Jump to content

jmaciek

Użytkownicy
 • Content Count

  557
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutralny
 1. O - ta Certron to Hobby jaka mi wpadła w ręce 2 lata temu: https://www.audiostereo.pl/topic/109443-śliczne-kasety-audio-czii/page/102/?tab=comments#comment-4076816
 2. jmaciek

  Magnetofon.

  Panowie (bo Pań to tu chyba nigdy nie było) - gdzie znajdę wątek 'Magnetofon, cz.II' - bo coś mi chyba umknęło...
 3. jmaciek

  Magnetofon.

  Patrzyłeś może już tu?
 4. jmaciek

  Magnetofon.

  Wpisz w przeglądarkę symbol silnika znajdujący się na jego naklejce - na pewno coś znajdziesz. Ostatnio silniczki magnetofonowe były odstępne ale znajdziesz je też pewnie i gdzieś indziej. Myślę, że na początku możesz go przeczyścić. Jeśli nie będzie poprawy to wtedy kupić. Niestety z zamiennikami jest ten problem, że są słabej jakości i nie trzymają parametrów. Aha, poszukaj w tym temacie i może w temacie serwisowym - na pewno coś znajdziesz. Albo zajrzyj tu.
 5. jmaciek

  Magnetofon.

  To niedobrze. Jak przez ten rok wyglądała ta walka? Co już zrobiłeś? Ja nie wiem. Jeszcze niedawno po opublikowaniu tej wiadomości miałbyś już 500+ odpowiedzi - a teraz zajrzyj tu ponownie za 2-3 tygodnie (a i tak nie ma pewności, że coś się ruszy w temacie). Do tego czasu możesz poczytać od tego miejsca - może Ci to w czymś pomoże: PS. Możesz też spróbować spojrzeć na FB ale tam raczej znajdziesz zdjęcie ładnej kasety czy magnetofonu niż doczekasz się merytorycznej porady.
 6. jmaciek

  Magnetofon.

  No tak, zapomniałem że w internecie już wszystko jest:
 7. jmaciek

  Magnetofon.

  Uuuu panie, co to się porobiło - w 2017 link z posta kolegi matwiej72 był ogólnie dostępny... Ale dziś koledzy nagrywali to pewnie znów jak wtedy udostępnią :) .
 8. jmaciek

  Magnetofon.

  Pamiętam jak jakiś czas temu szukałem możliwości obejrzenia tego dokumentu: i jak zwykle Forum i jego Użytkownicy nie zawiedli: Polecam! Najlepszego w NR :) ! M.
 9. jmaciek

  Magnetofony lampowe

  Ja za wiele nie pomogę w temacie, bo mam tylko 3 magnetofony lampowe, i to pośledniej jakości i urody, więc nie ma o czym pisać i co pokazywać. Generalnie zetki lądują na śmietnikach i nikt ich nie chce przygarniać a ja z racji sentymentu to robię. Mam też TK i o nim krótko napiszę i popytam – może ktoś to przeczyta i będzie wiedział? Grundig TK-145DL. Na podstawie tej licencji powstały nasze ZK – dlaczego kupiliśmy licencję od Grundiga? Przecież w kraju były produkowane magnetofony szpulowe i chyba nie były jakoś tak bardzo prymitywnie żeby ratować się licencją z zachodu – ktoś wie dlaczego? Użytkując TK i ZK to, co mnie uderza to kwestia jakości – Grundig jest o wiele lepiej wykonany (nie wiem czy to zasługa wersji deluxe) niż nasza Unitra, mechanizm pracuje pewnie i ‘miękko’ w przeciwieństwie do naszego krajowego wyrobu, który to przeważnie ma problem z przewijaniem do początku szpuli a praca mechanizmu ma ‘metaliczny podźwięk’. Także jakość dźwięku – TK słucha się o wiele przyjemniej niż ZK. I kolejne 2 pytania – na pierwsze pewnie sam sobie odpowiem: dlaczego w tak prostych magnetofonach nie stosowano automatyki zapisu – tylko z powodu kosztów dołożenia układu, który by to robił? Bo chyba nie chodziło o to, aby wyciągać maksimum możliwości z taśm przy ręcznym sterowaniu poziomem zapisu? Ostatnie pytanie – jaki jest sens istnienia prostego magnetofonu monofonicznego dwuścieżkowego, takiego ZK-120? Ja widzę tylko jeden powód – koszt, pod warunkiem, że był tańszy niż czterościeżkowy ZK-140, ale tego nie wiem. Wiem zaś, że 120-stka ma troszeczkę większą dynamikę, ale przy zapisie monofonicznym i fabrycznym głośniku nie wiem czy faktycznie można usłyszeć tę różnicę – ja nie słyszę. A taka ZK-140 funkcjonalnością bije ZK-120 na głowę – na tej samej szpuli nagra 2x więcej materiału no i odtworzy nagrania ZK-120 a ZK-120 nie odtworzy nagrań ZK-140 (no chyba, że na szpuli jest nagrana tylko 1 ścieżka). A może jest w sieci jakieś miejsce, gdzie o tym można by było poczytać o takich kwestiach – a może nie, bo to już nikogo nie interesuje a i coraz mniej ludzi, którzy mogliby podzielić się swoją wiedzą i coś napisać w tym temacie… M.
 10. jmaciek

  Magnetofon.

  Ten przycisk 3D robił magię :-) ...
 11. Tu masz zdjęcia jak wygląda ten Maxell. M.
 12. jmaciek

  Magnetofon.

  No ja niestety nie wiem - nie mam żadnego Brauna. Ale może ktoś kiedyś jeszcze przed zamknięciem wątku tu zajrzy i Ci coś napisze... Pamiętam jak onegdaj Kasjel przy pomocy G.Marka wymieniał silnik w swoim Braunie - wtedy wszyscy z napięciem śledzili tok prac i czekali na ich rezultat. Wprawdzie był to C4 a nie C1, ale mógłbyś podpytać się o samą markę magnetofonu i to już może da jakąś podstawę czy warto interesować się C1? Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś naprawdę tak tu było, ale czasy się zmieniają i to zmieniają bardzo szybko, szybciej niż kolejne modele smartfonów i dziś pozostaje Ci chyba tylko sam zakup plus informacja o tym na fb...
 13. jmaciek

  Magnetofon.

  Noalejakto :-) ? I to w dobie wszechobecnego ISO... ;-) No może się troszeczkę zagalopowałem :-). Fakt, jakoś to działało i była różnica w cenie - ale w jakości też była a do tej jakości człowiek dążył (bo gdyby mu nie zależało to pozostałby na poziomie jamnika International ;-). W 93 roku do zestawu ZM3000 dołączył u mnie Technics 404 - jaka to była przepaść w dziedzinie obcowania ze sprzętem - w kwestii jakości dźwięku też - a grał przecież z tą samą resztą elementów zestawu co M3015, którego mam do tej pory i kocham tak samo jak wtedy :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.