Jump to content

musiko

Użytkownicy
 • Content Count

  1458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. musiko

  Magnetofon.

  Posiadam takie trafo 230v/110v - praktycznie mógłbym podpiąć bez żadnych przeróbek i już - trafo ma gniazdo do którego mogę podłączyć wtyczkę z decka, a od trafa idzie kabel z "nasza" wtyczką 230v. Drążę temat częstotliwości - czy układ prostowniczy i filtrujący nie jest przystosowany do 60 Hz ? Czy naprawdę w żadnym 100% stopniu nie wpłynie to na żaden aspekt działania magnetofonu, jego dalszej eksploatacji, szybszego zużycia elementów elektronicznych, prędkości obrotowej silnika itd ?Konwerter ze zmianą częstotliwości to koszt ponad 600zł..., do tego chłodzony wentylatorami, co pewnie
 2. musiko

  Magnetofon.

  Czy różnica częstotliwości nie wpłynie na grzanie się transformatora, na brzmienie magnetofonu, inne parametry ? Posiadam chyba toroidalny (nie widać bo zatopiony w jakimś specyfiku )transformator o mocy 50VA 230V / 110 V
 3. musiko

  Magnetofon.

  Niestety w instrukcji serwisowej podają tylko napięcia po wyprostowaniu, może ktoś posiada tego decka i mógłby podać jakie są napięcia na wyjściu transformatora ?Transformator zewnętrzny 230 v / 120v nie może być ?
 4. musiko

  Magnetofon.

  Witam serdecznie ponownie 🙂 Miłość do decków nie ustaje i tak przybył do mnie zza oceanu magnetofon, który będzie już ze mną zawsze - jest to Kenwood KX-1060. Dotarł szczęściem w całości, problemem jest natomiast zasilanie - potrzeba mu 120V / 60Hz. W związku z czym poszukuję do niego transformatora w wersji europejskiej - może ktoś posiada, lub całego decka uszkodzonego. Jak rozumiem zwykły transformator 230v / 120 V nie rozwiązuje sprawy gdyż są inne częstotliwości. Proszę o poradę jak go ożywić .
 5. Szukam Akai ds5 w przyzwoitej cenie - nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie :-)Pozdrawiam :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.