Jump to content

mol01

Użytkownicy
 • Content Count

  1133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

127 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  kolarstwo górskie, dobre Hi-Fi (dokładnie w tej kolejności)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co ja mogę wiedzieć? Wyglądają, jak TAL 90 z Revelatorem w miejscu Vify na basie 😉 Głośnik osławiony, ale też stosunkowo ciężki w napędzeniu na tle Vify. A takie tam Tonsil Bolero na wypasie 😋
 2. Ja bym zaproponował 350€ z płatnością poprzez PayPal z ochroną transakcji i ogarnięciem samemu przesyłki u brokera kurierskiego - w razie szkody transportowej Ty otrzymasz odszkodowanie, a w razie otrzymania cegieł możesz ubiegać się o zwrot kasy. Ale ogólnie posiadając RA-985BX, to lepiej przejść na RB-990BX by odczuć znaczny przyrost jakości, bo RB-980BX wiele mocarniejszy nie jest i jak jest problem z napędzeniem tych kolumn, to może on pozostać...
 3. Mając SAMa, to chyba nie....
 4. Ja osobiście bym wolał coś z Criterion TAL (chociażby TAL 90, które niegdyś tu polecałem), ale jak się niema co się lubi, to się lubi , co się ma... a TB nie są łatwym obciążeniem.
 5. Jak tam przygoda z T+A? RA-985BX nie daje rady ich porządnie szarpnąć?
 6. Nie wiem jak gra A14, ale wiem jak grają niższe modele Siny ES (2ES, 3ES, 30ES itp.) - zdecydowanie gorzej od wyższych ES-ów (5ES, 7ES, 70ES itp.), a konstrukcję mają słabszą od najwyższych QS-ów (8x0QS, 9x0QS). Nie wiem, ile wniosły modyfikacje, ale ogólnie Sony ES jest raczej sprzętem grającym po ciemniejszej i cieplejszej stronie, a Rotel w starczych modelach wręcz odrodnie - prezentuje zawadiacki charakter i czasami potrafi być ostry. A14 z tego, co tu ludzie piszą, gra zdecydowanie bardziej kulturalnie, ale nadal z adekwatną werwą. Sony w tamtych czasach budowało raczej na wyższej klasy komponentach niż kiedykolwiek można było znaleźć w Rotelu, ale same komponenty to nie wszystko - trzeba jeszcze umieć nimi z rozmysłem dysponować, a w tym Rotel jest ekspertem. Jak by na to nie patrzeć, A14 na pewno zagra świeżej, ale czy w ogólnym rozrachunku lepiej? Niech się wypowiedzą posiadacze A14, którzy mieli okazję posłuchać ES-ów z końcówki lat 90-tych.
 7. A że tak spytam z ciekawości: z jakich względów chciałeś przeprowadzić aktualizację i co ona wniosła?
 8. Nie nie... one zawsze są pożółknięte od temperatury tranzystorów podczas pracy, a tu są bialutkie...
 9. No i w lewym kanale chyba też podkładki mikowe są pod tranami są wymienione - są dużo bielsze niż w prawym, więc trany na 100% były odkręcane i prawdopodobnie wymieniane w tym kanale.
 10. Luty jak luty - widoczna część tranów mocy (drugi zestaw jest na dole każdego radiatora) wygląda na oryginalny (choć numery seryjne ciężko odczytać i porównać), ale wzmak na pewno był w jakimś celu rozbierany do rosołu, bo ktoś sobie na płytkach poopisywał, który kabel gdzie podłączyć w obydwu kanałach (zdjęcie drugie pod 3 tranem, zdjęcie trzecie pod 2 tranem). Być może ktoś sprawdzał tylko kondy, ale tu naprawdę bez szczegółowych fot ciężko coś ferować. Widać też jakieś plamy na rezystorach ceramicznych (te białe kostki) w lewym kanale na zdjęciu od góry, jak by coś tam było do niego wylane, albo ktoś nie wyczyścił ich z kalafonii, no i ogólnie są poprzechylane, jakby ktoś tam dłubał i mu przeszkadzały. Myślę, że znacznie więcej by było widać po odkręceniu podłogi z trafami, ale komu by się chciało to rozkręcać...
 11. A jakie różnice stwierdziłeś między RA-1592 a A-S1100? A-S1100 chyba jest nawet słabszy konstrukcyjnie od A-S1000 (poza tym, że ma "wycieraczki", które mi w tym wydaniu się nie podobają), ale dopiero A-S2000 i wyższe/nowsze modele myślę mogłyby nawiązać jakąkolwiek walkę z flagowcem Rotela.
 12. "Nietknięty" w tym sensie, że standardowa usterka jest tak jak była...
 13. Na tych rozbieranych fotkach w ogłoszeniu wygląda na nietknięty...
 14. Na małej odległości raczej dużej różnicy to nie robi, ale ogólnie AES-EBU to obwód zamknięty między dwoma trafami dopasowującymi na wejściu i wyjściu połączonych urządzeń, co teoretycznie wyklucza powstanie jakichkolwiek zniekształceń na kablu. Tak, wiem, w dobrej klasy urządzeniach, na wyjściach koaksjalnych też są trafka, ale ich uzwojenia są połączone z masą urządzenia/sygnałową, a w AES/EBU masa idzie 3 żyłą, a sygnał tworzy pętlę między uzwojeniami tych transformatorków (czasami w ten sposób wykonane są też złącza BNC, ale już bez masy na 3 żyle).
 15. Pierwszy DB32 posiada AES/EBU, wersja mkII nie posiada...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.