Jump to content

mgrkleszcz

Użytkownicy
 • Content Count

  1055
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

267 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4634 profile views
 1. Nie. Bydle to bydle. Człowiek to człowiek. Bydle tak się nie zachowuje. Ani czasami, ani nigdy.
 2. Ratunku! Co robić? Biomasa nie jest zażenowana / oburzona takimi wystąpieniami / występami / ekscesami.
 3. MrSalieri, to wiadomo, ale nadal nie tłumaczy opisanego zjawiska. Efekt był taki, jak przy ewidentnej pętli masy. Czyli koledzy, mogę napisać, że efekt przydźwięku w tym konkretnym przypadku nie został teoretycznie wyjaśniony? Jak działa przetwornica i jak potrafi naśmiecić w instalacjach sieci elektroenergetycznych i podpiętych do nich audio to wiemy, lub możemy się dowiedzieć. Tu "biega" o coś odmiennego. Dobra. Już nie drążę. Dziękuję za uwagę;-)
 4. Panowie, nie wykpicie się taką odpowiedzią. Takie wyjaśnienie mi nie wystarcza. Że niby zasilacz wpycha zakłócenia? Przecież napięcie przemienne 50Hz w sieci już jest i następnie jest prostowane i filtrowane przez zasilacz. Oczywiście wystarczy wyciągnąć ładowarkę z kontaktu i gra muzyka. Interesuje mnie wytłumaczenie teoretyczne. Czy jest na sali biegły elektrotechnik ?
 5. mgrkleszcz

  Najlepsze ECC82

  Ale gdyby podstawka była wadliwa, to dotyczyłoby wszystkich wetkniętych lamp,
 6. mgrkleszcz

  Najlepsze ECC82

  Tak. Ano właśnie! Może są za toporne, żebym usłyszał?
 7. mgrkleszcz

  Najlepsze ECC82

  We wzmacniaczu lampowym podmieniłem ECC82 Telam, które grają twardo na jakieś amerykańskie JAN 5814 i zrobiło się aksamitnej, ale w prawym kanale słychać popierdywanie jakby z lichego kondensatora. Zamiana lamp miejscami nie przenosi popierdywania. Co jest?
 8. Opisuję takie zjawisko, które zaobserwowałem, a właściwie usłyszałem. Otóż do listwy zasilającej wzmacniacz lampowy i odtwarzacz sieciowy podłączyłem ładowarkę z telefonem i w głośnikach pojawił się przydźwięk. Ciekawostka, czy normalne zjawisko, którego nie mogę sobie wytłumaczyć? Proszę o wytłumaczenie z punktu widzenia fizyki, a nie o uwagi, że podpinanie tego rodzaju urządzeń jest nieprawomyślne.
 9. mgrkleszcz

  EPITAFIUM

  [*] Neil Peart
 10. "Bo szybko straciła całą merytorykę i zamieniła się w bagienko pełne wyzwisk." To powiedział stench zamykając dyskusję o tak zwanym łowiectwie. Dobry pretekst żeby zamknąć całą Bocznicę. Polowania i gawędy o nich są poprawne polityczne, czy wręcz przeciwnie?
 11. Kolej próba dyskusji. Polowania niestety są legalne, a tu nie można ich krytykować? Dlaczego dyskusja już dwukrotnie została usunięta?
 12. Wzmacniacz za tyle pieniędzy ma przydźwięk? Mam podobną konstrukcję Fisher X-100 i w głośnikach przy przyłożeniu ucha jest lekki szum. Chciałem go kupić, ale lekkie obawienia teraz mam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.