Jump to content

jaamar1

Użytkownicy
 • Content Count

  877
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. konstrukcja po lewej to zapewne ustrój do wypasu kota. Średnio to widzę z punktu widzenia bezpieczeństwa kolumn.
 2. https://www.olx.pl/oferta/karta-muzyczna-asus-xonar-d2x-CID99-IDvniRW.html
 3. Opcja po prawej stronie odpada. Niesymetryczne odbicie od ścian bocznych (po lewej brak ściany) spowoduje przesunięcie sceny i problemy z ogólna akustyką. W audio ważna jest symetria. Im lepiej uda się to zapewnić - tym łatwiej ze skalibrowaniem całego zestawu. Ja osobiście zastosowałbym rozwiązanie przedstawione na samym dole. Kolumny tylne - dipolowe po bokach miejsca odsłuchowego.
 4. Chciałbym zauważyć, że centralny kanał traktujemy równie poważnie jak fronty. Z wypowiedzi powyżej wynika, że centralny to jakaś popierdułka na którą nie warto wiele wydawać.
 5. Okej...przeczytałem to co napisał kolega pmcomp. W recenzji nie ma jednak podstawowych rzeczy... jak skonfigurowany jest zestaw odsłuchowy, czy głośność poszczególnych kolumn jest ustawiona prawidłowo, jakie jest położenie kolumn - czy prawidłowe? Tak czy siak, wydaje mi się nie można do końca polegać na takich sensacjach bez znajomości okoliczności odsłuchu. Nie twierdze jednak, że każda ścieżka jest zawsze super dopracowana - to wszystko robione jest przecież przez ludzi, a Ci jak wiadomo mylić się mogą.
 6. A dlaczego nie ustawsz po prostu tak, aby brzmienie było jak najlepsze. Czy to jakiś problem spróbować poszczególne odcięcia, posłuchać i wtedy zdecydować. Nie pojmuję tego.
 7. Bierz ten... 2.0 CX-HL215 FULL HD 4K 3D Hi Line 15m Więcej nie dawaj za kabel, bo nic nie zyskasz. Ja jadę na tym kablu z projem JVC X500 i jest spoko. ZERO problemów. Poza tym - w pewnym momencie myślałem, aby wymienić kabel na lepszy - czytaj droższy. Kupiłem za prawie 1000PLN (kabel w dwóch odcinkach, pomiędzy wzmacniacz) - zero zmian w obrazie - oddałem i jestem nadal zadowolony z tego CX'a. Nie warto przepłacać za kabel. Pozdrawiam
 8. No i problem rozwiązany. Kupiłem używanego Denona AVR x2000
 9. U mnie jest we wszystkich kanałach. Jest to amplituner wykorzystywany do PCta więc nie ma problemu...mogę to jakoś przeżyć. poza tym chyba poszukam czegoś z używek na aledrogo
 10. Tez to mam w starym Marantzie. Po włączeniu syczy, świszczy ze zmieniającą się częstotliwością - jakby coś miało zaraz jebn...ć, Trwa to jakies 15 sek, po chwili dup w głośnikach i jest normalnie. Jeżeli ampli jest zagrzany - nie występuje to. Ja tak myślę, że jakiś kondensator się wysuszył i nie trzyma parametrów ładowania. Moe się mylę.
 11. Ja to chyba wolałbym taki układ:
 12. Mieszkasz w domu czy w bloku? Jeżeli w bloku - nieprawidłowe podłączenie w gniazdku mógł zrobić również któryś z Twoich sąsiadów, a tutaj sprawa się trochę komplikuje.Może to również być przebicie przewodu w instalacji elektrycznej budynku. Trzeba szukać.
 13. jaamar1

  Jaki subwoofer

  Jeżeli mogę podpowiedzieć Dali Sub E-12F = BIG KUPA Bas bardzo dudniący. Nijak nie da się tego dudnienia wyeliminować z uwagi na wysokie strojenie BR. Dodatkowo 170W mocy ciągłej to zbyt mało na oddanie mocniejszych impulsów - pojawiają się zniekształcenia. Jeżeli ktoś go poleca - szczególnie jeżeli jest to ktoś z branży - to bardzo mnie to dziwi.
 14. Wydaje mi się, że nie zastosujesz żadnej zasady z racji braku miejsca. Nic więcej tam chyba nie zrobisz.
 15. Jeżeli chcesz dać kolumny na wysokość uszu, to może już lepiej od razu iść w stronę słuchawek. Efekt podobny, z tym, że sąsiedzi będą mieć spokój.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.