Jump to content

edi_xp

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. OK, spróbuję czyli normalnie podpiąć L i R w subie jakbym podpinał kolumny frontowe lewą oraz prawą ?
 2. Tak, volume, częstotliwości, obrócenie fazy, wszystko co się dało sprawdzałem :) wejść głośnikowych nie próbowałem podłączać bo nie wiem jak prawidłowo połączyć je z amplitunerem, a nie chciałem nic zepsuć... jak należy to podłączyć ??
 3. Dzięki za odpowiedzi w każdym amplitunerze subwoofer jest włączony i sygnał jest wysyłany, sprawdzałem na innym mniejszym subwooferze ze starego zestawu kina domowego Tonsil Fenix, gra tak jak powinien - podłączony kablem coaxial odnośnie telefonu to na pewno sygnał musi być mocniejszy skoro działa dobrze i na pełnej mocy... nie mam pojęcia czemu nie chce działać z żadnym amplitunerem... amplitunery na których sprawdzałem to Denon 3808, Yamaha RXV-1200 - obydwa już wiekowe, ale działają bez zarzutu najnowszy amplituner na jakim sprawdzałam subwoofer to Marantz 6013 sam subwoofer jest stary, kupiłem go używanego wiele lat temu, marka mało znana: Vifa V-1200, załączam zdjęcie z tylnej płyty:
 4. Witam, mam kuriozalny problem z podłączeniem subwoofera do amplitunera... powinno to być wpięcie jednej wtyczki i tyle, niestety tak nie jest subwoofer posiada wejścia L R, Coaxial standardowo zawsze podłączałem poprzednie subwoofery kablem Coaxial z SUB OUT w amplitunerze do wejścia Coaxial w subwooferze i wszystko działało... niestety mam teraz inny subwoofer, który długo leżał w pudle i chciałem go używać objawy są takie, że przy podłączeniu subwoofer niby działa, ale jest praktycznie nie słyszalny, działa bardzo cicho jakby w ogóle nie grał.... także podłączenie kablem Coaxial nie działa, kupiłem kabel typu Y - 1 x RCA na 2 x RCA i wpiąłem 1xRCA do SUB OUT w ampli oraz 2xRCA do LR Input w subwooferze, bez zmian jakbym nie kombinował z podpinaniem kabli subwoofer nie działa prawidłowo sprawdzałem to na trzech różnych amplitunerach (Denon, Yamaha, Marantz), wszędzie to samo... co może być nie tak? może w ogóle źle coś podpinam ? dodam, że subwoofer na pewno jest sprawny, sprawdzałem go podłączając muzykę z telefonu kablem mini jack - 2 x RCA i wystarczyło wpiąć zaledwie jedno RCA obojętnie do Input L lub R i subwoofer działał na pełnej mocy... skoro subwoofer działa podłączając telefon, dlaczego nie chce działać z amplitunerem ? czy można go jeszcze jakoś inaczej podpiąć ?? subwoofer posiada jeszcze zwykłe zakręcane końcówki na kable głośnikowe, czy jest sens próbować go tak podłączać? jeżeli tak to jak prawidłowo wpiąć się do amplitunera ??
 5. Witam, mam kuriozalny problem z podłączeniem subwoofera do amplitunera... powinno to być wpięcie jednej wtyczki i tyle, niestety tak nie jest subwoofer posiada wejścia L R, Coaxial standardowo zawsze podłączałem poprzednie subwoofery kablem Coaxial z SUB OUT w amplitunerze do wejścia Coaxial w subwooferze i wszystko działało... niestety mam teraz inny subwoofer, który długo leżał w pudle i chciałem go używać objawy są takie, że przy podłączeniu subwoofer niby działa, ale jest praktycznie nie słyszalny, działa bardzo cicho jakby w ogóle nie grał.... także podłączenie kablem Coaxial nie działa, kupiłem kabel typu Y - 1 x RCA na 2 x RCA i wpiąłem 1xRCA do SUB OUT w ampli oraz 2xRCA do LR Input w subwooferze, bez zmian jakbym nie kombinował z podpinaniem kabli subwoofer nie działa prawidłowo sprawdzałem to na trzech różnych amplitunerach (Denon, Yamaha, Marantz), wszędzie to samo... co może być nie tak? może w ogóle źle coś podpinam ? dodam, że subwoofer na pewno jest sprawny, sprawdzałem go podłączając muzykę z telefonu kablem mini jack - 2 x RCA i wystarczyło wpiąć zaledwie jedno RCA obojętnie do Input L lub R i subwoofer działał na pełnej mocy... skoro subwoofer działa podłączając telefon, dlaczego nie chce działać z amplitunerem ? czy można go jeszcze jakoś inaczej podpiąć ?? subwoofer posiada jeszcze zwykłe zakręcane końcówki na kable głośnikowe, czy jest sens próbować go tak podłączać? jeżeli tak to jak prawidłowo wpiąć się do amplitunera ??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.