Jump to content

Wuelem

Użytkownicy
 • Content Count

  3868
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1217 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wuelem

  Klub Zu

  Wygląda na to, że są "cholernie" dobre. Z serią gwiazdek podkreślających mocniejszy cudzysłów w oryginale: https://www.zuaudio.com/low-voltage/2019/9/19/local-omen-dirty-weekend-owner-matt-schealer Facet mający tę firmę wie, co robi. Krótko: warto zgrzeszyć i kupić.
 2. Może ktoś przeoczył, może komuś przyda się informacja... https://www.portel.pl/kultura/gielda-winyli-i-gadzetow-muzycznych-w-galerii-el/116199 Objazdowy cyrk winylowy, znaczy się giełda. W tle bardziej komercja niż dla pasjonatów, ale skoro pod drzwi przynoszą te płyty, to warto uwzględnić w planach. Ja poczekam, aż na podobnej zasadzie będą bohaterem spotkań CD. Wracająca moda na CD - na pewno kiedyś będzie. A teraz winyl.
 3. Możesz przybliżyć na czym polega, że średniotonowy (PHL) "nie nadążą" za wysokotonowym (AMT)? Jakieś mody pomieszczenia wzbudzał, wpadał w rezonans (Gryphon) czy może tłumaczy to teoria niektórych, że wysokie "rozchodzą się" szybciej? Jak tłumaczysz ten "problem"?
 4. Ja mogę podać, ale to nie temat o tym.
 5. Jak w tym powiedzeniu: - Ale to jest głupie, nic z tego nie zrozumiałem.
 6. Bo trzeba zrozumieć to, o czym wciąż i wciąż przypomina A. Kisiel w kontekście dużych głośników czy cięższych membran: - siła magnesu Dobierając odpowiednią można zrównoważyć wszystko. Co się wydaje mniej korzystne. Ale by to zrozumieć, trzeba spojrzeć na wzór. A ten nie pasuje do kwiecistych recenzji. Dróg dojścia do celu może być wiele. Więcej - jest wiele.
 7. Wiarygodność recenzji można zobrazować, jak postrzega to obserwator z zewnątrz. Czyli tak... - WSZYSTKIE inne kolumny podłączone do wzmacniacza testującego - NIE GRAJĄ - KAŻDY inny wzmacniacz podłączony do kolumn testującego - NIE GRA. * Wniosek może być jeden: kolumny i wzmacniacz testującego są tak spierdzielone, że tylko połączenie ich nietypowych cech powoduje, że jakoś to gra. Jeśli ktoś chce przedstawić inny tok rozumowania - wątek zdaje się do tego zachęcać.
 8. Ponieważ tu są liczni znawcy, to zapytam o sprawę konkretną. Firmie S16Hz przypisuje się atut w postaci polskiego produktu. Głośniki nie są krajowej produkcji, ale może ktoś wie, czy stosowane Scan-Speak są pozyskiwane z polskiej dystrybucji (co by wspierało inny rodzimy biznes - tu firmę "AkustyK"), czy kupowane z innego źródła, np. gdzieś w Europie? Ciekawi mnie, czy konsekwencja polskości jest pełniejsza czy tylko częściowa.
 9. Mnie prywatnie wychodzi, że moderacja w komplecie a) miała lub b) miała mieć kolumny S16Hz. Lekko mroczno się robi, ale najwyraźniej coś poszło nie tak. I to "coś" daje nadzieję na normalność.
 10. Znasz innego producenta, który na stronie www zamieszcza link do forum (temat w KLUBY) jako reklamę dla swojej sprzedaży? Dziwisz się, że niepochwalne głosy były/są nie na rękę? Banowanie prewencyjne też wystąpiło jako element uprawianego w tym klubie świństwa. * Zerowa wiarygodność i "bez cenzury" - koń by się uśmiał. Ale nie ma takiego konia.
 11. Na tym forum trzeba zamienić na: taki za 200 zł, taki za 500 zł, taki za 1000 zł, itd. Reszta cech do pominięcia.
 12. Nie wiem, czy dobrze rozumiem. W każdym razie ja nie widzę powodu, by z czegoś wątek czyścić. Albo może inaczej: nie czuję się przez nikogo ani w żaden sposób urażony. Mam też nadzieję, że ze swojej strony nie przekroczyłem żadnej granicy. Osobiście sądzę, że temat został przekazany do administracji, proces trwał i w pewnym momencie zawisł. Autor być może czekał, czekał i do teraz nie wie, że temat już jest dostępny. Czyli wieszczę, że w którymś momencie wszystkie wpisy wyparują. Jeśli w założeniu miało nie być dyskusji pod postem.
 13. To podważa sens robienia jakichkolwiek kolumn. Kolumna sama w sobie jest dobra lub nie. Jak z niej się będzie korzystać - już nie obchodzi producenta. Analogia do słuchawek, gdzie jest mniej zmiennych po stronie użytkowania. Są lepsze i gorsze. Z takimi i innymi cechami. Ale producent musi wiedzieć, co zrobił. Na tle innych produktów i w obiektywnym świetle.
 14. Wuelem

  muzykalny CD player

  A to sprzęt rozpoznaje, jaki dźwięk jest ważny, a jaki nieważny? Wyższa szkoła inteligencji - nie doceniałem swojego CeDeka. Albo przeceniałem, myśląc że odpowiednie odtworzenie nie bierze się po prostu z rzetelności. * Do łagodnych należały wszystkie Marantze serii 63 i 67. Dziś dostępne od 150 zł, czyli za ok. 10% dawnej ceny. Po uwzględnieniu inflacji i ogólnego wzrostu cen - jeszcze taniej. Wersja 63 KIS i na dzisiejsze standardy gra przyzwoicie.
 15. Za zasługi w zgłębianiu tematu...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.