Jump to content

Mrok

Użytkownicy
 • Content Count

  2130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

696 Audioholik

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, literatura, sztuka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mrok

  spendor s8e

  Nie miałem okazji posłuchać, tym bardziej że od 2 lat jestem poza tematem.
 2. To może być sprawa sprzętu lub xp. W mojej robocie jest sporo takich staruszków ze starszymi OS. Błędy które potrafią wygenerować przyprawiają o zawrót głowy. Całe szczęście że to nie mój zagon. Generalnie z EAC nawet na starym trupolcu Lenovo TP500 nigdy nie miałem problemów. Mam zasadę że system musi być czysty. Kilka programów użytkowych i nic ponadto. Jak zabagnię jakimś syfem, odtwarzam z kopii.
 3. Mi się opcje całkowicie zmieniły z racji gabarytów pokoju (małe monitory). Spendor a5 fajna sprawa (słyszałem w zestawieniu z MF). Xavian xn250 ma niższe zejście w basie, ale średnica w moim odczuciu jest lepsza w Spendor. Dynaudio nie słuchałem, więc może Ci ktoś inny podpowie. Jakbym miał sam wybierać posłuchałbym A5 w zestawieniu z kilkoma wzmacniaczami. Pamiętaj jednak, że te kolumny są czułe na jakość nagrań i nadają się raczej do łagodniejszych odmian rocka lub jazzu. Przepraszam że krótko, ale w robocie mam sajgon.
 4. Trzeba być realistą. Ile osób rzeczywiście słyszy dół poniżej 30Hz i dysponuje odpowiednio dużym pomieszczeniem (długość fali)? Harbeth 40.2 i SF Extrema schodzą do 35Hz. Ile kolumn podłogowych ma rzeczywiście taki dół? ;)
 5. Mrok

  Sci-Fiction

  Co prawda, to prawda. Mi osobiście stosunkowo dobrze oglądało się: FlashForward - choć wątek głównego bohatera i jego małżonki mnie nudził. https://www.filmweb.pl/serial/FlashForward%3A+Przeb%C5%82ysk+jutra-2009-501265 The Leftovers - przynajmniej 2 pierwsze sezony. https://www.filmweb.pl/serial/Pozostawieni-2014-684445 W głowie mam sceny z jeszcze kilku filmów, które oglądałem. Niestety z racji ilości nie potrafię skojarzyć tytułów. Pamiętam np. scenę z filmu s-f z ogromnymi planetami w tle, które widzi człowiek stojący nad brzegiem morza (może oceanu). Od mniej więcej roku mój mózg pracuje okresowo nad umiejscowieniem tego obrazu. Na razie bez wymiernych efektów. ;)
 6. Z punktu widzenia naszego dziś nie ma to większego znaczenia. Za 20-30 lat Chiny zostawią w tyle resztę świata. Widzę to w mojej robocie każdego dnia i nie mam w tym względzie najmniejszych złudzeń. Już dziś większość podzespołów pochodzi z Chin. Był czas że nagminnie podkradali technologię, ale ten czas minął. Są szalenie pracowici. Przykładem może być Huawei, który klepał fony, a dziś oferuje między innymi macierze, które wykopują z rynków europejskich Della i HP. Kilka raz rozmawiałem z ich ekipami. W stosowanych rozwiązaniach dążą do uzyskania pełnej niezależności. Produkt ma być ich pomysłem, zrealizowanym w ich fabrykach. W końcu ten wyścig wygrają. Za jakiś czas Daleki Wschód stanie się hegemonem, a reszta będzie co najwyżej kupować licencje lub klepać podróby.
 7. Dzięki za fajny wątek. Czytam z zainteresowaniem. ;) Przy okazji mam pytanie Na poniższym filmie na podstawkach stoją dwie pary zasłużonych monitorów 3-ki Harbeth i RLS Callisto, które mieszczą się w ramach wątku. Kojarzy ktoś monitory bez maskownicy wiszące na ścianie - czas 2:16? Co to jest? ;)
 8. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Pitbull Niebezpieczne kobiety - ponieważ od ok. 30 lat nie byłem w W-wie, trudno mi ten film ocenić. Urodziłem się w szemranej dzielnicy, gdzie morderstwa też się zdarzały. Po 89 kontakt z Policją miałem kilkanaście razy, z dochodzeniówką też. Nie przypominam sobie kretynów tej miary i podobnych zachowań. Tak czy inaczej, jeśli ten film opiera się w choćby w 50% na faktach, to od W-wy lepiej trzymać się z daleka. Nie chodzi nawet o skalę przestępczości, ale o liczbę niedorozwoi na 100 potencjalnych mieszkańców.
 9. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Frantz (2016) - Prawdziwe oblicze wojny. Znakomity. https://www.filmweb.pl/film/Frantz-2016-762289
 10. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Superstition (2001) - w miarę poukładana historia, można obejrzeć. Przypomniałem sobie Senność (2008). Orleańską średnio lubię, ale w tym filmie przeszła samą siebie: - Prosiłam żebyś kupił tabletki. Kupiłeś? - Och... takie drogie. Trzeba było nie kupować! ... - Odchodzisz?! - Myślisz że możesz sobie o tak odejść?! itd. itd. itd. ;)))
 11. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  The Forbidden Kingdom (2008) http://www.filmweb.pl/film/Zakazane+kr%C3%B3lestwo-2008-394018 Dopiero dziś na ten film trafiłem. Rewelacyjna lekka chińska bajka. Odpłynąłem na 2h. :)
 12. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Atomic Blonde (2017) - taki sobie. Zabrakło tekstu: A teraz... zabiję cię tym korkociągiem. ;)
 13. Masz rację. Evo i MF b. dobrze się uzupełniają.
 14. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Netflix na kolana nie powala, ale Anon mi się podobał. Film ma naprawdę dobrą scenografię, fajny klimat i niezłe tempo, w przeciwieństwie do 90% obecnych produkcji w czasie których; wychodzę na kolację, notorycznie przysypiam lub w ogóle odpuszczam sobie oglądanie po 30 min.
 15. Mrok

  Ostatnio obejrzane.

  Anon (2018) - podobał mi się. Polecam - warto.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.