Jump to content

felis

Użytkownicy
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie będę rozwijał tu tematu kabli, bo wiele stron jest napisanych. Osobiście słyszę tylko różnice pomiędzy grubą miedzią beztlenową, a jakimś cienkim kablem oraz zauważam gdy przewód ma domieszki srebra. Słuchałem kilku kabli tak do 70zł za metr i poza założonym jakimś badziewiem to w ślepym teście nie jestem w stanie rozpoznać, który jest użyty. Dlatego kable według mnie to próżny wydatek. Co do opisanych zniekształceń, testowałem na dwu kablach i brzmią tak samo. Pobrałem jakąś wersję o nazwie DR-Meter 1_4a i nie czyta plików flac. Ja takich używam, więc program jest dla mnie nieprzydatny.
 2. Myślę, że to główna przyczyna. Najpierw była stara Yamaha bodaj AX496 i te JBL. Potem zmienił się wzmacniacz na CXA80 i w końcu kolumny na CM9 S2. Oprócz tych zniekształceń usłyszałem też o 100% szczegółów więcej. Podsumowując z brzmienia jestem ogólnie zadowolony, więc dalej nie drążę tematu. Może też przywykłem. Nie zmienia to jednak faktu, że dwa wzmacniacze CXA80 grały inaczej, słyszeli to wszyscy członkowie mojej rodziny. A ja bez problemu, po wysłuchaniu 3-4 utworów, mogłem w ślepym teście wskazać, który jest który. Z ciekawości wrzucę najbardziej kontrowersyjne albumy na dr loundess. Jak zgaduje czym bardziej czerwono tym gorzej z jakością nagrania.
 3. Wzmacniacz pojechał prosto do serwisu, tam oceniono, że jest wszystko dobrze. Moim zdaniem wzmacniacz gra nadal inaczej niż inne egzemplarze tego modelu, ale widać to się mieści w jakiejś normie. Albo rzeczywiście czasem nie wyrabia przy napędzaniu B&W CM9 S2. Z drugiej strony patrząc, jak gdzieś pisałem wcześniej, charakterystyka brzmienia była bardziej wysokotonowa i pewnie gdybym drugi raz odsłuchiwał w salonie dwie sztuki to wybrałbym jednak tą co kupiłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.