Jump to content

peter250

Użytkownicy
 • Content Count

  177
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Posiadałem Tritony w wersji I przez dłuższy czas. Miałem je w konfiguracji z cyrusem 8xp, roksanem K2 a na końcu z naimem XS. One lubią prąd, tam jest 18cm nisko-średniotonowy węglowy scan-speak, który trzeba napędzić. Dlatego najlepiej słuchało mi się ich z roksanem i naimem (aczkolwiek cyrus też dzielnie dawał radę), które które do słabeuszy nie należą. Moim zdaniem są to kolumny, które oferują równe granie (ale nie nudne!), nasycone, z piękną barwą, przestrzenią i dobrze rozciągniętym basem (można się miło zaskoczyć). Łatwo znikają z pomieszczenia, głęboka scena od linii kolumn - nie rzucają dźwięku na twarz. W tych kolumnach nie jest nic na siłę "podkręcone" - co na początku powoduje efekt wow a po dłuższych odsłuchach okazuje się, że zaczyna drażnić. One świetnie przekazują klimat i nastrój nagrania. Dźwięk jest równy i spójny. Uważam, że warto spróbować połączenia z z Krellem. To może być "związek" na dłużej i koniec poszukiwań. Kupiłem ostatnio w ciemno podstawkowe Elary II RLS i słychać wspólny mianownik w tych konstrukcjach - cechy o których pisałem wcześniej.
 2. Może warto podjechać do Audiopunktu ? Mają u siebie Tritony oraz inne modele RLS. Miła atmosfera i chętnie chłopaki doradzą. Osobiście posiadałem przed dłuższy czas Tritony (wersję pierwszą) i z czystym sumieniem mogę je polecić (a przewinęło mi się dużo paczek przez ręce). Sam słuchałem z Roksanem K2 i Naimem XS - oba zestawienia trafione.
 3. Jeśli ktoś chciałby się pozbyć Hi Capa (bez DR) to chętnie kupię. Możliwa zamiana na Teddy Capa z moją dopłatą.
 4. Panowie czy miał ktoś okazję porównać Uniti Atom z naim 5si? Rozważam Atoma lub 5si + streamer sieciowy. Czy integra oprócz większej mocy zaserwuje lepszy dźwięk? Czy będzie to granie na podobnym poziomie? Korzystam głównie ze Spotify/Tidal/radia internetowego, w przyszłości może jakiś serwer muzyczny.
 5. Gdyby ktoś chciał sprzedać swojego naima XS - proszę o kontakt. Chętnie zakupię 🙂
 6. Panowie czy był ktoś na AS w pokoju Adiopunktu? Czy grały jakieś RLS-y? Może ktoś się podzieli wrażeniami?
 7. Zwracam się z prośbą o radę. Posiadam obecnie unitiqute. Gra w komplecie z RLS Elara II (genialne monitorki). Zestaw gra bardzo przyjemnie i muzykalnie, ale...zawsze może być lepiej 🙂 Wiem, że unitiqute to minimum do aktualnie posiadanych kolumn. Rozważam dodanie końcówki NAP100 lub zamianę na Uniti/Uniti 2. W obu przypadkach mamy już do dyspozycji 50W/8ohm. Które rozwiązanie wyniesie dźwięk na wyższy poziom? Czy miał ktoś okazję porównać te wzmacniacze lub może się podzielić wrażenia na temat któregokolwiek z nich? Krążą mieszane opinie na temat dodania NAP100 do unitiqute, stąd rozważam Uniti. Czy poza wyższą mocą można liczyć na poprawę brzmienia?
 8. Cyrusek to tuner FM6, został mi po poprzednim systemie (swoją drogą na sprzedaż gdyż radio mam wbudowane w unitiqute). Podstawki są wykonane z twardej gąbki (zamówione z A...gro). Poprawiły jakość basu w poprzednich AE(wzbudzał się), w Elarach nie odczuwam tego problemu gdyż nie dmuchają mocno z BR i mają ciężkie solidne obudowy (9kg/szt). Ale z podstawkami zawsze estetyczniej wyglądają 🙂
 9. Elary grają w tej chwil z naim unitiqute. Wiem, że zasługują na lepszy piecyk, ale nawet w tej konfiguracji brzmią bardzo dobrze. Łatwo "znikają", grają równym pasmem z ładną barwą i dobrze rozciągniętym basem, który nie dudni (a warunki jak widać mam marne). Gitara basowa, stopa perkusji super wybrzmiewa. Elary kupiłem trochę w ciemno. Miałem dobre przeczucia po wcześniej posiadanych RLS Triton i nie zawiodłem się. Dwie fotki tak na szybko:
 10. Z przyjemnością powracam do klubu wraz z modelem Elara II. Po długim wieczornym odsłuchu mogę powiedzieć jedno - jest bardzo dobrze!
 11. Panowie czy jest sens łączyć Unitiqute z dynaudio focus 110? Czy to będzie mezalians? Zastanawiam się nad tymi monitorami tylko obawiam się czy prądu wystarczy aby je sensownie wysterować (preferuję niskie i średnie poziomy głośności).
 12. Ciekawy i merytoryczny wpis - wcale nie przydlugi. Swoją drogą mam podobne spostrzeżenia. Udało mi się złożyć niedrogi system który daje frajdę ze słuchania niezależnie od repertuaru. Złapałem się na tym, że słuchając muzyki ze Spotify, co drugi, trzeci utwór wędruje do ulubionych. Taka ciekawostka, po zmianie przewodu między dac BT a unitiqute z interkonektu na optyczny, następuje ogromna wręcz poprawa jakości dźwięku. Więc ten wbudowany dac chyba nie jest taki najgorszy. Myślę, że krokiem naprzód będzie starszy brat uniti lub super uniti.. Lubię all in one, za komfort użytkowania, nawet kosztem trochę gorszej jakości dźwięku. Człowiek się robi wygodny na starość 🙂
 13. Zapisuję się do klubu z unitiqute. Oj czaruje to pudełko, aż ciężko uwierzyć ile pary ma ten maluch. A do tego barwa, rytm, wypełnienie nawet przy cichym wieczornym odsłuchu. Był plan na NAP 100 sterowane z preampu cyrusa, ale trafiło się unitiqute z okolic w dobrej cenie i cieszy ucho. Posiadałem kiedyś XS i jego brzmienie tak utkwiło w głowie, że chętnie powróciłem do Naima. Gra w tej chwili ze starymi monitorami AE Aegis One + tani DAC FX Audio i cieszy uszy niezależnie od repertuaru. Miałem okazję przez chwilę posłuchać unitiqute z monitorami Bryston mini A i... pięknie to razem grało.. Polecam posłuchać tych paczek ,bo może to być koniec poszukiwań na dłuższy czas 🙂 Mam jeszcze pytanie do innych użytkowników unitiqute - czy to normalne, że urządzenie dosyć mocno się nagrzewa? Nawet jeśli nie gra ale jest włączone, obudowa jest bardzo ciepła, jak nie lekko gorąca (system urządzenia pokazuje 44stopnie).
 14. Zapisuję się do klubu z unitiqute. Oj czaruje to pudełko, aż ciężko uwierzyć ile pary ma ten maluch. A do tego barwa, rytm, wypełnienie nawet przy cichym wieczornym odsłuchu. Był plan na NAP 100 sterowane z preampu cyrusa, ale trafiło się unitiqute z okolic w dobrej cenie i cieszy ucho. Posiadałem kiedyś XS i jego brzmienie tak utkwiło w głowie, że chętnie powróciłem do Naima. Gra w tej chwili ze starymi monitorami AE Aegis One + tani DAC FX Audio i cieszy uszy niezależnie od repertuaru. Miałem okazję przez chwilę posłuchać unitiqute z monitorami Bryston mini A i... pięknie to razem grało.. Polecam posłuchać tych paczek ,bo może to być koniec poszukiwań na dłuższy czas 🙂
 15. Żałuję, że pomieszczenie mnie ogranicza, bo z chęcią bym powrócił do tritonów od Rls. Posiadałem je przez 3 lata (wersja I) i gdyby nie zmiana lokum to miały by chyba dożywocie u mnie 🙂 Najpierw pięknie grały z roksanem K2, później czarowały z naim XS. Cenę zrobiłeś naprawdę okazyjną 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.