Jump to content

camil211

Użytkownicy
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

498 profile views
 1. camil211

  Potrzebuję ...

  Kupię parę kondensatorów Rike Audio S-Cap2 min 2uf
 2. Mam pytanie do posiadaczy IcePowera, czy porównywał go ktoś do Ugody? Jakie różnice, który lepszy?
 3. 1. Przy pierwszym podejściu podłączałem pod żarzenie zasilacz ze stabilizatorem na układzie LT1084 (jego wydajność to 5A). Do anodowego użyłem Salasa SSHV2 (obsługuje do 400v i 100mA). Za drugim podejściem do żarzenia użyłem prostego zasilacza z mostkiem i filtrem crc z desymetryzacją, a do anadowego prostego zasilacza z filtrami CRCLC. Do ujemnego w obydwu przypadkach wykorzystuje napięcie 5v dostarczaną przez płytkę ze stabilizatorem na lm317. 2. Trafo od Ogonowskiego TS80 z odczepami 235V 150mA, 7,5V 2500mA i 7,5v 1000mA. 3. Do zasilenia używam: zarzenie 6,3-6,4V. Anodowe 290-300v, ujemne 5V. 4. Dac to ES9038PRO ( sytuacja ma miejsce niezależnie czy DAC jest podłączony do płytki czy też nie, tak samo z podłączeniem do wzmacniacza)
 4. Witam wszystkich, szukam pomocy gdyż mam problem z uruchomieniem swojej wersji preampu. Problemem jest napięcie na wyjściu. Przykładając miernik można zaobserwować jego ciągłe zmiany w zakresie od -0,10V do 0,10V DC i nie może się ustabilizować. Skutkuje to częstym włączaniem przekaźników od zabezpieczeń w końcówce mocy (końcówka mocy do Ugoda z kondensatorem 10uf na wejściu). Sprawdziłem płytkę już dwukrotnie i wszystkie elementy mają poprawne wartości – załączam zdjęcia. Dodam że mam wersję skonfigurowaną pod lampy ecc81i 6n30p i na chwilę obecną zamontowane mam tylko dwa kondensatory wyjściowe (korzystam tylko z RCA). Drugą zmianą w stosunku do schematu to zmiana wartości rezystorów R1 i R2 z 1k na 100r. Wpływ zasilania wstępnie wykluczam, gdyż sprawdzałem na 2 różnych zasilaczach napięcia anodowego i żarzenia, co skutkowało tym samym zjawiskiem.
 5. devshin, jak oceniasz te ClarityCap, jaka jest różnica w dźwięku między CSA/ESA na wyjściu analogu. Miałeś okazję porównać je z czymś innym?
 6. Jestem na etapie zakupu części do lampowego analogu do tytułowej PCB z wątku. Mam pytanie co do kondensatorów wyjściowych 4,7uf. Czy zamiast proponowanych Miflexów warto wybrać Mundorfy Evo Aluminium Oil? Są nieco droższe jednak posiadają sporo pozytywnych opinii, a może polecacie coś innego w podobnej cenie?
 7. Jakiś czas temu sam badałem temat foteli do pracy przy komputerze. Od siebie poleciłbym do rozważenia dwa modelu : 1. Ergohuman: [Hidden Content] 2. Unique wau: [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.