Jump to content

Kopczas

Użytkownicy
 • Content Count

  2725
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Kopczas

 1. Nie ma to jak przeoczyć drugie zdanie drugiego akapitu instrukcji. Dzięki za zwrócenie uwagi.
 2. OPA2228. Wg mnie mniej efekciarski, bardziej zrównoważony.
 3. Kopczas

  Nowości Jazzowe

  Coś dla fanów Pata Methenego [Hidden Content]
 4. Tak, znam ją na pamięć. 4497 z opa 1612 gra po prostu średnio. Tzn jak ktoś ludzi eq typu "uśmiechnięta twarz", wyobrażam sobie, że może być zachwycony.
 5. To jest ciekawe, że akm sugeruje takie połączenie. Moim zdaniem nie jest to szczęśliwa konfiguracja.
 6. Jak te Kaisei sprawdzają się w torze audio?
 7. Rozumiem, że w buforze ze wzmocnieniem 0 nie należy ich używać?
 8. Kopczas

  DAC AK4497

  Popełniłem takie coś: Dac oparty o ak4497 inspirowany projektem Waldiego, tj. połączeniem przetwornika z upsamplerem ak4137. Wyjście analogu oparte o trafa Lundahla z buforem mixed feedback wg W. Junga. Tak samo zresztą jak zasilanie sekcji analogowych Dac i wyjściowej pochodzi z opracowań Junga/Diddena. Cyfrę zasilają ADM7154. Preregulatory to prosta koncepcja tranzystora, którego napięcie wyjściowe reguluje opamp wsparty źródłem napięcia referencyjnego. Niestety wszystko działa w konfiguracji sprzętowej, a więc nie obsługuje dsd itp. Nie ogarniam programowania, może kiedyś 😉
 9. Jasne, że nie ma. Jednak lepiej jest mieć czyste pole po lutowaniu niż paskudną maź po kalafonii, która nie chce się sprawnie usunąć. Przy topnikach RF chociażby kropla alkoholu załatwia sprawę.
 10. Czy to znaczy, że jest dobra? Jest tania, najzwyklejszy płynny topnik to już szalony koszt 8 zł łatwo dostępny na znanym portalu. Przy lutowaniu htqfp z liczbą nóg 64, kiedy nie chcesz ssyfu, kalafonia nie daje rady.
 11. Tak, świetny do rur. Przy mnogości różnego rodzaju topników wysokiej jakości, polecanie komuś kto widać nie jest bardzo biegły kalafonii, to barbarzyństwo. Zwłaszcza do smd. Przypominam, że mamy XXI wiek.
 12. Jeżeli potrzebne są tak niskie wartości impedancji wyjściowej stabilizatora moim zdaniem lepiej wybrać coś współczesnego. Zwłaszcza kiedy zasilane ma być współczesny układ.
 13. 100 nf (???) c0g, lepiej się chyba nie da.
 14. Minimum dla 317 to cadj=10uf i 1 uf na wyjściu ( w zasadzie wyjściowy nawet nie jest wymagany wg instrukcji). Jak widać w pomiarach zwiększanie pojemności niesie korzyści w przypadku stabilizatora tego typu. Powyżej 220uf nie sprawdzałem, ale ta konkretna wartość nie spowodowała u mnie zmulenia. W zasadzie efekt był odwrotny. Chodzi o 317 :)
 15. Zaraz poszukam linka do bloga człowieka, który to pomierzyć. Niskie esr w przypadku 317 powoduje wzrost szumu.
 16. Rubycon zl. Najlepiej nie stosować kondensatorów o niskim esr. Panasonic i sanyo odpadają. Nichicon KL to dobra opcja tylko 220uf może być za dużo. Trzeba sprawdzić.
 17. Tak. Plus wsparcie pozakupowe. Dotyczy regulatorów i zegarów. Odnośnie samych 317, najlepsze efekty uzyskałem dając cadj kondensator 220uf. Tyle samo na wyjściu. Wg tego co tutaj możesz przeczytać : [Hidden Content] wynika, że wraz ze zwiększaniem pojemności tych kondensatorów spada impedancja wyjściowa 317.
 18. Muzg ustawi Ci napięcie na wyjściu jakie potrzebujesz. Będą piny, tam trzeba będzie pokombinować. Myślę, że podmianki na jakiś inny krzemowy regulator nie wiele zmieni. Szkoda moim zdaniem ryzykować uszkodzeniem padow i metalizacji przelotek( bo płytka pewnie dwustronna). Odnośnie regulatorów od Muzga, wielu z nas ich używa i jest prawdopodobnie najlepszy zamiennik trójnożnych regulatorów.
 19. Zamiast LM weź regulatory od Muzga. Nic więcej tu nie zrobisz.
 20. Co oznacza "wg parametrów"?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.