Jump to content

jajco

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

560 profile views
 1. jajco

  Wzmacniacz do 20 tyś

  To raczej dystrybutorzy.
 2. jajco

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Masz rację, to nie Ciebie miałem zacytować :)
 3. jajco

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Pozwolę się nie zgodzić: [Hidden Content] [Hidden Content] W japońskich cenach pewnie dawno grałbym na Luxmanie 590 🙂 No chyba, że miałeś na myśli zakupy dla dealerów.
 4. jajco

  Wzmacniacz do 20 tyś

  No raczej. Mnie top hi fi zaproponowało po odsłuchach cenę 20k za 550 ax II. Przeszedł mi niestety koło nosa egzemplarz z UK (za ok. 3200 gbp). Moc na papierze nie odzwierciedla tego co to cacko potrafi zagrać. mogę porównać do MF 6 si i do Leema Tucana Anniversary i absolutnie nie brakowało mu mocy. Używanych Luxmanów jak na lekarstwo. Na ebay pokazuje się oferta z Włoch ale pewnie jak to z włoskimi ofertami.
 5. Masz Już?? Podziel się info. Zmieniłem zakres cenowy na wzmacniacz więc pewnie będzie i w moim zakresie zainteresowań.
 6. Mam te Tannoye od prawie roku. Stale napędza je Marantz PM 7000 ale to nie najlepsze rozwiązanie. Znacznie lepiej grają ze wzmacniaczami droższymi od nich samych. Odsłuchałem już kilku wzmacniaczy i mnie najbardziej pasował Luxman 550AX II, bardzo dobrze spasowały się z Leema Tucana. Jak lubisz nisko na dole to próbuj z MF 6i lub M6 500i. Wszystkie wymieniane oceniam pozytywnie w połączeniu z precision. Słabiej zagrał w moim odczuciu Unico 150. Xindaka nie słuchałem, tu nie pomogę.
 7. jajco

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Hej Szopen, Widzę, że wróciłeś do swoich poszukiwań. Ja również nie domknąłem tematu. Do pewnego momentu Leema Tucana Anniversary była liderem lecz ostatnio podniosłem swój próg finansowy na wzmacniacz i rozszerzyłem zakres poszukiwań. Do Leemy dołączył Luxman L-550AXII. Słuchałem u siebie i na pewno jest to sprzęt na który zwrócę uwagę. Cena półkowa co prawda powyżej 20k ale brzmi zacnie. Ciekawy jestem Twojej opinii na temat MF M6 500i.
 8. Pojechał Unico do dystrybutora... Nie tęsknię. Podpiąłem starego Marantza i ... co za dźwięk - cudo. Nie wiedziałem że jest aż tak dobry :). Teraz się jedynie zastanawiam czy rzeczywiście Tucana i MF były aż o tyle lepsze niż Marantz w momencie kiedy ich słuchałem czy to jedynie złudzenie. Swoją drogą dobrze trafić czasem na jakiś sprzęt, który nie koniecznie nam pasuje.
 9. Dla mnie nie jest to odpowiedni wzmacniacz. Niektóre gatunki muzyki, której słucham potrzebują PRĄDU!!! .. i mimo 150W na kanał to nie jest to. Żywiołowość przekazu tucany to jest to czego zacząłem podświadomie szukać w innych wzmacniaczach. Po prostu na tym etapie moich doświadczeń z audio jest to najwyraźniej kluczowy element przekazu. Nie kończę jeszcze odsłuchu i ciągle znajduję perełki doskonale brzmiące na Unico 150 lecz jego miejsce w moim dotychczasowym rankingu poszukiwań jest na najniższym stopniu podium.
 10. Oprócz braku uniwersalności w kwestii odtwarzanej muzyki wzmacniacz niestety wydaje irytujący cichy pomruk (po włączeniu, przestaje być słyszalny już przy niewielkim poziomie głośności). Leema była perfekcyjnie cicha :), MF również.
 11. Z Unico 150 się nie pokochamy 😂 - taka uwaga na gorąco. Wzmacniacz jest diametralnie różny od słuchanych wcześniej Leemy i MF. Tego jednak powinienem się spodziewać po hybrydzie. Doskonale sprawdza się w jazzie, spokojnych i stonowanych utworach muzyki klasycznej, wokale łączone z gitarą klasyczną po prostu bajka. Niestety, mój zakres zainteresowań muzycznych jest szerszy. W przypadku delikatnego rocka jeszcze jest w miarę w porządku lecz im bardziej dynamicznie tym gorzej. Dźwięk zaczyna przypominać to od czego chcę uciec zmieniając Marantza. Płasko, bez dynamiki, dźwięk nie ogarnia mnie ze wszystkich kierunków lecz jedynie z pomiędzy kolumn. Ciągle słucham i przechodzę od stanu euforii (Addagio for strings Barbera) do załamania (kolejne kawałki z Poligono Industraial Kultu). Jest zarąbiście przy Michaelu Buble i Dianie Krall, jedynie poprawnie w przypadku Way of sword z Ostatniego Samuraja. Jak dla mnie ten wzmacniacz jest zbyt mało uniwersalny do szerokiego kręgu muzyki, której słucham. Wzmacniacz zostaje ze mną do poniedziałku lecz to pewnie wiele nie zmieni.
 12. Przyjechał dzisiaj Unison Unico 150. Liczę prawdę mówiąc na równorzędną walkę z tucaną .......... Pierwsze wrażenia opiszę po większej ilości czasu spędzonego w towarzystwie "czarnego" włocha 🙂
 13. Przyjeżdża do mnie we czwartek więc update najwcześniej w weekend :)
 14. Po tranzystorach czas na hybrydę. W kolejce do testowania Unico 150, a potem Haiku Sol IV. Tucana nadal no. 1 ale ...
 15. Jestem po odsłuchach. Na pierwszy rzut poszedł MD6si. Wypożyczony na tydzień w HiFi System w Warszawie. W porównaniu ze starym Marantzem to miód na moje uszy. Na scenie zrobiło się szerzej, precyzyjniej, bas przestał dudnić a dynamika jest po prostu klasa. Słowem lider po pierwszej rundzie. Druga runda, dzięki uprzejmości dystrybutora Galeria Audio to Leema Tucana II Anniversary Edition. I tu dopiero była klasa. Wzmacniacz nówka, nie śmigany prosto z kartonu a zagrał lepiej niż wygrzana (egzemplarz z 2014 roku) MF 6si. Pod każdym względem znaczny przyrost pozytywnych doznań. Najbardziej urzekł mnie bas, precyzyjny, punktowy, kontrolowany w każdej sekundzie wybrzmień. Rewelacyjna perkusja (koncert Korteza - "Z Imbirem"), w muzyce filmowej (głównie Hans Zimmer bez zarzutu, a w jazzie i muzyce poważnej ponownie bardzo dobrze. Mam niekoniecznie audiofilski słuch lecz dzięki dwóm rundom pojedynku przekonałem się, że jeszcze słyszę. Na dzień dzisiejszy lider jest zdecydowany - Leema Tucana II AE. Pozostała runda trzecia - Unisono Research Unico 150. Sine Metu - twoje sugestie odnośnie ustawienia sprawiły, że poprawiłem, a właściwie ustawiłem od nowa kolumny w nowym pomieszczeniu. Poprzednio je "wstawiłem" do pokoju - efekt słaby. Dzięki. Szopen, miałeś okazję posłuchać Unisono, Haiku? Jestem ciekawy jak wypadły w twoim odczuciu. Dalej grasz na Caspianie? Huberto1984, z Leema zniknęła większość niedostatków przy wspominanej obsadzie sceny, a i w pozostałych przypadkach jest zacnie. Słuchałeś może Unisono?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.