Jump to content

Robertinus

Użytkownicy
 • Content Count

  1739
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Robertinus last won the day on January 22 2013

Robertinus had the most liked content!

Community Reputation

368 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12165 profile views
 1. Robertinus

  Potrzebuję ...

  Pary 2SK170 BL - 2SJ74 BL Na priva.
 2. Jeśli to nie w kopułce przeciwpyłowej, tylko w samej membranie, to może masz dostęp od spodu po wymontowaniu głośnika? Wtedy tylko wyciskanie, najlepiej nad tym zapanować.
 3. Robertinus

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Mógłbyś to przetłumaczyć?
 4. To fakt, mi ostatecznie Soha III też nie podeszła, ale to nie wyrocznia, niektórym się - jak pamiętam - podobała.
 5. Jak chcesz koniecznie hybrydę, to może pomyśl nad Soha III. To sprawdzony, działający projekt. Chyba, że chcesz eksperymentować - to też bardzo ciekawe, ale zapewne nie dla wszystkich.
 6. Dzięki, to właśnie to, ale w Polsce chyba nie do kupienia.
 7. Tak - potrzebuję. Może ktoś wie jak to nazwać, bo nawet nie potrafię tych elementów wygooglować.
 8. Podpowiedzcie gdzie kupić i jak się nazywają elementy pośredniczące do wlutowania przewodów w pcb. Chodzi o takie podłużne plastikowe przypominające złącza (ale nimi nie są, bo nie są rozłączne) elementy, w które zatrzaskuje się piny z zaciśniętymi wcześniej przewodami i te piny lutuje się do pcb. Zawsze to lepiej wygląda niż same przewody wlutowane bezpośrednio w płytkę.
 9. Tylko szczotka tylnej sekcji ma możliwość obrotu względem osi. Ona jest zamocowana poprzez sprzęgło cierne i po ustawieniu pozostanie w zadanym położeniu. Nie wróci, nie ma możliwości.
 10. Co do RK-27, poczytajcie: http://www.audiostereo.pl/alps-rk27-i-regulacja-zbieznosci-kanalow_57831.html
 11. Pewnie najlepiej włączyć zasilacz i zmierzyć napięcie na tej diodzie przy PR-ku. Obstawiam, że to ta właśnie z racji bliskości PR-ka. Po zmierzeniu napięcia wymienić na diodę o napięciu o 2V mniejszym i wyregulować zasilacz do napięcia na wyjściu 12V. Generalnie obecne napięcie jest tylko o ok. 7% wyższe od znamionowego, więc na dobrą sprawę można śmiało tak zostawić.
 12. To prawda. Już ok. 40 - 50 st.C. załatwia sprawę. Termistor w układzie regulacji biasu znacznie podbija charakterystykę temperaturową, co skutkuje szybkim uzyskaniem temperatury roboczej, korzystnie wpływa też na jej (temperatury) stabilność. Z wielkością radiatorów nie ma więc co przesadzać.
 13. Sub aktywny Monacor: http://allegro.pl/monacor-sound-100sub-subwoofer-aktywny-i7080118083.html Dla forumowiczów cena 450zł z przesyłką.
 14. Subwoofer aktywny Monacor: http://allegro.pl/monacor-sound-100sub-subwoofer-aktywny-i7064045757.html Dla forumowiczów 550zł z przesyłką. Kontakt na PW Uprzedzając pytania - tanio, bo mam gest. ;)
 15. Ja też nie zaobserwowałem by izolacja się łuszczyła. Polink te cewki nawija drutem w emalii termospiekalnej. Zakupy sprzed kilku miesięcy i wcześniej, to były zawsze cewki wysokiej jakości, starannie wykonane opisane i zapakowane. Firma się przykłada i dba o najwyższe standardy obsługi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.