Jump to content

janunio

Użytkownicy
 • Content Count

  2297
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

153 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Źródło tej informacji poproszę. To sensacja, że od dwóch lat nikt nie zauważył tej technologii. Przeczytaj pierwszy wpis wątku: Za dizmochina. Od ok. roku BOE dawało cynki, że mają oledo-podobną technologię. Całkowicie własną (!). W Berlinie pokazali panel z zaokrąglonymi narożami. Mi się pomysł podoba.
 2. Na koniec widać HISENS TV z zaokrąglonymi narożami. Mi się to b. podoba.
 3. Kolejne odkrycie: HISENSE ULED Dual Cell w wersji 8K jest obecny na IFA:
 4. To będzie DRAMAT jak zrobią TV bez wad.
 5. Właśnie "odkryto" na IFA kolejny TV w tej technologii. Tak więc w Berlinie mamy: Hisene, Panasonic, Vestel
 6. Taka ciekawostka od kilku lat pokazywana. Uważam, że to doskonałe rozwiązanie do małych mieszkań/kawalerek. Tendencja dziś dominujące taka, że OGROMNY 75/88" TV jako ołtarz stanowi centralny punkt salonu. WIOCHA i tyle. Wg. mnie to TV powinien być w salonie takim intymnym zakątkiem dla gospodarzy max 49/50" OLED. Salon jest po to by walić wódę z zaproszonym gremium ...
 7. Wniosek musi być jeden: nie posiadasz SAT. Ja mam obie platformy POLSAT i CANAL+. Oraz TV 4K i najmocniejsze tunery SAT. Zobacz jak kiedyś będziesz miał okazję (np. u sąsiada) i zobacz jakość obrazu np.: ze studia TVN24 albo premierowe odcinki 2019 BBCearth SERENGETI czy POLSAT SPORT PREMIUM (kanał SAT z największym strumieniem w Europie). Wniosek taki, że daleko jest NETFLIX 4k do w/w nadawania.
 8. Przypomnę, że mowa o sytuacji sprzed 13 lat. Mam EVO BOXa (2018) i N-TURBO (2008). Nie ma różnic w jakości obrazu. Karty pewnie nie ma bo "fajny sprzęt" jej nie potrzebuje.
 9. Temat jest o tym, że grupa polskich HD Fanów zrealizowała projekt TV SAT HD na poziomie wyprzedzającym inne europejskie kraje, a nie o programie telewizyjnym. Firma ADB z korzeniami w Politechnice Wrocławskiej jest dziś potentatem globalnym. Dam taki przykład: kiedy odtwarzamy treść PVR z dysku i wybierzemy na pilocie np. 23 to odtwarzanie natychmiast skoczy do 23 minuty. Podobnie ADB zastosowała to unikalne rozwiązanie w ich tunerze EVO BOX dla POLSATu.
 10. Pionowe są bardzo potrzebne jako panele informacyjne. Jest na to rynek pro.
 11. Przypomnę, że Coca Cola jest także bardzo szkodliwa. To jak stosunek przerywany. Przyjemność jest a skutków ubocznych brak ...
 12. IFA 2019 - Panasonic pokazuje prototyp 55" 'MegaCon' dual layer LCD. Wygląda, że zbudowali go na matrycy BOE opisanej w pierwszym poście. https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1567697397 Dziwi, że w opisie z IFA brak jakiejkolwiek wzmianki o chińskim producencie panelu i ich innowacyjnej technologii. Sytuacja b. groźna bo może przewrócić OLAD-a.
 13. W 2006 dekodery HD FTA kosztowały od 2k w górę. N-ka dawała na wypożyczenie za jakieś grosze. Zdaje się, że konkurencja nie miała w ofercie treści HD bo nie mieli hardwaru. To był mocny impuls dla rozwoju HD SAT w Polsce. Pamiętam, że CANAL+ pisał coś, że nie przewidują u nas wprowadzenia HD.
 14. Pamiętam ten październikowy dzień. Ustawiłem się w kolejce w MM na Grochowie. Wyszedłem z białym dekoderem HD SAT. To był przełom i jakościowa REWOLUCJA. Grupa wybitnych entuzjastów zrealizowała szaleńczy projekt. Dzięki wrocławskiej ADB było wsparcie hardwarowe i softwarowe na niespotykanym wówczas w Europie poziomie. Z łezką w oku dodam cytat z tamtych czasów;
 15. 803 to model z nagrodą EISA. W tej fazie jest to mocny i tani OLED ale bez DOLBY Vision i HDR 10+.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.