Jump to content

Amnes

Użytkownicy
 • Content Count

  1199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

80 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14434 profile views
 1. Ciekawe jak to się potrafi pozmieniać co nie? PS - dobrze stoją, czy powinienem je zamienić miejscami?
 2. Amnes

  miniDSP

  Ze sterownikami było wszystko OK - same najnowsze. Co więcej dwa inne procki miniDSP na tym samym kompie chodziły bez problemu. Moim zdaniem jak za te 1200zł, za które sprzedają tego klocka nie można będzie mu niczego zarzucić. Wiadomo ADC/DAC scalony w jednej kości hiendem nie będzie. Jak ktoś potrzebuje hiendowego daczka na USB - rynek jest ich pełen. Więcej powiem, jak mi odeślą działającą płytkę :).
 3. Amnes

  miniDSP

  Ciekawe wnioski z tym FIR. Moja płytka w ogóle nie synchronizowała się z macOS. Pod windowsem działała jako-tako, ale ja używam maca do pomiarów więc ma mi działać i już.
 4. Wygląda na to, że jak wrzucam foto na serwery forum, to automat je miniaturyzuje. Bez sensu. Kiedyś tak nie było. Wrzucę gdzie indziej: Łukasz, jesteś zawsze mile widzianym gościem. Jak tylko masz chęć i okazję - zapraszam.
 5. Amnes

  miniDSP

  Niezły kot jesteś KrzysiekA. Mierzyłeś te miniDSP przed i po wymianie opampów celem sprawdzenia, czy gra liniowo na papierze? Ja też kupiłem tą płytkę koło paź/lis ale chyba była uwalona i wysłałem na RMA do HK. Pierwszy przypadek padniętego mini przez 5 lat. Na szczęście na gwarancji.
 6. Powrót do JBL. Kolega z forum stwierdził, że pora rozstać się ze swoimi JBL XPL 200. Kiedyś mówiłem, żeby dał znać jak będzie je sprzedawał i wygląda na to, że się zdecydował. Nawet mi je przywiózł do domu w środku "śnieżycy" i pomógł wnieść ;). Takich mamy ludzi na forum i w narodzie. Kilka świstków papieru i wszedłem w posiadanie poszukiwanych, unikalnych i doskonałych JBL XPL 200. Kilka razy słuchałem ich u niego a nawet je przemierzyłem - stały na równi z Magico pod względem liniowości (powyżej 50Hz bo JBL to BR) co przekłada się na dźwięk. Scena - pełne 3D, bas kontrolowany i pełny. Długo się nimi nie nacieszyłem bo tacie się spodobały, a tacie się nie odmawia. Jak żreć wołałem - też mi dawał. W każdym bądź razie pewnie zostaną w rodzinie na dożywocie, a ja gdy będzie potrzeba będę się nimi posiłkował w swoich bojach z budowaniem kolumn DIY w roli niedoścignionego wzorca dźwięku. ;)
 7. Zgrabna obudowa, dobre proporcje. 7 jest szczęśliwą liczbą - będzie dobrze.
 8. Suby w systemie stereo od a do z: http://seriousaudioblog.blogspot.com/2012/05/two-great-articles-on-multiple.html
 9. Amnes

  Pomoc przy ICEpower 500ASP

  Fajna końcówa. Używałem takiej bez buforów po XLR do pędzenia basu w 2-way aktywnym. Ta cisza na wyjściu, ta dynamika - mniam. Muzgu - wrzucaj gotowe bufory na ebaya - mnóstwo ludzi ma ten sam problem co lupo z buforami. Bufory do ICE XLR-SE lub XLR-2xSE są więc w cenie, a SE-SE też mogą się ludziom przydać do nowszych serii ICE.
 10. Co kto lubi :) Miałem przez moment iMaca 27", ale nie lubię siedzieć za biurkiem więc już go nie mam. 15" foreva :P Tymczasem po maluchu odpalam nowe urządzenie budowane do wysterowania dużych kolumn. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że gra. Projekt jest niewdzięczny, bo płytka miniDSP 2x4HD za Chiny ludowe nie chce mi się zsynchronizować z macbookiem. Ze stacjonarnym pecetem nie ma z kolei problemu. Co ciekawe gdy podłączam ją do macbooka przez huba USB chwilami działa, ale trochę przerywa. Bez sensu. Bardzo zadowolony jestem z nowych modeli pasywek przekaźnikowych KHOZMO. Wreszcie będę mógł regulować głośność z pilota i co więcej będę mógł utrzymać stałą różnicę tłumienia pomiędzy kanałami przeznaczonymi dla modułów wysokotonowych i niskotonowych. Marzenia się spełniają. Poza tym jest niewielki brum, ale chyba nie ma się co dziwić przy takim ułożeniu przewodów... ich sensowne ułożenie będzie pewnie najtrudniejszym zadaniem na drodze do uzyskania eleganckiego ułożenia podzespołów. Myślałem jeszcze o zapakowaniu buforów do środka obudowy pomiędzy DSP i końcówki, ale po pierwsze gdzie a po drugie gra, więc chyba nie ma co kombinować.
 11. Levinson teraz będzie spod szyldu Samsunga - ciekawe.
 12. W jednym była częściowo padnięta wysokotonówka. Nie widzę możliwości dopasowania zastępstwa - zbyt dziwne te gwizdki. Obudowa jest - więc po co wykręcać cokolwiek? 1szt. do pomiarów testowych mam. Chodzi o to, by potem zrobić z tego dobre komputerówki po ukończeniu pomiarów i strojenia - do tego będę musiał mieć takie same przetworniki w obu obudowach. Pomiary na małych głośniczkach zrobione na dworze dadzą mi referencyjny punkt odniesienia względem pomiarów w pomieszczeniu. Jak zrobię tu i tu z tych samych odległości będę mógł przeanalizować wykresy i zweryfikować jakie zaburzenia powstają od mierzenia w pomieszczeniu. Dzięki temu będę mógł lepiej odizolować fakty od fikcji i skupić się na faktach przy pomiarach dużych paczek, np. właśnie z rzeczonych 10cm. Jak szaleć to szaleć, może nawet bym tuby wyniósł na podwórko? :D
 13. 3" nie przejdzie. Musi być 4". Znalazłem i zamówiłem takie coś: http://www.visaton.com/en/car_hifi/koax/fx10_4.html Wyszło mnie 110zł z wysyłką za 2szt. Szerokopasmowce mogłyby być ok, ale głośniczki te będę pędził za pomocą miniDSP 2x4 + miniAMP 4ch, celem trenowania pomiarów i strojenia DSP na kolumnach wyniesionych z domu w wolnej przestrzeni a następnie wniesione z powrotem do pomieszczenia - by zaobserwować jak nieoptymalne warunki pomiarowe wpływają mi na zbierane wykresy. Moje obecne kolumny ważą trudno powiedzieć ile - z 80kg więc z tymi na podwórko nie wyjdę. Uszkodzony tweeter jest IMO nienaprawialny, wygląda na nierozbieralny chłam. Pytałem KEF'a - samego tweetera nie sprzedają, tylko cały 4" koaksjal. 1szt. 280zł... Dam znać jak te Visatony się sprawują. Myślę, że będą ok do przedstawionego zadania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.