Jump to content

BB84

Użytkownicy
 • Content Count

  1444
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Może uprościć ten stopień wejściowy phorosa wywalając kaskodę ? jakiej różnicy w dźwięku można się spodziewać ?
 2. Tu coś podobnego: http://www.diyaudio.com/archive/blogs/comments/comment3946.html
 3. Mógłbyś rozwinąć ? Może warto też wypróbować inny stopień wyjściowy ?
 4. Myślałem o czymś prościutkim w tym stylu ? zadziała to ?
 5. MMBFJ175/176/177/270 Wrzuciłbyś schemat ? Taki dźwięk chciałbym uzyskać i porównać z pierwowzorem.
 6. Czy tranzystory z serii MMBFJ w SOT23 nadałyby się jako zamienniki pary wejściowej jfet ? istnieją jakieś dobre, współczesne zamienniki ? Może warto wypróbować stopień na bipolarnych ?
 7. Jeszcze taki schemat: http://www.andiha.no/articles/audio/dcamp.htm
 8. Dźwięk ocieplony czy w kierunku neutralnym ? opisy, które czytam, są skrajne.
 9. Co powiesz o takim układzie ? zagra lepiej od Hiragi ? stopień wejściowy można zmienić na bipolarny. http://www.andiha.no/articles/audio/powamp.htm http://buildaudioamps.com/project-46/
 10. Chodzi o zasilenie stopnia wejściowego zasilaczem stabilizowanym o dobrych parametrach, a końcówkę powielaczem pojemności w celu ominięcia dużych elektrolitów i temperatur.
 11. W słuchawkowcu nie ma to większego sensu, natomiast jako substytut kilku F pojemności już tak. Stopień napięciowy wypada zasilić czymś porządnym.
 12. Ciekawym rozwiązaniem jest powielacz pojemności w układzie sziklai z postu #1407, małe straty w postaci ciepła, a 1000uF na wyjściu odpowiada elektrolitowi 1F: http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/5462-hiraga-le-monstre-141.html Oprócz tego znalazłem dwa wzmacniacze, które grają podobno lepiej od Hiragi. Pierwszy: USSA Amplifier http://www.quebecdiy.net/t649p50-amplificateur-ussa-15w-conception Drugi: NX Amplifier http://hifisonix.com/nx-amp-audio-amplifier/the-ovation-nx-amplifier-v2-0_9/ Co o nich sądzicie ?
 13. To klasa A, więc duża pojemność lub powielacz pojemności jest wskazany. Ewentualnie zasilacz stabilizowany na kilku połączonych równolegle tranzystorach. LM338 w TO-220 wytraci najwyżej kilkanaście W. Stopień wstępny można zasilić czymś "wybitnym".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.