Jump to content

sk-victor

Użytkownicy
 • Content Count

  1724
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

283 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  jestem absolutnie pozbawiony...
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1073 profile views
 1. Mylisz głowice ferrytowe z amorficznymi. To nie to samo.
 2. sk-victor

  Magnetofon.

  Próbuję zrozumieć o co może Ci chodzić. Chyba się poddam....
 3. To faktycznie rodzynek z tego Koncerta i do tego na "obczyźnie". Ale sądząc z tego co mówisz to sam musisz zdiagnozować tę usterkę poprzez sprawdzenie oporów capstana-koła zamachowego bądź silnika. Czy silnik pracuje cały czas mimo że magnetofon "stanął" ? Po nitce do kłębka.... Może silnik się zaciera ? Może pasek ślizga ? Śrubokręt w dłoń. Szkoda zgadywać skoro wystarczy sprawdzić.
 4. [Hidden Content] Jak skopiujesz i wkleisz to wtedy działa.
 5. To taki High tylko że jeszcze End 😉
 6. sk-victor

  Magnetofon.

  Wygra ten który będzie w lepszej kondycji, ten który będzie prawidłowo serwisowany i skalibrowany. Jako tako między modelami nie występuje przepaść. Bardziej kwestia stanu niż konkretnego modelu. Ale jeśli miałbym coś sugerować to Yamaha jest kompletnie niedoceniona a to na prawdę bardzo kompletny deck z dobrą przyzwoitą kalibracją automatyczną + ręczny bias. Oprócz tego funkcja Play Trim w Yamahach działa bardzo skutecznie. Korekcja ta jest umieszczona bezpośrednio po preampie a przed układami Dolby co jest bardzo istotne dla efektów jego działania.
 7. sk-victor

  Magnetofon.

  Wiesz 40 ojro to nie 1000zł ale również 605 to nie 965. Po prostu zastrzeż sobie możliwość zwrotu.
 8. sk-victor

  Magnetofon.

  Wg. mnie tak. Tylko aby jego stan był naprawdę bdb. Bo bdb a bdb czyni czasami ogromną różnicę. Czasem dobry jest lepszy od idealnego. Słowa tracą znaczenie... No ale bez filozofii... Oczywiście poza stroną wizualną to dobrze sprawdź resztę. Głowica, mechanizm sprawdź jeśli masz jak na kasecie 120 lub ostatecznie 90. Bo dual capstan potrafi być źródłem udręki. Poza tym jak w każdym decku. Najważniejsze czy nie był grzebany przez kowala...
 9. I oczywiście bezwzględnie tak jak na tym zdjęciu musi mieć klawisze: MENU, TOOLS, OPEN, RAND, ON TOP i MINIM. Bez tego ani rusz.
 10. sk-victor

  Magnetofon.

  Dlatego my słuchamy podczas nagrywania - po taśmie. Potem już nie ma po co słuchać. Jakbyśmy jednak chcieli znowu posłuchać - to znowu nagramy ;) Zdrowych tu nie ma...
 11. sk-victor

  Magnetofon.

  Ja osobiście zrobiłem sobie kiedyś rip z pięknej płytki CD do flac-a a potem do mp3 320kbps w celach porównawczych. Utwór trudny, dużo cichych pasaży w których kompresja powinna dać się we znaki. I wg. mnie mp3 obroniło się w 100%. Ja nie potrafiłem odróżnić. Zaraz się zacznie że głuchy jestem ;)
 12. sk-victor

  Magnetofon.

  ??? Takie zintegrowane w laptopach tak. Ale wybór dobrych / przyzwoitych zewnętrznych kart audio na usb lub na pci-e z wejściami line in jest duży. I wcale nie są to karty dla profesjonalistów.
 13. Jeszcze lodówkę można było otworzyć...
 14. Trochę na poważnie a trochę na żarty. Jak koledzy wyżej napisali - to jest spektakl. Tak słuchanie winyli jak i taśm szpulowych w obecnych czasach jest mało racjonalne. Trzeba mieć w sobie trochę szaleństwa (może nawet trochę więcej niż trochę ;) żeby się w to bawić. Przecież w obecnych czasach można: wygodniej, taniej i pewnie w nie gorszej jakości słuchać muzyki z innych źródeł. Ale skoro się bawimy w to co się bawimy to lubimy jak piękne magnetofony kręcą pięknymi szpulkami. Nikt cię nie gani za to że będziesz sobie słuchał na swoim Akai 18cm - każdy z nas ma i takie taśmy. Po prostu... pasuje mu 26,5 ;)
 15. A to Ty nie wiedziałeś tego jeszcze ??? Gdyby było inaczej, wszystkiego byśmy słuchali tylko z kompa w poważaniu mając analogowe ciepełka...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.