Jump to content

BB84

Użytkownicy
 • Content Count

  1461
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8220 profile views
 1. Czy transformator typu R-CORE i jemu podobne z dwoma karkasami można obciążać niesymetrycznie ? Połowa uzw. pierwotnego nawinięta jest na karkas pierwszy, druga połowa na karkas drugi. Dwa uzw. wtórne na karkasie pierwszym, dwa na drugim. Połowy uzw. pierwotnego łączymy, a obciążamy przykładowo tylko dwa uzw. wtórne karkasu pierwszego lub dwa pierwszego i jedno drugiego.
 2. BB84

  dyskrenty analog za DAC

  [Hidden Content] Konwersja i desymetryzacja. Gra bardzo dobrze.
 3. U mnie 51'C w spoczynku. Możesz przeszlifować radiator i zmienić termopad, opisywałem to w wątku. Polecam lekturę: [Hidden Content],test-termopadow-firm-aab-cooling-ag-termopasty-phobya-i-3m
 4. Powtórzyłem test z termopadem 1.5mm. Położyłem na wszystkie dociskane układy kawałek o wymiarach 15x45mm. Temp. otoczenia: 22'C Temp. początkowa: 52'C Temp. końcowa: 70'C Następnie na CPU dodałem od strony radiatora blaszkę Cu 0.15mm przesmarowaną pastą CP-7. Temperatura spadła do 68'C. Usunąłem blaszkę i przeszlifowałem powierzchnię radiatora wokół śrub, co zwiększyło docisk mniej więcej o grubość tej blaszki. Wynik ten sam, czyli 68'C. Długotrwałe obciążenie CPU na 100% daje maksymalnie 70'C. Zakładając obciążenie CPU 100% i temperaturę otoczenia 30'C jesteśmy 2'C poniżej zadziałania zabezpieczenia termicznego.
 5. Mam wersję pasywną. 74'C przy obciążeniu CPU 100% po 20 minutach. Test powtórzę z termopadem 1.5mm.
 6. Przeprowadziłem taki test: Temp. otoczenia: 20'C Temp. początkowa: 54'C Temp. końcowa: 74'C
 7. Nakleiłem na CPU i RAM termopady z zestawu. Na CPU termopad jest lekko ściśnięty, więc na oko szczelina będzie miała 0.8mm. Termopad na RAM nie dotyka kości, więc szczelina będzie miała około 1.2mm. Podfrezowanie na kość przy USB jest przesunięte, więc powierzchnia styku będzie miała około 3x3mm. Podczas instalacji raspbiana radiator jest ciepławy, więc jakoś to działa. W planach zakup termopada 1.5mm na CPU, RAM i kość przy USB: [Hidden Content]
 8. Czekam na malinę. Przeszlifowałem powierzchnie przylegające jak na załączonym zdjęciu. Pady dam na środkowe i małe przetłoczenie, na procesor blaszkę Cu przesmarowaną obustronnie pastą. Liczę na temperatury w przedziale 50-60 stopni pod pełnym obciążeniem.
 9. Dostałem radiator, czekam na malinę 4B. Radiator ma trzy przetłoczenia, dla CPU 14x10mm, dla RAM 10x10mm i 7x3mm dla układu przy USB 3.0 (dotknie połowy jego powierzchni). W zestawie są dwa termopady 9x9mm grubości 1mm. Czy ten układ przy USB 3.0 Wam się grzeje ? warto dać pady na RAM i ten układ, a na procesor blaszkę Cu + pastę silikonową typu H ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.