Jump to content

83matys

Użytkownicy
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzieki ale to nie jest mój wzmacniacz dlatego nie chcę w nim grzebać i nic odkręcać. Pożyczylem starszą 502B od Taty wlasnie na niej slucham. Buczenie jest mniejsze w stosunku do tej testowanej.
 2. Dzięki. Nie wiedziałem o konieczności podłączenia głośników. Będę pamiętał. Przydźwięk pojawił się przy pierwszym uruchomieniu, a było ono na pełnym obciążeniu więc ta przypadłość jest zastana. Na szczęście podłączyłem testowo wzmacniacz tylko do 2 gniazdek w innych pokojach więc mój opis "cały dom" zbudował pewnie za dużą skalę w percepcji. Niemniej jednak dowiedziałem się czegoś nowego za co dziękuję. Być może to jednak problem prądu u mnie. Muszę sprawdzić DC Blocker. Sam wzmacniacz gra fajnie!
 3. Cześć, rozważam zakup i testuję właśnie Jolide 502B z drugiej ręki. Moją uwagę zwrócił fakt, że po włączeniu wzmacniacza prawdopodobnie z transformatora dochodzi buczenie. Nie ma na szczęście przydźwięku z głośników, ale jak w pokoju panuje cisza to z odległości do 2m słyszę przydźwięk dochodzący wprost ze wzmacniacza. Wertowałem wczoraj forum i doczytałem, że być może to problem z gniazdkiem i uziemieniem. Obszedłem cały dom sprawdzając różne gniazdka i efekt jest wszędzie taki sam. Przejmować się tym i odpuścić ewentualne kupno czy DC blocker powinien załatwić temat? Dodam, że np w Silver Luna nie było tego przydźwięku przy tych samych gniazdkach. Nie mam doświadczenia z lampami i nie wiem czy to jakaś przypadłość Jolidy i oznaki starości czy po prostu ten typ tak ma. Dajcie znać proszę co myślcie. Dzięki
 4. Cześć, mam pytanie do osób, które mają doświadczenia z odsłuchów AP Virgo 2. Obecnie gram na Yarach. Bardzo je lubię, ale liczę na więcej dołu. Bawiłem się już kombinacjami z innymi elmentami toru. Efekty nie spełniają moich założeń. Jedni taki dół lubią. Ja szukam trochę większego. Bardzo lubię przestrzeń dawnego Audio Physic i to słodzenie mi zdecydowanie odpowiada. Na razie tylko na podstawie lektury wpisałem na listę podejrzanych Virgo 2 z drugiej ręki. Wiem, że najlepiej posłuchać, co zapewne uczynię. Ale przy zakupie od kogoś pewnie nie będzie okazji do testowania tego w domu swoim. Tu pojawia się pytanie. Czy one mają szansę zagrać jak będzie pomiędzy nimi 1,8 m. Metr do ściany za nimi i około 70-80 cm do bocznych ścian? Samo pomieszczenie jest duże, ale głośniki stoją we wnęce 4x5 m. Znam idealne proporcje czyli 1 - 1,5 m przestrzeni wokół, ale tego wymogu nie spełnię. Myśleć o tych kolumnach czy szukać czegoś innego? Dziękuję z góry.
 5. Cześć, mam pytanie do osób, które dobrze znają starą szkołę Audio Physic. Jestem w trakcie rozważań o zmianie systemu grającego w domu. Mam od wielu lat kolumny AP Yara. Grają z NAD C352 z perspektywą zmiany na jakąś lampę (szukam). Źródło Technics SL-PS70 z perspektywą zmiany na coś w klimacie Densena B400. Do tego Rega Planar 3 z NAD 540P. Pomieszcznie jest trudne. Duże skladające się z 3 części. Prostokąt, w którym słucham ma około 17 metrów. Za plecami kuchnia, przedpokój i część ze stołem obiadowym. W sumie jakieś 45 m2, ale kanapa do sluchania jak wspomnialem stoi w wyodrebnionej wnęce o powierzchni kilkunastu metrów. Za plecami jednak jest przestrzeń. Zakładałem, że stałym punktem systemu będą kolumny. Bardzo lubię scenę, to, że grają bardzo przestrzennie i słodko. Ostatnio w Q21 słuchałem czegoś z Tannoy'a w okolicach 5-6 tys i w kontekście przestrzeni absolutnie nie było startu do moich AP. Niestety ich słabą stroną jest bas. Sądziłem, że to kwestia do poprawy źródłem. Gram od rana na moich kolumnach z Fezz Silver Luna, źródło Densen B400, kable głośnikowe i IC transaprent. Scena i przestrzeń super. Basu nadal brak. Czy mogą koledzy znający stare Audio Physic (słyszałem, że nowe to inna - gorsza - bajka) polecić coś co zagra również słodko i przestreznnie, a da więcej basu? Dziękuję
 6. Bartek, a jakie to ma znaczenie? Marian - dziękuję. Jak nie da mi się kupić oryginalnych to będę coś sztukował z Allegro.
 7. Cześć, kiedyś po tym jak dwuletni syn ustawił głośność we wzmacniaczu na poziom, po którym się mocno rozpłakał, a szyby prawie wyleciały z okien zdjąłem ze wzmacniacza NAD C352 wszystkie pokrętła - głośność/ balans, basy i wysokie tony. Niestety, później w trakcie zmiany mieszkania gdzieś te pokrętła zaginęły. Macie koncepcję gdzie mogę to dokupić? Pisałem do Audioklanu, ale nie byli uprzejmi mi w ogóle odpowiedzieć. Będę wdzięczny za podpowiedź. Dzięki. Mateusz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.