Jump to content

sybic

Użytkownicy
 • Content Count

  2074
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

224 Dobry

About sybic

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://almsun.com

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No i brawo Ty :) Panowie czas brać przykład. Kolega już wybrał sprzęt i teraz słucha Muzyki :)
 2. tak i dwa wyjścia prądowe (+) (-) no i kość jest 8ch
 3. Sabre nie gra lepiej, ani gorzej. Po prostu gra inaczej. ES9016,18,38
 4. Ja mam inne wrażenia, jeśli chodzi o R2R. Z Sabre to nie ma co porównywać, ale PCM1794 już tak. No i ogólne wrażenie jest takie, że PCM1702 gra zdecydowanie lepiej. Muzycznie, żywo i dynamicznie. Jednak jeśli nastaje cichy fragment utworu jest niemal odwrotnie. PCM1794 trzyma poziom, jak przy wyższych partiach, zaś PCM1702... no jakby uszło powietrze :) Oczywiście z oceną przesadziłem, by pokazać na czym polegają różnice odbierane przez moje ucho. Ten sam efekt występuje, gdy mam jakieś stare CD, jakieś pierwsze wydanie, które jest zgrane cicho. Muszę kiedyś wziąć takiego CD i dokonać korekty głośności na podstawie najgłośniejszego fragmentu, no może z delikatną kompresją dynamiki. Bo może po prostu R2R nie radzi sobie z cichymi partiami.
 5. Tak i dlatego od chwili premiery CD do odtwarzaczy Mash nie wiele czasu upłynęło. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że prace nad cyfryzacją sygnału audio trwały wcześniej.
 6. Przypomniało mi się z szkoły... (lata 80-te) że najpierw były R2R, i problem z filtracją. Potem pojawiła się możliwość oversamplingu - zbawienie :) Bo z filtrem analogowym można było odjechać już poza granice słyszalności. Gdyby tak odjechać jeszcze dalej - hm... ale to było otwarte pytanie pozostające bez odpowiedzi bowiem technicznie by było to możliwe :) Przypominano teorię, że za każdym podniesieniem częstotliwości można było odrzucić jeden bit i nic nie tracić. W przyszłości stosując tą zasadą można by było dojść do jednego bita zastosować przetwornik 1-bitowy i uniknąć przy tej okazji problemów z związanych z produkcją dokładnych rezystorów z drabinką R2R. Tak się stało szybciej niż przypuszczano. Przetworniki delta-sigma są już powszechne tylko, że nie brzmią tak jak R2R :) OSx8 jest więc kompromisem, ale to można sobie uskutecznić softem w komputerze.
 7. jak daje x4 to już nie wielka różnica jest.
 8. Tak, Dodam, że jak robię foobarze już x2 to tak jakby lepiej było.. czyli jednak warto. NOS to wersja lite
 9. Ja amator :) Projektuje w programie graficznym (każdy orze jak może) wiec mogę udostępnić pdf do termotransferu. pcb3_991x665.pdf pcb3_top_991x665.pdf
 10. Ponieważ watek zamarł, czas go odświeżyć. Może wrzucę tutaj swój projekt Układ wejściowy (11bit delay + bufor) zrobiłem wg. tego projektu [Hidden Content] zaś filtr cyfrowy już z datasheetu Zasilacz na klasycznych regulatorach. Do niedawna robiłem na TPS7A4700 ale akurat ja nie widzę różnicy. Kondy Panasonic FC i Nichicon Fine Gold. Rezystory i kondensatory z mouser i tme. Całość zaprojektowałem na maksymalnie kompaktowej płytce o wymiarach 99 x 66 mm. Kości J od Nakamichi. Wcześniej miałem zwykłe i po prawdzie też dużej różnicy nie widziałem. Konwerter od DiyInHK CM6631A, a to dlatego iż soft tam zaaplikowany spełnia zależność SCLK = LRCK * 64 MCLK >= SCLK * 2 dzięki czeki gra, na 44,48 i oczywiście wyżej do 386 Całość gra bardzo fajnie, duże lepiej od denona który ma takie same kości. Tak jak wspomniałem lepiej od Ad1865, ale to może mi się tylko tak wydawać, wszak dużo zależy od układu. Zresztą samodzielnie zaprojektowany i wykonany układ zawsze będzie grał lepiej niż chińczyki :) Płytek już sam nie robiłem, bo kolega w przypadku dwustronnych ma to opanowane. Przy tej okazji spoko mogę go polecić.
 11. sybic

  Klasa D TPA3251/TPA3255

  A to już wiem. Wzmak jest zwyczajnie nie do sterowany. Podciąg sobie wzmocnienie. Między nóżką 1 i 2 opka jest rezystor 10k. Musisz go zamienić tak na 18k. Ja tyle mam i uważam to za optymalne. Przy okazji dobrze było by zmienić opka na ne5532
 12. sybic

  Klasa D TPA3251/TPA3255

  No dobra, ale napisz jaki masz wzmacniacz i do którego wejścia się podłączyłeś.
 13. sybic

  Klasa D TPA3251/TPA3255

  Nie napisałeś jak dokładnie masz podłączony ten układ. Czy może dałeś sygnał na jedno wejście, a drugi do masy?
 14. Z ekranem to racja. Trafa zbierają wszystko co sieje polem. Ale wystarczy umieścić je w neutralnym miejscu i jest OK. Układ pracuje mi już dwa lata i jeśli chodzi o jakość to ja jestem zadowolony. Najciekawsze jest to, że wydaje mi się, że układ z trafem gra lepiej (bardziej muzycznie) niż bez (klinika), ale w ślepym teście nie widzę różnicy i o to chodzi :)
 15. sybic

  Przełącznik wzmacniaczy

  ale czy ten selektor nie ma wspólnej masy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.