Jump to content

Chicago

Użytkownicy
 • Content Count

  10528
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Chicago last won the day on July 28 2017

Chicago had the most liked content!

Community Reputation

3361 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Kobiety, wino i muzyka. Ostatnio na nowo polubiłem piwo.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12626 profile views
 1. Jesteś niedoinformowany i prawdopodobnie zupełnie nieświadomy amerykańskich realiów, ale nie jest w moim interesie wyprowadzać cię z błędu, bo mi się nie chce i nie odczuwam takiej potrzeby. W każdym razie wypisujesz duperszwance.
 2. Fiat Uno też był samochodem roku i punktów miał 'milion' 😀
 3. A że hi-end jest bogatszą wersją handlu hi-fi, więc wszystkim którzy się dziwią i posiadają tzw. ból dupy z tego tytułu, proponuję nie liczyć cudzego i nie przejmować się czymkolwiek w tej dziedzinie handlu. Lżej się żyje, mniej zajadów i śliny na ustach. Bezsensownych rozwiązań jest bez liku w kadej dziedzinie życia, nawet w tak ważnej jak zdrowie ludzkie - wystarczy przyjrzeć się przemysłowi farmaceutycznemu i wszelkim maściom na wszystko, choć ta na hemoroidy audiofilskie może akurat co niektórym pomóc.
 4. W handlu, a hi-end jest niczym innym jak właśnie handlem, stosuje się przeróżne operacje i chwyty - przede wszystkim, żeby był zysk. Akurat w tej dziedzinie nie ma wzniosłych idei, sentymentów i litości - no mercy! W USA każdy reklamujący swój towar może napisać i powiedzieć o nim co tylko chce - i na tym to polega. Uważam, że każdy ma swój rozum i w zależności jakiej wagi jest ten rozum, tak zostaje 'obsłużony' i 'nagrodzony'. Ja tylko raz w życiu zasugerowałem się reklamą towaru z gazety lub tv, już nie pamiętam - w każdym razie kupiłem w Sears super nożyce do cięcia płytek winylowych - po pierwszym cięciu oddałem im to cudo. I to by było na tyle w temacie.
 5. Wiem Moontan o co chodzi, ponieważ od ponad dwudziestu lat mam system w pełni zbalansowany w konfiguracji dual-mono, także ten tego 😀. I nie chodzi tylko i wyłącznie o power amp. Byłem prawie przekonany, że ML jako pierwszy wprowadził tego typu połączenia w swoich przedwzmacniaczach, ale być może się mylę i naprawdę nie cierpię na rację - zawsze glośno daję do zrozumienia, że się mylę, a że się mylę nie za często, to już inny temat.
 6. Chicago

  Nowości Jazzowe

  U mnie od piątku najnowszy Dave Douglas z Uri Caine i Andrew Cyrille 'Devotion' oraz od ponad tygodnia 'All Things Are' Matthew Shipp Trio z Nicole Mitchell z francuskiej RogueArt. Wkrótce skreślę kilka słów o tych płytkach, ale już mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze i jestem zdecydowanie na tak.
 7. Oczywiście to był żart i jak moje słowa bolą tych, którzy demaskują, to sorry - wielkie sorry! Nie miałem złych intencji, szczególnie w stosunku do Was moi drodzy. Ale sami wiecie jakie jest życie i kto demaskuje? Równe dobrze można założyć wątek o tych audiofilach, co nielegalnie i za darmo ściągają muzykę z sieci, czyli kradną cudzą własność. I tu też jest point - bo mogłoby się okazać, że nie tylko audiofile gołodupcy uprawiają ten proceder, co może być zrozumiałe właśnie poprzez gołodupność, ale dopuszczają się również tego niecnego czynu zamożni hajendowcy... ??? Tak tylko głośno myślę 😀
 8. Chicago

  Fascynacje jazzowe

  Nie podali i nikt nic nie wie - zapewne tajemnica. W sumie, to jest ciekawe dlaczego autor lub autorzy remasteringu są utajnieni, tym bardziej, że to jest jubileuszowe wydanie upamiętniające 60-tą rocznicę zarówno nagrania jak i premiery filmu. Pewnie jakiś 'strategiczny' powód 🙄
 9. Tak, coś w ten deseń - może być. Kto zastosował pierwszy połączenia zbalansowane w domowym stereo?
 10. Aaa, rozumiem Synu Sama - zdjęcie, którym się oznaczyłeś, to tato. Very nice 😀 No to kto wymyślił w domowym stereo XLRy - Niemiec czy Amerykanin? Bo już zgłupiałem z tego wszystkiego... 😀
 11. Nie wiedziałem, że jesteście iro III głuchym gołodupcem - przykro mnie jest z tego powoda.
 12. A twój pióropusz jest zapewne zrobiony z polskiej kury? 😀
 13. Być może się mylę, nie wiem dokładnie kiedy zaczęto stosować w home audio XLR, ale wiem że firma Burmester powstała w 1977, natomiast Mark Levinson w 1972. Myślałem, że to właśnie Levinson, a wcześniej jeszcze McIntosh zaczął stosować połączenia zbalansowane, ale jak Burmester, to Burmester. A jak wiadomo, McIntosh zastartował już w 1949 roku.
 14. Chicago

  Fascynacje jazzowe

  Jeżeli chodzi o format CD i Vinyl, to tak - nowy remaster z 2018 roku. Francuskie wydania, podwójne CD i potrójny Vinyl. U mnie w sklepie wersja CD DeLuxe Edition jest wystawiona za $27.99, natomiast 3-płytowa wersja winylowa za $39.99 https://www.discogs.com/Miles-Davis-Ascenseur-Pour-LÉchafaud-/release/12142938 https://www.discogs.com/Miles-Davis-Ascenseur-Pour-LÉchafaud/release/12060443
 15. W wielkich pokojach, gdzie sprzęt na stolikach ustawiony jest w odległościach osiem, dziesięć metrów od zestawów głośnikowych i końcówek mocy, zbalansowane połączenia mają sens. Zwracam uwagę, że wejścia/wyjścia zbalansowane zaczęli stosować najpierw Amerykanie, a tu wiadomo jakie są chałupy i o jakich metrażach pokoje. Stąd to się pewnie wzięło, a póżniej to już 'moda, prestiż i pewnie kasa'. BAT na samym początku w ogóle nie stosował w swoich urządzeniach single ended - tylko balanced!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.