Jump to content

yayacek

Użytkownicy
 • Posts

  1170
 • oraz w archiwum

  1122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

yayacek last won the day on November 23 2011

yayacek had the most liked content!

Reputation Całkowita

799 Bardzo dobry

Audiostereo

734

Bocznica

65

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

yayacek's Achievements

 1. Szkoda, że dzisiaj nie ma już discmanów bo może jakiś cwaniak wpadłby na pomysł by sprzedawać przenośne platformy antywibracyjne do discmanów. Wiadomo, że discman narażony jest na drgania jak cholera - z nim się biegało, skakało, jeździło metrem i rozklekotanym tramwajem. Mimo to grał, nie przerywał, nie przeskakiwał itp - cholera jak oni to zrobili?! 😉 Jeśli jakiś transport/odtwarzacz CD/DVD potrzebuje platformy by ścieżka lasera mogła bezbłędnie odczytać dane to znaczy, że ów transport/odtwarzacz jest zepsuty. Przypominam, że w świecie danych są tylko dwa stany - dane odczytane poprawnie i dane odczytane błędnie. Tak więc nie można odczytać danych lepiej lub gorzej, mniej poprawnie czy lepiej niż poprawnie.
 2. Dźwięk to kwestia gustu, natomiast budowę i wykonanie można bezproblemowo wycenić/ocenić. A-5VL dźwiękowo oceniam rewelacyjnie - to mój sposób grania i takie granie uwielbiam.
 3. To przepraszam. Miałem na myśli okolice 1500 zł - tyle chodził Onkyo A-5VL na wyprzedażach. Nie przeczę, że nowy bez promocji i wyprzedazy mógł kosztować 2499 zł. Onkyo A-1VL a Onkyo A-5VL to dwa odmienne modele. Mają wspólne pochodzenie i podobną konstrukcję. A-5VL jest nowszy, A-1VL lepiej zbudowany. Zamieściłeś zdjęcie bebechów Onkyo A-1VL. Sam kupiłeś natomiast Onkyo A-5VL. To tak jakbyś kupił Fiata 126P i chcąc się pochwalić nabytkiem dał zdjęcie Fiata 125P. Onkyo A-1VL - drogi i niedostępny Onkyo A-5VL - poprawnie wyceniony i powszechny. Bardzo lubię ten dźwięk.
 4. Halo halo, kolego!! Miałeś okazję testować dokładnie ten wzmacniacz co jest na foto czyli Onkyo A-1VL? Czy może piszesz o Onkyo A-5VL, który to właśnie kosztował około 1500 zł nowy w Polsce. Onkyo A-1VL to rzadkość! I jeszcze raz napiszę, te foto powyżej to ONKYO A-1VL - niemal niedostępny w Polsce.
 5. Jakoś tak cicho się zrobiło o SONY ES na forum. Pamietam jak jeszcze kilka lat temu tu był wątek za wątkiem tyczący wzmacniaczy ES. Ochy i achy jak i wieszanie psów bo niby SONY to badziew, mozna też było spotkac kilka merytorycznych wypowiedzi a te akurat czytało się świetnie. Kawał historii audio.
 6. Nie znam takiego. Przez wszystkie strony tego wątku ciągle piszę, że wzmacniacz słuchawkowy stricte to całkowicie niepotrzebne i durne urządzenie - chyba, że ktoś nie posiada wyjścia słuchawkowego w swoim wzmacniaczu hi-fi, a i na to jest prosty sposób znany od lat. Wszystkie wzmacniacze słuchawkowe jakie posiadam (impedancja wyjściowa w okolicach 0 om, około 10 czy 20 om oraz 60 om) są do kitu. Nie słucham na tych urządzeniach bo po prostu jest to koszmarem. Te wzmacniacze słuchawkowe są na opampach jak i na tranzystorach, klasa A jak i zwykłe. Wszystko to jest tragiczne i nijak się ma do dźwięku jaki dostaję na dużych odsłuchach. Słuchawki podpinam pod mały wzmacniacz stereo, który ma wyjście słuchawkowe zrealizowane wprost z końcowki mocy po rezystorach a jego impedancja na wyjściu słuchawkowym ma około 300 omów. Podpinam pod niego Sennheisery 650 jak i Sony MDR-7510 oraz wszystkie inne słuchawki jakie posiadam (sony mdr-7506, beyerdynamic 770/80 om/250 om, sennheiser hd380 pro, sony mdr-sa1000, sony mdr-ma500, sony mdr-xb700, philips sbc-hp890, audio technica ath-m50 i inne).
 7. Skoro to pre to tam słuchawki są zrobione na jakimś opampie, tak samo zresztą jak w samsungu i motoroli. We wszystkich trzech przypadkach to nie ma nic wspólnego z normalnym graniem. Myślałem, że chodzi o wzmacniacz rotela z wyjsciem na słuchawki wprost z końcówki mocy. Przejdź się do jakiegoś znajomego ze wzmacniaczem stereo co ma wyjście słuchawkowe zrobione wprost z końcowki mocy i zobacz jak mogą zagrać jakiekolwiek słuchawki, które pod niego podepniesz.
 8. Co to za wzmacniacz ten rotel? Generalizujesz. Każdy rotel czy jakiś rotel. Jeśli wyjście słuchawkowe było po rezystorach wprost z końcówki mocy to uszkodzenie słuchawek było spowodowane zepsutym wzmacniaczem (per se) a nie jak to określiłeś "źle zorganizowanym wyjściem słuchawkowym" A może właśnie tak mają grac owe słuchawki niskoimpedancyjne. Zauważyłem, że niemal zawsze na wzmacniaczach niskoimpedancyjnych słuchawki niskoomowe mają bardzo iskrzącą górę i podbity środek wraz z podbitym wysokim basem - grają nienaturalnie po prostu. Np Sony mdr-7510. Po wpięciu w wzmacniacz stereo z wyjściem po rezystorach raptem wszystko gra równo.
 9. A-5VL to późniejsza wariacja tego modelu. Te same rozwiązania, moc mniejsza + DAC na pokładzie i ekologiczne głupoty tupu max pobór mocy 70W - w co nie wierzę. A-5VL także ma swoich wiernych zwolenników w Japonii a osobiście uznaję A-5VL za świetny wzmacniacz.
 10. Proszę nie pisać głupot. Na zdjęciu jest wzmacniacz Onkyo A-1VL. Piękna maszyna, nowy kosztował w Polsce około 7,5 tyś zł i był bardzo ciężko dostępny. To był właściwie wzmacniacz na rynek japoński gdzie do dziś ma niemal kultową renomę. Obecnie można bardzo rzadko spotkać ten model na aukcjach a ceny osiągają około 1000 dolarów za używkę. Bardzo wątpliwe by ktoś tutaj na forum w ogóle kiedykolwiek posiadał ten model - a jeśli tak, to chętnie go kupię za 3000 zł.
 11. To Sherwood AX-50 lub Kruger Matz A-50 - konstrukcja dual mono.
 12. Dalej jest wart 400 zł. Tzw. granie to ocena subiektywna a budowa i części użyte oraz projekt podlegają ocenie obiektywnej. Równie dobrze ten pseudo produkt można byłoby wycenić na 22 tyś zł - taki sam absurd - bo przecież gra jak sprzęty za 22 tyś zł, a dla niektórych może grać nawet ładniej niż sprzęt za 35 tyś zł. Jak coś gra to tylko kwestia gustu, ale to jak jest zbudowane to już kwestia czysto wymierna. Liczydło składa się z kulek nanizanych na pręt. Ale jakoś chyba nikt nie wycenia liczydła na 15 tyś zł (o ile kulki i pręty nie są z platyny i złota i nie jest to wyrób artystyczny) a przecież do pewnych wartości można na liczydle policzyć tak samo jak na super komputerze.
 13. 2700 to dokładnie dwa tysiące siedemset zł - to spora kwota a nawet bardzo duża kwota jak za ten "produkt". To jest żart i kpina z klienta za coś co się zwie wzmacniacz, któremu nawet pożałowano radiatorów (tranzystory przykręcone wprost do obudowy) a do gniazd kolumnowych glutem przymocowano audiofilsko poprowadzone kabelki. Ten produkt EXPOSURE 1010 AMP jest wart góra 400 zł. Produkt na zdjęciu poniżej można było kupić niegdyś w polskich sklepach za 700 zł.
 14. Ja pie...dolę!! 2700 zł (nowy) za takie coś?!
 15. Masa wiedzy, szczególnie polecam wpisy kolegi Edwarda. A co do rzekomego rankingu to podaj kody ATIP tych płyt - sam się przekonasz i my także skąd pochodzą/jaka fabryka je wypuściła. A to że mają taki malunek a nie inny (Philips, Srilips, TDK, TRA) okaże się bez znaczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.