Jump to content

Wuelem

Użytkownicy
 • Content Count

  3805
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1155 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli to o tę książkę chodzi: http://rcin.org.pl/Content/29408/WA004_21890_U45203-1_Mulford-Sztuka_oh.pdf to moim zdaniem trudno byłoby napisać bardziej ogólnikową i z większą liczbą frazesów rozprawkę. Rozwala porada, żeby słuchać swojej żony albo szukać pocieszenia w spowiedzi. Na mój gust to taka ekonomia dla nieudanych ludzi. Coś jak religia, która mówi, że nie warto się bogacić, bo to tylko do złego prowadzi. Za ewentualną pomyłkę w ocenie z góry przepraszam - przejrzałem tylko, bo nie dałem rady tego sumienniej czytać. Polecam najnowszą książkę Janusza L. Wiśniewskiego "Koniec Samotności". Jak ktoś jest uważny, to wyłowi trochę wskazówek, co jest w życiu coś warte, a czym w najmniejszym stopniu nie warto się zajmować i przejmować. Wszechstronny naukowiec, to można mu wierzyć :-)
 2. Kto jest stale lub przejrzał wątek pewnie już wie - od 2013 roku:
 3. Mnie można zabrać głos z powodu regularnego odwiedzania Olsztyna. Nie tak daleko jest inicjatywa dla tych, którzy pamiętają "stare, dobre" czasy. Kiedy muzyka znaczyła bardzo wiele (przyznać trzeba, że i w znaczeniu cen płaconych za płyty) i miała swoich wyrazistych prezenterów. Przyciągających do radia swoją charyzmą i nagraniami. Gdyby ktoś uważał siebie za muzyczne "dziecko" Tomasza Beksińskiego... https://www.elblag.eu/index.php/kultura-38445/13959-tomasz-beksinski-pamietamy
 4. Ty nie rozumiesz, co to znaczy sprawność. Czy winą wzmacniaczy w klasie D jest, że nie zamieniają większości energii w ciepło? Klasa D pozwala osiągać niespotykane moce (przy utrzymanym komforcie użytkowania), ale są też wzmacniacze klasy D o mocy 50 watów i mniej. Ale skoro są możliwości i wyższa moc czasem może się przydać, to po co ją sztucznie zaniżać? Rozumiem, że wszystkie uznane firmy, które mają konstrukcje D-klasowe (np. Esoteric) uznajesz za niepoważne i tandetne (skoro oferują byle jakie brzmienie, to tak należy je określić). Posłuchaj kiedyś gotowego kompletu Lyngdorfa z kolumnami od nich, to zrozumiesz dlaczego za kilka lat dominować będzie ta technologia. Jak słuchasz muzyki (no przecież...), to już teraz jest ona upichcona na odsłuchach z nielubianymi przez ciebie wzmacniaczami. Proponuję przestać słuchać, aby delikatnych uszu nie drażnić...
 5. W przypadku zamieszczania zdjęć proponuję podawać źródło: skąd pobrane lub jego autora. Tak by wypadało, a nawet należy zrobić. *** Niektóre firmy audio mają na swojej stronie www. galerię z systemami klientów. Takie zdjęcia mają większą wartość niż sklepowy set być może powstały dla sprawdzenia i wybrania najkorzystniejszego zestawienia. Równie dobrze kilka minut mogło wykazać, że to całkiem nie to :-) Szanujmy prawa autorskie, szczególnie gdy zdjęcia wykorzystywane są w celach reklamowych. Opatrzenie odpowiednim przypisem zajmuje chwilę...
 6. Widać przeliczyłem się licząc, że zrozumiesz, co miałem na myśli. Mam nadzieję, że inni są wszechstronniejsi w rozumieniu.
 7. Wynika z tego, że są też pierwsze, które świetnie grają. Sugerujesz komuś, że błądzi, a sam błądzisz :-) *** Przestańcie mówić, że WSZYSTKIE sale na AS są liche do słuchania. Tzw. telewizyjne mają adaptację akustyczną - te ściany w dziurki właśnie są taką. I brzmienie w nich jest bardzo OK.
 8. Mnie na odsłuchy z YouTube czegoś nagranego telefonem nikt nie namówi. Za to mam pytanie, ile powinna kosztować para monitorów z wysokotonowym za 2 200 zł/szt.? Z pozostałymi elementami i wykończeniem w adekwatnej jakości - jak w tych z obrazka. Top of the top. Wyżej na liście "naj" powinna być WLM Gran Viola Monitor.
 9. Lubię takie wypowiedzi, można zrobić z kogoś głupka :-) Wyobraź sobie @Gerard, że wprowadzasz na rynek wzmacniacz z pasmem np. 35 Hz - 20 000 Hz i musisz go sprzedawać. Absurd co, z uciętym od dołu pasmem - nikt nie kupi. A kolumny z tak samo uciętym pasmem są, i to liczne - i dobrze się sprzedają. Trochę absurd, no nie? To już lepiej niech ten subwoofer będzie - na wszelki wypadek - żeby, gdy będzie trzeba, przeniósł najniższe częstotliwości. Tak jak w gotowości do tego stale jest wzmacniacz. Ten w klasie D oczywiście jest lepszy w tej gotowości - żeby było w temacie :-)
 10. Wskazałem na subwoofery, bo zdaniem większości osób one przeciągają dźwięki, wręcz buczą. Czyli klasa D jest dla nich wybawieniem, bo pomaga zapobiegać problemowi. Tymczasem Tobie to się nie podoba. Z kolei dla mnie jak wzmacniacz jest w stanie wzorowo ogarnąć bas (prawidłowo zapanować nad nim), to i w ramach niskotonowego głośnika w pełnopasmowej kolumnie sobie poradzi. Tak więc przyjmuję Twoje zdanie, ale nie bardzo widzę podstawy, abyś nie mógł otrzymać oczekiwanego dźwięku. Chyba zbliżamy się w dyskusji do dźwięku idealnego - to by usprawiedliwiało bardzo surowe osądy. Jeśli tak, to warto by było raczej podjąć temat kolumn, ale to nie ten wątek. Więc z mojej strony to chyba koniec w kwestii sensowności klasy D.
 11. Masz na myśli subwoofery (bo one najczęściej mają wzmacniacz w D-klasie)? No widzisz, jakie herezje piszesz...
 12. Przecież kolega @robsonic właśnie za to "powiesił" klasę D. To są te detale, czy ich nie ma?
 13. Nie ma to jak tkwić w stereotypach i przesądach. Przyzwoitego lampowca też nie słyszałeś. A gramofon to generuje trzaski jak drwa palone na ognisku. Baw się dobrze w zgadywanki.
 14. >>robsonic Nie słyszałeś, jak wiele opinii jest, że klasa D w graniu przypomina wzmacniacz lampowy? Z kolei inni tłumaczą sobie "D" jako "digital" i wzmacniacz gra im chłodno, tranzystorowo. Ty to w ogóle biedny jesteś, co zdanie na forum, to dla ciebie odkrycie, że w audio takie rzeczy są.
 15. I jak wytłumaczysz, że Focal w wersjach Pro pakuje w kolumnę wzmacniacze w klasie D? Audiofil powinien kierować się taką wskazówką, czy nie? Nie użyłem słowa "lepsze". Mowa tu o zniekształceniach i wiarygodności konstrukcji. Studyjne są obiektywne - to jest ważna wartość. Jeśli komuś akurat na tym zależy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.