Jump to content

Oxygenethief

Użytkownicy
 • Content Count

  313
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

209 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oxygenethief

  Audio mity

  Ja nie uważam, że nauka wszystko wyjaśniła, przeciez co chwila są jakieś nowe odkrycia. Jednak moim zdaniem w niektorych dziedzinach odkryła na tyle dużo, że nie ma miejsca już na wiarę, że coś jeszcze więcej tam zostało. No ale to moje zdanie.
 2. Oxygenethief

  Audio mity

  Nie zawsze wiemy co dokładnie autor miał na myśli, wg mnie po prostu głupota jest nieskończona, myslisz ze cos nie moze byc juz głupsze a jednak może. W dzisiejszych czasach widać to jeszcze wyraźniej moim zdaniem, chociażby rozglądając się właśnie w tematyce audio. Oglądasz sobie co tam ludzią wciskają za głupoty żeby polepszyć jakośćdźwieku i myślisz sobie, że już gorzej być nie może.. mija rok i jednak okazuję się, że może.
 3. Oxygenethief

  Audio mity

  Wiem, że ta sama osoba powiedziała też to: Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
 4. Oxygenethief

  Audio mity

  Wobec chorobliwej wyobraźni, dowody nic nie wskórają - to tez chyba Mark Twain powiedział i no cóż więcej mówić..
 5. Hej Przyglądam się tej dyskusji o słyszeni kabli i jestem zdziwony, że tak długo wam się chce 🙂 Osobiście uważam, że to jednak poziom wiedzy powoduję , że jeden coś słyszy a drugi jednak nie.. ale to moje zdanie. Dolewam zatem oliwy do ognia i pochwalcie się kto zatem słyszy kable sieciowe (skrętka Ethernet). Poniższy przewód to koszt 150 € za 3m 🙂
 6. Czyli jednym słowem warto jednak podpiac wkladke bezpośrednio pod wyjście ? sam przełącznik faktycznie wyłącza tylko korekcje RIAA jak wspomnial kolega wyzej ?
 7. Oxygenethief

  Audio mity

  Bardzo fajny materiał, jeżeli po obejrzeniu i zrozumieniu, ktoś nadal uważa, że są różnice.. to już nie ma sensu dyskutować.
 8. Wiadomo, że można przelutować, jednak ja zastanawiam sie co w tym modelu robi dokładnie przełącznik. Jak fakycznie wygląda ominięcie premapu. Bo może bawienie się lutownica nie ma sensu, jeżeli przełącznik powoduję ze sygnał idzie bezpośrednio z igły na RCA, bez jakichś nie potrzebnych elementów.
 9. Witam Posiadam gramofon, który ma wbudowany preamp. Jednak chce teraz potestować jakieś zewnętrzne urządzenia. W gramofonie jest przełącznik, który wyłącza przedwzmacniacz i sygnał jest gotowy aby go podpiac w wejscia "phono". Ale czy na pewno ? Czytałem różne informacje, ze warto jednak go przelutowac i totalnie odpiac sie od plytki drukowanej, Że nawet jak jest wyłączony to nadal ma wpływ na dźwięk itp itd. Nie patrzyłem na schemat, nie wiem dokładnie co sie dzieje z sygnałem po wyłączeniu preampu ale czy faktycznie może on tak wpływać na jakośćsygnału na wyjściu ? Macie jakieś dowświadczenia ? Pozdrawiam
 10. Wtyczka ma dwa bolce o średnicy 4,8 mm zatem gdzie sens, gdzie logika..
 11. A ja jak czytam te bzdury o bezpiecznikach i ich wpływie na dźwięk, pozostaje w przekonaniu, że poziom IQ na świecie jest stały.. ale ludzi przybywa. Serio, zamiast bawić się w kabelki i wiarę, że to przynosi jakieś niesamowite efekty, zacznijcie się bawić w akustyke. Nawet najlepsze kolumny i najlepszy bezpiecznik da wam gó..o a nie brzmienie jak pomieszczenie jest nie odpowiednio przygotowane...
 12. Gdyby sam Albert Einstein tu wpadł i napisał, że to bzdury to i tak nie zmienią zdania, jestem tego pewien. Juz to kiedyś pisałem, zaproponowałem aby któryś ze słyszących kable zasilające i bezpieczniki, wybrał się to jakiegos wykładowcy i sobie z nim pogadał, to usłyszałem ze wykladowcy są biedni i mają słaby sprzęt i gówno wiedzą. Zatem....
 13. Zgadza się, ale takie zabiegi raczej przy sprzęcie estradowym a nie domowym. Nie spotkałem interkonektu do domowego zastosowania z masa wpieta na jednym koncu. No ale jeszcze nie wszystko widziałem. Połączenia typu wzmacniacz gitara faktycznie mogą byc kierunkowe ale to własnie ze wzgledu na masę, a nie kierunek rozciągania miedzi :)
 14. I to jest klucz to całej debaty o przewodach zasilających. Przewód ma mieć odpowiedni przekrój do przepływającego prądu. Tylko tyle i aż tyle :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.