Jump to content

L3VY

Użytkownicy
 • Content Count

  1598
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Akustyka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. L3VY

  Podwieszany sufit?

  Słuchając na godzinie 8-9 tej integry ze standardowymi kolumnami to nic nie powinno przeszkadzać w budownictwie spełniającym normy hałasu. Jeśli roblemem jest echo w pomieszczeniu to trzeba je zminimalizować. Natomiast jeśli akustyka pomieszczenia jest dobra i chodzi jedynie o izolacyjność akustyczną to jak było napisane powyżej zależy to od konstrukcji stropu, z czego jest wykonany, od konstrukcji ścian, tego czy założenia projektowe zgadzają się z rzeczywistością, tego czy wykonawca nie zaoszczędził na materiałach, oraz najważniejsze to jak głośno jest u sąsiadów. Im więcej trzeba tłumić dźwięków tym droższe będzie rozwiązanie. To też jest dobre rozwiązanie jak ktoś już ma wykonany podwieszany sufit lub ściany z GK, które przepuszczają dźwięki. Standardem jest gęstość granulatu po zastosowaniu na poziomie 50kg/m3, a zwiększając ciśnienie na agregacie można uzyskać 60kg/m3. Jest to czysta praca, bo wycina się kółka o średnicy około 8cm i po zakończeniu wtryskiwania wystarczy poszpachlować miejscowo i pomalować na nowo powierzchnię. Wadą jest konieczność znania budowy stelarzu, inaczej można nie uzupełnić całej przestrzeni celulozą tworząc mostki akustyczne, co może zniweczyć efekt prac.
 2. L3VY

  Podwieszany sufit?

  Nie można. Brak wełny = brak pochłaniania dźwięku.
 3. Sam EVO w wersji bez Oil zagra trochę bardziej chropowato. Białe MCapy są sporo gorsze, więc nie widzę sensu ich stosowania. Może pomyśl o Supreme, albo Jantzen Alumen.
 4. W sadzie jeszcze nie wiem po co, ale skoro inne miasta mają swoje kluby to nie będziemy gorsi :D Zapraszam do rozmów i wymiany zdań, poglądów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.