Jump to content

zibii

Użytkownicy
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szymon Jeśli nie było premiery kolumn i nie można wrzucać zdjec to opisz proszę konstrukcję jaki to układ jakie głośniki zostały zastosowane i w jakich obudowach.
 2. zibii

  Klub Sveda Audio

  Na basie po 2x10" peerless na średnicy 8" seas magneziak i na górze 25mm seas millennium mam kpl.takich głośników na takie kolumny tylko dokupić minidsp i można działać no ale na razie czasu brak. Za jakiś czas kto wie.
 3. zibii

  Klub Sveda Audio

  Słuchał ktoś może kolumn orion linkwitz bo bardzo mnie ciekawi ich konstrukcja i bas może być z nich referencyjny.
 4. zibii

  Klub Sveda Audio

  Tak faktycznie teraz mi przypomniałaś nazwę.
 5. zibii

  Klub Sveda Audio

  A tam właśnie jest układ d'appolito. Wiem, że konstruktor stroji układ do umiejscowienia ale ja wolę klasycznie czyli wysoki na wysokości ok 90-100cm. Przy głośniku wstęgowym lub amt to tylko na wprost i na właśnie tej wysokości bo inaczej to będzie kiszka. Dynaudio fajne kolumny ale Consequence to przeczy troszkę fizyce aby konfigurację odwracać ale może jest ok nie słuchałem tego modelu.
 6. zibii

  Klub Sveda Audio

  Dlatego polecam zbudować samemu lub zlecić osobie, która takie wykona za dużo mniejszą kasę a jest takich firm kilka.
 7. zibii

  Klub Sveda Audio

  Słuchałem tych kolumn esa, szału nie było może warunki nieodpowiednie, układ średnio wysokotonowy za wysoko przez co siedząc na wysokości uszu mamy trzeci głośnik basowy. Nie wiem czym się sugerują robiąc projekt takich kolumn. Jeśli chodzi o blipo to cena adekwatna to zastosowanych komponentów a i efekt bardzo dobry tylko z modułami basowymi na scanach przesadzili bo koszt elementów to max. 15kzł a detal to chyba 60kzł o ile dobrze pamiętam.
 8. Za 200zł suba nie zbudujesz. Szukaj w używkach ale z góry ci powiem, że jakość z tanich subów jest mizerna.
 9. zibii

  Klub Sveda Audio

  Jeśli chodzi o nie podbarwiony bas to open baffle ale tutaj kłania się duża powierzchnia membran na basie i trzeba im troszkę miejsca za kolumnami zostawić na boki znacznie mniej bo charka jest ósemkowa. Dobry open baffle gra zjawiskowo ale gabaryty dla niektórych nie do zaakceptowania.
 10. zibii

  Kolumny acuhorn 15

  Podział 1khz i 6dB to zabójstwo dla tego głośnika gdzie rekomendowany podział to powyżej 3kHz i to jeszcze pewnie 18dB. Projekt troszkę nie trafiony chyba, że producent daje worek wysokotonych na zmianę. Spojrzałem jeszcze na stronie producenta i wszedłem do manuala i tam jest info, że podział to 1.8kHz to już prędzej ale i tak za nisko dla tego głośnika.
 11. 4 takie suby to jedynie do sali kinowej o sporych rozmiarach bo po co do 40m2 wkładać takie potwory. Wystarczy 4x12".
 12. Stelvio Tutaj bardziej chodzi o separację pre od końcówek mocy i ich lepszą jakość a nie moc i większe możliwości konfiguracyjne typu wpięcia pomiędzy np.dsp.
 13. Darek Możesz więcej coś napisać o konstrukcji u góry będzie jeszcze horn i na jakich driverach będzie.
 14. Jak to mówię piniądze to nie wszystko. Większość to marketing a ludzie się podniecają, że jak kosztuje sporo to musi być zajebiście nic mylnego. Ja swój sprzęt stereo zbudowałem czy skompletowałem za rozsadną sume i gra według mnie super a słyszałem nie jeden system za sporo wiecej i nie grało. Podobnie z kinem nie pcham się w jakiegoś atmosa z ampli za kilka tysi bo po co. Kupiłem stary pre Anthema avm50 i radzi sobie bardzo dobrze i nawet w stereo dużo nie ustępuje pre lampowemu za 20kzł więc szacun dla niego. Jeśli już kupujesz ampli to dokup multichanel amp i podłącz osobno a zdziwisz się jaka będzie różnica albo kup pre anthem avm60 którego kupisz za parę tyś więcej niż ampli i masz pole do popisu chociażby aby dokupić dsp i wpiąć go między pre a końcówki mocy i zrobić profesjonalną kalibrację i wtedy masz już kino z prawdziwego zdarzenia. Przemyśl to bo proj dobry ekran też a później możesz żałować że mogło być lepiej a wydał byś 10kzł wiecej. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.