Jump to content

yayacek

Użytkownicy
 • Content Count

  1796
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

yayacek last won the day on November 23 2011

yayacek had the most liked content!

Community Reputation

512 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Interesująca zmiana zdania w ciągu jednej doby. W dodatku nie potraficie czytać ze zrozumieniem. A jak cytujesz to nie wybiórczo ale w całym kontekscie. Poza tym widać u WAS postawę roszczeniową i całkowitą ignorancję co do wydarzeń na swiecie Może obrazek coś powie - największy wzrost bezrobocia w USA w ciągu ostatnich 50-ciu lat! W tygodniu zakończonym 21 marca 2020 roku po zasiłek dla bezrobotnych wystąpiło rekordowe 3,283 mln Amerykanów – poinformował Departament Pracy. To o trzy miliony więcej niż tydzień wcześniej - Bankier.pl
 2. Tylko, że problemem nie jest cena, a brak klientów. Ja mogę trochę obniżyć, ale co z tego jak puste ulice? Jak widać RMS nie rozumie sytuacji. Jeśli nie ma popytu to nawet obniżenie ceny niewiele daje. Owszem, może pomóc zejście na marży, ciecie kosztów własnych i handel na skraju opłacalności byle tylko pozostać na rynku. Ale w dobie kryzysu - 3 miliony nowych bezrobotnych w tydzien w USA - NIKT nie kupuje drożdżówek czy ciasteczek o wzmacniaczach nie mówiąc. Bezrobotni na zasiłku nie są klientami sklepów z dobrami ponadpodstawowymi!
 3. To jest tak kuriozalne, że nie mam pojęcia jak powyższe skomentować. Zdrowia po wieki i obyś nigdy nie potrzebował pomocy - szczerze i z serca życzę.
 4. Nie mogli. Premier Włoch zadzwonił z prosbą o pomoc w Sobotę (21.03).
 5. A znasz jakiś rząd, któremu można ufać? Amerykanski, polski, hiszpański, brazylijski a może chilijski? Jakoś premier Włoch nie miał problemów - zaufał.
 6. Nie łapię? Mieli wysłać nieoznaczone samoloty, zdjąć emblematy z ciężarówek, wymazać napisy typu 'Zdiełano w Rosiji', ludzi posłać pod zmienionymi nazwiskami, pozbawić wykwalifikowaną wojskową kadrę stopni wojskowych? Premier Włoch dzwonił pod swoim nazwiskiem - nie anonimowo. Premier prosił rząd rosyjski o pomoc. Nie prosił o pomoc organizacji pozarządowej. Nikt z Europy, z USA czy z NATO nie kiwnął palcem. Fakty są takie, że NIKT prócz Rosjan i Chińczyków nie odpowiedział na wołanie o pomoc. 15 samolotów i każdy 45 ton załadunku to pomoc znacząca. Włochy dziękują co widać w przekazach włoskiej TV i na portalach włoskich. Jak dla mnie wielkim niesmakiem jest deprecjonowanie pomocy udzielonej przez Rosję. Opluwanie czy ośmieszanie takiej działalności jest nieetyczne. Wyobraź sobie, że jesteś Włochem i umiera Ci rodzina a lekarze rozkładają ręce bo nie mają zdolności techniczno personalnych by pomóc. Będziesz się obrażał i ubliżał teraz rządowi rosyjskiemu bo wysłał dziesiątki ton pomocy i kadry lekarskiej?
 7. Ha, kiedyś kupiłem u handlarza za 600 zł model niżej czyli 555ES - bez pudła, bez pilota, ciągnięty zapewne z niemieckiego śmietnika. Pięknie grał w stereo, naprawdę zacnie. Po miesiącu zabawy padł. Cała sekcja cyfrowa odmówiła posłuszeństwa a sekcja analogowa działała jak jej się zachciało :) Te maszyny mają już swoje lata - chyba koło dwudziestu - i zakup takiego czegoś to mega ryzyko. Kupiłem, pobawiłem się, posłuchałem (dopóki nie padł) i wyrzuciłem na śmietnik do kontenera. Taki to już urok zabawy starymi elektrośmieciami :)
 8. Niby jak nowy i nieużywany: [Hidden Content] Wysoki model Sony, a nawet bardzo wysoki. Swego czasu chyba top oferty. Ale cena i tak za dużo za duża.
 9. W armii, także polskiej lekarz to człowiek zazwyczaj po Wojskowej Akademii Medycznej (WAM) w szarży oficerskiej. Nie ma lekarzy w armii poniżej porucznika. Lekarz w armii ma dwa zaszeregowania - wojskowe wg szarży oraz medyczne. W każdej jednostce wojskowej jest szef izby chorych - jest to zazwyczaj lekarz w stopniu podpułkownika. Lekarze wykładowcy na WAM to od majora w górę. Wraz ze wzrostem umiejętności lekarskich (specjalizacja, doktorat itp) rośnie zaszeregowanie wojskowe. Tak samo jak niestety z czarnuchami w armii - każdy biskup wojskowy jest generałem. Tak więc naśmiewanie się jest idiotyczne. Nie ma lekarzy wojskowych w stopniu sierżanta, czy chorążego. To są ludzie po studiach!! wysoko wykształcona kadra specjalistyczna.
 10. Owszem, bedziecie kupować drożej i sprzedawać na marginesie opłacalności po marży super minimalnej aby tylko utrzymać ceny na poziomie sprzed kryzysu i aby nie upaść. Jak mówi żydowskie powiedzenie - lepszy gram handlu niż kilko towaru na sklepie!
 11. Taa, i zostaniecie na sklepie z tym drogim sprzętem wedle wyższego kursu dolara. Jest kryzys jakiego świat jeszcze nie widział: [Hidden Content] to dzisiejsze (26.03) dane o zasiłkach w USA. To jest masakra i koszmar. Ponad 3 miliony nowych wniosków o zasiłek. Ludzie nie bedą mieli na chleb a WY chcecie sprzedawać towary luksusowe za cenę wyższą niż obecnie - powodzenia. W czasach kryzysu, zasiłków, zwolnień, jałmużny wypłacanej przez rząd i niepewności nikt nie kupuje niepotrzebnych towarów po cenie WYŻSZEJ niż przed kryzysem. To nie chleb! Wpierw trzeba zapłacić czynsz, ZUS, SRUS, kredyt i inne zobowiązania, kupić paliwo itp. Ale powodzenia. Zaraz te masy bezrobotnych, które pojawią się w Polsce ruszą do sklepów hi-fi by kupić wzmacniacze po cenie wyższej niż obecnie - rewelacja. Miasta stoją, fabryki stoją - np. Tychy, stoi fiat, cała strefa ekonomiczna i wszyscy koproducenci fiata. Kilka tysięcy ludzi zaraz zarejestruje się w Tychach w urzędach pracy.
 12. Warto dodać, że jest to szpital typu high-tech. Nie jest to kolejny szpital, jakich w Moskwie jest dość sporo.
 13. Nie widzę powodu by się naśmiewać. Bo niby z czego?! Rusofobia polska posunięta do granic zdrowego rozsądku jest przerażająca. Nie kto inny a Rosja i Chiny pomaga. USA z wielką bazą wojskową we Włoszech nic nie robi (bo nie może i nie ma zdolności), NATO nie istnieje praktycznie obecnie, Unia się schowała i zamknęła w sobie. Dziewięć WIELKICH transportowców to nie pierdoła. Każdy niesie około 45 ton pomocy technicznej, medycznej i personalnej w tym 10 milionów maseczek. Mobilne laboratoria, lekarze, naukowcy - każdy się przyda na linii frontu. Premier Włoch zadzwonił zapewne do wszystkich do których mógł. Myślę, że gdyby znal numer to zadzwoniłby do samego Belzebuba z prośbą o pomoc. Jak widać jedynie Rosja i Chiny są w stanie cokolwiek zrobić. A owszem piszą o tym wszystkie dzienniki i portale - wystarczy zajrzeć na La Republica czy Il Giornale
 14. No i wstyd. Nato się zesrało, unia także. Jedynie Rosja i Chiny stają obecnie na wysokości zadania. Włosi będą pamietać wyciagniętą dłoń z pomocą. A USA co? - moze sankcje nałozy na sprzet medyczny i firmy rosyjskie zaangazowane w pomoc medyczną? Aż dziwne, że Polska jeszcze kropideł i beczek ze święconą wodą z bratnią pomocą do Włoch nie wysyła.
 15. Obniżyć ceny (i to sporo) i otworzyć sklep. Byle starczyło na czynsze i pensje. Marża na produkcie niemal do zera bądź nawet niżej - nie zbankrutuje się i utrzyma się na rynku. Albo zamknąć na dwa miesiące i zbankrutować - o ile nie posiada się dużej poduszki finansowej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.