Jump to content

fant

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako uznane i osłuchane urządzenia pewne typy się tutaj na forum przewijają jak np Lar-1, a z droższych Nuda czy RCM Sensor. Na serio byłby to skok jakościowy względem Hiragi? To pre na desce naprawdę wydaje się generować bardzo sensowny dzwięk, poukładany i raczej neutralny.
 2. Kurcze, zawsze walczyłem żeby nie było żadnych opa w torze. A tu taka historia.. czyli np. Lar-1 pewnie lepszy.. Niezależnie od tego jak leży telefon wynik jest taki sam.
 3. Przyszło pre Hiraga. Tutaj zrobiło się ciekawie: o ile LittleBear i cały analog odróżniał się mocno od grania z plików, tak po wpięciu Hiragi zrobiło się bardzo podobnie właśnie do domeny cyfrowej. Jest mniej ciepła i trochę więcej analityczności. Obiektywnie to pewnie lepsze pre od misia.
 4. Biały pasek zamocowany. Obroty spadły z 33.75 (+1,26%) do 33.45 (+0,38%) i widać, że miało to spory sens. Ja ufam tej aplikacji na urządzenia mobilne, te chipy w telefonach to czułe mechanizmy, gyroskop jest kalibrowalny więc po przeprowadzonej kalibracji odchyłki od rzeczywistości nie powinny być duże. Na pewno lepsze to od przyklejania znacznika i liczenia obrotów talerza a i takie rzeczy widziałem.
 5. Nie widzę przeszkód z porównaniem:) Cd'ków niby mam kilka, ale żaden nie robi już za transport do dac'a. Mam osobny cyfrowy transport plików z zasilaniem bateryjnym, który wszystkie te cedeki pogonił do szafy (ale to nie były dedykowane transporty). Teraz płyty zgrywam na komputer, a z niego na karty micro SD i siup do transportu:) Biasa II kupiłem z dwóch powodów: dobra oferta oraz chciałem na początku zostać przy firmowym brzmieniu Regi. W ciągu kilku miesięcy na pewno kupię coś przyzwoitszego.
 6. Update: Ciężarek-docisk płyty odkładam na bok. Poczytałem. Więcej z tego złego niż dobrego. (np. większy szum z łożysk, większe obciążenie silnika itd.) Jedzie do mnie też ex-demo rega bias II - kupiona za 40% ceny, jeśli będzie skatowana to oddam. Pierwszy zielony Bias chcę zdjąć, niby wszystko dobrze gra ale nie wiadomo.. może jest zużyta i tylko płyty katuje. Brum w niedzwiedziu ogarnąłem do mikroskopijnego poziomu. Winne są fatalnej jakości gniazda rca, te nadają się jedynie do przelutowania na jakieś solidniejsze. Ogólnie zadowolenie jest spore. Jak bym ocenił brzmienie względem cyfry? Inne. Ani lepsze ani gorsze. Zauważyłem, że najlepiej brzmią instrumenty akustyczne, np. fortepian Możdzera brzmi z winyla wyśmienicie, jakby naturalniej niż cyfry. Ilość mikrodetali z winyla jest jednak mniejsza, atak słabszy, skraje wycofane. Taki miś.
 7. Dla mnie jest bardzo ciekawy, sporo się dowiedziałem.
 8. Też chętnie się dowiem. Na upgrade'y też przyjdzie czas, na początek pasek i wkładka.
 9. To, że można zmienić to rozumiem, ale pytałem bardziej czy mogę to mieć już tutaj zamontowane? Raczej na 100% mam inny silnik, chyba, że gramofon był już grzebany wcześniej. Choć i w to wątpię, podobno dwóch poprzednich właścicieli rzadko z niego korzystało, stąd pewnie pierwsza wkładka, mało śladów na plincie i ogólna dobra kondycja. Co do ulepszeń to na pewno zmienię pasek. TT PSU + silnik 24v to jest +2k zł do ceny gramofonu, razem z resztą upgrade'ów mamy +3k.. doliczmy wkładkę za tysiąc i cała zabawa gramofon + ulepszenia zamyka się w kwocie 5k zł. To już cena nowego Clearaudio Concept z wkładką MM. I teraz co lepiej zagra?
 10. Nawet w tak starym gramofonie jak mój? Czyszczenie igły gumką będę musiał sprawdzić, to także jest polecany sposób i filmów jest mnóstwo na ten temat.
 11. Kiepskie żarty. Język jest żywy, polecam zajrzeć do tego słownika za kilka lat. I nie do starego tylko do świeżego.
 12. Kręci równiutko, w trakcie pomiaru (apka rpm) wahanie wynosi setną część na obrót talerza, czyli 0,01 rpm.
 13. Karbonową szczotkę, płyn do igły, płyn do płyt, docisk, wagę i plastikową linijkę do kalibracji… to wszystko kupiłem zanim przyszedł gramofon. Przed pierwszym odpaleniem wszystko było ustawione od początku:) A prędkość około 33,75 jest ok? To już ponad 1% odchylenia. Coś pasek się skraca..:))
 14. A tak to wygląda:
 15. Gramofon przyszedł wczoraj. Słuchając zarwałem noc, oto moje spostrzeżenia: Stan wizualny jest rzeczywiście bardzo dobry. Stan wkładki także jest raczej dobry. Na oko grot igły wygląda na ostry. niewytarty etc. Wyregulowałem nacisk na 1.8g i muzyka gra, obydwa kanały, nic nie strzela i nie trzeszczy (chyba, że kurz:)), bas jest, wysokie są, ale żeby stwierdzić czy wkładka jest dobra to musiałbym porównać ją z czymś nowym. Nie mam punktu odniesienia. Gramofon trzyma obroty na poziomie 33,60-33,70. To jest odchylenie około 0,8 - 0,9%. Dużo to czy mało? Little bear też daje radę. Gram na 6n2p-ew (pre posiada przełączniki na ecc83). Podobno jest to klon Ear 834, choć na oko widać różnice w układzie (tam na nie ma zasilacza na lampie) więc chyba nie do końca. Pre niestety ma leciutkiego bruma, choć kompletnie nieistotnego z punktu użytkownika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.