Jump to content

jajco

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pojechał Unico do dystrybutora... Nie tęsknię. Podpiąłem starego Marantza i ... co za dźwięk - cudo. Nie wiedziałem że jest aż tak dobry :). Teraz się jedynie zastanawiam czy rzeczywiście Tucana i MF były aż o tyle lepsze niż Marantz w momencie kiedy ich słuchałem czy to jedynie złudzenie. Swoją drogą dobrze trafić czasem na jakiś sprzęt, który nie koniecznie nam pasuje.
 2. Dla mnie nie jest to odpowiedni wzmacniacz. Niektóre gatunki muzyki, której słucham potrzebują PRĄDU!!! .. i mimo 150W na kanał to nie jest to. Żywiołowość przekazu tucany to jest to czego zacząłem podświadomie szukać w innych wzmacniaczach. Po prostu na tym etapie moich doświadczeń z audio jest to najwyraźniej kluczowy element przekazu. Nie kończę jeszcze odsłuchu i ciągle znajduję perełki doskonale brzmiące na Unico 150 lecz jego miejsce w moim dotychczasowym rankingu poszukiwań jest na najniższym stopniu podium.
 3. Oprócz braku uniwersalności w kwestii odtwarzanej muzyki wzmacniacz niestety wydaje irytujący cichy pomruk (po włączeniu, przestaje być słyszalny już przy niewielkim poziomie głośności). Leema była perfekcyjnie cicha :), MF również.
 4. Z Unico 150 się nie pokochamy 😂 - taka uwaga na gorąco. Wzmacniacz jest diametralnie różny od słuchanych wcześniej Leemy i MF. Tego jednak powinienem się spodziewać po hybrydzie. Doskonale sprawdza się w jazzie, spokojnych i stonowanych utworach muzyki klasycznej, wokale łączone z gitarą klasyczną po prostu bajka. Niestety, mój zakres zainteresowań muzycznych jest szerszy. W przypadku delikatnego rocka jeszcze jest w miarę w porządku lecz im bardziej dynamicznie tym gorzej. Dźwięk zaczyna przypominać to od czego chcę uciec zmieniając Marantza. Płasko, bez dynamiki, dźwięk nie ogarnia mnie ze wszystkich kierunków lecz jedynie z pomiędzy kolumn. Ciągle słucham i przechodzę od stanu euforii (Addagio for strings Barbera) do załamania (kolejne kawałki z Poligono Industraial Kultu). Jest zarąbiście przy Michaelu Buble i Dianie Krall, jedynie poprawnie w przypadku Way of sword z Ostatniego Samuraja. Jak dla mnie ten wzmacniacz jest zbyt mało uniwersalny do szerokiego kręgu muzyki, której słucham. Wzmacniacz zostaje ze mną do poniedziałku lecz to pewnie wiele nie zmieni.
 5. Przyjechał dzisiaj Unison Unico 150. Liczę prawdę mówiąc na równorzędną walkę z tucaną .......... Pierwsze wrażenia opiszę po większej ilości czasu spędzonego w towarzystwie "czarnego" włocha 🙂
 6. Przyjeżdża do mnie we czwartek więc update najwcześniej w weekend :)
 7. Po tranzystorach czas na hybrydę. W kolejce do testowania Unico 150, a potem Haiku Sol IV. Tucana nadal no. 1 ale ...
 8. Jestem po odsłuchach. Na pierwszy rzut poszedł MD6si. Wypożyczony na tydzień w HiFi System w Warszawie. W porównaniu ze starym Marantzem to miód na moje uszy. Na scenie zrobiło się szerzej, precyzyjniej, bas przestał dudnić a dynamika jest po prostu klasa. Słowem lider po pierwszej rundzie. Druga runda, dzięki uprzejmości dystrybutora Galeria Audio to Leema Tucana II Anniversary Edition. I tu dopiero była klasa. Wzmacniacz nówka, nie śmigany prosto z kartonu a zagrał lepiej niż wygrzana (egzemplarz z 2014 roku) MF 6si. Pod każdym względem znaczny przyrost pozytywnych doznań. Najbardziej urzekł mnie bas, precyzyjny, punktowy, kontrolowany w każdej sekundzie wybrzmień. Rewelacyjna perkusja (koncert Korteza - "Z Imbirem"), w muzyce filmowej (głównie Hans Zimmer bez zarzutu, a w jazzie i muzyce poważnej ponownie bardzo dobrze. Mam niekoniecznie audiofilski słuch lecz dzięki dwóm rundom pojedynku przekonałem się, że jeszcze słyszę. Na dzień dzisiejszy lider jest zdecydowany - Leema Tucana II AE. Pozostała runda trzecia - Unisono Research Unico 150. Sine Metu - twoje sugestie odnośnie ustawienia sprawiły, że poprawiłem, a właściwie ustawiłem od nowa kolumny w nowym pomieszczeniu. Poprzednio je "wstawiłem" do pokoju - efekt słaby. Dzięki. Szopen, miałeś okazję posłuchać Unisono, Haiku? Jestem ciekawy jak wypadły w twoim odczuciu. Dalej grasz na Caspianie? Huberto1984, z Leema zniknęła większość niedostatków przy wspominanej obsadzie sceny, a i w pozostałych przypadkach jest zacnie. Słuchałeś może Unisono?
 9. Nareszcie znalazłem trochę czasu i dogadałem się na pierwsze odsłuchy. Jako pierwszy na warsztat wjeżdża Musical Fidelity M6 si 😎. Niestety dopiero we wtorek. Macie może jakieś sugestie gdzie można wypożyczyć do odsłuchu Leeme?
 10. Zmiana ustawienia na ścianę dłuższą nierealna (książek za dużo), spróbuję pokombinować z ustawieniem kolumn. Off Topic. Dla rozważających zakup Leem'y przestroga: uważajcie od kogo kupujecie. Pojawiła się bardzo ciekawa cenowo oferta: [Hidden Content] Cena - prawie jak za darmo. Gościu oczekuje przelewu, wyklucza pay pal, przesyła zdjęcia nieźle wyglądającego wzmaka ale nie posiada rachunku, oryginalnej instrukcji ani "paszportu" wersji anniversary (Each Anniversary amplifier is supplied with an individual passport, with each stage of the production process signed off by the engineer responsible.) Czas na testy.
 11. Szukam wzmacniacza przy którym nie będę musiał odkręcać potencjometru do 11 aby posłuchać muzyki 🙂 Przy marantzu strasznie słabo wypada z tannoyami rock (niestety np. AC/DC, Led Zeppelin, Deep Purple) - w moim odczuciu dynamika 3/10, brakuje mi również rozbudowanej sceny w muzyce klasycznej. W soundtrackach czasami bas jest dudniący i słabo kontrolowany. Na pewno nie będę się upierał przy wydaniu 10k jeśli można będzie mniej.
 12. Odnosząc się do opisu na rysunku masz w 100% rację, niestety popełniłem czeski błąd przy podawaniu wymiaru dłuższej ściany - to 4,3m a nie 3,4m :)
 13. Nie będę ukrywał, że mam nadal sentyment dla Marantza. Gra całkiem znośnie ale po 11. Przy cichym odsłuchu jest po prostu słaby. Do odsłuchów spróbuję PM11 i na pewno musicala m6. Dzięki za sugestię Szopen, Ronaldo. PS. Czy ktoś słuchał Regi z Precision 6.4?
 14. Dziękuję wszystkim za informacje. Na pewno zacznę od testowania. zgodnie z radą. Najłatwiej chyba będzie o caspiana i regę. Problem pewnie z Tucaną.
 15. Witam, Bardzo proszę o sugestie w którym kierunku powinienem skierować swoje kroki odnośnie systemu stereo. Pokój o powierzchni ok. 14 m2 w kształcie prostokąta o wymiarach 3,4m 3,2m. Muzyka której słucham to: Jazz, klasyka, rock, soundtracki. Źródłem są głównie pliki, lecz również CD. Głośniki: Tannoy Precision 6.4 Od lat używam Marantza PM 7000 lecz to chyba zbyt słaby sprzęt na napędzenie moich kolumn. Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza. Będże wdzięczny za wszystkie sugestie. Planowany budżet do 10 k pln - sprzęt raczej używany. Moje koncepcje to: Rega elecit-r, Leema Tucana, Roksan Caspian M2, Marantz PM14S1 SE.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.