Jump to content

Kopczas

Użytkownicy
 • Content Count

  2839
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

130 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  55690136

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14981 profile views
 1. Raczej nie, ale przypomina mi się wywiad z Maynardem, który czytałem po ukazaniu się płyty. Wynikało z niego, że przy post produkcji z góry założono przeznaczenie albumu, którym miał być streaming. Na zasadzie "wilk syty, menczester sity"zrobili co się dało żeby jak najlepiej sprzedać i jeszcze jakoś brzmiało. Myślę, że nawet najbardziej zatwardziały krytyk Fear nie może zaprzeczyć, że słychać dbałość o realizację. Niestety panowie za długo czekali z nową płytą co w praktyce oznacza, że grupa odbiorców się zmieniła. Część starych fanów wciąż czekało, a przez te 13 lat dojrzała nowa rzesz
 2. Pewnie, że bezsensu ale mimo to kompresory już w latach 50` miały podnieść głośność żeby w ramach promocji brzmiało "lepiej" niż wszystko innego. Aż doszło do tego czym jest top 10 spotify. Mu tutaj jesteśmy promilowym odbiorcom, który oczekuje, że muzyka nie będzie jakimś tak hałasem w tle, z którym toczą się codzienne czynności. I prawdopodobnie dopieramy też inny repertuar, są również artyści którym zależy na jakości realizacji. A czasami nie idzie to w parze, Africa Speaks to chyba najbardziej przerażający album jaki kupiłem w 2020r. Wspaniała muzyka, której nie da się słuchać ze względu n
 3. Oczywiście, że się kłócą. Niezgoda jest pomiędzy tym co bym chciał a tym co mogę dostać. Ma szczęście wśród olbrzymiej ilości produkcji istnieją takie, które dają mi podwójną satysfakcję.
 4. Myślę, że koledze chodziło o to, że nie ma poczucia integralności muzycznej. Też zwróciłem na to uwagę. To oczywiste że tych 4 kolesi nie siedziało razem w studio, a wszystko nagrano osobno, potem miksowano. W tym wypadku produkcja trwałą bardzo długo i trochę to czuć.
 5. Czy ja wiem? biorąc pod uwagę, że większość nie będzie słuchać muzyki na chociaż przyzwoitym sprzęcie. Celem są tanie słuchaweczki, caraudio, mini wieże, laptop itp.
 6. Też mam ten Fan remaster...to samo ktoś zrobił z płytą Africa Speaks Santany.. Ale niestety te procedury nie odzyskają stanu przed podkręceniem wszystkiego.
 7. Moim zdaniem problemem nie jest brak headroomu , jakby nie patrzeć metal ma być głośny i bardzo często raczej jednostajnie intensywny. Dla przykładu wspomniany przeze mnie producent/inżynier dźwięku/masteringowiec Jens Bogren potrafi zrealizować nagranie w taki sposób, że mimo ogólnie w******u dźwięk jest przejrzysty, nie zamulony, brzmi dobrze na dobrym sprzęcie itd. [Hidden Content] Przesłuchiwałem jego produkcji jadąc po kolei od końca i co by to nie było, brzmiało dobrze. Oczywiście kiedy Jens występuje jako reżyser i masteringowiec jest lepiej niż kiedy dos
 8. Aenima i połowicznie Lateralus były nagrane na taśmę analogową. Z pewnością ma to jakiś wpływ na ostateczne brzmienie. Poziom DR jest moim zdaniem akceptowalny w kontekście późniejszych produkcji w ogóle. Myślę, że kwestia upodobań do brzmienia zależy od czego Toola zaczęło się słuchać. Mój kumpel akceptuje Tool tylko do Aenimy włącznie. Ja wolę Lateralus i 10000 days.
 9. O tym pisałem. Myślę, że tu nie ma powodu niczego dowodzić. Ja wolę brzmienie Lateralusa, Ty wolisz Fear, i to koniec dyskusji. Muzyka jest genialna i o to właśnie chodzi.
 10. Dodam, że chodziło o oryginalne wydanie Lateralusa, nie remaster. Może Fear jest lepiej zbalansowany w sensie dociążenia, ale garnki są nagrane wzorcowo na Lateralusie, przynajmniej u mnie jest wrażenie siedzenia na miejscu Danniego podczas odtwarzania.
 11. Zapomniałem dodać: Tool - Lateralus
 12. Proszę bardzo: 1. Sepultura - Quadra, 2. The Ocean - Phanerozoic II 3. The Ocean - Pelagial Ogólnie szukając metalu brzmiącego zjawiskowo polecam sprawdzić realizacje Jensa Bogrena.
 13. Oczywiście że się da. Tylko trochę się nagimnastykujesz. Czy to, że kondensatory przed stabilizatorami dla +/- 15v mają małe pojemności pokrywa się z rzeczywistością ?
 14. Dziękuję za podpowiedzi. Wygląda na to, że jest to realna koncepcja 🙂
 15. Dzięki za link 🙂 Sprawdzę najpierw te wtyczkę do foobara.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.