Jump to content

meloV8

Użytkownicy
 • Content Count

  2190
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

meloV8 last won the day on October 14 2011

meloV8 had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

339 Dobry

Audiostereo

339

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4710 profile views
 1. Parametry tych glosnikow to zupełna loteria. Należałoby je zmierzyć, ale nawet po ich zmierzeniu i zaprojektowaniu obudowy, nie spodziewałbym się dobrego grania. Głośnik zapewne ma wysoką wartość dobroci Qts, co składnia do obudowy zamkniętej, ale raczej sporych rozmiarów. W obudowie BR prawdopodobnie będzie problem z dudnieniem w wyniku wysokiej dobroci głośnika. Być może jej znaczne wytłumienie i niskie strojenie pozwoli ten efekt nieco zniwelować.
 2. Daje właśnie kontrolowane rozpraszanie dźwięku ( constant directivity ), a do tego wyrównuje czasowo tweeter z AC dużego midwoofera. Takich jak robić pomiary off axis i jaki wpływ na dźwięk maja charakterystyki offaxis glosnikow. W tej kwestii polecam zrodlo wiedzy jakim jest np Floyd Toole
 3. Gdybyś słuchał muzyki w komorze bezechowej, to nie miałoby to żadnego znaczenia. Niestety w typowych, domowych warunkach odsluchu, ma to znaczenie ogromne. Tym większe, im pomieszczenie mniejsze. Do tego widać na zdjęciu, ze masz spora odległość centr akustycznych glosnikow w osi pionowej, co przy tak wysokim podziale gwarantuje słabe promieniowanie w osi pionowej.
 4. Ok, wiec musisz go przekonac do sterowania za pomoca DCX, w ktorym moze miec kilka presetow dla okreslonego gatunku dzwieku. Sterowanie wzmacniaczami nie wchodzi w gre. Czeka Cie sporo pomiarow i to dosc trudnych w przypadku dipoli, oraz symulacje w VituixCAD. Daleki od idealu, ale aktywnie mozna nagiac prawie kazdy glosnik do pracy w dipolu. To nie jest kwestia liniowości pasma, tylko promieniowania poza osią. 18cm glosnik ma już spory beaming i podział w okolicy 4khz to absurdalne rozwiązanie w takim przypadku. Do tego głośnika Visaton przewiduje
 5. Nikt Ci nie poda schematu zwrotnicy, ponieważ najpierw należy wykonać dokładne pomiary głośników w Twojej obudowie. Dopiero na ich podstawie można zaprojektować zwrotnicę.
 6. Serio nie rozumiesz, że ta pojemność jest przyjęta wyłącznie dla ilustracji przykładu działania dyfrakcji?
 7. Tutaj nawet nie trzeba nic mierzyć, wystarczy zwykła matematyka, aby przekonać się, że efektywność po korekcji BS będzie niższa od deklarowanej. Oczywiście w pomieszczeniu będziemy mieli boost na basie, ale za efektywność zespołu głośnikowego przyjmuje się zakres od niskiej średnicy do kilku kHz. Na zdjeciu symulacja obudowy Akustyka dla Br 40 litrów. Kolor czarny symulacja bez korekcji dyfrakcji, czerwony z korekcja dyfrakcji. Można przyjąć, że realna efektywność takiej kolumny będzie na poziomie 86-87 dB, co i tak jest już niezła wartością.
 8. Jak nie masz wzmacniacza, to pomyśl nad kolumnami aktywnymi.
 9. Nada się, ale lepsza bylaby wełna mineralna. Byc może ktoś z Twoich znajomych coś obecnie buduję i moglby odstąpić jakieś kawałki, bo kopno całej rolki trochę mija się celem. Generalnie nie kupisz nic lepszego i tańszego od wełny np Ecose. Lepszy będzie tylko Twaron, ale cena kosmos.
 10. Jeżeli nie zależy Ci na osiągnięciu Constant Directivity, to możesz z tuby/wg całkiem zrezygnować i dać zwykła, dużą kopułkę, która będzie w stanie pracować z niskim podziałem. Natomiast do Constant Directivity najpierw trzeba sprawdzić przy jakiej częstotliwości midwoofer zawęża charakterystyki promieniowania i dobrać do tego zakresu odpowiedni WG. Głębokość WG powinna być dostosowana do AC midwoofera. Teoretycznie jeśli planuje się użycie filtrów 4 rzedu, wyrownanie czasowe AC nie będzie niezbędne do poprawnego działania zwrotnicy, ale skoro już się daje WG, to warto dobrać jej właściw
 11. W moim projekcie jest ten sam woofer, ale inny tweeter w WG Monacor. d) szedlbym w inny tweeter, w duzym WG Monacor'a lub jeszcze lepiej aluminiowy Sba 26 w owalnym hornie 8 calowym od Soma sonus. Jesli chcialbys dopasowac kierunkowosc midwoofera do DXT, to bedzie ciezko. DXT to jest Tweeter do 13-18 cm midwooferow.
 12. Oczywiście, że tak. Idunn to jest słaby projekt. Tu masz dobrze opracowane projekty z DXT [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.