Jump to content

meloV8

Użytkownicy
 • Content Count

  1757
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

meloV8 last won the day on October 14 2011

meloV8 had the most liked content!

Community Reputation

112 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2995 profile views
 1. Niestety grało to bardzo przeciętnie. Wracałem tam wielokrotnie, dźwięk taki sam ( słaby ) jak i te same, puste krzesła.
 2. Ja bym brał pod uwagę ten projekt http://www.troelsgravesen.dk/STUDIO-101-mkII.htm
 3. Możesz podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza, szczególnie jak będziesz mierzył sygnałem MLS. Kondensator do pomiaru jest potrzebny przy głośnikach wstęgowych. Poza tym, czy masz skalibrowany mikrofon, aby mieć pewność co naprawdę zmierzysz? Do zaprojektowania zwrotnicy potrzebujesz również pomiar impedancji.
 4. A czego się spodziewałeś? Zastosowałeś dobre głośniki do zupełnie innej zwrotnicy. żeby to wszystko zgrać ze sobą, trzeba zrobić pomiary i przerobić zwrotnice.
 5. meloV8

  Pianka T-30

  Typowa gabka tapicerska T30 to zwykła pianka, nie jest pianką o zamkniętych porach. Czasami jedna strona pianki, może mieć warstwę zamykająca ale ona zwykle jest na bokach. Używam takich pianek do tłumienia w kolumnach.
 6. Nie słuchałem tych kolumn Revel, ale znam alu SBA i to są bardzo dobre głośniki. Chciałbym posłuchać kiedyś topowe Ultima2, bo na razie nie było okazji.
 7. Co prawda nie słyszałem PMC z Linear Audio Research, ale to dość specyficzne kolumny, którym potrzeba sporo prądu, ktorego we wzmacniaczach LAR nie brakuje. Zerknij do tematu klubowego, w którym można sprawdzić, co obecnie jest w ofercie tego rodzimego producenta.
 8. No pewnie. Technicznie są to głośniki tanie, i przestarzałe, bez żadnej zaawansowanej technologi. Dziś na rynku jest dziesiątki lepszych przetworników, na których można zbudować coś na wzór tych Thorensów. Nawet nasza rodzima ESA miała kiedyś duży dipol na wielu mniejszych przetwornikach basowych. Nikt raczej nie będzie się w to bawił, bo lepiej kupic 2-4 duże basy od AE i pozamiatane.
 9. O kurcze, to jeszcze kawal czasu będziecie Nas trzymać w niepewności. Szkoda :)
 10. Aaaa ok. Na jaki termin przewidziana jest oficjalna premiera? Trochę nie jestem w temacie, przyznaje się...
 11. Szkoda Twojego zachodu. Nic to nie zmieni.
 12. Nie widzę przeszkód, aby dziś nie zrobić jeszcze lepszych, zamiast szukać oryginału.
 13. meloV8

  Akustyka wnętrz

  Generalnie to sam jestem w stanie zrobić zarówno rozpraszacz jak i pochłaniacz, to dla mnie żaden problem, bo już to robiłem i to dość rozbudowane modele. Wydaje mi się, ze w pomierzeniu tak małym jak moje, nie ma sensu dawać rozpraszaczy głębszych niż 10cm, zarówno od strony akustycznej jak i typowe użytkowej pokoju.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.