Jump to content

mol01

Użytkownicy
 • Content Count

  1214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

133 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  kolarstwo górskie, dobre Hi-Fi (dokładnie w tej kolejności)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Używając z nowszym pre (bez sterowanych wyjść sieciowych) rzeczywiście trzeba je ręcznie włączać/wyłączać, ale np. RB-1090 też niema Triggera.
 2. Naturalnie protoplaści RB-1080, czyli RB-991 i RB-990BX - ja osobiście polecałbym tego ostatniego (choć starszy), ale żaden nie występuje w kolorze srebrnym (zresztą RB-1080 i RB-1090 też tylko środkowy pas frontu mają srebrny, a całe są czarne).
 3. Też myślę, że do 2000zł, a znowu RC-1090 to już wydatek od 3000zł - słyszałem dawno temu RC-1082 i mnie wtedy pozytywnie zaskoczył, RC-1090 mam obecnie i też mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, zwłaszcza na XLR-ach, choć nie jest w pełni zbalansowany (myślałem, że będzie sieczka na XLR-ach, jak z RC-995). Niestety RC-1082 i RC-1090 słyszałem na dwóch zupełnie innych systemach - pierwszego z monoblokami Linna, drugiego z końcówką Primare, więc ciężko jest ocenić, czy warto dopłacić do RC-1090, ale jedno jest pewne - spokojnie nawiązuje walkę z preampami z półki 3000-5000zł (nie było wstydu w starciu z Classe CP-47.5, Krellem KAV-250p i 280p, o Primare PRE30 nie wspominając).
 4. Posiadając Marantza SR7012 z mocą 125W na kanał (nawet, gdyby to było wzmocnienie klasy D i pomiar przy jednym wysterowanym kanale), Rotel z mocą 50W na kanał raczej rewolucji nie uczyni... ja bym zaczął od RMB-1555 wzwyż.
 5. Mocy z tego wiele nie będzie - zwłaszcza, że chyba nie da rady w nim zmostkować 6 kanałów do 3, jak w starszych modelach.
 6. W salonie, jak weźmiesz coś z ekspozycji, to też nie wiesz, czy to nie grało np. pół roku non-toper w sali odsłuchowej, co przekłada się na więcej godzin niż 2 lata u przeciętnego audiofila. Z tymi analizatorami widma na wyświetlaczach końcówek itp. świecidełkami, to nie taki czysty Hi-End - konstrukcyjnie też nie do końca.
 7. Napisano "Sprzęt jest nowy nieużywany sprzedaje ponieważ był to nietrafiony zakup posiadam oryginalny karton". Na biednego raczej nie trafiło, jak kupił w ciemno i sprzedaje za pół ceny.
 8. No jestem ciekaw - nowe modele Michi mają wewnętrzne oznaczenia Rx-3xxx.
 9. Ale nie masz Triggera w RB-1090, a tu byś miał - no i nówka, to zawsze nówka.
 10. To ja już nic mądrego nie wymyślę - zresztą nie znam się na nowych zabawkach, ja to u siebie kiszę tylko stare złomy 😉 Niech się wypowiedzą posiadacze najlepiej.
 11. To może masz akurat w Twojej okolicy jakieś przełączenia/prace energetyczne i chwilowe zaniki napięcia, które na innych urządzeniach nie robią wrażenia, a powodują, że Rotel podczas tego zaniku wchodzi w Standby. Nie resetował Ci się ostatnio jakiś zegar sieciowy/urządzanie wyświetlające godzinę na wyświetlaczu lub przypomnienia w telewizorze?
 12. W niektórych sprzętach, dopóki nie włączysz odtwarzania przekaźniki odłączają cały stopień wyjściowy... zależy więc, co tam się wygrzewa...
 13. Tu na forum aż roi się od fachowców, ale nie wiem, czy Ci się będzie opłacało oddawać taki klocek do któregokolwiek z nich...
 14. W tym samym okresie (druga połowa lat 80-tych) były dwa wyższe modele RX-855 i RX-875, a w pierwszej połowie lat 80-tych był jeszcze RX-880, ale w Europie zapewne nie do dostania. Nie słyszałem żadnego z nich, więc co do brzmienia się nie odniosę, ale jeśli chodzi brak stereo (jak rozumiem przy odbiorze radia FM), to przyczyn może być wiele - od mieszkania na jakiejś dziurze, gdzie niema zasięgu nadajników radiowych, poprzez uszkodzenie anteny/gniazda anteny, do bardziej złożonych, jak konieczność regulacji głowicy FM i wyschnięte kondensatory powodujące rozjazd jej parametrów lub prozaicznych w stylu zabrudzenia styków przycisku "MUTE OFF/MONO".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.