Jump to content

dst89

Użytkownicy
 • Content Count

  307
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taka podmiana wymaga ingerencji w zwrotnicę. Masz możliwość zrobienia pomiarów?
 2. Odświeżam temat gdyż przyczyną głośnej pracy okazał się zajechany silniczek obracający płytę, który właśnie padł. Pytanie czy taki będzie odpowiedni: [Hidden Content],706-YW-1613.html Oznaczenia aktualnie zamontowanego silnika.
 3. Zastanawiam się czy to normalne, że DVD-ROM z tego CD tak hałasuje - na pierwszych 3,4 utworach gdzie płyta kręci się najszybciej słychać coś w rodzaju stukania i jest ono dobrze słyszalne w miejscu odsłuchu przy cichszych fragmentach muzyki. Transport to Shinwha SHD-2503. 1. Pytanie do posiadaczy CD31 czy ten odtwarzacz faktycznie jest taki głośny? 2. Czy istnieją jakieś zamienniki dla tego SHD-2503? Może da jakoś radę wpasować DSL-710A, który później Primare zaczął stosować w CD31? 3. Może ktoś zna inne urządzenia (np Odtwarzacze DVD), w których ten DVD-ROM mógł być stosowany?
 4. Jeszcze schemat zwrotnicy. Moim zdaniem można jeszcze spróbować zmodyfikować zwrotnicę zgodnie z sugestiami kolegów z forum, którzy mieli okazję posłuchać kolumn na Audio Video Show w pokoju 410: Zaproponowana przez misiomora linearyzacja impedancji drugiego piku przy 80Hz - możliwa poprawa brzmienia basu i dolnego środka; Zaproponowane przez Stasiop lekkie rozsunięcie filtrów dolno i górno przepustowego aby delikatnie obniżyć charakterystykę na f podziału - kolumny potrafią zagrać z dużą energią w tych rejonach i w zależności od akustyki i elektroniki towarzyszącej może to przeszkadzać.
 5. Falowody mają inne charakterystyki kierunkowe i tak jak zauważył comen dzięki nim kolumny są trochę mniej wrażliwe na akustykę pomieszczenia (opinia nie tylko moja, ale także ludzi z branży).
 6. Monitorki są opisane w zakładce DIY --> Projekty ukończone. Schodek dyfrakcyjny (moim zdaniem bardzo trafne tłumaczenie baffle step znalezione na audiohobby.pl) jest skompensowany całkowicie - założeniem było zrobienie podstawkowców nadających się do małych salonów maksymalnie 30m2. Poza tym nie rozumiem idei niecałkowitej kompensacji tak jak to robią np panowie z Kudos - owszem było szczegółowo i swobodnie, ale ekstremalnie odchudzone co nie ma nic wspólnego z brzmieniem instrumentów na żywo. Prawda jest taka, że moje kolumny mają zupełnie inny charakter brzmienia w normalnych warunkach odsłuchowych.
 7. Witam, coraz mocniej zastanawiam się nad kupnem gramofonu, głównie chodzi mi o mastering współczesnej muzyki, weźmy na przykład Kings of Leon - Only By The Night (porównanie DR w poniżej). Pytanie jaki mniej więcej gramofon (używany) musiałbym kupić aby dorównał on brzmieniowo Primare CD21? ?
 8. Panowie widzę, że głownie wzmaki lampowe przywozicie, znajdzie się coś mocniejszego tak chociaż 10W? Monitory, które chce przywieść lubią prąd :)
 9. Jeżeli chodzi o woofer to najważniejsze jest dobre odfiltrowanie tej "szczotki" zaczynającej się od 7kHz oraz wytłumienie obudowy (filc fajnie się sprawdził). To co lubię w brzmieniu L18 to duża naturalność brzmienia w połączeniu ze szczegółowością i silnym basem. To już moja druga konstrukcja na aluminiowych Seasach i to co mi się w nich nie podoba to fakt, że żeby zachęcić je do dynamicznego grania potrzeba duuużo prądu. :) Tak jak wspominałeś 27TBC w falowodzie spisuje się świetnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Przestrzenny dźwięk, czasami potrafi zagrać na granicy ostrości, ale na dobrze zrealizowanych płytach niezwykle delikatny i wciągający.
 10. Lista uczestników: 1. Tomek 1685 - kompletny system, 2. Comen - kolumny aktywne + dac/Pre 3. Seyv - coś się przywiezie, wzmacniacz, dac mam nadzieję, że kolumny. 4. Zorge - SE 6N2PEW, odgrody na Saba GreenCone, trochę makaronu sygnałowego i zasilającego, może jakieś CD jako transport jak będzie potrzeba (Marantz lub TEAC) 5. andrejos1 - pre lampowe , dac, może napęd i kabelki głośnikowe i sygnałowe. kwestia dogadania z resztą aby nie tworzyć filarów sprzętu pod ścianą. 6. dst89 - jak znajdzie się jeszcze miejsce to mogę przywieść monitory L18RNX/P + 27TBC/G + WG148R opisane w Projekty Ukończone.
 11. Koncepcja Monitor dwudrożny bass-reflex zbudowany w oparciu o najbardziej oklepany zestaw głośników w świecie DIY, wyróżniający się aplikacją tweeetera w waveguide. Podstawki są integralną częścią kolumn gdyż właśnie tam upchnąłem zwrotnicę oraz komorę balastową. Zwrotnica Założeniem było, aby do danego zestawu głośników stworzyć jak najprostsze filtry. Woofer filtrowany jest przez rdzeniową cewkę o bardzo niskiej rezystancji szeregowej (0,2Ohm) oraz równoległa pułapkę dostrojoną do pierwszego rezonansu aluminiowej membrany. Niestety takie filtrowanie nie jest do końca zadowalające i nie usuwa wystarczająco dobrze ekstremalnych rezonansów tego głośnika, dlatego dołożyłem drugą pułapkę wycinającą resztkę „szczotki”. Tweeter początkowo miał być filtrowany jednym kondensatorem, jednak w celu uzyskania lepszej liniowości dodałem równoległy filtr schodkowy. Ostatecznie uznałem, że przy aluminiowych membranach i waveguide większe uproszczenie zwrotnicy byłoby niepoprawne technicznie. Obudowa Wykonana z płyt MDF 18mm, w środku oklejone sklejką 6mm (front 10mm) a z zewnątrz HDF 3mm. Obudowa posiada dodatkowe wzmocnienia ze sklejki. Znalazło się też miejsce na obudowę dla tweetera w kształcie „puszki”. Wytłumienie filc i wełna w dość małej ilości. Całość oklejona fornirem impregnowanym olejowoskiem.
 12. Z pierwszą częścią zdania mogę się zgodzić, z drugą już nie. 2,5way zawsze będzie miało rozjazd fazy, dopiero DSP mogłoby coś zaradzić na tę przypadłość.
 13. dst89

  Konfekcjonowanie bananami

  Dzięki za odpowiedzi, trochę zabawy z tym jest, ale jakoś nie jestem przekonany do zaciskania i przykręcania śrubami więc trzeba będzie się pobawić. Jedyne czego się obawiam to topienie się izolacji przy dość mocnej lutownicy 80W.
 14. Posiadam kabelki Chord Rumour z metra i chciałbym je zakonfekcjonować tymi wtykami: [Hidden Content] Pytanie jak to lutować? Grzać wtyk od góry lutownica i cynę podawać przez otwór w który wchodzi kabel? Wiem, że pytanie może wydawać się głupie ale nigdy tego nie robiłem. Przy okazji może ktoś polecić jakieś dobre rurki termokurczliwe?
 15. Ostatnio miałem okazję potestować Superesy 5W i 10W, Mills 5W, Mundorf MR10, Mundorf Supreme w torze Seasa 27TBC/G + WG148R. Oczywiście każdy odsłuch poprzedzony był odpowiednio długim czasem wygrzewania. Superes - niezależnie od pozycji (równlogele lub szeregowo) i mocy wrażenia zawsze podobne: techniczne zamulone brzmienie ze słabą przestrzenią i szczegółowością praktycznie pozbawione dynamiki. Brak wyostrzeń. Brzmienie ocieplone. Mills - testowane tylko w pozycji równoległej: dobra dynamika, szczegółowość. Brzmienie chłodne wręcz sterylne. Mundorf MR10 - szeregowo: krzykliwe i odchudzone brzmienie, najgorsze z wszystkich do tej pory wymienionych. Równolegle: dobra równowaga tonalna, bradzo dobra dynamika i przestrzeń; raczej neutralna barwa. Mundorf Supreme - szeregowo: dynamika, przestrzeń, realizm brzmienia, dobrze słyszalne pogłosy i drobne szczegóły. Przy standardowym wpięciu w szereg za kondensatorem barwa trochę schłodzona. Polecam spróbować wpięcie rezystora szeregowego jak tutaj: [Hidden Content] w moim przypadku bardziej neutralne brzmienie. Tak zostawiłem w finalnej zwortnicy. Równolegle: razem z szeregowo wpiętym M-Resist Supreme... bez szału, spadek dynamiki i lekko techniczne brzmienie trochę zamulone w porównaniu do równoległego MR10. Ostatecznie zostawiłem M-resist Supreme w szeregu wpięty na "minus" glośnika wysokotonowego i MR10 równolegle. Taka mieszanka daje bardzo szczegółowe i delikatnie rozjaśnione brzmienie co można odebrać jako głosniejsze granie w porównaniu do np Superesów.. Natomiast łatwo to skompensować trochę mocniejszym tłumieniem wysokotonówki. U mnie wystarczyło zjechać o ok 0,6dB i efekt jest naprawdę zadowalający, bez rozjaśnień i odchudzenia, bardzo neutralnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.