Jump to content

DR_DRE

Użytkownicy
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  12578515
 1. Dobra Panowie, krótka piłka. Jednak bardziej skłaniałbym się do jakiejś pianki poliuretanowej o gęstości powyżej 100kg/m3 jako wygłuszenie ściany na wysokości 50-60cm od blatu biurka i po całej długości blatu czyli 220cm po dłuższym i 115cm po krótszy. Biurko sobie odsunę od ściany na grubość paneli. Jaką piankę byście mogli polecić w rozsądnej cenie? Potrzebowałbym około 3m2 o grubości 10cm
 2. Ma ktoś może pomiary tych pianek poliretanowych? jaka grubość jest optymalna? i jaka mata jest w miarę rozsądnej cenie do tłumienia? i jak wypada w porównaniu z wełną, która no pyli i może być szkodliwa?
 3. To co polecasz zamiast tego? I słyszałem coś o płytach binarnych, warte jest to uwagi?
 4. Na pewno się tematem zainteresuje, teraz pytanie, bo mi odejdzie 10cm miejsca na biurku, monitory mogą stać jak stoją? wtedy się zmniejszy powierzchnia za monitorem, czy muszą być minimum 10cm od panelu za nimi? I taką wełną można np odizolować akustycznie pokój? chodzi mi akurat o ścianę za meblami z sąsiadującym pokojem?
 5. Akurat testowałem z odległości około 3m i scena wypadała dużo gorzej i była płaska, dużo lepiej to brzmi właśnie jak mniej więcej jestem 1,1-1,2 od monitorów. Nie wiem co się zmieniło ale na przestrzeni czasu pojawiło się trochę dołu i też trochę podbiłem sobie dolne pasmo na EQ. Rozglądam się za subem aktywnym, żeby mi ładnie grał od 30hz, myślałem nad REL T5/T5i jak się trafi używka za dobre pieniądze. Tego Twojego SVS SB2000 niestety nie można nigdzie dostać jako używkę i nie ma wejść wysokopoziomowych ;/
 6. Powiem tak, testowałem pod Pioneerem A-66X który jest 2x mocniejszy od mojego wzmaka, o ile jakość była słabsza to dołu było więcej, dużo bardziej dociążone brzmienie. Do tego testowałem w innym mieszkaniu i pokoju przy rozstawieniu tak, żeby kolumny miały powietrze no i ten niższy bas się pojawił, nie powalało to oczywiście ale było sporo lepiej. Więc tutaj dwie kwestie się nakładają inna charakterystyka wzmaka i mniejsza moc. Teraz pytanie, czy jest sens uzupełniać o suba taki zestaw? Odnośnie rozstawienia nic innego w grę nie wchodzi, to jest moje miejsce pracy i odsłuchu i tak zostanie. Czy te ekrany faktycznie mogą podbić dolne pasmo? czy jedynie wygłuszyć rezonanse? I szczerze powiem, że scena przy dalszym miejscu odsłuchu od monitorów jest słaba, mniejsza jak dla mnie stereofonia i scena X metrów przede mną, mniej szczegółowa.
 7. Fotka w załączniku. I uprzedzając, że kolumny za blisko ściany... ta w rogu gra jeszcze jakimkolwiek basem, ta z lewej nie. Próbowałem odsuwać o pół metra nawet za dużo to nie dało. Odsuwać się też próbowałem, wzmacnia to ledwo odczuwalnie częstotliwości 40-50hz. Najwięcej basu jest "za kolumnami" przy ścianie. Metraż pokoju to 4,5m x 3,5m czyli jakieś 15,75m2 Na przeciwnej ścianie jest meblościanka.
 8. RS-AMP na TA2022 czyli około 90W przy 4ohm i 60W przy 8ohm. Źródło to integra z foobara i flaców. Zamierzam jeszcze wypróbować ze swoim starym Pioneerem A-66X, tam już mocy braknąć nie może...
 9. Witajcie, właśnie testuje pod swoim sprzętem kolumny Magnat Quantum 753 rzekomo fajnie grające basem kolumny podstawkowe. Niestety nic takiego nie zauważyłem. Basu jest jak na lekarstwo. A zwiększając głośność dominuje średnica i wysokie zostawiając dół z tyłu. Co ciekawe prawa kolumna jest w rogu pokoju i potrafi zagrać mięsem jako tako, ale lewa kolumna niezależnie ile bym ją od ściany nie odstawiał tego basu ma tyle co głośnik z telefonu. W sumie moje proa coloris grały podobnie bez obudowy jak ta kolumna. I o ile faktycznie góra jest fajna, scenę i pozorne źródła dźwięku ładnie oddają to bas jest tragiczny. Zamieniałem miejscami i przełączałem kable efekt jest podobny więc wykluczam uszkodzenie kolumny.
 10. Dokładnie jest ten układ przedwzmacniacza. Właśnie troszkę się różni od tych chińskich zestawów ;p Możesz powiedzieć, które dokładnie? bo w układzie o takiej pojemności się nie znajdują. Pytanie jest takie czy jest sens wymieniać na specjalne kondensatory do audio np duże elektrolity po 10000nf albo to mniejsze po 100uf albo 47uf.
 11. Witam, złożyłem wzmacniacz RS-AMP na kostce TA2022 według zestawu do samodzielnego montażu i zastanawiam się czy, można wyciągnąć z tego więcej np stosując kondensatory do audio lub inne elementy wyższej jakości. Podsyłam zdjęcie i linki do schematów. Jeżeli ktoś jest w stanie napisać wymianą jakich elementów można by poprawić działanie czy brzmienie całego układu bardzo proszę. Zastosowany potencjometr to ALPS 50k BLUE, trafo to toroid 250w do audio zalewany na 2x21V. Schematy: [Hidden Content] Obudowa dopiero idzie z alli.
 12. Panowie rozglądam się za monitorami pasywnymi wysokiej skuteczności najlepiej bliskiego pola o mocy okolo 100w rms i impedancji 4ohm. Nie ma to być sprzęt realizatorski czy studyjny. Zależy mi na ładnej górze (na poziomie SS illuminatorów) i fajnym wykopie z dołu. Ja wiem, że jedyne co sie poleca to aktywne kolumny ale na razie chce spróbować w ten sposób. Wzmak który ma to napędzać to rs-amp na TA2022 ma to dzialac mniej wiecej z metra od sluchacza. Budżet obojetne w granicach rozsądku moze to byc projekt DIY gotowy i uzywany albo do złożenia przeze mnie.
 13. Panowie poratujcie, bo im więcej czytam na temat DACów tym głupszy jestem. Krótka piłka, zastosowanie 80% (i to jest priorytet) wolnostojące monitory stereo ze wzmacniaczem. 20% to słuchawki najmniej istotny aspekt. Myślałem nad prodigy HD2 ale później się pojawił jeszcze SC808 ale nie jestem pewien czy do zastosowań tylko stereo na rca byłby faktycznie lepszy. Czy może jesteście w stanie coś jeszcze innego lepszego polecić np DIY? Będzie to współpracować ze zmacniaczem RS-AMP na TA2022, źródłem to pliki FLAC, liczy się jakość i szczegółowość. Plan jest zastosowania Scan Speaków w monitorach z serii illuminator.
 14. Zapraszam tu wszystkich entuzjastów Pioneera.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.