Jump to content

Chicago

Użytkownicy+
 • Content Count

  11620
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Chicago last won the day on July 28 2017

Chicago had the most liked content!

Community Reputation

4524 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Kobiety, wino i muzyka. Ostatnio na nowo polubiłem piwo.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

16878 profile views
 1. Chicago

  EPITAFIUM

  Alan Parker - jeden z najlepszych. Mam go cały czas zakodowanego w pamięci od 'Midnight Express'.
 2. Generalnie Dynaudio są świetne - ale nie mogą służyć dożywotnio. Po jakimś czasie ich dźwięk może męczyć - nie są rzetelne. Ta ‚nierzetelność’ dotyczy też i najwyższej półki. Z drugiej strony jest w dźwięku Dynaudio coś szlachetnego i niemęczącego - coś, co zostaje zakodowane jako przyjemność i łagodność.
 3. Warto, ale poszedłbym na Twoim miejscu w Mastersy.
 4. A ja myślałem, że z Odessy. A tu jednak okazuje się, że USA znowu wygrywa.
 5. Dlatego demokratyczna plantacja tak boi się posunięć Trumpa - od dawna trąbi, że przyśle federałów i 'problem' będzie załatwiony, ale stanowe i lokalne władze wszystkich socjalistycznych plantacji nie chciały nawet słyszeć o takich rozwiązaniach, więc jest co jest. W wielu miejscach USA mieszkańcy sami sobie poradzili z bandą z Antify i BLM - załadowali po prostu broń i wymierzyli w czółka prowokatorom i po sprawie. No, ale oczywiście socjaliści i z automatu przeciwnicy posiadania broni w USA byli bezbronni i to paradoksalnie oni mieli najbardziej przechlapane. Jak spoglądam na twarze polityków, którzy swoim działaniem dopuścili do tego, żeby Cop klękał q przed przestępcami, to mi się robi niedobrze, a to jest przecież celowe i świadome działanie. Takie zachowanie dużo też mówi o policjancie w sensie negatywnym, chociaż z drugiej strony różnież i o silnych nerwach i zapobiegnięciu jakiemuś poważnemu rozlewowi krwi. Już sam nie wiem co lepsze, ale ja prawdopodobnie nie wytrzymałbym i pojechał serią, i pewnie poprawił drugą, bez względu na konsekwencje. Biały trash potrafi być niejednokrotnie gorszy od kolorowego - tu nie ma reguły, chociaż przykładów skurwysyństwa białasków można mnożyć.
 6. Jaka jest różnica pomiędzy kolorową patologią, a na przykład białą patologią? Może być polska patologia na początek [Hidden Content]
 7. Chicago

  4 kółka

  Pierwszy amerykański Pickup Truck z silnikiem hybrydowym. Od razu jak należy, ponieważ tym pierwszym jest Ford F-150 - wciąż najlepiej sprzedający się Pickup Truck w USA. Początkowo zakładano, że do najnowszej edycji F-150 użyją tradycyjnego silnika 4.8L V8 z technologią hybrydową, jednak Ford zdecydował się na hybrydę 3.3L z Explorera śmigającą też w zmodernizowanej wersji w policyjnych Interceptorach. Na 2021 rok oficjalnie zaprezentowano zupełnie nowy silnik dla F-150 i jest nim jednostka hybrydowa o pojemności 3.5L V6 Power Boost - zasięg na pełnym zbiorniku ok. 700 mil. Kiedy pojawi się pierwszy pełny elektryk...??? Mówią, że już w 2022 roku. [Hidden Content]
 8. Chicago

  Audio mity

  Nagrywają jazz, blues, reggae... i inne. Telarc jest poważną i bardzo szanowaną wytwórnią - bez znaczenia czy ktoś lubi czy nie lubi - cała masa dobrej muzyki, muzyki lżejszej i przyswajalnej. DMP też miało swój czas i dużo dobrych nagrań. Generalnie jazz się nie sprzedaje - od wielu lat jest to muzyka niszowa i należy z góry założyć, że sprzedaż płyt będzie marginalna. Nie wiem czy chociaż 1% populacji słucha jazzu..??? A kabelki, to inna namiętność - w sumie chyba bez różnicy czy się kupuje kabelki czy płyty - jakby nie spojrzeć, to tu i tam szapoholizm 😀
 9. Chicago

  Audio mity

  Głównie chodzi o feeling. Z jednej i z drugiej strony. Potężne i podobne emocje mogą wystąpić zarówno przy graniu czy też słuchaniu dzieła muzycznego jak i przy graniu lub słuchaniu prymitywnej melodii z tekstem o majtkach w kropki. Stopień świadomości, wrażliwości i odbierania bodżców słuchacza zapewne o tym zadecyduje. No i szczerość jest też bardzo ważna w sztuce - im szczerzej, tym prawdziwiej i bardziej emocjonalnie.
 10. Chicago

  Audio mity

  Muzyka, to Sztuka albo sztuka - nie popadałbym w jakieś patetyczne nastroje.
 11. Chicago

  Audio mity

  Zależy jakie studia - jak sam wiesz, albo i nie wiesz, audiofilskie wytwórnie płytowe przykładają wagę i eksperymentują z różnymi audiofilskimi monitorami, kablami i innymi gadżetami - i podają do wiadomości jakich kabli, monitorów i innych audiofilskich rzeczy używali do realizacji danego nagrania - tak robiła Telarc (co ciekawe, tylko kilka realizacji Telarc lubię), Chesky, DMP... czasami nawet majorsi eksperymentują i podają co było użyte do miksu, masteringu - wszystko zależy od budżetu, czyli od producenta.
 12. Chicago

  Audio mity

  Myślę, że kryterium i jakość oceny zależy przede wszystkim od świadomości i doświadczenia - w tym temacie będzie to świadomość i doświadczenia muzyczne oraz świadomość inżyniera i 'fizyki'. Co ciekawe, ścierają się i współgrają tutaj zarówno świat abstrakcji jak i świat ściśle techniczny - można rzec, że trio: abstrakcja, matematyka i fizyka. Muzyka jest sztuką abstrakcyjną, ale nie brakuje w niej matematyki i fizyki.
 13. Chicago

  Audio mity

  No właśnie, o to chodzi - wielu artystów dostaje owacje na stojąco, i kwiaty, za generalnie choojową muzykę - żle zagraną, po zbójach i ze ściemnianiem. Taka sama sytuacja jak w audio i mitach. Co nasłuchującego kabli interesuje jakaś prawdziwa, żelazna teoria inżynieryjna? Nic. Tak samo jak melomana nie interesuje forma, akordy, skale, timing i inne rzeczy wpływające na odbiór muzyki...??? Ot, takie mam przemyślenia, ale nie trzeba się z nimi zgadzać 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.