Jump to content

Waluch

Użytkownicy
 • Content Count

  3216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

303 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.audiokarma.org

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

20566 profile views
 1. Zacznijmy od najprostszego - czy taśma na pewno jest OK ? Głowice czyste ?
 2. Waluch

  Klub 300B

  Jasne,że można np. KR Audio Zaproponowałem EH, ponieważ właściciel miał tylko JJ
 3. Waluch

  Klub 300B

  Nie, natomiast szukanie używki to loteria. Lampy muszą być sparowane. Mogę śmiało polecić 300B Electro Harmonixa. Bardzo dobre 300B średniej klasy. Mnie się bardziej podobały od JJ. Kupowałem na toroidy.pl oczywiście dobrane w parę.
 4. Na razie pstryczek naprawiłem klejem, trzyma się. Także nie jest to temat pilny. Po francusku to zapewne będzie DE BOUTON 😄
 5. Jeśli to będzie Revox, damy radę. Za Akaia się nie biorę 🙂 to już fizyka kwantowa dla mnie
 6. Tak podpowiada rozsądek. W tym przypadku nie sugeruj się sercem. W serwisie Revoxa to i my pomożemy w razie czego. Z Akai będzie gorzej.
 7. Części do niego jest mniej niż do Revoxa. Wg mnie. jest też bardziej awaryjny i skomplikowany w serwisowaniu. Revox jest zbudowany jak czołg. Wiem, nie jest tak ładny jak Akai. Powinieneś wybrać ten, z którego posiadania będziesz się codziennie cieszył . Wchodząc do swego pokoju, masz mieć uśmiech na twarzy i miłe słowo na ustach - " witaj mój kochany szpulaczku, czego dziś posłuchamy ? Czy może ponagrywamy ? " Inną sprawą jest to,że 4 ścieżkowy Akai gra jakość tak bardziej jak CD, może to przez głowice. Należy też wiedzieć,że porównując dwa jednakowe modele zawsze lepiej zagra ten, który będzie w lepszym stanie technicznym. Zrób może tak - poszukaj i zakup ten,który będzie w lepszym stanie technicznym i wizualnym.
 8. Jeśli ma mieć dźwięk wysokiej jakości to na pewno wybrałbym wersję 2 track - dwu śladową. Skoro masz dużo taśm to ,że zabraknie nośnika nie ma co się obawiać. Akai faktycznie, jest ładny, wygląda obłędnie, ale jego brzmienie nigdy mi się nie podobało. Jakieś to takie bez duszne. Ale to moja subiektywna opinia. No i jest trudny w serwisowaniu. Sam bym się tego nie podjął. Lubię Revoxy, za brzmienie, za łatwość serwisowania. W domu używam A77, Tobie Jacku, mogę polecić REVOX PR99
 9. Dzięki ! Będę śledził alle i ogłoszenia. Nie mogę tam nic nieoryginalnego wstawić, bo będzie źle wyglądało. ////// Mam jeszcze pytanie, może ktoś z Was ma łożysko kulkowe do silnika (głównego) capstanu ? Ewentualnie cały silnik. Mam pacjenta do uzdrowienia. Oczywiście nie naprawiam go w celu odsprzedaży, mam 2 tracka, chcę dodatkowo 4 tracka. 🙂
 10. Dzięki ! Będę śledził alle i ogłoszenia. Nie mogę tam nic nieoryginalnego wstawić, bo będzie źle wyglądało.
 11. Może ktoś z Was posiada główny przełącznik do Revoxa A77 ? Mój niestety nie wytrzymał próby czasu i pękł. foto poglądowe
 12. Pewnie chodziło o transformatory w wersji 'standard' w aplikacjach audio. (tak mi się wydaje)
 13. Waluch

  Magnetofon.

  To będzie dobry wybór, ale ... koniecznie należy go przetestować, często zdarzają się uszkodzenia silnika. Tak po prostu z racji wieku. Znając to całe allegro i sprzedających ehh szkoda słów, powiem Wam ,że ani razu nie trafiłem na uczciwie w pełni działający egzemplarz. Każdy który kupowałem miał być 100% sprawny i po przeglądzie itp ... cuda na kiju. Jak sam się za coś nie weźmiesz, lub nie wyślesz do zaufanego i sprawdzonego serwisanta to trafienie na sprawny magnetofon jest trudne jak na loterii. Ostatnio wtopa z Aiwa F660 od handlarza. Miał być po serwisie i sprawdzony gruntownie. Okazało się,że idler się uślizguje, rolki capstanu sparciałe, do tego jeden kanał ciszej nagrywa i zniekształca ... całe szczęście ,że udało się go namówić na przyjęcie zwrotu.
 14. Z nowej produkcji polecam 12AX7 LPS Sovtek
 15. Do sprzedania 2x Staccato OSH-S wzmacniacz operacyjny, single. Z nowej serii. Cena za dwie sztuki 235zł + wysyłka, sprzedaję tylko komplet, info chęci kupna na priv.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.