Jump to content

Waluch

Użytkownicy
 • Content Count

  3246
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

313 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.audiokarma.org

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

20831 profile views
 1. Waluch

  Magnetofon.

  Napisz priv do neomamut sądzę,że będzie w stanie Ci pomóc
 2. 🙂 Pamiętajcie ! Od dziś dzielimy ramiona gramofonowe na tanie i drogie. Tak samo wkładki - tanie i drogie. Nie ważna jest podatność, szlif, obciążenie wkładki, indukcyjność. Dobry, możesz używać na nim 2m Red. Panowie, nie popadajmy w jakieś skrajności,cena nie jest wyznacznikiem jakości w audio !
 3. Nie jest to dobry sposób na ustawianie AS. Są dostępne specjalne (czyste+delikatne rowki) płyty do tego celu. Ale wracając do Twego przypadku, zwróć proszę uwagę,że 2M Red na zwykły szlif eliptyczny natomiast 2M Blue tak zwany nude elliptical. Robiłem testy na gładkiej płycie - szlif ma wpływ na zachowanie się igły (nawet na gładkim). Wyniki też były różne w zależności od klasy gramofonu/ramienia. Ustawianie AS na polu przy końcu płyty tym bardziej nie jest wyznacznikiem zużycia igły, wg mnie nie jest wyznacznikiem czegokolwiek. Jeśli masz wątpliwości co do stanu igły, najlepiej jest obejrzeć ją pod mikroskopem, ewentualnie przy użyciu płyty testowej sprawdzić tracking.
 4. W jaki sposób ustawiasz antiskating ? Na gładkiej płycie ?
 5. Zniknęła dość ważna informacja - o stażu danego użytkownika. Wiem,że można wejść w jego profil, ale dobrze jakby staż był widoczny pod avatarem na przykład.
 6. F700ES da sobie radę z 7.2i , przy zakupie zwróć tylko uwagę na stan głośników Polydome
 7. Wiele czynników wpływa na efekt IGD. W tym przypadku obwiniałbym zarówno niskiej jakości wkładkę/igłę (zapewne jest standardowa AT3600) jak i jakość samego tłoczenia. Jeśli gramofon i wkładka są skalibrowane poprawnie i jesteś tego pewien, nic więcej nie możesz zrobić bez ponoszenia kosztów np. na wymianę wkładki.
 8. Waluch

  Klub 300B

  No właśnie nie, nie było tej wady widać. Także uszkodziła się w trakcie użytkowania. Może od wstrząsu ? ... ale nie przypominam sobie żadnej sytuacji.
 9. Waluch

  Klub 300B

  Także nigdy z Genalexami nie miałem, EHG - pech. Kupiłem "mało" używane. Pograły u mnie 2 miesiące.
 10. Waluch

  Klub 300B

  Dziękuję za sugestie. Lampa 'idzie' do kosza.
 11. Waluch

  Klub 300B

  Podczas słuchania muzyki, zwróciłem uwagę,że jedna z lamp 300B EH Gold (ok 200h grania) żarzy się mocniej w jednym miejscu. Przyjrzałem się temu i wygląda na to,że lampa ma usterkę (zdjęcie). Czy ta sprężynka ma za zadanie podtrzymywać katodę w tym miejscu , czy tylko jest to element odbierający ciepło ? Zaznaczam ,że wzmacniacz gra normalnie. Czy bezpiecznym jest używanie dalej takiej lampy ?
 12. Waluch

  Technics SL 221

  Też obstawiam potencjometry, na początek dokładnie spryskać 'Kontaktem"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.