Jump to content

yayacek

Użytkownicy
 • Content Count

  1734
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

yayacek last won the day on November 23 2011

yayacek had the most liked content!

Community Reputation

411 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten jest o wiele lepszy: [Hidden Content]
 2. Napisz coś więcej o tym ustrojstwie. Czy masz zainstalowane sterowniki od producenta pod protokół ASIO? A może działasz na WASAPI exclusive? Jaki masz system Windows ile/Linuks itp.? Czy Topping jest automatycznie wykrywany po włączeniu komputera czy może trzeba go co chwilę wypinać/wpinać w USB? Jakieś trzaski, kliki, przerwania transmisji, jak bardzo obciąża procesor (CPU) komputera? Ogólnie chodzi mi o wrażenia czysto użytkowo techniczne. Wyjścia optyczne i coax są aktywne jednocześnie?
 3. Co znaczy natywnie? Skąd wiesz jak pracuje DAC? W manualu takich informacji nie ma. Mam więc teraz zgłebiać data sheet jakiegoś Wolfsona WM8740 by przekonać czy oversampling jest załączony w kości czy może mam analizować serwisówkę urządzenia (o ile jest dostępna gdzieś na pirackich stronach ze schematami) by przekonac się, że zastosowano upsampling na filtrze cyfrowym. Kupujesz takiego Hegel HD30 i co? Co wiesz o układzie jaki pracuje w środku? Oczywiście patrząc do instrukcji obsługi widzimy tam zupełnie nic a towar kosztuje 20 tyś zł!! Producent tak zaprojektował urządzenie, że kość + filtr pracują tak by było dobrze. Producent nie zaleca by sygnał poddawać obróbce przed wejściem na przetwornik! Ba, producent zaleca by sygnału nie poddawać obróbce - stąd ASIO dostarczane przez niektórych producentów DACów użytku domowego. Dokonując resamplingu w komputerze sprawiasz, że masz jeden proces więcej w obróbce niż być powinno. Sygnał na wejściu do DACa i tak będzie poddany filtrom cyfrowym (oversampling, zmiana głebi bitowej) bo siłą rzeczy i tak przejdzie przez ten układ. Tyle się tu pisze o transportach CD, jakie to skomplikowane by na wyjściu cyfrowym było piękne 16 bit/44.1kHz. Jittery, srittery kable cyfrowe by trzymać standard, dokładne zegary itp a tu jebud z grubej rury w przypadku plików masakra sygnału na całego. Ale oczywiście każdy robi jak lubi :) Jeśli degradacja sygnału na wyjściu sprawia nam frajdę to czemu nie.
 4. Jestem zdeklarowanym zwolennikiem wypuszczania każdego sygnału cyfrowego w postaci niezmienionej - bit perfect. Tylko przesył zgodny daje pewność, że panujemy nad hardware. Wszelkie upsamplowanie i zmiana głębi bitowej przed wejściem na DAC nie ma najmniejszego sensu. Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie kupiłby odtwarzacza CD, który dawałby na wyjściu SPDiF sygnał inny niż 16bit/44.1kHz. Lubię dobrą wódkę. Można postawić na stoliku zmrożone pół litra i wypić jak należy. Można też kupione pół litra wyśmienitej wódki wlać do 10-cio litrowego wiadra (zmiana z 16 bit na 24) i pić w takiej postaci. Niby to samo, ale jakoś mniej elegancko i człek się bardziej zmęczy bo podnoszenie wielkiego wiadra nie jest łatwe. Można te same pół litra wyśmienitej wódki wlać do 10-cio litrowego wiadra (zmiana z 16 na 24 bit) i dolać 9,5 litra wody (przepróbkowanie z 44.1 do 192kHz). Dalej niby to samo, ale człek się jeszcze bardziej zmęczy i co gorsza może porozlewać zawartość bo podnoszenie 10 litrów w wiadrze do prostych czynności nie należy. W obu powyższych przykładach dostarczamy organizmowi 0,5 litra wódki, ale w formie dalece odległej od picia jak zwyczaj nakazuje. Narąbiemy się tak samo, ale w wersji z wiadrem dodatkowo się zmęczymy fizycznie i rozedmie nam brzuch. Poza tym w wersji z wiadrem nie jesteśmy w stanie poznać wyrafinowanego smaku i receptury postawionej na stole świetnej, rasowej wódki. Oczywiście każdy robi i łączy jedno z drugim jak chce. Ale kiedy chcemy mieć pewność, że to MY panujemy nad przesyłem a nie przesył nad nami to bezwarunkowo MUSIMY wymusić bit perfect. Poza tym DAC ma zapewne i tak oversampling zaszyty w bebechach i każdy wchodzący sygnał będzie podlegał obróbce wewnętrznej. Co poniektórzy producenci DACów Hi-Fi dodają przecież sterowniki ASIO nie bez powodu - chodzi o zapewnienie zgodnego bitowo przesyłu
 5. yayacek

  AUREX TOSHIBA SB-77

  To w czym problem? Kup za 900 zł - sprawdź jak gra. Jak się nie spodoba to sprzedasz za 1000 zł (co jest kwotą poniżej 300 Euro) i w dodatku będziesz na plusie. Zero ryzyka. Kupuj więc szybko póki możesz.
 6. yayacek

  AUREX TOSHIBA SB-77

  1600 zł za wzmacniacz 35-cio letni - hmm, czyżby nowa legenda typu "znaleziono w smietniku" się narodziła? Wygląd zewnętrzny ładny, za 300 zł kupiłbym go do domku letniskowego, choć brak pilota pozbawia go dużej funkcjonalności.
 7. Nie obsługuje 44.1kHz (ani wielokrotności) po łączu analogowym. Po cyfrze nie ma problemu. Wysoka impedancja wyjściowa gniazda słuchawkowego. Ale jeśli nie jesteś dźwiękowo-technicznym purystą to karta powinna się sprawdzić, choć czy będzie miała dla Ciebie ciekawsze brzmienie niż wbudowana w laptopa tego nie wie nikt.
 8. Swego czasu był gdzieś wątek kto dla kogo produkuje - cholera nie pamiętam jakie to było forum. Masa przykładów z rozbieranymi zdjęciami. Rotel, NAD, Sherwood, Marantz - wszystko to samo (Inkel Corporation) tylko logo na froncie się różniło i cena oczywiście w zależności od owego logo.
 9. dokładnie to taki model: KLIK Sherwood ma się dalej całkiem dobrze. To największy chyba producent sprzętu typu amplitunery/wzmacniacze. Własność Inkel Corporation z Korei.
 10. O rany, jak takie coś można zaoferować do sprzedaży za kwotę 8 tyś zł? Produkcja czysto piwniczna stąd taka zapewne cena. Super audiofilsko poprowadzone okablowanie - zasilanie razem na jednej wiązce z przewodami do zacisków głośnikowych i aby było bardziej audiofilsko, wszystko to położone niemal na trafo bez puszki ekranowej. Toż wzmacniacz na foto poniżej wygląda przy tym HAIKU jak towar za milion dolców.
 11. Rega elicit-r - właśnie zobaczyłem fotki wnetrza. Jak takie badziewie może kosztować 9500 zł?? Toż to wyglada jakby kowal to projektował. Plątanina kabli i super przewody audiofilskie prowadzące na zaciski kolumn. A potem co poniektórzy pod takie coś podpinają kable głośnikowe po Xset zł. za metr. Może to i gra, ale cena w ogóle nie przystoi do projektu. No i te trafo standardowo nieekranowane - ciekawe czy brumi?
 12. Tak, wiem - pamiętam. Mój powyższy wpis tyczył foobara. Z tym starym foobarem się zapędziłem. On nie obsługuje WASAPI bo zbyt stary jest. Chodziło mi o KS a z rozpędu wpisałem WASAPI. Sprawdzanie jak działa Kernel Streaming może skutkować nieprzewidzianym zachowaniem komputera - np zawieszenie, lub blue screen. Wszystko zależy od widzimisię komputera. Może też wszystko chodzić idealnie.
 13. Tu jest raczej kwestia podejścia programisty do wymagań klienta. Na forum Jriver też była kwestia odtwarzania plików 32 bit. Sam twórca twierdził, że ma z tym problem gdyż nie dysponuje odpowiednim hardware (DAC) zdolnym przyjąć 32 bit plik. Po rozmowach z jednym z forumowiczów twórca programu Jriver zaaplikował opcję transmisji 32 bit integer poprzez WASAPI: [Hidden Content] W dawnym foobar 0.8.3 były opcje jak na obrazku poniżej. Pod ASIO działało jedynie 32 bit fixed point, pod WASAPI działa wszystko. Obecny foobar to ułamek tego co było w dawnym foobarze. Jedyne co wiadomo, to fakt że obecny foobar pracuje w 32 bit floating point. Nie wiadomo jak działa tam protokół ASIO. Zasadniczo nie ma to żadnego znaczenia dla plików 16 i 24 bit, gdyż jakkolwiek ASIO byłoby rozwiązane i tak dostaniemy poprawny (bit perfect) przesył dla 16 i 24 bit plików. Jak się będziesz nudził to sprawdź jak działa plik 32 bit pod dawnym foobarem 0.8.3. W linku masz spakowany katalog. Po rozpakowaniu nie instaluj niczego, po prostu kliknij w ikonkę foobar2000. Otworzy się foobar, dokonaj odpowiednich ustawień i sprawdź co i jak. Link: [Hidden Content]
 14. yayacek

  Cyrus One HD

  To jest jakaś farsa. Produkt ewidentnie źle zaprojektowany. a na słuchawkach jak jest?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.