by starczyło na 2 kina. W końcu ktoś myśli poważnie procek i końcówki mocy i będzie ok. Mój anthem jako pre w stereo gra na bardzo dobrym poziomie co prawda ustępuje lampowemu BATa ale wiadomo to inna liga cenowa i dźwiękowa.
 14. Marzycielem to może jesteś Ty nikt Ci nie zabroni. Ile subów wstawię to moja sprawa aczkolwiek uważam, że w obecnym stanie gdzie powierzchnia jest 22m2 to wystarczy jeden. Postaw swoje plastiki przy YB to się przekonasz lub nawet lepiej podjedź do jakiegoś salonu z kolumnami z przedziału 100-300kzł i porównaj. Kino komercyjne to marnej jakości kolumny ma być głośno i tyle, ale jak ludziska budują prywatne salki to mają inne podejście i zwracają na to uwagę. Paul i ja wykorzystujemy fronty w większości do stereo a kino przy tym skorzysta. Tak jak Paul wspomniał proces powstawania kolumn to żmudny proces pomiarów i odsłuchów. W pięć minut to powstały najprawdopodobniej twoje plastiki za parę stówek nad którymi i tak nie będzie się rozwodził bo po co. Takie realia więc zejdź na ziemię.
 15. Tak jak mówisz stolarka to tylko stolarka a reszta to kupa roboty pomiary, strojenie odsłuchy itd. Dla mnie kupienie kolumn z sklepu mija się z celem wolę zrobić pomiary w docelowym pomieszczeniu i dostroić do własnych preferencji i potrzeb i nie płacić chorych pieniędzy nie wiadomo za co sam central na topowych accutonach czy elipticorach w sklepie by mnie kosztował 50kzł albo lepiej nie wspominając już o frontach. Suby też potrafią kosztować kosmos po 40kzł na 2x18" zbudowane na głośnikach pro jak np.procella audio która specjalizuję się cinema a tam użyte głośniki za parę stówek. Ostatnio trafiłem na genialne głośniki firmy gorlich czy jak kto woli współczesny zellaton, który kosztuje kosmos kasę ale głośniczki grają i to zacnie jak dla mnie, może zrobię fr,fl i c na nich plus amt na górę, genialne połączenie lubią się ze sobą mega szybkie i detaliczne granie z masą powietrza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.