Jump to content

nick30

Użytkownicy
 • Content Count

  542
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli aktualne to biorę. Niestety masz zapchaną skrzynkę na PW. Dla tego piszę tu. Też bym do kompletu z PCM 63 przygarnę
 2. nick30

  Potrzebuję ...

  Poszukuje 2 sclalków 74hc244 i 74hc14 w DIPie. Może kto ma jakieś wyluty ze strago CDeka?
 3. Waw ale super płyteczka. Jak byś miał jeszce jedną to też jestem chętny.
 4. Bardzo dobrze wiem o czym piszesz. Ile razy na początkach swojej drogi modyfikowałem CDeki i wzmacniaczy, pochopnie po przeczytaniu postów na róznych forach i efekt był często fatalny sprzęt grał gorzej niż przed modami a kasy było wydano mnóstwo. Wtedy wymieniałem głównie kondy i oampy. Nie raz się zraziłem do takich modów. Dopiero z latami dłubania (po tym jak zrobiłem kilka urzadzeń od podstaw, jak go nie tylko uruchomilem ale dostroiłem i zadbałem o rownowagę tonalną) nabyłem doświadzenia. Dopiero teraz mogę wziąść do ręki klocek z wyższej półki (nie mówi tu o pm68) i nie popsuć go.
 5. A ja przed chwiła dostałem zakupione kondy od kolegi o nicku SZELTER. Troche póżno ale dostałem.
 6. Na razie jeszcze tego nie robiłem. Porównałem leb w leb z pm16 przed przeróbką i po. I przed modem to był taki muł i klucha że nie chciało się tego słuchać a po tych przeróbkach prawie zypełnie inna bajka. Jak będę mieć chwilę to zrobię pomiary przy pośrednictwie karty dzwiękowej (innego sprętu nie mam). Będzie wolna chwila opiszę mody ale w innym wątku (bo ten służy do czegoś innego). Będą i porównania i pomiary. Zwłaszcza, że idzie do mnie identyczny PM68 podobno nietykany ([Hidden Content]) Wię można będzie porównać oba.
 7. Przerobiłem wg shematu z wyższego modelu (co prawda nie jest to takie raz dwa, trzeba dodawać dodatkowe elementy i połączenia których nie ma. Pcb są inne nie tak jak końowki, ten preamp strasznie kapryśny, lekko się wzbudza, dla tego w pm68 on ma tyle zabiezpieczeń przez co w moim odczuciu jest zamulony. Ale oscyloskop z generatorem robią swoją robotę i da się dobrać wartoći.)
 8. Zauważyłem, że przy skręceniu potka na sam koniec pojawiał sie prąd spoczynkowy rzędu 1-2mv. Zmniejszyłem wartość rezystora 3301 z 270 om do 220 om i wszystko ruszyło od kopa. Wszystko zaczęło się regulować. Wzmacniacz wyregulowany DC na wyjściu i prąd spoczynkowy. Takie rzeczy robię na sam konieć wtedy kiedy wszystko śmiga, a nie w trakcie naprawy. Po naprawie przerobiłem w tym wzmacniaczu preamp, a w końcówce zmieniłem głębokość sprężenia zwrotnego i tryb pracy tranów które stoją przed driverami ostatnie w napięciowym stopniu (wzorując się na pm7200 ten co naprawiłem to pm68) i dopiero wtedy spadł przysłowiowy koc. Pojawiły się wybrzmienia, naturalność a zarazem dynamika.
 9. Zielonymi kropkami sa zaznaczone sprawdzone elementy. Trany były wylutowywana do sprawdzenia a rezystory bez wylutowania. Diody też są OK nie sprawdziłem tylko zenerek 6267, 6269 ale one nie powinne wpływać na regulacje prądu spoczynkowego. Co ciekawe wzmacniacz działa. Mam na myśli prostokąt nie zniekształca. Ale mam bałagan an stole...
 10. nick30

  Potrzebuję ...

  Oooo też bym taką przygarnoł. Jak by kto miał grabery i mógł by się podzilić to też było by rozwiązanie po zamówieniu mogę sie podzielić.
 11. Nic z tego. Wylutowałem sprawny tran z innego Marantza (mam ich kilka) sprawdziłem wylutowany tran jest OK. Wylutowałem ten co tam był 7267 sprawdziłem go jeszcze raz jest OK ale wymieniłem go na ten z działającego wzmacniacza i nic. Wszystko to samo. Prąd spoczynkowy ani nie drgnie 0 mV. tran z innego wzmaka Wylutowanie Stary tranzystor Podmiana na sprawny nic nie daje 😞 Możę ktoś ma pomysł co to może być?
 12. Ta wersja wzmacniacza jest bez klasy A. Czyli układ regulacji nie ma transoptora który załącza dodatkowy opornik i zmienia prąd spoczynkowy. Ten schemat jest poprostu od 2 modeli w jednym jest klasa A w drugim nie ma. Mierników wierzę bo nie raz mnie ratował. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić twojo sugestie i podmienić ten tran że sprawnego kanału. Wieczorem mogę to zrobić. Mam tylko 1 pytanie jak wykuruje tran regulacji i uruchomie drugi kanał bez niego to tam prąd spoczynkowy ma wynosić zero (w sensie bez tranzystora regulacji) tak?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.