Jump to content

tartuffe

Użytkownicy
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedyś miałem okazję kupić w dobrej cenie używaną końcówkę C275. W stanie perfekcyjnym. Niestety, nie skorzystałem z tej okazji. Trochę żałuję, ale cóż... było, minęło. Kusi mnie ten 375. Może w tygodniu uda mi się to załatwić i wtedy chciałbym na jakiś czas dać sobie spokój z wymianami sprzętu i poświęcić czas Muzyce. To "gonienie króliczka" nie służy portfelowi, a i żona nie wykazuje zrozumienia 😉
 2. Czyli rozumiem, że w Krakowie na Chodkiewicza można będzie wypożyczyć do odsłuchu do domu... PS. U mnie nic nie dudni, ani nie piszczy 😉
 3. Nurtuje mnie pytanie, czy warto zamieniać 356 na 375? Dużo czasu i energii kosztowało mnie wpasowanie C356 do mojego systemu. Gra to jako końcówka mocy z Definitive Technology SM65 (i CXNem jako pre/źródło). Zmieniałem ustawienie kolumn, dostosowywałem pokój na różne sposoby i teraz wydaje mi się, że gra to dobrze. Czasem bardzo dobrze. Dźwięk dociążony ale bez przesady. W każdym razie bez tych wszystkich wad przypisywanych 356 na tym forum. Dynamiczny ale nieostry ze specyficznym basem, (jeśli nagranie pozwala to schodzącym naprawdę nisko) sporym ale nie przesadzonym. Wiem, że barwowo, detalicznie można lepiej... Ciekawy jestem czy zmiana wzmacniacza na 375 wniesie na tyle dużą poprawę, że warto będzie zamienić...? Kable głośnikowe, to Hot Line Red Spiral. Sporo różnych kabelków podłączałem, te zagrały najlepiej. Kusi mnie ten 375... ale czy gra jest warta świeczki. Znajomi namawiali mnie na Creeka 100, MF 5si, Denona 1600NE, Roksana K3 i różne inne... chciałbym jednak zachować ogólną sygnaturę 356 z lepszą separacją, stereofonią i może barwą. Jak ognia unikam suchotników - jazgotników. Pytam tutaj, ponieważ nie chcę bez potrzeby mnożyć wątków.
 4. Nie wiem czy na całe życie. Ale nie mam zamiaru zmieniać. Definitive Technology SM65.
 5. Do takiego niezobowiązującego słuchania w zupełności wystarcza mi Spotify Premium. Lubię odkrywać nieznaną mi muzykę, nowe rejony, klimaty. Jeśli coś wpadnie mi w ucho tak bardziej, to kupuję cd.
 6. Przymierzałem się do posłuchania K3, ale integry. Różnica w cenie pomiędzy integrą K3, a końcówką M2 nie jest taka duża... stąd wynikło moje pytanie ;))
 7. Mam zapytanie do szanownych forumowiczów... czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z końcówką Roksan M2? Czy użycie jako pre CXNa CA lub Audiolaba M Dac ma w tym przypadku sens? Słucham na kolumnach DT SM65. Czy może lepiej dołożyć i kupić integrę?
 8. Również pozdrawiam ;))... bo cóż innego można napisać :)
 9. A może lepiej nie oceniać na podstawie posiadanego sprzętu, kto jest na początku "drogi", a kto nie...? ;) Takich "guru" oceniających od tej strony ludzi było już na tym forum kilku.
 10. Przesłuchałem tego Nada w kilku różnych konfiguracjach i nigdy nie dosłuchałem się zbyt mocnej góry czy średnicy. Nigdy nie był to dźwięk "męczący". Owszem, bas jest specyficzny. Ale przy w miarę prawidłowo zaadoptowanym pomieszczeniu i ustawieniu kolumn - jest prawidłowy. Sporo eksperymentowałem z ustawieniem kolumn, zmieniałem kable IC i głośnikowe i moim zdaniem ten wzmacniacz gra bardzo dobrze. Nie mówię, że jest najlepszy na świecie ale że gra dobrze :) A już na pewno w cenie ok 2tys. Kwestia dopasowania w systemie. Słyszałem droższe konstrukcje, które grały zbyt jasno dla mnie co nie znaczy, że są gorsze - pokażą swój potencjał przy odpowiednio dobranej reszcie toru. Natomiast czy jest sonicznie gorszy od Denka 720.... kwestia indywidualna. Idąc tym tropem dalej, ktoś mógłby stwierdzić, że Hegel H90 też jest gorszy od tego Denona, bo np "gra sucho"... myślę, że takie porównania nie są miarodajne ani prawdziwe. Są na pewno pochopne.
 11. Gram na DefTech SM 65 i nie mam zamiaru pozbywać się ich w najbliższym czasie. Faktycznie marka jest stosunkowo słabo znana w Polsce, a to w świecie znany i uznany producent. No może za Oceanem bardziej ;) Kupując je, nie myślałem o potencjalnej odsprzedaży kiedyś. A pewnie też miałbym problem lub kiedyś będę miał. Na razie nie myślę o tym, bo... grają wspaniale. Podejrzewam, że tak jak ktoś napisał wyżej, trzeba poczekać na świadomego kupca. Albo mocno spuścić z ceny :/
 12. Mam pytanie do Szanownych Klubowiczów... mam możliwość zakupu końcówki mocy NAD C 275 w dobrej cenie i zastanawiam się czy wniesie ona w moim systemie poprawę na tyle znaczącą, że warto na nią podmienić użytkowanego przeze mnie NADa C 356? Jako pre grałby CXN lub Audiolab M Dac (obydwa posiadam). Obecnie gram na końcówce integry C 356 i jest w zasadzie ok ale dlaczego nie zrobić kroku do przodu, jeśli oczywiście warto..... Słucham na głośniczkach DefTech SM 65. Czy ta końcówka jest odpowiednikiem końcówki w C375, czy raczej jest to różniąca się konstrukcja? Nie wykluczam bi ampingu, ale... słuchałem moich SM65 podłączonych podwójnie do C356 i nie grało to lepiej.
 13. Ten kumpel, to geniusz ;)))
 14. Jak już ich posłuchasz, napisz proszę w dwóch, trzech zdaniach jak zagrały.... ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.