Jump to content

rafal735r

Użytkownicy+
 • Content Count

  15966
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

rafal735r last won the day on September 7 2013

rafal735r had the most liked content!

Community Reputation

3931 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W porządku cena [Hidden Content]
 2. rafal735r

  cd do 1000zł

  Taka normalna cena. Może warto poszukać 735, gra nieco lepiej. Albo starszy DCD-980/960.
 3. Taniej sprzedałem Pre + Power nac 152 + nap 155.
 4. Topologia brzmienia bardzo podobna do Burmestera. Jest przejrzyście z detalem. Różnica która pierwsza rzuca się w uszy to AVM ma więcej góry. Trochę za dużo. Czasem przy gorszym materiale może być nie przyjemnie sucho. Poza tym to jest bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt że jest on prawie 4 razy tańszy od Burmestera to świetna maszyna.
 5. Dzis u mnie ciekawe porównanie. Dwie Niemieckie manufaktury. Nawet wizualnie bardzo podobne, aż zaczolem się zastanowiac czy przypadkiem nie są jakoś ze sobą połączone. Edit. Jednak jest jakiś współczynnik powiązania: "Firma AVM, założona przez dwóch inżynierów, Roberta Winiarskiego i Gunthera Manię, odniosła wczesny sukces ze swoim wzmacniaczem monofonicznym M1 (w samych Niemczech sprzedano ponad 10 000 par). Dwaj założyciele sprzedali firmę Udo Besserowi (wcześniej GM i współwłaścicielowi Burmester) w 2010r...."
 6. Nic nie zrozumiałeś, ale nie szkodzi.
 7. Dlatego często czas oczekiwania na skrzynie jest dość długi. Profesjonalne zakłady, które się tym zajmują mówiąc brzydko mają gdzieś małe zamówienia i zawsze spychają takie zlecenia na tył często podnosząc jeszcze cenę.
 8. Skrzynki są proste, niestety coś za coś. Ale przynajmniej są w naturalnym fornirze. W środku jedynie środkowy BR "robi" jednocześnie za wzmocnienie wewnętrzne. Może mógło by być więcej wzmocnień w środku lub grubsze ściany, tylko ile to wpłynie na brzmienie? Raczej nie wiele. Oczywiście mowa o podłogowych. Myślę że te 20mm ścianki w monitorach jest wystarczająca w zupełności.
 9. Mój znajomy ma Focale o efektywności 86dB i mój wzmacniacz (2x80W) nie potrafił ich wysterować W OGÓLE. Grało to jak radyjko z bazaru. Bas - NULL. W porównaniu do BMN to jest przepaść jeśli chodzi o wysterowanie.
 10. Ja nawet na słabych wzmacniaczach "odkręcam nisko". Zresztą zależy to od konstrukcji danego wzmacniacza. To że na jednym gra na godz 9 ciszej lub głośniej niż inny nie jest zależne tylko od mocy ale też chociażby od samego potka itd. Ja napędziłem BMN bez problemu nawet podstawowym Marantzem 2x50W. Ale wiadomo że są pewne granice. Jak ktoś podłączy 30W tranzystor to nie ma co oczekiwać cudów. BMN są zbudowane na zwrotce I rzędu.
 11. Nie chce zaczynać bez sensownej wojenki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.