Jump to content

jarkog

Użytkownicy
 • Content Count

  1466
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

310 Dobry

Audiostereo

289

Bocznica

21

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Czasem pobiegam, czasem, popływam, czasem postrzelam, czasem zrobię fotkę, czasem posłucham muzyki, czasem wypiję... o kurcze, to chyba najczęściej :-P
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13419 profile views
 1. Witaj Ujemny Mógłbyś podać dokładnie nazwę tego taniego DACa Asusa? Pozdrawiam Jarek
 2. Po czesci zgoda. Jednak osobiście wolałbym którekolwiek z rozwiązań przedstawionych przeze mnie, niż jakiekolwiek tapety na całej ścianie, które dadzą najmniej spodziewanego efektu. Kwestia czy rozpraszanie czy pochłanianie to już kwestia gustu poszukującego. Splendor dźwiękowy będzie bogatszy przy rozpraszaniu a przy pochłanianiu uboższy, zależy co kto preferuje. Nie wspominam tu o odpowiednim dobraniu opóźnienia pierwszych odbić względem źródeł dźwięku, czyli kolumn, bo do tego to już są potrzebne konkretne pomiary akustyczne pomieszczenia. Bez pomiarów podstawą do wyboru konkretnego rozwiąz
 3. To już dużo lepszym rozwiązaniem, będzie powiesić tam, to znaczy na ścianach w miejscach pierwszych odbić, obrazy z płótna, jakieś ładne, klimatyczne żeby się podobały żonie ale w szerokich ramach tak żeby pod ramą między obrazem a ścianą ukryć albo mate z wełny mineralnej, albo chociaż jakiś płytki ustrój rozpraszający, będzie ładnie i z sensem akustycznym.
 4. Dzięki za odzew Chłopaki. U mnie w zwrotnicy mam rezystor tylko w szeregu na środkowym paśmie. Musiałbym zastąpić go L-padem aby podobnie protestować jak dst89. Od CD przez pre po monobloki wszytko lampy. Więc może dlatego Millsy i Superesy u mnie nie odczuwane są jako brzmiące chłodno. Taki L-pad może warto byłoby dobrać odpowiedni zamiast mojego pojedynczego rezystora i zobaczyć jak to by zabrzmiało. Podobno nieco obniża wyższą część pasma niż pojedynczy opornik. I to musi brzmieć nieco inaczej. Tylko wiązałoby się to znów z kupnem zupełni innych wartości drogich rezystorów do testów hmmm
 5. Podobnie jak z tym Pathaudio, nieco przygasił szeleszczące głoski ale więcej nic nie wniósł raczej na średnicy ale i nie popsuł :). Podpowie ktoś co w takim razie można naprawdę dobrego na średnicy protestować? Bo może Duelundy tez niekoniecznie są do niej dedykowane i nie ma sensu się w koszty wpychać?
 6. O, a to już mnie bardziej ciekawi w takim razie :). Dzięki. Pytanie tylko czy na średnicy też coś dobrego zrobi bo na wysokich to ja rezystora nie mam :).
 7. Superes i Mills ciemnozielony w szeregu, Mills chyba MRA 12W nie wiem dokładnie, bo ten zalany jest masą plastyczną. Generalnie jestem z nich zadowolony ale szukam czegoś co może jeszcze poprawi przekaz bez psucia tego co już teraz jest, bo podoba mi się jak na razie. Jest barwa gładkość i perlistość i brak dokuczliwych sybilantów czy ostrości. Jest wgląd w utwór i są ładnie podane smaczki słyszalne bezwysiłkowo. Muza relaksuje. W zasadzie wszystko mi sie podoba szukam jedynie poprawienia tego jak jest teraz ale bez zmian na inne brzmienie. Nie wiem czy to będzie możliwe ale zobaczymy. Dlatego
 8. Duelund 4R7 Mundorf M-Resist Supreme 4R7 po parce odkupię jeżeli komuś leżą w szufladzie, ewentualnie też inne, warte porównania z powyższymi.
 9. Jak chcesz :) Zawsze można kupić drogie brudne okno i starać się je zasłaniać firankami aby brudu nie było widać. Takie coś chcesz zrobić. Jak jest na gwarancji to po prostu reklamuj to pudło. Za taką kasę to wstyd aby coś w nim brzęczało, czy to trafo czy tym bardzie rama. To byłaby jawna kpina z nabywcy! Sorry ale nie daj się nabić w butelkę pomysłami o stoliku. Jak ci stuka zawieszenie w samochodzie to podkładasz poduszkę pod dupsko aby poprawić samopoczucie? Nie tędy droga.
 10. Jeżeli brumi trafo ale ten brum nie pojawia się w głośnikach to znaczy że po prostu rdzeń trafa jest spakietowany niezbyt solidnie i blachy rdzenia po prostu drgają i wydają akustyczny oddźwięk. Na to może pomóc tylko wymiana trafa na lepsze albo odizolowanie trafa jakąś puszką dodatkową, która je wygłuszy. Pomocne też byłoby odizolowanie go od punktów montaży za pomocą elastycznych podkładek aby nie przenosiło swoich drgań od rdzenia na pozostałą część konstrukcji wzmaka. Jeżeli z kolei dźwięk brumu słychać w głośnikach to jest to zwykły przydźwięk sieciowy. Rozwiązań tego problemu jest pełn
 11. Jeżeli ci brumi nie jak przydźwięk sieciowy a faktycznie od drgań (mechanicznych/akustycznych) to wystarczy jak założysz na lampy gumowe oringi. Sprawdź czy jak delikatnie pukniesz ołówkiem w bańkę (delikatnie) to usłyszysz to w głośnikach wtedy oringi powinny pomóc a platformę to pod gramofon albo pod CD jedynie jest sens. Jak brumi od sieci to i stolik i oringi nie pomogą. Co z tego że dasz platformę skoro bańki ci i tak "zagrają" od wibracji w powietrzu. Na mikrofonowanie najlepsze zwykłe oringi.
 12. W zarządzie nie jestem ;). Ale mając je- po prostu należysz :). Pozdrawiam i fajnego słuchania. Też mam wyświetlanie/ustawianie cyferkami w moich monoblokach i nic mnie z tego powodu nie boli :). A wręcz zadowala. A jak odpalam to tylko bardzo cieszy. Pozdrawiam i słuchaj z zadowoleniem swojego sprzętu a nie ewentualnego peplania innych ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.