Jump to content

pepe

Użytkownicy
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgadzam się w 100%. Przy dobrym DACu liczy się jakość samego nagrania, a nie format. Na przetwornikach Chorda (2QUte, Hugo TT2) różnica pomiędzy 16/44 a 24/192 była wyraźna (na korzyść gęstych formatów), ale na moim obecnym przetworniku różnice są nieznaczne. W dodatku wszystko brzmi dużo (ale to naprawdę znacząco!) lepiej niż wszystkie te najlepsze gęste pliki odtwarzane przez TT2. Jak przetwornik jest słabszy to gęste formaty tonizują pewne ich niedoskonałości. Dobry dac potrafi z niemal każdego nagrania zrobić MUZYKĘ. Tak przynajmniej ja to widzę. A trzymając się ściślej tematu wątku - mam Aurendera N100H i jestem zachwycony (ma tylko wyjście USB, ale w tym połączeniu jest równie dobry co N10, a kosztuje chyba o połowę mniej!). Względy funkcjonalne (wygoda, bezpośredni dostep do Tidala) powoduja, że nawet nie myślę o powrocie do transportu CD, a jakość samego brzemienia w pełni mnie satysfakcjonuje (obecny zestaw źródłowy znacznie lepszy niż Krell Kav-280CD). I to z marnym kablem USB - AQ Cinnamon (będę musiał sprawdzić rolę tego elementu bo wszyscy mówią, że to jednak ważne!)
 2. Zmiana logo to kwestia czysto kosmetyczna zatem kompletnie nie mam parcia na taki estetyczny "upgrade" (zwykła ciekawość mnie wiedzie w ten temat). Teraz czekam na opinie użytkowników w kwestii działania nowego modułu odpowiedzialnego za regulację wyjścia. Mimo, że póki co mam wzmacniacz zintegrowany to perspektywicznie byłoby mieć możliwość bezpośredniego podłączenia pod DAC One końcówkę mocy (jak nieoczekiwanie się wzbogacę i w przypływie fantazji kupię sobio np. Gryphon Mephisto).
 3. Przyłączam się do prośby. Ciekaw jestem wyglądu nowego firmowego logo.
 4. Sprawa zbyt błaha by adminowi głowę zawracać. Jeden wątek więcej czy jeden mniej...? Jeden forumowicz więcej, jeden mniej...? Żadna różnica! Pozdrawiam życząc jednak odrobiny refleksji!
 5. Pragnę zauważyć, że poprzez swój ekstraordynaryjny stosunek do wybranych słów (zastępowanych z automatu frazą "jestem spamerem") oraz fakt usuwania tematów, które służyć miały pojednaniu zwaśnionych środowisk (które łączy wspólne hobby) stawiacie Audiostereo - a w ślad za tym tutejszą społeczność - w niekorzystnym świetle. W ten sposób tylko karmicie swoich oponentów, którzy bez wysiłku mogą każdemu (ze mną włącznie) udowodnić, że stosujecie niezgodną z duchem tego miejsca cenzurę.
 6. Temat założyłem w zakładce "Inne" i nie oczekiwałem w jego temacie aktywności szanownych Panów Moderatorow, ale innych użytkowników. Czy mogę zatem prosić o przywrócenie usuniętego wątku w dowolnej zakładce, którą uznacie Państwo za stosowną?
 7. Ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi zwracam się bezpośrednio do Pana Moderatora raz jeszcze z tym samym pytaniem: "Dlaczego temat założonego przeze mnie wątku został zmieniony (dodany tekst "jestem spamerem"), a następnie usunięty? 15lat jestem członkiem tego forum i nie znam genezy wszelkich konfliktów tutejszej społeczności, a próba zdobycia informacji bezpośrednio ze źródła (między innymi od Was Panowie) kończy się usunięciem mojego wpisu bez podania przyczyny. Prawdę mówiąc zgłupiałem!"
 8. Dlaczego temat założonego przeze mnie wątku został zmieniony (dodany tekst "jestem spamerem"), a następnie usunięty? 15lat jestem członkiem tego forum i nie znam genezy wszelkich konfliktów tutejszej społeczności, a próba zdobycia informacji bezpośrednio ze źródła (między innymi od Was Panowie) kończy się usunięciem mojego wpisu bez podania przyczyny. Prawdę mówiąc zgłupiałem!
 9. Wstyd się przyznać, ale nawet nie sprawdziłem czy w cytowanym przeze mnie materiale jest poprawnie. Sorry!
 10. O widzisz - tego nie wiedziałem! Z kilku źródeł wiem, że poprawna orientacja przewodu fazowego we wtyczce kabla zasilającego (C13/C15) jest określona. Bardzo możliwe, że nie jest to sformalizowany wymóg zapisany w cytowanej przez Ciebie normie. Nie spotkałem jednak nigdzie wzmianek, które by negowały ten - być może nieformalny - standard (opisany choćby tutaj [Hidden Content]). Trudno mi uwierzyć, że producenci elektroniki nie biorą tego pod uwagę. Być może jestem jednak w błędzie i jedynym rozwiązaniem jest podpinanie sprzętu audio "na słuch".
 11. Jak mniemam w swoim tekście równie dobitnie pokazałem, że nie mam wiele wspólnego z byciem patriotą, katolikiem, człowiekiem honoru i dobrego serca. Całe szczęście na forach są takie osoby jak Ty oraz Tobie podobni, a Wasza intelektualna przenikliwość stoi na straży dobra i karci pełzające co rusz zepsucie.
 12. Gniazdo IEC wraz z odpowiadającym mu standardem w sposób jednoznaczny określa gdzie ma być faza. Mówiąc o poprawnej polaryzacji kabli zasilających miałem na myśli taką jego orientację by na wtyczce IEC faza była po właściwej stronie (sprawdzone próbnikiem). Nie sądzę by jakikolwiek szanujący się producent sprzętu audio projektował swoje urządzenia lekceważąc standard.
 13. W moim odczuciu mój system gra obecnie tak dobrze, że aż trudno mi w to uwierzyć. Nie sądziłem, że kiedykolwiek zbliżę się do takiej jakości dźwięku. Nie zamierzam jednak udawać, że w temacie kabli zasilających mam rozeznanie. Wpływ tych konkretnych kabli na mój system był jednak na tyle jednoznaczny, że nie miałem ochoty się z nimi rozstawać. Wyszedłem z założenia, że nawet jeśli w tej cenie są kable jeszcze "lepsze" to ja chcę - z powodów które w tekście wymieniłem - właśnie te. I tak zrobiłem.
 14. Do mojego teksu wkradł się istotny błąd. Zygmunta - właściciela i konstruktora Ziggy HiEnd Audio - nazwałem mylnie Zbyszkiem. Bardzo proszę moderację o poprawienie mojego błędu (wie ktoś czy jest jakaś zakładka/adres w tym celu stworzona?) . Ziggy wybacz proszę!
 15. Nie narzekam. Lubię jednak dzielić się swoimi doświadczeniami - w ten sposób trochę odreagowuję codzienny stres i stanowi to dla mnie cenny komponent tego hobby. Pozwala mi to dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od innych użytkowników, którzy podobnie jak ja - w swoim zamiłowaniu do bycia audiofilem - nie ograniczają się wyłącznie do słuchania muzyki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.