Jump to content

mol01

Użytkownicy
 • Content Count

  1372
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

154 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  kolarstwo górskie, dobre Hi-Fi (dokładnie w tej kolejności)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Albo RT-06 (brat bliźniak RT-1082), jak ma być coś "świeższego".
 2. A jak chcesz po taniości i nie zależy Ci na 100% kompatybilności wizualnej, to możesz poszukać RT-870, czyli to samo co RT-970BX w starszej obudowie.
 3. Jak już tu kiedyś pisałem (i wrzucałem fotki bebechów) wewnętrznie RT-1080 i RT-955 to to samo. I nie zgodzę się z opinią, że niczym się nie wyróżniają, a jakość FM jest dramatyczna - albo @baksiu miałeś nie w pełni sprawny tuner, albo nie wiem...
 4. Powyższe mogę z czystym sumieniem polecić i jeszcze RT-970BX - przedział 300 - 550zł jest jak najbardziej adekwatny (dla RT-990BX nawet za niski) i nic lepiej grającego w tej cenie nie dostaniesz! Resztę modeli z serii 900 możesz sobie darować, choć i tak jak na ten przedział cenowy będą grać nieźle. Jeśli chodzi o tuner sieciowy, to zależy jakich stacji będziesz słuchał, bo większość polskich stacji np. nadaje sygnał w takiej jakości (choć zwykle i tak lepszy niż poprzez DAB+), że przegrywa sromotnie z poczciwym FM.
 5. Wszelkie informacje dostępne pod adresem: https://allegro.pl/oferta/9108112345
 6. Albo, ktoś podpiął sobie DIN-a sygnałowego do tego gniazda REMOTE i układ sterowania padł - w razie czego mam tą płytkę sterowania do RD-965BX 😜
 7. Ja też do niedawna nie wiedziałem, bo niemal na wszystkich fotach w necie jest bez niej - prawdopodobnie każdy po zakupie rzucał ją w kąt, a teraz na rynku wtórnym ze świecą szukać egzemplarza z klapką, tak samo, jak RD-960BX z pilotem... A połączyłeś masy na pinie 6? Ponadto, ciekawe czy RD-965BX ma taki sam układ pinów jak RD-955AX i RD-945AX, bo serwisówki do niego w sieci nie widziałem...
 8. Czyli standardowa bolączka Roteli (zabrudzony TONE ON/OFF), ale jak on przerywał to raczej na wyjściu magnetofonowym do nagrywania (TAPE OUT) powinieneś mieć sygnał (bo on i tak nie przechodzi przez regulację tonu - brany jest bezpośrednio z wejść), a nie mieć raczej na wyjściu preampa (OUTPUT)...
 9. Wydaje mi się, że w Twoim pre-tunerze trzeba wybrać za źródło TAPE i selektorem "1" lub "2" i dopiero wtedy sygnał do nagrywania idzie na dany magnetofon, a Ty odsłuchujesz "po taśmie" (gdy masz wciśnięty REC w magnetofonie sygnał wraca na wejście TAPE), a nie bezpośrednio ze źródła z którego nagrywasz. Miałem tego RTC i to testowałem, ale już nie pamiętam, jak to działało - taki urok niższych modeli, w wyższych preampach masz oddzielne selektory do nagrywania i odsłuchu - możesz słuchać z jednego, a nagrywać z drugiego w tym samym czasie.
 10. A to bardzo dziwne, a użyłeś 8-pinowego kabla? RD-965BX niema własnego pilota, tylko RD-960BX, którego posiadam i on niema tego wejścia DIN, tylko mini-jack.
 11. A w klubie ktoś niedawno narzekał na urodę RR-927, więc może Ci go odsprzeda...
 12. Podstawowe kody w serii 900 jak głośność, wyciszenie i podstawowe wejścia (CD, TUNER, TAPE), powinny być tożsame. Aux może działać na innym pilocie z AUX2, a PHONO nie działać lub być np. na VIDEO. Sekcja sterowania CD na RR-904 obsługuje raczej starsze odtwarzacze i niektóre przyciski mogą mieć inną funkcję niż opisana z nowszym odtwarzaczem Rotela, funkcje sterowania magnetofonem są tożsame we wszystkich magnetofonach.
 13. No to zmienia postać rzeczy - może i w obecnych realiach cena nie poszybuje w kosmos...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.