Jump to content

DarthV

Użytkownicy
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, właśnie stałem się posiadaczem kabla hdmi AOC i jak się okazało dopiero ten rodzaj połączenia w moim przypadku (15m) pozwolił w pełni wykorzystać posiadane urządzenia. Wcześniej używałem kabla miedzianego, który to był oznaczony jako hdmi 2.0 high speed with ethernet (nie jakiś najtańszy - powiedzmy ze średniej półki cenowej) i niestety na nim max mogłem przepuścić 4K/60Hz 4:2:0 8bit. Przy próbie ustawień większej głębi, czy zmiany chromy - czarny ekran. Generalnie do filmów tragedii nie ma choć dla HDR za mało bitów. Rzadko oglądam takie tytuły, ale biorąc pod uwagę, że nowy kabel będzie na stałe w suficie oraz przyszłościowe zmiany w standardzie postanowiłem spróbować kabla AOC. Oczywiście ceny są tu różne, niektóre dość zaporowe bym powiedział (oczywiście jak dla mnie). Postanowiłem zainwestować w kabel z niższego pułapu - około 350zł za 15m. Kabel póki co działa bez zająknięcia, jedyne co go ogranicza na chwilę obecną to standard 2.0 w urządzeniach. Chodzi o przepustowość, dopiero standard 2.1 pozwoli na więcej. Na chwilę obecną można uzyskać: 4K/ 60 4:4:4 8bit bez HDR = 17.82Gbps 4K/ 30 4:4:4 8/10/12 bit z HDR (bez 60fps) = 11.14Gbps 4K /60 4:2:2 8/10/12 bit z HDR (bez 4:4:4) = 17.82Gbps Jak widać w standardzie 2.0 są pewne kompromisy, ale na dzień dzisiejszy jest wszystko co potrzeba. 4K /60 4:4:4 10bit z HDR = 22.28Gbps będzie można uzyskać dopiero w standardzie 2.1, a nawet więcej. Ja mam tylko nadzieję, że ktoś w końcu narzuci na firmy produkujące kable, opisywanie dokładnych specyfikacji kabli z gwarancją zgodności z opisem. Bo póki co są różne oferty i nie wszędzie są dokładne dane nie mówiąc już o tym czy w ogóle zadziała. Być może problem nie występuje często przy krótkich kablach, ale moim zdaniem kupujący powinien wiedzieć co kupuje. Zaoszczędziłoby to czasu na zwroty towarów i rozczarowań zakupem. Ja jak na razie jestem zadowolony z zakupu i polecam spróbować kabla w tej technologii. Nie koniecznie tych od 1000pln w górę, jak widać tańsze też działają.Choć jak w przypadku kabli miedzianych to też może być loteria. Pozdrawiam
 2. Już udało się ogarnąć miboxa S - po aktualizacji,choć musiałem wprowadzić zmiany w opcjach aby mieć to co przed aktualizacją. Dziwne trochę bo hardware się nie zmienił tylko soft, więc jakieś zmiany są - czy lepsze to jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć. Generalnie gdyby nie wypruli z niego DTS HD i Dolby true HD to w tej półce cenowej moim zdaniem byłby chyba najlepszy. Ale przynajmniej jakieś wsparcie jest w porównaniu do pozostałych chińczyków.
 3. RAF77 - masz podpięty bezpośrednio czy przez amplituner? jakie masz ustawienia w zakładce rozdzielczość?
 4. Może komuś się przyda. Udało się w końcu odpalić rozdziałkę 4K na android 9 w mi box s. Nie wiem czemu w 9 pozmieniali menu obrazu.Puszczam sygnał na amplituner, a później na projektor. Generalnie rozdziałka 4k/60Hz w moim przypadku działa max z próbkowaniem 4:2:2 i tu nie ma wyboru jak w oreo- 8/10bit - tylko opcja on/off. Jeśli dam na "on" to wywala rozdziałke do 1080. Nie wiem czemu, w oreo mogłem spokojnie przełączać rozdziałki i bity, czy też skalować amplitunerem do 4k. Tu niby też mogę skalować ale są jakieś ograniczenia i tylko na jednym ustawieniu działa. Kable te same, wcześniej hulało, więc teraz też powinno. Na chwilę obecną w boxsie mam ustawioną rozdziałke 4K/2K60hz z próbkowaniem 4:2:2 (innej opcji w tym wyborze nie ma - jest 4:4:4 ale tylko dla 1080) i opcja color space na OFF. Amplituner - ustawienie zaawansowane na "Mode1" dla 4K, a przetwarzanie video na direct - bez skalowania. W sumie na tą chwilę to wydaję się, że ulepszeń mało, natomiast zabawy z problemami pół nocy. Może coś jeszcze poprawią w następnych aktualizacjach. Sorry,że tak chaotycznie piszę, ale spędziłem pół nocy nad tym i miałem już chęć rzucić tym przez okno. Z braku snu to już sam zaczynam się gubić w cyferkach. Tak czy inaczej nadal szukam czego konkretnego i stabilnego z obsługą bezstratnych formatów audio.
 5. Udało się go uruchomić. Po pewnym czasie wstał sam. Ale jest inny problem - nie da się ustawić na wyjściu 4K - tylko FullHD. NIe wiem czemu, na Oreo działo bez problemu. Póki co idę spać mam dość na dzisiaj. Czyżby android 9 miał problem z 4K? najdziwniejsze jest to że nawet w ampli jak ustawie skalowanie do 4K to mam tylko czarny ekran, czego też wcześniej nie było.
 6. Witam, Panowie mam problem, a mianowicie mój mi box s chyba wyzionął ducha. Pobrałem przez OTA aktualizację do android 9, wybrałem opcję uruchom ponownie, zaczęło się ładowanie plików - potem obraz znikł i dosyć długo się nic nie pojawiało (za długo jak na aktualizację) więc go wyłączyłem. I niestety już się nie uruchamia. Dioda się świeci, a ekran czarny. Przez chwilę w info pokazało jakieś dziwne rozdziałki nawet z częstotliwością 160Hz i tyle czarny obraz tylko. Próbowałem zrobić factory reset, ale nie wiem czy jakąś złą kombinację klawiszy wciskałem bo nie udało mi się przywołać tego menu,czy po prostu chyba to by było na tyle. Pytanie co dalej? Jakieś pomysły? Ewentualnie może ktoś polecić jakiś ciekawy player z takimi samymi funkcjami jak ten box i najlepiej jakby DTS HD i Dolby True HD obsługiwał? Z góry dzięki.
 7. Od początku zabawy w kino zawsze miałem Yamahy i zawsze była opcja konfiguracji głośników a konkretnie czy są czy nie i tu podpierając się instrukcją raczej nic się nie zmieniło w nowych modelach. Co do YPAO to nie pamiętam dokładnie bo już dawno robiłem kalibrację, ale wydaje mi się, że po zaznaczeniu braku tylnych głośników kalibracja je pomija - mogę się mylić i być może proces przechodzi po wszystkich kanałach w trybie auto setup i na końcu wykrywa, że nie ma tych głośników i odpowiednio miksuje dźwięk. Jeśli tak, to faktycznie fizyczne uszkodzenie gniazda może być problematyczne i kalibracja nie zostaje ukończona i tu chyba trzeba by rozważyć naprawę, a nie zabawę z bi-amp bo to służy do czego innego jak już pisano wyżej.
 8. Aby zmienić ilość głośników trzeba wejść w manual setup i tam odnaleźć odpowiednie menu odnośnie głośników - w tym przypadku sorround back i wybrać opcje "none". W załączniku screen z instrukcji. Z tego co zauważyłem w nowych modelach menu jest trochę zakręcone w porównaniu do wcześniejszych, ale instrukcja potwierdza, że na pewno jest taka opcja.
 9. Witam, nie znam menu marantza, ale jak dobrze pamiętam to spotkałem się z podobną sytuacją w ampli Yamaha. W opcjach video po ustawieniu skalowania do 4K kiedy wywoływałem menu ampli, ekran gasł, zmieniała się rozdzielczość i dopiero pokazywało się menu. Teraz mam podpięty odtwarzacz 4k więc w ampli mam ustawione video na passtrough i problem nie występuje. Może nakładka z menu nie jest obrabiana podczas skalowania i przygotowana jest max na 1080. Też tego nie wiem, ale coś takiego się działo. Spróbuj może w opcjach wideo ustawić aby sygnał był tylko przepuszczany niezależnie od źródła i zobaczysz czy wtedy info działa bez wygaszania.
 10. Witam, może ten artykuł pomoże [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.