Jump to content

arturross

Użytkownicy
 • Content Count

  358
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

85 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli o to chodziło Tuwimowi w rzepce?
 2. Niestety posiadam tylko zdjęcie zdjęcia. Jest to fotka dworca z okresu okupacji. 2 ciekawe rzeczy. Pierwsza to wagon 3 klasy. Mało kto wie że takowe były. Druga rzecz to zastanawia mnie dlaczego ten chłopak pomimo chłodu łazi w krótkich spodenkach 🙂
 3. No właśnie ciekawe jest to że niezależnie jaką się prowadzi działalność (chyba oprócz biurowej, ale nie jestem pewny) należy dokupić brązowy pojemnik. On nie ma być na odpady poprodukcyjne tylko na skórki po bananie, ogryzki po jabłku, szypułki po truskawkach i na inne odpady co wyrosły z ziemi. Na wszystko inne co się urodzi (kurka, świnka zajączki mućka i inne robaczki) i my wszystkiego nie zjemy, jest pojemnik zielony. czyli kolejne 2x 27zł/miesiąc. Mi w jednoosobowej firmie nie jest potrzebny nawet kubeł zielony, bo na obiadek żona do domu woła. Z odpadów pozostałych z wykonywania mojej działalności czyli np: opony złom folia itp. i tak muszę się rozliczać z innymi podmiotami i oczywiście np za odbiór opon i folii muszę dodatkowo płacić.
 4. Ostatnio się dowiedziałem że należy dokupić brązowy kubeł na odpady biodegradowalne. Dzwonię zatem do odpowiedniej instytucji z zapytaniem czy jeśli mam kompostownik pod domem, to czy owy kubeł posiadać muszę. Dostałem odpowiedź że nie. Zatem kolejne pytanie czy taki pojemnik posiadać miszę jeśli prowadzę na tej samej posesji działalność gospodarczą? Dostałem odpowiedź że tak , brązowy kubeł posiadać muszę, ponieważ nie mogę mieszać w swoim własnym kompostowniku "odpadów zielonych" z gospodarstwa domowego z tymi samymi odpadami z działalności gospodarczej. Czyli jeśli dobrze rozumiem to skórka po bananie zjedzonym w pracy jest toksyczna, a ta w domu jest ok. Nie ważne że pochodzi z tego samego drzewa!!!! Kosząc trawę, okazuje się że przed moim warsztatem, trawę mam inną niż na części przydomowej gdzie robię grilla , pomimo że lata temu siałem na całej ziemi trawę WEMBLEY. Nie QRWA. Wedle urzędasów z WARSZAWY to ta trawa przed warsztatem mi świeci... Taka jest Qrwa skarzona!!! Oczywiście odbiór owych odpadów odbywa się 2x w miesiącu i za każdy odbiór życzą sobie 27 zł. za najmniejszy możliwy pojemnik 60L. Do tego oczywiście kolejna kasa za plastiki, odpady zmieszane itp!!! Już wiem dlaczego wszędzie ceny w górę idą. Brawo POJEB....NE PISIORY!!!! Ta cała ekologia bokiem wszystkim wyjdzie!!!!
 5. Mi w sklepie powiedziano że 11/12 na 1, to przyszłość. Ja zostaję w przeszłości. Mówią że kiedyś to było lepiej. A zatem zostanę i sprawdzę.
 6. W sobotę udało mi się kupić na giełdzie malusie monitorki w rozsądnej cenie. Całe 30 zł + regeneracja zawieszeń 80 zł. Wydaje mi się że to rozsądna cena. Kolumienki miały iść do mego małego warsztaciku, jednak w połączeniu z Yamahą Pianocraft na tyle fajnie zagrały że puki co zostają w domu. Myślę że kolumny NS-BP301 owe infinity powalają. A zatem czy z takimi pchełkami mogę się zapisać do Waszego klubu, czy już lista zamknięta 😝
 7. Przestałem się interesować polityką, nie mam telewizji, nie słucham radia, nie wchodzę na internetowe newsy. Cholera, pewnie przez to nie widzę w tych memach powyżej nic śmiesznego.
 8. I na ręce wylądował nowy czasomierz. Mam nadzieje że do garnituru również będzie pasował.
 9. Po głębszej analizie tego co się naczytałem i naoglądałem, z zakupu podruboPatka zrezygnowałem. Tak jak piszesz, "to lekka siara" A zatem dziś na mojej ręce zagościł zegareczek CASIO 5116. Ma on służyć do noszenia na co dzień. No i tak się złożyło że niechcący spodobał mi się kolejny zegarek co bym sobie zakładał na niedzielę. Jest to citizen at8129-80e. Co powiecie na tego typu czasomierz? Moje drugie pytanie dotyczy cen zegarków. Wchodząc na stronę sklepów z zegarkami, wyskakuje mi opcja negocjacji ceny. Do jakiej procentowo kwoty sklepy są skłonne zejść z cen?
 10. Małe wskazówki działają. Ogólnie to miałem zamiar kupić coś w przedziale 300-500 zł. Aż takiej potrzeby nie mam by iść w droższe. Ten z linka do olx jest u mnie po sąsiedzku. Gość ma sporo podróbek o różnej jakości. Ten jest podobno z tych lepszych :) Droższego zegarka niż te 600 zł niestety nie kupię. Nie wiem czy coś to zmienia, ale ten zegarek jest nakręcany ręcznie lub samo nakręcający się podczas noszenia.
 11. Mam zamiar sprawić sobie zegarek. Taki do noszenia na niedzielę. Podoba mi się np. takie coś z olx [Hidden Content] Fakt, to podróbka. Interesuje mnie jak to jest z awaryjnością tego typu gadżetów? Psuje się to jak zwykły Chińczyk czy podziała jakiś czas? Da się to naprawiać czy od razu na śmietnik? Cena tego to 1000zl. Bez pudełka 600. Warto? I proszę nie pisać mi o moralności itp.
 12. Gość dał dupy. Powinien obliczyć tak by nieco groszówek po przeliczeniu brakowało, po czym worki powinien zabrać i powiedzieć że jutro przyjdzie ponownie.
 13. Bo na notatniku by było pisane cyrylicą.
 14. To nic że artykuł sprzed 7miu lat, a połowa tych alf już została potrzaskana, a reszta sprzedana.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.