Jump to content

Mrok

Użytkownicy
 • Content Count

  2136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

700 Audioholik

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, literatura, sztuka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem ciekaw jak na tle innych jawią Wam się Diapason Micra III, oczywiście do bardzo małych pomieszczeń. Zgadzam się soundchaser'em, że potępianie w czambuł producentów DIY jest nieporozumieniem. Wynika ono najczęściej z osobistego nastawienia wynikającego z kontaktu z jakimś przypadkowym "producentem", które to doświadczenie służy powszechnemu w naszym kraju uogólnianiu. Faktem jest, że do produkcji masowej nie wybiera się droższych głośników, a te mają niebagatelny wpływ na dźwięk. Samo zaprojektowanie obudowy i zestrojenie zwrotnicy nie jest rzeczą prostą, ale z tym też bez przesady. Ludzie których zatrudniają więksi producenci nie otrzymali jakiegoś specjalnego namaszczenia z niebios, a tzw. szkoły grania preferowane przez określonych producentów wskazują na trzymanie się pewnej tendencji, która na rynku się sprawdziła. Na tej zasadzie np. każdy Spendor gra podobnie. Może się różnić zakresem (basem, sopranami, ich zszyciem itd.), ale ogólna maniera prezentacji dźwięku najczęściej zostaje podtrzymana.
 2. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Aquaman - długo odkładałem na bok, a tu niespodzianka. Całkiem zgrabnie zrealizowana, pozbawiona typowego zadęcia bajka. Świetnie się bawiłem. ;)
 3. Rankingi nie zastąpią odsłuchu. Nie zmienia to faktu, że dobre produkty kosztują i tego zmienić się nie da.
 4. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Alpha 2018 https://www.filmweb.pl/film/Alfa-2018-759238 Podobał mi się. "Krytycy" zjechali film za brak realizmu. Sikam na te recenzje. 😉 To jest film fabularny, a nie dokument o naszych przodkach.
 5. Niestety dziś każdego trzeba sprawdzać. Zakup droższych przedmiotów jest ruletką. Poszkodowanym życzę odzyskania pieniędzy.
 6. To jest dorabianie ideologii. 😉 Harbeth P3ESR, Tannoy Autograph Mini itp. zachwyca się wiele osób (mi również się podobają), nie zmienia fakt że basu to w nich po prostu nie ma. Przy czym nie mówię tu o niskim basie, ale to tym średnim też. Nadają się do wokali i muzyki akustycznej, ale kto słucha wyłącznie tych gatunków? W następstwie takich niedomówień początkujący często przeżywają dramaty, a początkowy zachwyt przeradza się w rozczarowanie. Poza tym coś takiego jak bas konturowy w małych monitorach to w ogóle jest rzadkość. Taki bas (oczywiście nie niski, ale na akceptowalnym poziomie) słyszałem np. w Xavian z serii XN. Przy czym w tym wypadku znowu trzeba zrobić dwa zastrzeżenia. Te monitory nie były znowu takie małe, a poza tym średnica i góra odstawały od basu. Brakowało w nich zwiewnej, szczegółowej góry. Było to więc trochę takie granie zza kotary. Nie jestem zwolennikiem uszojebności w tym względzie, ale wybrzmienia perkusji w dobrym monitorze powinny być wyraźnie słyszalne i gasnąć w miarę powoli. Mimo że ww. przeze mnie maluchy bardzo mi się podobają, jakbym miał wybierać to już prędzej zdecydowałbym się na Sonus Faber Minima.
 7. Mrok

  spendor s8e

  Nie miałem okazji posłuchać, tym bardziej że od 2 lat jestem poza tematem.
 8. To może być sprawa sprzętu lub xp. W mojej robocie jest sporo takich staruszków ze starszymi OS. Błędy które potrafią wygenerować przyprawiają o zawrót głowy. Całe szczęście że to nie mój zagon. Generalnie z EAC nawet na starym trupolcu Lenovo TP500 nigdy nie miałem problemów. Mam zasadę że system musi być czysty. Kilka programów użytkowych i nic ponadto. Jak zabagnię jakimś syfem, odtwarzam z kopii.
 9. Mi się opcje całkowicie zmieniły z racji gabarytów pokoju (małe monitory). Spendor a5 fajna sprawa (słyszałem w zestawieniu z MF). Xavian xn250 ma niższe zejście w basie, ale średnica w moim odczuciu jest lepsza w Spendor. Dynaudio nie słuchałem, więc może Ci ktoś inny podpowie. Jakbym miał sam wybierać posłuchałbym A5 w zestawieniu z kilkoma wzmacniaczami. Pamiętaj jednak, że te kolumny są czułe na jakość nagrań i nadają się raczej do łagodniejszych odmian rocka lub jazzu. Przepraszam że krótko, ale w robocie mam sajgon.
 10. Trzeba być realistą. Ile osób rzeczywiście słyszy dół poniżej 30Hz i dysponuje odpowiednio dużym pomieszczeniem (długość fali)? Harbeth 40.2 i SF Extrema schodzą do 35Hz. Ile kolumn podłogowych ma rzeczywiście taki dół? ;)
 11. Mrok

  Sci-Fiction

  Co prawda, to prawda. Mi osobiście stosunkowo dobrze oglądało się: FlashForward - choć wątek głównego bohatera i jego małżonki mnie nudził. https://www.filmweb.pl/serial/FlashForward%3A+Przeb%C5%82ysk+jutra-2009-501265 The Leftovers - przynajmniej 2 pierwsze sezony. https://www.filmweb.pl/serial/Pozostawieni-2014-684445 W głowie mam sceny z jeszcze kilku filmów, które oglądałem. Niestety z racji ilości nie potrafię skojarzyć tytułów. Pamiętam np. scenę z filmu s-f z ogromnymi planetami w tle, które widzi człowiek stojący nad brzegiem morza (może oceanu). Od mniej więcej roku mój mózg pracuje okresowo nad umiejscowieniem tego obrazu. Na razie bez wymiernych efektów. ;)
 12. Z punktu widzenia naszego dziś nie ma to większego znaczenia. Za 20-30 lat Chiny zostawią w tyle resztę świata. Widzę to w mojej robocie każdego dnia i nie mam w tym względzie najmniejszych złudzeń. Już dziś większość podzespołów pochodzi z Chin. Był czas że nagminnie podkradali technologię, ale ten czas minął. Są szalenie pracowici. Przykładem może być Huawei, który klepał fony, a dziś oferuje między innymi macierze, które wykopują z rynków europejskich Della i HP. Kilka raz rozmawiałem z ich ekipami. W stosowanych rozwiązaniach dążą do uzyskania pełnej niezależności. Produkt ma być ich pomysłem, zrealizowanym w ich fabrykach. W końcu ten wyścig wygrają. Za jakiś czas Daleki Wschód stanie się hegemonem, a reszta będzie co najwyżej kupować licencje lub klepać podróby.
 13. Dzięki za fajny wątek. Czytam z zainteresowaniem. ;) Przy okazji mam pytanie Na poniższym filmie na podstawkach stoją dwie pary zasłużonych monitorów 3-ki Harbeth i RLS Callisto, które mieszczą się w ramach wątku. Kojarzy ktoś monitory bez maskownicy wiszące na ścianie - czas 2:16? Co to jest? ;)
 14. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Pitbull Niebezpieczne kobiety - ponieważ od ok. 30 lat nie byłem w W-wie, trudno mi ten film ocenić. Urodziłem się w szemranej dzielnicy, gdzie morderstwa też się zdarzały. Po 89 kontakt z Policją miałem kilkanaście razy, z dochodzeniówką też. Nie przypominam sobie kretynów tej miary i podobnych zachowań. Tak czy inaczej, jeśli ten film opiera się w choćby w 50% na faktach, to od W-wy lepiej trzymać się z daleka. Nie chodzi nawet o skalę przestępczości, ale o liczbę niedorozwoi na 100 potencjalnych mieszkańców.
 15. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Frantz (2016) - Prawdziwe oblicze wojny. Znakomity. https://www.filmweb.pl/film/Frantz-2016-762289
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.