Jump to content

mabor55

Użytkownicy
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. mabor55

  Okki Nokki...

  Myjka Project Vinyl Cleaner VC-S: http://project-audio.com/main.php?prod=vc-s Podobna cena ale lepiej się prezentuje wizualnie.
 2. Już od jakiegoś czasu przeglądam informacje na temat tego ramienia i powoli kompletu części do jego wykonania. Chcę zrobić ramię 12''. Na stronie vinylengine znalazłem kalkulator do obliczenia parametrów. Mam nadzieję że te wyniki z tej strony będą optymalne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i przemyślenia z tym ramieniem?
 3. Czy ktoś ma na zbyciu generator kwarcowy 50mhz smd 5x7 mm, 3,3 V?
 4. Np. taki: https://elty.pl/pl/p/Wyswietlacz-LCD-5-z-wejsciem-HDMI%2C-panelem-dotyk.-obudowa-/1614 Ja mam taki ekran, tylko teraz wybrałbym 7 cali (mogę swój ekran odsprzedać).
 5. Dlatego ja kupiłem obudowę 12cm, choć wolałbym niższą. Dotyk próbowałem uruchomić, ale nie udało mi się. A teraz nie chce już mi się próbować, bo wszystkie funkcje mam z pilota IR. Nawet żałuję że kupiłem ekran z dotykiem, bo za te same pieniądze mialbym lepszy ekran (większy kąt widzenia).
 6. Na razie używam Kodi, że względu na ładniejszy wygląd, ale w końcu spróbuję Max Playera, zobaczę czy będzie jakaś różnica w jakości odtwarzania. Panel i wyłącznik przymocowłem za pomocą przyklejonych do panelu dwuskładnikowym klejem epoksydowym tulejek dystansowych. I do tych tulejek jest przykręcony ekran i wyłącznik. Bardzo wygodny sposób na mocowanie i niewidoczny z przodu.
 7. Ja już powoli kończę obudowę i ogarniam wewnętrzną plontaninę kabli. Jeszcze przedni panel muszę wypolerować aby jakoś się prezentował. Te plikofojdowskie głowy to trochę wymuszony zabieg. Zapomniałem gdy zamawiałem wykonanie panelu zrobić otwór na czujnik IR. Jak to go sam zacząłem robić to nie wyszło mi to najlepiej i wpadłem na pomysł aby trochę to zatuszować ;)
 8. Parę dni temu znalazłem DACa zrobionego na tej kości i chyba kupie tę kartę. http://www.gravitech.us/dusoulsoqufo.html http://www.gravitech.us/duriosoundpro.html Ma bardzo dobrze zrobione zasilanie, a to podstawa dobrego dźwięku. Przeglądając dostępne przetworniki dla maliny, zauważyłem że zasilanie jest potraktowane marginalnie. Wszystkie projekty są oparte na notach katalogowych kości zastosowanych na pokładzie i żeby wydobyć z nich możliwie najwięcej muszą mieć dobre zasilanie i dobry zegar. Jeszcze się waham z zakupem tej karty, bo ona nie ma zegara zewnętrznego, tylko wykorzystuje (chyba) wewnętrzny zegar. Nie znam się na tym i nie wiem dlaczego - może ktoś bieglejszy w elektronice się wypowie. Czy to nie wpływa na jittter? Awietek dzięki za świetny tutorial Max2play :)
 9. Odbiornik IR podłączony do tego wyłącznika łączy się poprzez GPIO z maliną. Tylko musisz zmienić podłączenie tego odbiornika z pinu GPIO17 na jakiś inny (w tym module wyłącznika jest możliwość zamiany na GPIO18), gdyż DACie typu HiFiBerry używają GPIO17. I żeby życie nie było za łatwe, to o tej zmianie musisz powiadomić malinę w pliku config. Dopiero wówczas będziesz mógł uaktywnić sterowanie maliny za pomocą IR.
 10. Moduł wyłącznika "nauczyłeś" reagowania na przycisk, ale to nie malina na przycisk włączania-wyłączania reaguje, ale układ w wyłączniku. Lirca używa system zainstalowany na malinie i to w systemie musisz uruchomić obsługę IR, aby odtwarzacz plików reagował na pilota. Nie mam pojęcia jak to zrobić w Max2play.
 11. Fotki wrzucę później - muszę je zrobić :) Znalazłem w necie kody przycisków swojego pilota i utworzyłem plik lircd.conf (też na bazie innych takich plików które odnalazłem w sieci). Pilot działa i obsługuje wszystkie funkcje, jak w fabrycznym odtwarzaczu cd. Jak dla mnie jest to dużo wygodniejsze niż sterowanie tabletem czy smartfonem.
 12. Awietek bardzo fajnie wyszedł ci ten odtwarzacz. Również mam 5-cio calowy ekran (teraz żałuję że nie kupiłem ekranu 7 cali - z daleka byłoby lepiej widać). Do odtwarzania plików używam KODI, ma ładniejszy interfejs. Muszę spróbować Max2play czy będzie jakaś różnica w jakości odtwarzania. Ja wszystkie funkcje obsługuję pilotem IR, dla mnie to najwygodniejsza opcja. Pliki mam na podpiętym do maliny dysku HD. W sumie wyszedł bardzo fajny odtwarzacz strumieniowy.
 13. Mam takie prozaiczne pytanie, gdzie mogę kupić tulejki dystansowe M2,5? Jakoś nie mogę tego znaleźć.
 14. Podobnie i u mnie, nie mogę sobie poradzić z uaktywnieniem toucha, ale działa pilot na podczerwień i na razie to mi wystarczy. Juz powoli upycham wszystko do obudowy, tak to mniej więcej będzie wyglądało (niestety kiepska jakość zdjecia). Obudowa spora, wiec wszystko łącznie z DAC-em zmieściło mi się w środku.
 15. Mam podłączony ten wyłącznik i podpięty DAC do malinki. Nie kolidują one ze sobą. Dodatkowym atutem jest to, że zasilanie jest podłączone do wyłącznika i z niego poprzez GPIO jest zasilana malinka. Ten wyłącznik wykorzystuje 2 piny plus piny 5V i masę. Przy wykorzystywaniu pilota na podczerwień dochodzi jeszcze jeden pin (http://www.msldigital.com/pages/support-for-remotepi-board-plus-2015/)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.