Jump to content

mol01

Użytkownicy
 • Content Count

  1155
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

129 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  kolarstwo górskie, dobre Hi-Fi (dokładnie w tej kolejności)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wszelkie informacje dostępne pod adresem: https://allegro.pl/oferta/8400641284
 2. Wszelkie informacje dostępne pod adresem: https://allegro.pl/oferta/8400626401
 3. Nie chcę nikomu robić antyreklamy, ale takowe występują tylko na wejściu PHONO, a w korekcji występują AD712JN (czyli Analog Devices), no chyba że to był tuning...
 4. Tak, kiedyś miałem IC wpięty zamiast tych zworek, ponieważ w ogóle ich nie posiadałem, ale bezpośredniego porównania zworki kontra IC nigdy nie zrobiłem. Ogólnie integry znajdowały się u mnie raczej przypadkowo, a w moim głównym systemie od zawsze grały dzielonki, więc nie poświęcałem im więcej uwagi ponad przetestowanie i przejrzenie wnętrza/ustawienie Biasu. Raczej wątpię, by wymieniał Ci OP-AMP, a kłopoty z TONE ON/OFF objawiające się przerywaniem i trzaskami usuwa się bez wymieniania tam czegokolwiek (o czym parę razy tu pisałem). Poza tym, w RA-980BX niema żadnych OP-AMP-ów na wejściach (oczywiście poza PHONO), a dopiero właśnie w regulacji barwy już po wybraniu wejścia (czyli każde wejście działa na tych samych kostkach) - jedyną wyraźną różnicę może tu wprowadzać zabrudzenie/wytarcie styków isostatu od wyboru wejścia i rozjazd kondów wejściowych.
 5. RA-980BX na pewno nie idealnie grającym wzmacniaczem (w moim uznaniu sporo słabszym od RA-985BX), ale na pewno nie jest koszmarnie grającym wzmakiem - są lepiej i gorzej zachowane egzemplarze (miałem kilka egzemplarzy u siebie), ale na pewno w odróżnieniu z końcówki mocy RB-981 do kłucia w uszy temu modelowi daleko brakuje przy rozsądnie dobranych kolumnach... RA-980BX nie testowałem tak wnikliwie, ale wielkim szokiem były dla mnie wejścia w Primare PRE30, które każde z osobna było o identycznej konstrukcji i wyposażone w identyczny własny OP-AMP wzmocnienia wstępnego, a mimo to grały znacząco różnie... Myślę, że różnica wynika przede wszystkim z ilości przepracowanych godzin na danym wejściu i najlepiej jest nie podpinać do starego wzmacka źródła pod wejście CD lub Tuner, bo najpewniej są to najbardziej "wychetane" wejścia we wzmaku i efekt może być daleki od fabrycznego.
 6. A wracając jeszcze do tych opóźnień w subie, to mam jeszcze inne podejrzenie - może to preamp w RA-980BX jest tak "szybki", że sub za nim nie nadąża 😉 Bo wyjścia TAPE OUT są przed preampem, a PRE OUT jest za preampem - skoro na PRE OUT jest dobrze (sub i wzmak otrzymuje sygnał po preampie), to znaczy że preamp RA-980BX wnosi różnicę. O kable mnie się nie pytaj, bo nie jestem kablarzem, ale może przed istalacją gniazda IEC posłuchaj wzmacniacza trochę, a później obróć wtyczkę do góry nogami (tak by bolec uprzednio trafiający do prawej dziurki gniazdka wszedł do lewej dziurki) i jeszcze raz posłuchaj - jestem ciekaw, czy wychwycisz jakąś różnicę?
 7. I właśnie to oznacza, że sygnał nie przechodzi przez żadne elementy aktywne mogące opóźniać sygnał, a tylko przez styki isostatu (elementu wykonawczego selektora RECORDING)... Gdyby były inne kłopoty zaproponowałbym czyszczenie styków, ale zabrudzenia nie mogą być przyczyną żadnych opóźnień...
 8. To tym bardziej sygnał nie powinien być degradowany w żaden sposób, chyba że na Line Out sub ma jakiś parszywy OP-AMP. Można by go pominąć lub wymienić na lepszy, ale to już nie zabawa dla kogoś, kto nie umie się posługiwać lutownicą, a nie wiem, jak z tym u Ciebie. Dziwna jest też ta sprawa z opóźnieniem na TAPE OUT, bo RA-980BX niema scalonego "przekaźnika" od wyboru wejścia do nagrywania (jak RA-985BX), który mógłby takie opóźnienie ewentualnie powodować - sygnał przechodzi przez identyczny isostat w dla źródeł odsłuchiwanych jak i nagrywanych.
 9. To jest najbardziej prawidłowe połączenie - sub dzieli pasmo na część subniskotonową i wyższych częstotliwości, które są wracane do wzmacniacza. Nic nie powinno być wyostrzone, bo wzmak tylko nie dostanie najniższych częstotliwości, a reszta może być co najwyżej stłumiona przez straty na połączeniach i filtracji. Może tylko Ci się wydaje, że jest ostrzej bo w "kolumnach głównych" zasilanych przez RA-980BX masz sygnał "bez basu"?
 10. Na pewno RA-980BX, a nie RB-980BX? Ten pierwszy (integra) fabrycznie niema możliwości przełączenia jego pracy w monoblok. Aby to zrobić, musiałbyś pod jeden z kanałów podłączyć sygnał odwrócony w fazie, a pod drugi normalnie, zaś kolumnę podłączyć pod dwa plusy obydwu kanałów. Nie wiem jednak, czy to będzie zdrowe dla wzmacniacza, bo w takim układzie przez jego końcówki po płynie dużo większy prąd, który może go upalić... W RB-980BX natomiast nie potrzeba żadnych specjalistycznych kabli - sygnał podłączasz pod lewy kanał, przełączasz hebelek z tyłu na BRIDGET MONO, a kolumnę między dwa plusy, no i śmiga.
 11. Computer I/O służy tylko i wyłącznie do sterowania procesorem, pobierania informacji o aktualnych nastawach przez sieć oraz aktualizacji oprogramowania - to taki odpowiednik gniazda RS232 w innych procesorach/amplitunerach. Ten model nie obsługuje żadnego stremowania muzyki przez sieć i raczej go do tego nie zmusisz nawet zastępując oprogramowanie hakerskim, bo scalak usługujący to gniazdo niema żadnego połączenia z procesorem DSP/DAC-ami.
 12. Tak, czy inaczej, bezpieczniki nie strzeliły od tak sobie, zwłaszcza dwa na raz - musi być jakieś zwarcie. Ja bym podłączył w miejsce bezpieczników najpierw żarówkę i sprawdził, czy przygaśnie - jeśli nie (będzie świecić) to lepiej nie wsadzaj nowych bezpieczników, bo pogorszysz tylko sprawę...
 13. Ale chyba w lecie się nie dogrzewasz? W takim razie ktoś Ci spaprał instalację i faza jest na przewodach grzejnych po wyłączeniu, co nie powinno mieć miejsca.
 14. Jak elektrycznie, to masz wyjaśnienie - sprzęt musi być co najmniej 1m nad podłogą 😉
 15. A z drugiej strony niema jakichś bardziej wymownych informacji - tu mamy tylko kategorię izolacji elektrycznej i ostrzeżenie, a np. model zdecydowanie więcej by powiedział... Wygląda jak bezdotykowy tester obecności napięcia, ale obstawiam, że to jest detektor zakłóceń EMI, żeby ustawić tak Pre60, aby końcówki A60 (siejące zakłóceniami EMI - klasa D) na niego nie wpływały. Zastanawia mnie jednak do Ci sieje zakłóceniami w podłodze? Masz w piwnicy jakąś pompę ciepła, czy coś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.