Jump to content

enzo

Użytkownicy
 • Content Count

  841
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wtyk na zdjęciu powyżej to oczywiście micro usb 3.0 - standard w dzisiejszych dyskach przenośnych. Jednak nie ma problemu żeby większość takich dysków podpinać kablem z końcówką micro usb 2.0 - wszystkie streamery/odtwarzacze plików jakie widziałem mają wejścia usb dla danych w standardzie 2.0 więc połączenie będzie bez znaczenia. Moja próba z dyskami, którą opisałem powyżej była obarczona pewnym potencjalnym błędem właśnie ze względu na rodzaj wtyku: stary dysk miał mini usb a nowy właśnie takie micro usb 3.0 jak na zdjęciu. Stąd kable były różne bo moja sztuka Wireworld'a jest na mini
 2. Z dyskami i całą infrastrukturą plikową nie ma prostej recepty - trzeba próbować. Ot z moich doświadczeń - DAP'y Astella grają u mnie ewidentnie lepiej z własnej pamięci tudzież karty SD niż z NAS'ów Synology. Lumin T2 grał sporo lepiej ze starego HDD Seagate'a 256GB z kablem Wirewold Ultraviolet niż z nowego HDD również Seagate'a 1TB z kablem USB od Supry - różnica była zasadnicza. Dysk SSD powinien w teorii zagrać lepiej od HDD, ale to tylko w teorii... jeszcze nie próbowałem.
 3. Ja ćwiczyłem takie tandemy z moim Accu DP-500. Grałem po coaxialu na: Auralicach - Aries Mini, Aries G1 i G2, Lumin U1 Mini, i po optyku z Ariesem G1 oraz całą masą DAP'ów od Astell&Kern: min. Ak300, Kann Cube, SP1000 i 2000. Miałem też Lumina T2 i konkluzja moja jest taka, że: obiektywnie najlepiej grało z... Accu i Astella SP2000 po optyku. Tak, wiem, że tak nie powinno być ale było. Lumin T2 to kompletny streamer w cenie jaką kiedyś kosztował DP-500 i nie gra to lepiej niż Accu z dobrym transportem a potrafi wręcz zagrać gorzej gdy nakarmi się go z kiepskiego źródła (słaby dysk, NA
 4. Regulacja gain'u w Accuphase to tylko regulacja poziomu sygnału na wyjściu pre i na wejściu końcówki. W założeniu powinno to być wykorzystywane do dopasowania całego układu wzmacniającego w konkretnym układzie źródło - pre - wzmacniacz mocy, czyli w zasadzie tak jak używa tego Sly. Ofc im niższy gain tym niższe szumy i łatwo to nawet zaobserwować nausznie. Inną kwestią jest wpływ regulacji gainu na brzmienie - im niższy gain tym brzmienie szczuplejsze, bardziej precyzyjne. Z mojego, wieloletniego używania wzmacniaczy Accuphase'a o ile w przypadku końcówek taka regulacja bywa kwestią gustu i do
 5. Mojo, Hugo 2 i Qutest faktycznie nie budują specjalnie obszernej przestrzeni, ale co najwyżej Mojo nazwałbym klaustrofobicznym. Przetworniki Chorda mają bdb wejścia USB i to jest ich mocny atut w systemach z takim źródłem. Szczególnie Dave jest po USB bdb, świetnie różnicuje transporty cyfrowe, kable USB itd.
 6. Jeżeli odpowiadało Ci brzmienie Qutesta to proponuję nieco dołożyć/oszczędzić i kupić Hugo TT2. Dla mnie to najprostszy upgrade po Quteście. Potem można jeszcze dołożyć upsampler Hugo M Scaler i jest jeszcze lepiej. Hugo 2 (nie TT2) to imho bez sensu bo to ta sama półka co Qutest z tym, że Hugo gra nieco inaczej, jednak nie w stronę której szukasz.
 7. Hej, Dzięki za info. A miałeś styczność z Evolution Power II? Jeżeli tak to pod listwę/końcówkę lepszy 762 na 50NCF czy EPII?
 8. Też mnie właśnie zastanawiało, że Evolution Power jest na prostych, niedrogich wtykach a Pan w RCM zasugerował, że to wyższa półka od 762 z 28/38... Kable "od" listwy mam, po prostu potrzebuje czegoś "do" listwy - czyli 762 na 50 NCF byłby chyba najlepszy...
 9. Panowie, Potrzebuję kabel do listwy. W RCM polecili mi dwie opcje: Furutecha z metra, bodaj 762 + wtyki 28/38 lub gotowy przewód - Evolution Power II. Ew. kabel 762 + wtyki 50NCF mieszczą się w budżecie. Co z tych propozycji byłoby najciekawszą opcją?
 10. Na tym, że nie oferuje systemu dzielonego dla zasady tylko jako progres względem oferowanych wzmacniaczy zintegrowanych.
 11. Zakładając, że producent jest poważny to system dzielony zawsze będzie lepszy od integry - nawet tej topowej. Może nie we wszystkich aspektach przewaga będzie odczuwalna, ale całościowo system dzielony to inny świat. Czasem też połączenie końcówki ze źródłem z dobrym, regulowanym wyjściem potrafi dać lepsze rezultaty niż integra. Integra ma swoje plusy: niższa cena, oszczędność na kablach i miejscu, ale to są zawsze kompromisy - czasem lepsze, czasem gorsze.
 12. No jasne. Nie neguję przełożenia danych technicznych na brzmienie, ale to tylko wskazówki, czasem bywa odwrotnie niż by na to wskazywały parametry. Trzeba próbować - truizm, ale... to jedyna droga. >>Miroslav1 Accu to jest dobry trop, ale... imho nie integra (no ew. E-480). Możesz spróbować A-45, ale potrzeba jeszcze dobrego pre do tego.
 13. Teoria teorią... długo grałem na JMLab PS 5.1 - wysoka skuteczność, tak zachwalane do słabych lamp itp... a praktyka była taka, że z dużymi, mocnymi wzmacniaczami grały lepiej niż z rachityczną lampą czy konstrukcjami typu Pass Labs Zen czy First Watt. Z tabelkami technicznymi to tez różnie bywa... ten mityczny DF jakoś niespecjalnie się u mnie przekładał na efekt brzmieniowy. Miałem ostatnio końcówkę z DF o wartości 800 - bas był taki sobie, podczas gdy słabsza końcówka z DF 200 była w tym aspekcie niewiele gorsza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.