Jump to content

meloV8

Użytkownicy
 • Content Count

  2115
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

meloV8 last won the day on October 14 2011

meloV8 had the most liked content!

Community Reputation

292 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4380 profile views
 1. Brak frezu pod głośnikiem wysoko tonowym spowoduje bardzo duże zafalowania charakterystyki częstotliwości. Co do wyrównania czasowego głośników, to zastosowana filtracja wysokiego rzędu będzie dość odporna na różnice w przesunięciach, jednak jeśli będziesz budował docelowe skrzynki, zrób to dokładnie tak, jak jest projekcie.
 2. Twoje kolumny, to te ze zdjęcia? Jeśli tak, to popełniłeś duży błąd, montując głośniki niezgodnie z oryginalnym projektem.
 3. Z tym MMS to nie jest taka oczywista sprawa. Najlepsze głośniki wysokotonowe z membranami diamentowymi mają znacznie większy MMS od głośników berylowych, aluminiowych, tytanowych czy miękkich kopułek, a ich dynamika i oddanie mikro detali jest bezkonkurencyjne.
 4. Możesz podłączyć wzmacniacz o mocy nawet 1 kW. Nie ma to większego znaczenia, do póki moc jaka podajesz do kolumny nie powoduje degradacji dźwięku jaki się z nich wydobywa. Paradoksalnie, to zbyt słaby wzmacniacz, forsowany do granic możliwości może spowodować uszkodzenie głośników zestawie głośnikowym.
 5. Teoria filtrów mówi nam, że zwrotnice szeregowe i równolegle mogą mieć taka sama transmitancję filtrów. Teoria mówi również, ze głośnik filtrowany filtrem pasywnym i aktywnym o takiej samej transmitancji, będzie brzmiał tak samo. Teoria mówi również, że dwa kondensatory o takich samych parametrach będą brzmieć tak samo. Tak samo z przewodami zasilającymi, głośnikowymi itp...
 6. Jeśli transmitacja filtrów dla poszczególnych głośników będzie taka sama, to teoretycznie dźwięk powinien być taki sam i możliwy do porównania.
 7. Da się zrobić, ale głośników do takich patentów, to byś naliczył na palcach jednej reki. Do tego raczej system 2.5 drożny, bo w 2 way może być ciężko skompensować baffle step.
 8. Jeśli mogę porównać bezpośrednio, to słychać różnicę miedzy panelami. U mnie materiał obiciowy jest cienki i dość "rzadki".
 9. Mam u siebie panele bez folii i z folią. Rożnica w dźwięku odbitym jest słyszalna. Problem w tym, że tutaj jest dużo zmiennych. Rożne folie, jej ilość, grubość, a nawet ściśniecie wełny folia strecz będzie miało jakieś znaczenie. Największa różnica będzie dla najwyższych częstotliwości, dla basu poniżej 100hz prawie nic. Jeśli ktoś koniecznie chce zabezpieczyć panel przez pyleniem wełny, oraz zachować pełnopasmowe pochłanianie, to dałbym cienka folie malarska.
 10. Możesz użyć najcieńszej folii malarskiej.
 11. Jeżeli panel ma mieć najbardziej szerokopasmowe pochłanianie, to powinien być bez folii. Z folia będzie nieco lepsze pochłanianie niskich częstotliwości i średnich częstotliwości i więcej odbicia z najwyższych częstotliwości. To może być dobre rozwiązanie, ponieważ panele szerokopasmowe, mogą dość szybko doprowadzić do przetłumienia dźwięku, a przy tym nie dadzą właściwie żadnej poprawy na najniższym basie. Trzeba mierzyć i słuchać, nie ma innego wyjścia.
 12. Kiedyś mój znajomy miał podobny problem z kotem, to zrobiłem mu kolumny, które od dolo były zasypane piaskiem w ilości kilkunastu kg, ale tutaj takiej opcji nie ma, wiec może dołożyć szerokie i stabilne nogi z jakiegoś płaskownika alu, a na gorze położyć płytę z kamienia. To również powinno pomoc w brzmieniu kolumn.
 13. Znam te filmy, ale nie ma w nich ani słowa o głośnikach wysokotonowych, których udział w odtwarzaniu średnich tonów jest bardzo duży.
 14. Wokal nie kończy się na 2-3khz, gdzie w tych okolicach jest podział w Harbethach.
 15. Pytanie do znawców Harbetha. Alan bardzo chętnie stosuje w swoich kolumnach głośniki kopułkowe z membrana metalowa. Trochę jest to sprzeczne z poglądem Alana, że głośniki muszą mieć miękkie membrany, aby dobrze odwzorować głos ludzki. Czy Alan może gdzieś, kiedyś argumentował swój wybór twardych przetworników wysokotonowych?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.