Jump to content

L3VY

Użytkownicy
 • Content Count

  1598
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Akustyka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. L3VY

  Podwieszany sufit?

  Słuchając na godzinie 8-9 tej integry ze standardowymi kolumnami to nic nie powinno przeszkadzać w budownictwie spełniającym normy hałasu. Jeśli roblemem jest echo w pomieszczeniu to trzeba je zminimalizować. Natomiast jeśli akustyka pomieszczenia jest dobra i chodzi jedynie o izolacyjność akustyczną to jak było napisane powyżej zależy to od konstrukcji stropu, z czego jest wykonany, od konstrukcji ścian, tego czy założenia projektowe zgadzają się z rzeczywistością, tego czy wykonawca nie zaoszczędził na materiałach, oraz najważniejsze to jak głośno jest u sąsiadów. Im więcej trzeba tłumić dźwięków tym droższe będzie rozwiązanie. To też jest dobre rozwiązanie jak ktoś już ma wykonany podwieszany sufit lub ściany z GK, które przepuszczają dźwięki. Standardem jest gęstość granulatu po zastosowaniu na poziomie 50kg/m3, a zwiększając ciśnienie na agregacie można uzyskać 60kg/m3. Jest to czysta praca, bo wycina się kółka o średnicy około 8cm i po zakończeniu wtryskiwania wystarczy poszpachlować miejscowo i pomalować na nowo powierzchnię. Wadą jest konieczność znania budowy stelarzu, inaczej można nie uzupełnić całej przestrzeni celulozą tworząc mostki akustyczne, co może zniweczyć efekt prac.
 2. L3VY

  Podwieszany sufit?

  Nie można. Brak wełny = brak pochłaniania dźwięku.
 3. Sam EVO w wersji bez Oil zagra trochę bardziej chropowato. Białe MCapy są sporo gorsze, więc nie widzę sensu ich stosowania. Może pomyśl o Supreme, albo Jantzen Alumen.
 4. L3VY

  Klub marki Denon

  Może laser już w nich padał. Ja za jakiś czas będę sprzedawał mojego 1290 po modach Piotrka608 i moich. Mój ma nowy laser i nie ma problemów z czytaniem cd-r. Tylko cena to nie będzie 400zł, a bliżej 1000zł.
 5. Jak nie chcecie bulić mega kasy za dyfuzory to może skorzystacie z mojej oferty. Sprzedaję 7 dyfuzorów z mojego pokoju odsłuchowego po bardzo śmiesznej cenie zważywszy ile tygodni zajęło mi ich wykonanie. Szczegóły w ogłoszeniach.
 6. Jeśli ktoś ma zdjecie tyłu tego pomieszczenia to proszę o przesłanie na PW. Szukałem w tym wątku i się nie doszukałem.
 7. deski/MDF/HDF montowane bezpośrednio na murowanej ścianie mają współczynniki pochłaniania na poziomie kilku %, Ecophon montowany bespośrednio na ścianie 20-30%, z pustką powietrzną ~50%, z dodatkową wełną w dylatacji 70-80%. W studiach drewno na ścianach wpływa na lepszy komfort psychiczny dzięki czemu muzycy lepiej się czują i mogą lepiej grać. Dla mnie najlepszą ścianą na początek adaptacji jest surowa ściana. Nawet nie otynkowana, bo jeśli okaże się że ustroje będą w zabudowie, to ten tynk nie jest niezbędny, a coś kosztuje. Jak chcesz kłaść boazerię to pomyślał bym o odpowiednich odstępach pomiędzy listwami, coś jak na zdjęciu zamieszczonym przez Fr@nc. Wtedy pod boazerią robisz dylatację i wkładasz odpowiednią wełnę. A jak masz możliwość to pokombinuj z różnymi głebokościami dylatacji różnicując odległości pomiędzy przeciwległymi ścianami. Jeśli pomieszczenie ma być do odsłuchów stereo to wykłądzina na całej powierzchni podłogi (jeśli to nie będzie taka hotelowa wykłądzina o grubości 6mm) to niezbyt udany pomysł bo możesz zbyt mocno przetłumić wysokie częstotliwości (powyżej 5kHz). Chyba że pomieszczenie jest otwarte na kolejne i masz w nim wyraźnie zbyt duży.
 8. piotr122 W 2013 4-tego sierpia wypada w niedzielę, wszystko jest OK. Odsłuch u Paltona, czy Umki?
 9. L3VY

  Akustyka wnętrz

  Raczej tak, a nie raczej nie ;-) Przy dyfuzorach 1D im szerszy dyfuzor tym większa liczba szczelinek o różnych głębokościach. Przy zachoowaniu takiej samej głębokości całego ustroju i szerokości szczelinek współczynnik rozpraszania szerszego dyfuzora będzie większy niż węższego.
 10. Gonarek, a Ty wiesz jaki jest koszt wykonania takiej boazerii? Bo może jak się dowiesz to się okaże że nie ma co rozważać, bo myślałeś że to 5 razy mniej kosztuje.
 11. L3VY

  Kolumny 10.000

  Miałem je u siebie. Są dość dzwinie zestrojone jak na swoją kwotę. Spodziewałem się większej neutralności, a one grają z wyraźnym loundesem - podbity wyższy bas i wyższy środek. Grają energetycznie, do rocka mogą być bardzo dobre. Na pewnio nie są uniwersalne.
 12. Jeśli ktoś posiada Jamo c80 sub to proszę o PW. kamlot01 zaglądasz tu czasem?
 13. L3VY

  Mytek Stereo 192-DSD DAC

  Przez cały tekst przewija się "z/do (kogo? czego?) Myteka" - czy to poprawna odmiana? Według mnie bardziej pasuje "do Mytka".
 14. L3VY

  PASS Labs klub

  Hahahaha... Jest jeden x-250, ale pewnie jakby był ze 2k tańszy to by się ktoś zaraz nich chwalił. http://www.hifi.pl/gielda/wzmmocy/103994.php
 15. Może popytaj w zakładach blacharsko-lakierniczych?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.