Jump to content

sybic

Użytkownicy
 • Content Count

  1961
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

207 Dobry

About sybic

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://almsun.com

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Akurat z tym się nie zgadzam. W wątku wymieniona została Ugoda. Ten projekt powstawał nie na zasadzie powielania, a od podstaw. Głównym jego założeniem było aby powstawał na ogólnie dostępnych i produkowanych tranzystorach. Tak też się stało.
 2. Ja rzadko z tej opcji korzystałem... Na DIYINHK chwalą się, że jako jedyni wykorzystali pełne możliwości kości https://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/120-es9038pro-xmos-dsd-dxd-768khz-usb-dac-with-bit-perfect-volume-control-and-spdif-input.html http://www.diyinhk.com/support/digital-vs-analog-volume-control.pdf Na ucho brzmi nieźle, ale ja z tego nie korzystam, bo... kiedyś się w foobarze bawiłem zmieniając częst. przesadziłem i miast muzy poszedł szum, no i ten szum już poszedł na maxa ;) Poza tym, trzaski podczas pierwszego włączenia DSD też idą na maxa :) Nie jest to przyjemne.
 3. W górze nie ma aż tak dużych różnic. ES9038 jest bardziej szczegółowy, ale w sumie nieznacznie.
 4. Porównywałem z AD1865 Bas to jest ich cecha charakterystyczna. Na pierwszy rzut ucha w porównaniu do AD1865 basu w ogóle nie ma, ale jak się go chwilę słucha to odkrywa się własnie bas, jego rozpiętość i szczegółowość w znanych nagraniach. Po przełączeniu z powrotem na AD1865, nagle okazuje się, że to AD1865 nie ma basów :) Testowałem głównie układy z DIYINHK ostatecznei zostałem na ES9016 ze względu na wielokanałowość.
 5. Moim zdaniem grają znakomicie, na tyle, że nie warto sobie już innymi głowę zawracać :) Zgodzę się jednak z tym, ze początkowo mogą grać dziwnie, bo fakt grają inaczej. Ale tylko na początku tak jest. Przerabiałem sporo układów od ES9016, ES9018, ES9028 i ES9038. Wszystkie mają ten sam charakter.
 6. sybic

  FILTR SIECIOWY EMI

  Zerowanie będzie wystarczającym zabezpieczeniem, ale różnicowoprądowy nie zawadzi tym bardziej, jeśli w domu mamy jakieś stare czy podejrzane urządzenia, typu pralka frania. Albo na rozgałęźnik zamierzamy coś wylać. Wtedy ferranti zadziała od razu. A najlepiej przetestować, bo urządzenia audio rządzą się swoimi prawami. U mnie na ten przykład, jak podłączam uziemienie, to coś naprawdę dziwnego zaczyna się dziać. Różne przydźwięki i śmieci, czy nawet szumy. Po odłączeniu trzeciego uziemiającego przewodu jak ręką odjął.
 7. sybic

  FILTR SIECIOWY EMI

  ale jaki efekt chcesz uzyskać? Jeśli wyłącznik różnicowo-prądowy to w jakim celu? A jeśli chodzi o trzy przewody, to te możesz sobie zorganizować w każdej chwili. Uziemienie łączysz z przewodem zerowym. Nawet są takie zalecenia, tam gdzie nie ma prawdziwego uziemiania.
 8. Ja w jednym swoim zestawie miałem DAC + Power Amp. Bez potka, volume miałem w DAC i też było fajnie ;)
 9. wnosił szumy, literówka z mojej strony. a dla mnie ważne są właściwości brzmieniowe. Bez pre miałem więcej szczegółów.
 10. Wszystko zależy od tego co jest za potkiem. Ugoda ma wystarczająco dużą impedancje wejściową. Ćwiczyłem taki układ. Pre miałem jako opcjonalny. Pre tylko szumy w sumie wnosił...
 11. Na wyjściu CD jest 2VRms i to w zupełności wystarcza do wysterowania Ugody. O impedancje nie ma co się martwić. CD ma wystarczającą niską, a Ugoda odpowiednio wysoką. Między nimi spokojnie potek 10k można wstawić. Preamp tak naprawdę powinien mieć selektor i Volume. Problem pojawia się wtedy, kiedy mamy niedosterowaną płytę CD, a takich jest wiele szczególnie tych starszych, lub gramy z SACD z foobara po pcm i tam o 6db jest ciszej. Sytuacja jest wtedy mało komfortowa, bo tak.. potek mamy już za połowę, kręcimy go dalej, a to nie wiele mocniej, bo to potek log za połową to już faktycznie nie wiele rezystancji zostaje. I tu może się okazać, że preamp o wzmocnieniu 2x czasem się przydaje. Ponieważ to dział DIY idealnym rozwiązaniem w preampie jest przełącznik ze wzmacniaczem i bez :)
 12. sybic

  Pass F5 Power Amplifier

  i płytki pod zasilacz trzeba kupić dwie, każda na kanał
 13. Nie, nie do mnie. Do mnie aka63 wysłał link (jako założycielowi wątku). Chyba omyłkowo, wiec link wrzuciłem tutaj. aka63 potrzebuje 3 szt. tych kondów i to do niego proszę słać wszelkie informacje.
 14. od aka63 link : https://pl.mouser.com/ProductDetail/United-Chemi-Con/EKZN630ELL182ML40S?qs=sGAEpiMZZMtZ1n0r9vR22UhSjrTM10DEOkxf8LqzLps8ZGcRBeGibA%3D%3D
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.