Jump to content

Kopczas

Użytkownicy
 • Content Count

  2846
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

132 Dobry

Audiostereo

132

Bocznica

0

Karta premium

Metody kontaktu

 • GG
  55690136

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

15302 profile views
 1. Nie doświadczyłem tego z urządzenia o doskonałych parametrach. W podejrzanych produktach, tak, w wynalazkach diy też. Rozumiem, że masz doświadczenie w nowymi urządzeniami o doskonałych parametrach. Problem w tym, że mało kto zdaje sobie sprawę z parametrów urządzeń które posiadają. Poczytaj audiosciencereview.com Poniżej poziomy słyszalnego.
 2. Bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że kompletnie mijające się z rzeczywistością. Fakty wskazują natomiast niebywałe parametry, nieosiągnięte wcześniej. Ciekawe jest stwierdzenie, że urządzenia z zakresem szumu i zniekształceń dużo poniżej słyszalnej wartości i kompletnie płaskiej charakterystyce częstotliwości od 20hz do 20khz nie miało basu 😄 Mówiąc krótko, wiernie przekształca sygnał cyfrowy na sygnał słyszalny.
 3. Dzięki. Masz rację, ściągnięte pliki nie zawierają artefaktów. Pytanie co mogło pójść nie tak, oprogramowanie sonore nie ma wielu możliwości konfiguracji, może odtwarzacz BDP. Zostawiłem pytanie na Hifihaven. Dzięki za sugestię.
 4. Słuchajcie, zauważyłem dzisiaj, że wszystkie pliki dsf kiedy tylko robi się cisza zaczynają wydawać dźwięki jak szum elektrostatyczny z winyla. Zaczyna się kiedy dźwięki zbliżają się do ciszy i trwają, póki muzyka nie zacznie ponownie grać. Takie smażenie w tle. Nie wiem jak zdiagnozować co się dzieje: na daphile jest tak samo jak w windowsie. Nie wiem też czy to było zawsze, czy zwróciłem ma to dzisiaj uwagę ponieważ zripowałem sacd gdzie wyciszenia trwają bardzo długo, co uwypukliło problem. Zdarzyło się Wam coś podobnego? Czy to problem w źródle, dac, czy może coś w sam
 5. Słuchaliście nowej płyty Soen - Imperial ? Czy tylko mi się wydaje, że ten album jest zrobiony od*******l? Muzyka, realizacja...digipack ma ładny design. Po płycie Lotus, tę kupiłem w ciemno zaraz po premierze i póki co to najgorzej wydane pieniądze w 2021 roku.
 6. Mam do oddania co nie co : zegary od Muzga 45.158mhz 49.152mhz 175zł / sztuka trafa Lundahla 2 sztuki na pcb 400zł. Wysyłka paczkomatem 12zł.
 7. Mark Knopfler - Shangri-la, Privateering.
 8. Raczej nie, ale przypomina mi się wywiad z Maynardem, który czytałem po ukazaniu się płyty. Wynikało z niego, że przy post produkcji z góry założono przeznaczenie albumu, którym miał być streaming. Na zasadzie "wilk syty, menczester sity"zrobili co się dało żeby jak najlepiej sprzedać i jeszcze jakoś brzmiało. Myślę, że nawet najbardziej zatwardziały krytyk Fear nie może zaprzeczyć, że słychać dbałość o realizację. Niestety panowie za długo czekali z nową płytą co w praktyce oznacza, że grupa odbiorców się zmieniła. Część starych fanów wciąż czekało, a przez te 13 lat dojrzała nowa rzesz
 9. Pewnie, że bezsensu ale mimo to kompresory już w latach 50` miały podnieść głośność żeby w ramach promocji brzmiało "lepiej" niż wszystko innego. Aż doszło do tego czym jest top 10 spotify. Mu tutaj jesteśmy promilowym odbiorcom, który oczekuje, że muzyka nie będzie jakimś tak hałasem w tle, z którym toczą się codzienne czynności. I prawdopodobnie dopieramy też inny repertuar, są również artyści którym zależy na jakości realizacji. A czasami nie idzie to w parze, Africa Speaks to chyba najbardziej przerażający album jaki kupiłem w 2020r. Wspaniała muzyka, której nie da się słuchać ze względu n
 10. Oczywiście, że się kłócą. Niezgoda jest pomiędzy tym co bym chciał a tym co mogę dostać. Ma szczęście wśród olbrzymiej ilości produkcji istnieją takie, które dają mi podwójną satysfakcję.
 11. Myślę, że koledze chodziło o to, że nie ma poczucia integralności muzycznej. Też zwróciłem na to uwagę. To oczywiste że tych 4 kolesi nie siedziało razem w studio, a wszystko nagrano osobno, potem miksowano. W tym wypadku produkcja trwałą bardzo długo i trochę to czuć.
 12. Czy ja wiem? biorąc pod uwagę, że większość nie będzie słuchać muzyki na chociaż przyzwoitym sprzęcie. Celem są tanie słuchaweczki, caraudio, mini wieże, laptop itp.
 13. Też mam ten Fan remaster...to samo ktoś zrobił z płytą Africa Speaks Santany.. Ale niestety te procedury nie odzyskają stanu przed podkręceniem wszystkiego.
 14. Moim zdaniem problemem nie jest brak headroomu , jakby nie patrzeć metal ma być głośny i bardzo często raczej jednostajnie intensywny. Dla przykładu wspomniany przeze mnie producent/inżynier dźwięku/masteringowiec Jens Bogren potrafi zrealizować nagranie w taki sposób, że mimo ogólnie w******u dźwięk jest przejrzysty, nie zamulony, brzmi dobrze na dobrym sprzęcie itd. [Hidden Content] Przesłuchiwałem jego produkcji jadąc po kolei od końca i co by to nie było, brzmiało dobrze. Oczywiście kiedy Jens występuje jako reżyser i masteringowiec jest lepiej niż kiedy dos
 15. Aenima i połowicznie Lateralus były nagrane na taśmę analogową. Z pewnością ma to jakiś wpływ na ostateczne brzmienie. Poziom DR jest moim zdaniem akceptowalny w kontekście późniejszych produkcji w ogóle. Myślę, że kwestia upodobań do brzmienia zależy od czego Toola zaczęło się słuchać. Mój kumpel akceptuje Tool tylko do Aenimy włącznie. Ja wolę Lateralus i 10000 days.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.