Jump to content

JBN

Użytkownicy
 • Posts

  199
 • oraz w archiwum

  24
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

26 Neutralny

Audiostereo

26

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14697 profile views

JBN's Achievements

 1. Sony PCM F1 na kasetach Betamax Sony PCM 701 ES na wszystkich VHS używałem ich od roku 1984
 2. JBN

  Hi-endowe nowości

  Lepiej katować innych dyrdymałami .
 3. JBN

  Hi-endowe nowości

  Powinieneś uczęszczać do warszawskiej filharmonii , wykupić abonament w ostatnim rzędzie na parterze , zatykać jedno ucho i chłonąć doznania . w domu zaś postawić głośniki jeden na drugi i słuchać będąc odwróconym do nich plecami .
 4. JBN

  Hi-endowe nowości

  Rynek pro to głośniki na dworcu kolejowym , w garażowym '' studio" , pracowni komputerowej , itp. Profesjonalne studia nagraniowe nie mają z tym nic wspólnego . Te studia mają sprzęt nagrywający wart po kilkanaście/dziesiąt milionów $ Napisałem 300000$ to jest oriętacyjna cena zestawu głośnikowego produkowanego seryjnie . Głośniki budowane lub psute na zamówienie to wielokrotność . Tacy sami lub ci sami Mistrzowie budowlani budują/projektują systemy do studiów jak i flagowe modele nabardziej znanych firm Hi-Fi
 5. JBN

  Hi-endowe nowości

  Dlatego profesionalne głośniki stydyjne kosztują 100000-300000 $ .
 6. A może warto by wreszcie zrozumieć zasadę działania Dyfuzora ?
 7. JBN

  Hi-endowe nowości

  Stosując procedury pomiarowe/kalibracyjne z lat 70tych zeszłego wieku raczej się nie da . Ale w dzisiejszych czasach nie ma z tym najmniejszego problemu . Tak że nie pisz takich rzeczy bo jeszcze ktoś doniesie do Komitetu Olimpijskiego , to ich komórka antydopingowa uzna że , twoje mistrzostwo zostało zdobyte przy pomocy niedozwolonych środków .
 8. Powinieneś jeszcze raz się zastanowić nad tymi zagadnieniami .
 9. Od 15 lat materiał przeniesiony na najdoskonalszy cyfrowy system masteringowo/backupowy jaki jest na ziemi 32 bit 384 kHz .?
 10. Taśma wielośladowa to jeden z typów tak zwanych taśm matek . ( Taśma Matka to taśma na której został zarejestrowany materiał ) Bardzo często mylony z taśmą na którą został zgrany materiał z wielośladowej taśmy Matki . Taśm Matek w archiwach jest bardzo bardzo dużo . Taśm 4 śladowych Beatles jest podobno kilkaset. W magazynie Franka Zappy różnych formatów od 2track do 48track jest kilka tysięcy . W magazynach wielkich wytwórni nie do policzenia . Niestety polskie studia nagrywały wiele razy na tej samej taśmie ( oszczędności ) . W moim malutkim archiwum jest około 500 kg taśm 16 track 2 cale . Prawie wszystko co nagrałem do 1986 roku .
 11. W polskich studiach nagraniowych nie było ani jednego profesjonalnego magnetofonu wielośladowego ( 8/16/24 track mogącego nagrywać prawidłowo bez redukcji szumu firmy Dolby. Standardowy magnetofon 16to śladowy ( Studer / 3M / itp. ) bez reduktora szumu , kalibrowany na 320 nWb/m , wydaje z taśmy szum prawie taki jak wodospad Niagara . Wszystkie wieloślady sprowadzane do polski były w komplecie z reduktorem szumu Dolby . Wytwórnie płyt Polskie Nagrania , Tonpress przy magnetofonach 2 track też używali Dolby . Oczywiście mówię o czasach kiedy magnetofony wielo ścieżkowe kupowało się od działającego producenta a nie ze składnicy złomu . Jednak na Świecie było kilka studiów które miały magnetofony budowane na zamówienie , ze specjalnymi głowicami i wzmacniaczami które można było kalibrować na 1024 nWb/m. i nagrywać z szybkością 30 cali na sekundę , na odpowiednich taśmach , bez redukcji szumu . Głównym tego typu magnetofonem był modyfikowany Ampex MM1200 . Ale to były jednostkowe przypadki .
 12. Proponuje : Wątek usunąć . Wszystkich dyskutantów zbanować . Wrócić do poważnych tematów .
 13. Mam nadzieje że to tylko początek twoich przemyśleń .
 14. Taka jest procedura kalibracji systemów głośnikowych w prawdziwych salach kinowych / koncertowych / studyjnych .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.